Usytuowanie domu na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce
Koszt budowy domu
Wycena opracowana przez Extradom:
168 441 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji
168 441 zł
całkowity koszt
stan zerowy
35 722 zł
stan surowy otwarty
110 691 zł
stan surowy zamknięty
22 028 zł
Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.
Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt
Technologia budowy domu
ściany- pustaki ceramiczne + ocieplenie. Strop: typu TERIVA, na poddaszu - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachówka lub blacha. Kąt nachylenia dachu: 38 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna ROCKWOOL. Tynk: mineralny.
Rekomendowani producenci
Elewacje
Autor: ARCHI-PROJEKT
Opinie mieszkańców domu APS 161

GTH
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185 wybraliśmy, ponieważ wpasował się w naszą działkę. Zwłaszcza taki budynek mogliśmy odpowiednio ustawić względem stron świat. Poza tym, odpowiadał nam jego układ pomieszczeń i podobał się wygląd zewnętrzny. Co prawda, ja już w tym domu nie mieszkam, ale wcześniej przez rok go użytkowałem. Do tego budynku było wybrane ogrzewanie gazowe. A dzięki temu, że dom w całości obłożony jest wełną mineralną, koszty są naprawdę minimalne. Za dwa miesiące płaciłem jakieś 600 złotych, więc chyba nikt by nie narzekał. Układ pomieszczeń w domu jest całkiem nieźle przemyślany. Korytarze i inne przejścia są szerokie, więc nigdy nie mieliśmy tam żadnych problemów komunikacyjnych. Duży salon pozwala natomiast na organizację większych czy mniejszych przyjęć okolicznościowych. Jak już wspomniałem, dom udało się nam ustawić odpowiednio względem stron świata i całymi dniami jest w nim jasno. Okna są naprawdę duże, więc łapiemy sporo światła. Ważną zmianą w projekcie domu APS 161 LUA1185 było jego poszerzenie. Dzięki temu dostaliśmy kilka metrów użytkowych więcej i mogliśmy się cieszyć większą powierzchnią. Projekt domu APS 161 LUA1185 był dobrym wyborem. Ja byłem z takiego domu bardzo zadowolony. Rysunki nie zawierały żadnych błędów, więc i budowa płynnie przebiegała. Polecam i pozdrawiam.

manga
Nasz wybór padł na projekt domu APS 161 LUA1185 ze względu na jego układ i ilość pomieszczeń. Były to dwa najważniejsze aspekty, na które zwracaliśmy uwagę przy decyzji. Poza tym, taki budynek idealnie pasował do naszej działki i miał dach dwuspadowy, na czym też bardzo nam zależało. Póki co, mamy piec na ekogroszek i przy standardowym ociepleniu domu ponosimy średnie koszty eksploatacyjne. Przychylałabym się nawet ku stwierdzeniu, że koszty są stosunkowo niewielkie. Jednak już niedługo (umowa już w zasadzie podpisana) podłączymy się do świeżo powstałej sieci gazowej i w związku z tym zmienimy sposób ogrzewania domu. Będzie to może trochę droższe rozwiązanie, ale za to całkowicie bezobsługowe. Układ pomieszczeń w domu bardzo nam odpowiada. Dobrym rozwiązaniem jest na pewno dodatkowy pokój na dole, który może służyć jako gościnny. Cieszy również fakt, że pomieszczenie nad garażem mogliśmy zaadaptować jako gabinet, który jest nam niezbędny do pracy. Co więcej, po wszystkich zmianach, jakich dokonaliśmy w projekcie domu, powstało tam imponująco duże pomieszczenie - mamy tam do dyspozycji prawie 40m2. Powiem szczerze, że dla naszej czwórki jest to optymalny dom - znaleźliśmy zastosowanie dla każdego metra kwadratowego w naszym domu. Całość jest również bardzo dobrze doświetlona - ustawiony mamy dom wykuszem od południa, więc w zasadzie (zwłaszcza otwarta przestrzeń na dole) całymi dniami jest jasno. Jedyny błąd to był wybór sypialni od wschodu, ale widać nie można mieć wszystkiego. Przyznam się, że kilka poważnych zmian miało miejsce w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185. Chyba najważniejszą i najbardziej trafną było wyrównanie bryły do figury prostokątu - jedynie wykusz “wystaje” poza nią. Dzięki temu mamy dużą kotłownię i kuchnię oraz (to o czym już wspomniałam) gabinet. Równie ważne było podniesienie ścianki kolankowej - w sumie to teraz mamy około 160m2 powierzchni użytkowej, co naprawdę cieszy. Jesteśmy także zadowoleni z pokoi nad wykuszem: zamiast podwójnych drzwi balkonowych wstawiliśmy pojedyncze i zwykłe okno. Nie mamy też kominka - uznałem, że ten salon jest za mały do tego, aby jeszcze go zmniejszać kominkiem. Projekt domu APS 161 LUA1185 oceniam bardzo pozytywnie. Żałuję tylko, że nie udało nam się zrobić schodów z podestami. W zasadzie projekt nie zawiera żadnych błędów - my po adaptacji mieliśmy tylko problem z dachem, ale udało się go umocnić. Jestem zadowolona z tego wyboru. Polecam i pozdrawiam.

Krzysiek Kuźm
Na początku mieliśmy grupę około 40 projektów domów, z których mieliśmy wybrać ten właściwy. Los chciał, że mieliśmy okazję do obejrzenia domu zrealizowanego według projektu domu APS 161 LUA1185. Widzieliśmy chyba trzy takie gotowe i zamieszkane budynki. Otóż, spodobały nam się one na tyle, że zdecydowaliśmy iż i my taki dom sobie postawimy. Tyle, że w odbiciu lustrzanym. Wiedzieliśmy doskonale, które cechy domu to jego mocne strony, a co należało zmienić lub poprawić. Uważam, że jest to całkiem dobrze przemyślany projekt domu - nie ma też w nim większych błędów wymiarowych czy konstrukcyjnych. Budowa zatem nie sprawia bólów głowy i niepotrzebnych stresów. Myślę, że jest odpowiedni układ dla naszej czteroosobowej rodziny. Dzięki podniesieniu o pół metra (dwa pustaki po 24cm i ok. 2cm zaprawy) ścianki kolankowej na górze mamy piękne i duże pokoje. Chociaż najlepsze wrażenie robi na mnie przestronna łazienka. Na dole także wszystko wydaje się mieć odpowiednie proporcje. Zrobiliśmy jednak szersze przejście między kuchnią a salonem. Wstawiliśmy tam też podwójne rozsuwane drzwi, żeby w razie potrzeby móc całkiem oddzielić te dwie przestrzenie. Całość wnętrza jest bardzo jasna. Zwłaszcza salon, gdzie oprócz drzwi na taras o szerokości 1,8m, doświetlają nas jeszcze trzy duże okna w wykuszu (środkowe jest jedną dużą szybę - bez słupka na środku). Zaletą projektu domu APS 161 LUA1185 jest też na pewno to, że z zewnątrz może i nie wygląda na największy, ale po wejściu do środka miło zaskakuje swoją przestrzenią. Na początku rzuciło nam się w oczy to, że łazienka na dole jest trochę mała, więc przenieśliśmy wejście do garażu pod schody i przedłużyliśmy łazienkę do samej ściany zewnętrznej. Teraz mamy tam także miejsce na pralkę. Ściankę w wiatrołapie udało się przedłużyć w ten sposób, że w wiatrołapie udało się zmieścić jeszcze szafę. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni i trochę inaczej poustawialiśmy meble w kuchni, np. kuchenka jest bliżej przewodu wentylacyjnego. Powstało też dodatkowe wejście do kotłowni z zewnątrz - przy piecu na ekogroszek wydaje się to niezbędne. Na górze natomiast, okno balkonowe nie ma łuku - takie rozwiązanie wydawało się niepraktyczne (chociaż bardzo ładne, jednak także droższe, i wykończenie, i samo okno). Wydłużyliśmy również balkon nad wykuszem. Uważam, że projektant sam powinien to przemyśleć, ponieważ w projektowej wersji balkon jest zdecydowanie za mały. Nad tarasem natomiast wydłużyliśmy dach, a jedyne zejście z niego jest w stronę kotłowni - reszta będzie ogrodzona, i mam nadzieję, że wtedy stworzy się tam świetne miejsce do odpoczynku. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185 był na pewno dobrym wyborem. Nie wymaga on wielu poprawek. Polecam i pozdrawiam.

Rumunek
Projekt domu APS161 LUA1185 jak wiele innych pasował do uwarunkowań naszej działki. Wybraliśmy go jednak ze względu na jego klasyczny styl (proste kolumny przy wejściu i na tarasie) oraz piękne duże balkony - całość wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Ze względu na to, że nie mamy ogrzewania gazowego, musieliśmy powiększyć kotłownię, wyrównując jej tylną ścianę, ze ścianą od strony tarasu, dzięki czemu spokojnie mogliśmy wstawić tam spory piec na ekogroszek. Co do kosztów ogrzewania domu, to powiem tak: z piecem na ekogroszek trzeba się najpierw zaznajomić i zrozumieć, a następnie ustawić parametry na komputerze. Pierwszy sezon grzewczy nie był dla nas optymistyczny i ekonomiczny, ale już drugiego sezonu koszty eksploatacji znacznie zmalały i teraz, moim zdaniem, są na całkiem niskim poziomie. Układ pomieszczeń domu APS 161 LUA1185 jest dla nas idealny. Przede wszystkim, powierzchnia jest świetnie wykorzystana – nie ma zbędnych zakamarków i załamań. Całość jest przestrzenna i uporządkowana. Przez to, że podnieśliśmy ściankę kolankową o 4 pustaki, pokoje są duże, przestronne, a skosy pełnią teraz rolę dekoracyjną. Parter jest otwarty, a dodatkowy pokój pełni rolę gabinetu i biblioteki. Mamy drewniane ażurowe schody, a przy nich na dole jak i pod nimi, stoją antyczne meble. Miejsce to pełni funkcję barku. Na stałe mieszka nas trójka, ale dom wcale nie jest za duży. Kiedy przyjeżdża syn z rodziną, to wszystkie pokoje są zajęte, więc naprawdę cieszę się z moich 170m2 powierzchni. Bardzo lubię, kiedy w domu jest jasno i słońce wpada do niego każdym możliwym oknem. Dlatego cieszę, że moje wnętrze jest takie przyjemne, dzięki dobrze rozlokowanym oknom. Żałuję tylko, że w wykuszu nie zdecydowałam się na okna prawie do samej ziemi (takie 7/8). Jak wspomniałam, bardzo lubię przestrzeń, więc nawet mebli nie ma u mnie za dużo - są tylko te niezbędne i dekoracyjne; całość starałam się urządzić w stylu rustykalnym, który pasuje do naszego domu. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowy i garażem APS 161 LUA1185 to z pewnością był dobry wybór. Cieszę się również, że udało mi się go urządzić tak, jak chciałam. Polecam i pozdrawiam.
Recenzje projektu APS 161
5 – 2 głosy
paulkaam
10.08.2018 11:32
mordka.mm
04.09.2018 14:53
Kto zobaczy moją recenzję?
- Twoja ocena pojawi się na stronie bezpośrednio po dodaniu
- Tekst recenzji nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji
- W pierwszej kolejności pojawią się recenzje osób, które budują wybrany projekt
Projekt domu APS 161 należy do kategorii
Pozostałe wersje projektu APS 161
Projekty podobne do APS 161 LUA1185
WRF1979
2 800 zł 2 690 zł
-110zł