Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 419 do 5 579 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
296 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na II kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
47 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
206 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
43 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
121,50 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
121,60 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
184,10 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
484 m³
Powierzchnia dachu
240,30 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
38°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,34 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,02 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
950 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
800 zł
Bestseller
Ogrzewanie podłogowe
590 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
690 zł
Oze
Pompa ciepła + ogrzewanie podłogowe
950 zł
Opis projektu
Średniej wielkości dom z poddaszem użytkowym APS 161 będzie idealnym lokum dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Odznacza się zwięzłą bryłą o klasycznej formie, urozmaiconą jedynie klinkierową okładziną przy drzwiach wejściowych i na wykuszu oraz kolumnami przy wejściu i tarasie.
Główną część domu stanowi pokój dzienny z charakterystycznym wykuszem, gdzie zaproponowano jadalnię. Obok w odrębnym pomieszczeniu zaplanowano kuchnię z narożną spiżarnią oraz miejscem na nieduży stół śniadaniowy. Przylegający do strefy dziennej, hall prowadzi również do kolejnego pokoju oraz łazienki.
Mieszkańcy dysponują przejściem z wnętrza domu do garażu i kotłowni, poprzez wiatrołap.
Na półpiętrze, dokładnie nad garażem, przewidziano strych, będący dużym, jasnym pomieszczeniem. Z tego względu sprawdzi się zarówno jako pokój, jak i pomieszczenie o charakterze gospodarczym. Na poddaszu zaprojektowano trzy, podobnej wielkości sypialnie oraz łazienkę, czyli idealny układ dla rodziców i dwójki dzieci.
Za sprawą szerokich drzwi tarasowych, wykuszu czy licznych okien, wnętrza domu APS 161 są słoneczne i pogodne. To istotna kwestia szczególnie w przypadku pokoi dziecięcych, ale też strefy dziennej, gdzie mieszkańcy spędzają mnóstwo czasu. Dodatkowo duże okna w pokoju dziennym otwierają go na otaczający dom ogród.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. W dokumentacji znajduje się jeden egzemplarz projektu architektoniczno-budowlanego i jeden projekt techniczny, służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu APS 161
GTH
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185 wybraliśmy, ponieważ wpasował się w naszą działkę. Zwłaszcza taki budynek mogliśmy odpowiednio ustawić względem stron świat. Poza tym, odpowiadał nam jego układ pomieszczeń i podobał się wygląd zewnętrzny. Co prawda, ja już w tym domu nie mieszkam, ale wcześniej przez rok go użytkowałem. Do tego budynku było wybrane ogrzewanie gazowe. A dzięki temu, że dom w całości obłożony jest wełną mineralną, koszty są naprawdę minimalne. Za dwa miesiące płaciłem jakieś 600 złotych, więc chyba nikt by nie narzekał. Układ pomieszczeń w domu jest całkiem nieźle przemyślany. Korytarze i inne przejścia są szerokie, więc nigdy nie mieliśmy tam żadnych problemów komunikacyjnych. Duży salon pozwala natomiast na organizację większych czy mniejszych przyjęć okolicznościowych. Jak już wspomniałem, dom udało się nam ustawić odpowiednio względem stron świata i całymi dniami jest w nim jasno. Okna są naprawdę duże, więc łapiemy sporo światła. Ważną zmianą w projekcie domu APS 161 LUA1185 było jego poszerzenie. Dzięki temu dostaliśmy kilka metrów użytkowych więcej i mogliśmy się cieszyć większą powierzchnią. Projekt domu APS 161 LUA1185 był dobrym wyborem. Ja byłem z takiego domu bardzo zadowolony. Rysunki nie zawierały żadnych błędów, więc i budowa płynnie przebiegała. Polecam i pozdrawiam.
manga
Nasz wybór padł na projekt domu APS 161 LUA1185 ze względu na jego układ i ilość pomieszczeń. Były to dwa najważniejsze aspekty, na które zwracaliśmy uwagę przy decyzji. Poza tym, taki budynek idealnie pasował do naszej działki i miał dach dwuspadowy, na czym też bardzo nam zależało. Póki co, mamy piec na ekogroszek i przy standardowym ociepleniu domu ponosimy średnie koszty eksploatacyjne. Przychylałabym się nawet ku stwierdzeniu, że koszty są stosunkowo niewielkie. Jednak już niedługo (umowa już w zasadzie podpisana) podłączymy się do świeżo powstałej sieci gazowej i w związku z tym zmienimy sposób ogrzewania domu. Będzie to może trochę droższe rozwiązanie, ale za to całkowicie bezobsługowe. Układ pomieszczeń w domu bardzo nam odpowiada. Dobrym rozwiązaniem jest na pewno dodatkowy pokój na dole, który może służyć jako gościnny. Cieszy również fakt, że pomieszczenie nad garażem mogliśmy zaadaptować jako gabinet, który jest nam niezbędny do pracy. Co więcej, po wszystkich zmianach, jakich dokonaliśmy w projekcie domu, powstało tam imponująco duże pomieszczenie - mamy tam do dyspozycji prawie 40m2. Powiem szczerze, że dla naszej czwórki jest to optymalny dom - znaleźliśmy zastosowanie dla każdego metra kwadratowego w naszym domu. Całość jest również bardzo dobrze doświetlona - ustawiony mamy dom wykuszem od południa, więc w zasadzie (zwłaszcza otwarta przestrzeń na dole) całymi dniami jest jasno. Jedyny błąd to był wybór sypialni od wschodu, ale widać nie można mieć wszystkiego. Przyznam się, że kilka poważnych zmian miało miejsce w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185. Chyba najważniejszą i najbardziej trafną było wyrównanie bryły do figury prostokątu - jedynie wykusz “wystaje” poza nią. Dzięki temu mamy dużą kotłownię i kuchnię oraz (to o czym już wspomniałam) gabinet. Równie ważne było podniesienie ścianki kolankowej - w sumie to teraz mamy około 160m2 powierzchni użytkowej, co naprawdę cieszy. Jesteśmy także zadowoleni z pokoi nad wykuszem: zamiast podwójnych drzwi balkonowych wstawiliśmy pojedyncze i zwykłe okno. Nie mamy też kominka - uznałem, że ten salon jest za mały do tego, aby jeszcze go zmniejszać kominkiem. Projekt domu APS 161 LUA1185 oceniam bardzo pozytywnie. Żałuję tylko, że nie udało nam się zrobić schodów z podestami. W zasadzie projekt nie zawiera żadnych błędów - my po adaptacji mieliśmy tylko problem z dachem, ale udało się go umocnić. Jestem zadowolona z tego wyboru. Polecam i pozdrawiam.
Krzysiek Kuźm
Na początku mieliśmy grupę około 40 projektów domów, z których mieliśmy wybrać ten właściwy. Los chciał, że mieliśmy okazję do obejrzenia domu zrealizowanego według projektu domu APS 161 LUA1185. Widzieliśmy chyba trzy takie gotowe i zamieszkane budynki. Otóż, spodobały nam się one na tyle, że zdecydowaliśmy iż i my taki dom sobie postawimy. Tyle, że w odbiciu lustrzanym. Wiedzieliśmy doskonale, które cechy domu to jego mocne strony, a co należało zmienić lub poprawić. Uważam, że jest to całkiem dobrze przemyślany projekt domu - nie ma też w nim większych błędów wymiarowych czy konstrukcyjnych. Budowa zatem nie sprawia bólów głowy i niepotrzebnych stresów. Myślę, że jest odpowiedni układ dla naszej czteroosobowej rodziny. Dzięki podniesieniu o pół metra (dwa pustaki po 24cm i ok. 2cm zaprawy) ścianki kolankowej na górze mamy piękne i duże pokoje. Chociaż najlepsze wrażenie robi na mnie przestronna łazienka. Na dole także wszystko wydaje się mieć odpowiednie proporcje. Zrobiliśmy jednak szersze przejście między kuchnią a salonem. Wstawiliśmy tam też podwójne rozsuwane drzwi, żeby w razie potrzeby móc całkiem oddzielić te dwie przestrzenie. Całość wnętrza jest bardzo jasna. Zwłaszcza salon, gdzie oprócz drzwi na taras o szerokości 1,8m, doświetlają nas jeszcze trzy duże okna w wykuszu (środkowe jest jedną dużą szybę - bez słupka na środku). Zaletą projektu domu APS 161 LUA1185 jest też na pewno to, że z zewnątrz może i nie wygląda na największy, ale po wejściu do środka miło zaskakuje swoją przestrzenią. Na początku rzuciło nam się w oczy to, że łazienka na dole jest trochę mała, więc przenieśliśmy wejście do garażu pod schody i przedłużyliśmy łazienkę do samej ściany zewnętrznej. Teraz mamy tam także miejsce na pralkę. Ściankę w wiatrołapie udało się przedłużyć w ten sposób, że w wiatrołapie udało się zmieścić jeszcze szafę. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni i trochę inaczej poustawialiśmy meble w kuchni, np. kuchenka jest bliżej przewodu wentylacyjnego. Powstało też dodatkowe wejście do kotłowni z zewnątrz - przy piecu na ekogroszek wydaje się to niezbędne. Na górze natomiast, okno balkonowe nie ma łuku - takie rozwiązanie wydawało się niepraktyczne (chociaż bardzo ładne, jednak także droższe, i wykończenie, i samo okno). Wydłużyliśmy również balkon nad wykuszem. Uważam, że projektant sam powinien to przemyśleć, ponieważ w projektowej wersji balkon jest zdecydowanie za mały. Nad tarasem natomiast wydłużyliśmy dach, a jedyne zejście z niego jest w stronę kotłowni - reszta będzie ogrodzona, i mam nadzieję, że wtedy stworzy się tam świetne miejsce do odpoczynku. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185 był na pewno dobrym wyborem. Nie wymaga on wielu poprawek. Polecam i pozdrawiam.
Rumunek
Projekt domu APS161 LUA1185 jak wiele innych pasował do uwarunkowań naszej działki. Wybraliśmy go jednak ze względu na jego klasyczny styl (proste kolumny przy wejściu i na tarasie) oraz piękne duże balkony - całość wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Ze względu na to, że nie mamy ogrzewania gazowego, musieliśmy powiększyć kotłownię, wyrównując jej tylną ścianę, ze ścianą od strony tarasu, dzięki czemu spokojnie mogliśmy wstawić tam spory piec na ekogroszek. Co do kosztów ogrzewania domu, to powiem tak: z piecem na ekogroszek trzeba się najpierw zaznajomić i zrozumieć, a następnie ustawić parametry na komputerze. Pierwszy sezon grzewczy nie był dla nas optymistyczny i ekonomiczny, ale już drugiego sezonu koszty eksploatacji znacznie zmalały i teraz, moim zdaniem, są na całkiem niskim poziomie. Układ pomieszczeń domu APS 161 LUA1185 jest dla nas idealny. Przede wszystkim, powierzchnia jest świetnie wykorzystana – nie ma zbędnych zakamarków i załamań. Całość jest przestrzenna i uporządkowana. Przez to, że podnieśliśmy ściankę kolankową o 4 pustaki, pokoje są duże, przestronne, a skosy pełnią teraz rolę dekoracyjną. Parter jest otwarty, a dodatkowy pokój pełni rolę gabinetu i biblioteki. Mamy drewniane ażurowe schody, a przy nich na dole jak i pod nimi, stoją antyczne meble. Miejsce to pełni funkcję barku. Na stałe mieszka nas trójka, ale dom wcale nie jest za duży. Kiedy przyjeżdża syn z rodziną, to wszystkie pokoje są zajęte, więc naprawdę cieszę się z moich 170m2 powierzchni. Bardzo lubię, kiedy w domu jest jasno i słońce wpada do niego każdym możliwym oknem. Dlatego cieszę, że moje wnętrze jest takie przyjemne, dzięki dobrze rozlokowanym oknom. Żałuję tylko, że w wykuszu nie zdecydowałam się na okna prawie do samej ziemi (takie 7/8). Jak wspomniałam, bardzo lubię przestrzeń, więc nawet mebli nie ma u mnie za dużo - są tylko te niezbędne i dekoracyjne; całość starałam się urządzić w stylu rustykalnym, który pasuje do naszego domu. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowy i garażem APS 161 LUA1185 to z pewnością był dobry wybór. Cieszę się również, że udało mi się go urządzić tak, jak chciałam. Polecam i pozdrawiam.
GTH
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185 wybraliśmy, ponieważ wpasował się w naszą działkę. Zwłaszcza taki budynek mogliśmy odpowiednio ustawić względem stron świat. Poza tym, odpowiadał nam jego układ pomieszczeń i podobał się wygląd zewnętrzny. Co prawda, ja już w tym domu nie mieszkam, ale wcześniej przez rok go użytkowałem. Do tego budynku było wybrane ogrzewanie gazowe. A dzięki temu, że dom w całości obłożony jest wełną mineralną, koszty są naprawdę minimalne. Za dwa miesiące płaciłem jakieś 600 złotych, więc chyba nikt by nie narzekał. Układ pomieszczeń w domu jest całkiem nieźle przemyślany. Korytarze i inne przejścia są szerokie, więc nigdy nie mieliśmy tam żadnych problemów komunikacyjnych. Duży salon pozwala natomiast na organizację większych czy mniejszych przyjęć okolicznościowych. Jak już wspomniałem, dom udało się nam ustawić odpowiednio względem stron świata i całymi dniami jest w nim jasno. Okna są naprawdę duże, więc łapiemy sporo światła. Ważną zmianą w projekcie domu APS 161 LUA1185 było jego poszerzenie. Dzięki temu dostaliśmy kilka metrów użytkowych więcej i mogliśmy się cieszyć większą powierzchnią. Projekt domu APS 161 LUA1185 był dobrym wyborem. Ja byłem z takiego domu bardzo zadowolony. Rysunki nie zawierały żadnych błędów, więc i budowa płynnie przebiegała. Polecam i pozdrawiam.
manga
Nasz wybór padł na projekt domu APS 161 LUA1185 ze względu na jego układ i ilość pomieszczeń. Były to dwa najważniejsze aspekty, na które zwracaliśmy uwagę przy decyzji. Poza tym, taki budynek idealnie pasował do naszej działki i miał dach dwuspadowy, na czym też bardzo nam zależało. Póki co, mamy piec na ekogroszek i przy standardowym ociepleniu domu ponosimy średnie koszty eksploatacyjne. Przychylałabym się nawet ku stwierdzeniu, że koszty są stosunkowo niewielkie. Jednak już niedługo (umowa już w zasadzie podpisana) podłączymy się do świeżo powstałej sieci gazowej i w związku z tym zmienimy sposób ogrzewania domu. Będzie to może trochę droższe rozwiązanie, ale za to całkowicie bezobsługowe. Układ pomieszczeń w domu bardzo nam odpowiada. Dobrym rozwiązaniem jest na pewno dodatkowy pokój na dole, który może służyć jako gościnny. Cieszy również fakt, że pomieszczenie nad garażem mogliśmy zaadaptować jako gabinet, który jest nam niezbędny do pracy. Co więcej, po wszystkich zmianach, jakich dokonaliśmy w projekcie domu, powstało tam imponująco duże pomieszczenie - mamy tam do dyspozycji prawie 40m2. Powiem szczerze, że dla naszej czwórki jest to optymalny dom - znaleźliśmy zastosowanie dla każdego metra kwadratowego w naszym domu. Całość jest również bardzo dobrze doświetlona - ustawiony mamy dom wykuszem od południa, więc w zasadzie (zwłaszcza otwarta przestrzeń na dole) całymi dniami jest jasno. Jedyny błąd to był wybór sypialni od wschodu, ale widać nie można mieć wszystkiego. Przyznam się, że kilka poważnych zmian miało miejsce w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185. Chyba najważniejszą i najbardziej trafną było wyrównanie bryły do figury prostokątu - jedynie wykusz “wystaje” poza nią. Dzięki temu mamy dużą kotłownię i kuchnię oraz (to o czym już wspomniałam) gabinet. Równie ważne było podniesienie ścianki kolankowej - w sumie to teraz mamy około 160m2 powierzchni użytkowej, co naprawdę cieszy. Jesteśmy także zadowoleni z pokoi nad wykuszem: zamiast podwójnych drzwi balkonowych wstawiliśmy pojedyncze i zwykłe okno. Nie mamy też kominka - uznałem, że ten salon jest za mały do tego, aby jeszcze go zmniejszać kominkiem. Projekt domu APS 161 LUA1185 oceniam bardzo pozytywnie. Żałuję tylko, że nie udało nam się zrobić schodów z podestami. W zasadzie projekt nie zawiera żadnych błędów - my po adaptacji mieliśmy tylko problem z dachem, ale udało się go umocnić. Jestem zadowolona z tego wyboru. Polecam i pozdrawiam.
Krzysiek Kuźm
Na początku mieliśmy grupę około 40 projektów domów, z których mieliśmy wybrać ten właściwy. Los chciał, że mieliśmy okazję do obejrzenia domu zrealizowanego według projektu domu APS 161 LUA1185. Widzieliśmy chyba trzy takie gotowe i zamieszkane budynki. Otóż, spodobały nam się one na tyle, że zdecydowaliśmy iż i my taki dom sobie postawimy. Tyle, że w odbiciu lustrzanym. Wiedzieliśmy doskonale, które cechy domu to jego mocne strony, a co należało zmienić lub poprawić. Uważam, że jest to całkiem dobrze przemyślany projekt domu - nie ma też w nim większych błędów wymiarowych czy konstrukcyjnych. Budowa zatem nie sprawia bólów głowy i niepotrzebnych stresów. Myślę, że jest odpowiedni układ dla naszej czteroosobowej rodziny. Dzięki podniesieniu o pół metra (dwa pustaki po 24cm i ok. 2cm zaprawy) ścianki kolankowej na górze mamy piękne i duże pokoje. Chociaż najlepsze wrażenie robi na mnie przestronna łazienka. Na dole także wszystko wydaje się mieć odpowiednie proporcje. Zrobiliśmy jednak szersze przejście między kuchnią a salonem. Wstawiliśmy tam też podwójne rozsuwane drzwi, żeby w razie potrzeby móc całkiem oddzielić te dwie przestrzenie. Całość wnętrza jest bardzo jasna. Zwłaszcza salon, gdzie oprócz drzwi na taras o szerokości 1,8m, doświetlają nas jeszcze trzy duże okna w wykuszu (środkowe jest jedną dużą szybę - bez słupka na środku). Zaletą projektu domu APS 161 LUA1185 jest też na pewno to, że z zewnątrz może i nie wygląda na największy, ale po wejściu do środka miło zaskakuje swoją przestrzenią. Na początku rzuciło nam się w oczy to, że łazienka na dole jest trochę mała, więc przenieśliśmy wejście do garażu pod schody i przedłużyliśmy łazienkę do samej ściany zewnętrznej. Teraz mamy tam także miejsce na pralkę. Ściankę w wiatrołapie udało się przedłużyć w ten sposób, że w wiatrołapie udało się zmieścić jeszcze szafę. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni i trochę inaczej poustawialiśmy meble w kuchni, np. kuchenka jest bliżej przewodu wentylacyjnego. Powstało też dodatkowe wejście do kotłowni z zewnątrz - przy piecu na ekogroszek wydaje się to niezbędne. Na górze natomiast, okno balkonowe nie ma łuku - takie rozwiązanie wydawało się niepraktyczne (chociaż bardzo ładne, jednak także droższe, i wykończenie, i samo okno). Wydłużyliśmy również balkon nad wykuszem. Uważam, że projektant sam powinien to przemyśleć, ponieważ w projektowej wersji balkon jest zdecydowanie za mały. Nad tarasem natomiast wydłużyliśmy dach, a jedyne zejście z niego jest w stronę kotłowni - reszta będzie ogrodzona, i mam nadzieję, że wtedy stworzy się tam świetne miejsce do odpoczynku. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185 był na pewno dobrym wyborem. Nie wymaga on wielu poprawek. Polecam i pozdrawiam.
Rumunek
Projekt domu APS161 LUA1185 jak wiele innych pasował do uwarunkowań naszej działki. Wybraliśmy go jednak ze względu na jego klasyczny styl (proste kolumny przy wejściu i na tarasie) oraz piękne duże balkony - całość wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Ze względu na to, że nie mamy ogrzewania gazowego, musieliśmy powiększyć kotłownię, wyrównując jej tylną ścianę, ze ścianą od strony tarasu, dzięki czemu spokojnie mogliśmy wstawić tam spory piec na ekogroszek. Co do kosztów ogrzewania domu, to powiem tak: z piecem na ekogroszek trzeba się najpierw zaznajomić i zrozumieć, a następnie ustawić parametry na komputerze. Pierwszy sezon grzewczy nie był dla nas optymistyczny i ekonomiczny, ale już drugiego sezonu koszty eksploatacji znacznie zmalały i teraz, moim zdaniem, są na całkiem niskim poziomie. Układ pomieszczeń domu APS 161 LUA1185 jest dla nas idealny. Przede wszystkim, powierzchnia jest świetnie wykorzystana – nie ma zbędnych zakamarków i załamań. Całość jest przestrzenna i uporządkowana. Przez to, że podnieśliśmy ściankę kolankową o 4 pustaki, pokoje są duże, przestronne, a skosy pełnią teraz rolę dekoracyjną. Parter jest otwarty, a dodatkowy pokój pełni rolę gabinetu i biblioteki. Mamy drewniane ażurowe schody, a przy nich na dole jak i pod nimi, stoją antyczne meble. Miejsce to pełni funkcję barku. Na stałe mieszka nas trójka, ale dom wcale nie jest za duży. Kiedy przyjeżdża syn z rodziną, to wszystkie pokoje są zajęte, więc naprawdę cieszę się z moich 170m2 powierzchni. Bardzo lubię, kiedy w domu jest jasno i słońce wpada do niego każdym możliwym oknem. Dlatego cieszę, że moje wnętrze jest takie przyjemne, dzięki dobrze rozlokowanym oknom. Żałuję tylko, że w wykuszu nie zdecydowałam się na okna prawie do samej ziemi (takie 7/8). Jak wspomniałam, bardzo lubię przestrzeń, więc nawet mebli nie ma u mnie za dużo - są tylko te niezbędne i dekoracyjne; całość starałam się urządzić w stylu rustykalnym, który pasuje do naszego domu. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowy i garażem APS 161 LUA1185 to z pewnością był dobry wybór. Cieszę się również, że udało mi się go urządzić tak, jak chciałam. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki