Projekt domu APS 161 LUA1185

Cena projektu: 2 740 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
121,5 m²
Min. szer. działki
20,8 m
Wysokość budynku
8,34 m
Pow. zabudowy
121,6 m²
Kubatura
484 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
240,3 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Średniej wielkości dom z poddaszem użytkowym APS 161 będzie idealnym lokum dla cztero-pięcioosobowej rodziny. Odznacza się zwięzłą bryłą o klasycznej formie, urozmaiconą jedynie klinkierową okładziną przy drzwiach wejściowych i na wykuszu oraz kolumnami przy wejściu i tarasie. Główną część domu stanowi pokój dzienny z charakterystycznym wykuszem, gdzie zaproponowano jadalnię. Obok w odrębnym pomieszczeniu zaplanowano kuchnię z narożną spiżarnią oraz miejscem na nieduży stół śniadaniowy. Przylegający do strefy dziennej, hall prowadzi również do kolejnego pokoju oraz łazienki. Mieszkańcy dysponują przejściem z wnętrza domu do garażu i kotłowni, poprzez wiatrołap. Na półpiętrze, dokładnie nad garażem, przewidziano strych, będący dużym, jasnym pomieszczeniem. Z tego względu sprawdzi się zarówno jako pokój, jak i pomieszczenie o charakterze gospodarczym. Na poddaszu zaprojektowano trzy, podobnej wielkości sypialnie oraz łazienkę, czyli idealny układ dla rodziców i dwójki dzieci. Za sprawą szerokich drzwi tarasowych, wykuszu czy licznych okien, wnętrza domu APS 161 są słoneczne i pogodne. To istotna kwestia szczególnie w przypadku pokoi dziecięcych, ale też strefy dziennej, gdzie mieszkańcy spędzają mnóstwo czasu. Dodatkowo duże okna w pokoju dziennym otwierają go na otaczający dom ogród.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu APS 161 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,6 m²
2 hall
6,5 m²
3 wc
2,8 m²
4 pokój dzienny
27,7 m²
5 kuchnia
9 m²
6 spiżarnia
1,4 m²
7 pokój
10,4 m²
8 schody
5,3 m²
9 garaż jednostan.
18,5 m²
10 kotłownia
6,4 m²
razem
93,6 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 161 - Rzut poddasza

1 korytarz
8,7 m²
2 pokój
12,7 m² (17,8 m²)
3 pokój
12,7 m² (17,7 m²)
4 pokój
12,2 m²
5 łazienka
6,4 m² (10,7 m²)
6 strych
17,5 m² (24,7 m²)
razem
70,2 m² (91,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 161 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
49 404 zł

stan surowy otwarty
152 766 zł

stan surowy zamknięty
30 498 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

232 668 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

ściany- pustaki ceramiczne + ocieplenie. Strop: typu TERIVA, na poddaszu - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachówka lub blacha. Kąt nachylenia dachu: 38 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna ROCKWOOL. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 161

Zdjęcie profilowe GTH
GTH
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185 wybraliśmy, ponieważ wpasował się w naszą działkę. Zwłaszcza taki budynek mogliśmy odpowiednio ustawić względem stron świat. Poza tym, odpowiadał nam jego układ pomieszczeń i podobał się wygląd zewnętrzny. Co prawda, ja już w tym domu nie mieszkam, ale wcześniej przez rok go użytkowałem. Do tego budynku było wybrane ogrzewanie gazowe. A dzięki temu, że dom w całości obłożony jest wełną mineralną, koszty są naprawdę minimalne. Za dwa miesiące płaciłem jakieś 600 złotych, więc chyba nikt by nie narzekał. Układ pomieszczeń w domu jest całkiem nieźle przemyślany. Korytarze i inne przejścia są szerokie, więc nigdy nie mieliśmy tam żadnych problemów komunikacyjnych. Duży salon pozwala natomiast na organizację większych czy mniejszych przyjęć okolicznościowych. Jak już wspomniałem, dom udało się nam ustawić odpowiednio względem stron świata i całymi dniami jest w nim jasno. Okna są naprawdę duże, więc łapiemy sporo światła. Ważną zmianą w projekcie domu APS 161 LUA1185 było jego poszerzenie. Dzięki temu dostaliśmy kilka metrów użytkowych więcej i mogliśmy się cieszyć większą powierzchnią. Projekt domu APS 161 LUA1185 był dobrym wyborem. Ja byłem z takiego domu bardzo zadowolony. Rysunki nie zawierały żadnych błędów, więc i budowa płynnie przebiegała. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe manga
manga
Nasz wybór padł na projekt domu APS 161 LUA1185 ze względu na jego układ i ilość pomieszczeń. Były to dwa najważniejsze aspekty, na które zwracaliśmy uwagę przy decyzji. Poza tym, taki budynek idealnie pasował do naszej działki i miał dach dwuspadowy, na czym też bardzo nam zależało. Póki co, mamy piec na ekogroszek i przy standardowym ociepleniu domu ponosimy średnie koszty eksploatacyjne. Przychylałabym się nawet ku stwierdzeniu, że koszty są stosunkowo niewielkie. Jednak już niedługo (umowa już w zasadzie podpisana) podłączymy się do świeżo powstałej sieci gazowej i w związku z tym zmienimy sposób ogrzewania domu. Będzie to może trochę droższe rozwiązanie, ale za to całkowicie bezobsługowe. Układ pomieszczeń w domu bardzo nam odpowiada. Dobrym rozwiązaniem jest na pewno dodatkowy pokój na dole, który może służyć jako gościnny. Cieszy również fakt, że pomieszczenie nad garażem mogliśmy zaadaptować jako gabinet, który jest nam niezbędny do pracy. Co więcej, po wszystkich zmianach, jakich dokonaliśmy w projekcie domu, powstało tam imponująco duże pomieszczenie - mamy tam do dyspozycji prawie 40m2. Powiem szczerze, że dla naszej czwórki jest to optymalny dom - znaleźliśmy zastosowanie dla każdego metra kwadratowego w naszym domu. Całość jest również bardzo dobrze doświetlona - ustawiony mamy dom wykuszem od południa, więc w zasadzie (zwłaszcza otwarta przestrzeń na dole) całymi dniami jest jasno. Jedyny błąd to był wybór sypialni od wschodu, ale widać nie można mieć wszystkiego. Przyznam się, że kilka poważnych zmian miało miejsce w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185. Chyba najważniejszą i najbardziej trafną było wyrównanie bryły do figury prostokątu - jedynie wykusz “wystaje” poza nią. Dzięki temu mamy dużą kotłownię i kuchnię oraz (to o czym już wspomniałam) gabinet. Równie ważne było podniesienie ścianki kolankowej - w sumie to teraz mamy około 160m2 powierzchni użytkowej, co naprawdę cieszy. Jesteśmy także zadowoleni z pokoi nad wykuszem: zamiast podwójnych drzwi balkonowych wstawiliśmy pojedyncze i zwykłe okno. Nie mamy też kominka - uznałem, że ten salon jest za mały do tego, aby jeszcze go zmniejszać kominkiem. Projekt domu APS 161 LUA1185 oceniam bardzo pozytywnie. Żałuję tylko, że nie udało nam się zrobić schodów z podestami. W zasadzie projekt nie zawiera żadnych błędów - my po adaptacji mieliśmy tylko problem z dachem, ale udało się go umocnić. Jestem zadowolona z tego wyboru. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Krzysiek Kuźm
Krzysiek Kuźm
Na początku mieliśmy grupę około 40 projektów domów, z których mieliśmy wybrać ten właściwy. Los chciał, że mieliśmy okazję do obejrzenia domu zrealizowanego według projektu domu APS 161 LUA1185. Widzieliśmy chyba trzy takie gotowe i zamieszkane budynki. Otóż, spodobały nam się one na tyle, że zdecydowaliśmy iż i my taki dom sobie postawimy. Tyle, że w odbiciu lustrzanym. Wiedzieliśmy doskonale, które cechy domu to jego mocne strony, a co należało zmienić lub poprawić. Uważam, że jest to całkiem dobrze przemyślany projekt domu - nie ma też w nim większych błędów wymiarowych czy konstrukcyjnych. Budowa zatem nie sprawia bólów głowy i niepotrzebnych stresów. Myślę, że jest odpowiedni układ dla naszej czteroosobowej rodziny. Dzięki podniesieniu o pół metra (dwa pustaki po 24cm i ok. 2cm zaprawy) ścianki kolankowej na górze mamy piękne i duże pokoje. Chociaż najlepsze wrażenie robi na mnie przestronna łazienka. Na dole także wszystko wydaje się mieć odpowiednie proporcje. Zrobiliśmy jednak szersze przejście między kuchnią a salonem. Wstawiliśmy tam też podwójne rozsuwane drzwi, żeby w razie potrzeby móc całkiem oddzielić te dwie przestrzenie. Całość wnętrza jest bardzo jasna. Zwłaszcza salon, gdzie oprócz drzwi na taras o szerokości 1,8m, doświetlają nas jeszcze trzy duże okna w wykuszu (środkowe jest jedną dużą szybę - bez słupka na środku). Zaletą projektu domu APS 161 LUA1185 jest też na pewno to, że z zewnątrz może i nie wygląda na największy, ale po wejściu do środka miło zaskakuje swoją przestrzenią. Na początku rzuciło nam się w oczy to, że łazienka na dole jest trochę mała, więc przenieśliśmy wejście do garażu pod schody i przedłużyliśmy łazienkę do samej ściany zewnętrznej. Teraz mamy tam także miejsce na pralkę. Ściankę w wiatrołapie udało się przedłużyć w ten sposób, że w wiatrołapie udało się zmieścić jeszcze szafę. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni i trochę inaczej poustawialiśmy meble w kuchni, np. kuchenka jest bliżej przewodu wentylacyjnego. Powstało też dodatkowe wejście do kotłowni z zewnątrz - przy piecu na ekogroszek wydaje się to niezbędne. Na górze natomiast, okno balkonowe nie ma łuku - takie rozwiązanie wydawało się niepraktyczne (chociaż bardzo ładne, jednak także droższe, i wykończenie, i samo okno). Wydłużyliśmy również balkon nad wykuszem. Uważam, że projektant sam powinien to przemyśleć, ponieważ w projektowej wersji balkon jest zdecydowanie za mały. Nad tarasem natomiast wydłużyliśmy dach, a jedyne zejście z niego jest w stronę kotłowni - reszta będzie ogrodzona, i mam nadzieję, że wtedy stworzy się tam świetne miejsce do odpoczynku. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem APS 161 LUA1185 był na pewno dobrym wyborem. Nie wymaga on wielu poprawek. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Rumunek
Rumunek
Projekt domu APS161 LUA1185 jak wiele innych pasował do uwarunkowań naszej działki. Wybraliśmy go jednak ze względu na jego klasyczny styl (proste kolumny przy wejściu i na tarasie) oraz piękne duże balkony - całość wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyliśmy. Ze względu na to, że nie mamy ogrzewania gazowego, musieliśmy powiększyć kotłownię, wyrównując jej tylną ścianę, ze ścianą od strony tarasu, dzięki czemu spokojnie mogliśmy wstawić tam spory piec na ekogroszek. Co do kosztów ogrzewania domu, to powiem tak: z piecem na ekogroszek trzeba się najpierw zaznajomić i zrozumieć, a następnie ustawić parametry na komputerze. Pierwszy sezon grzewczy nie był dla nas optymistyczny i ekonomiczny, ale już drugiego sezonu koszty eksploatacji znacznie zmalały i teraz, moim zdaniem, są na całkiem niskim poziomie. Układ pomieszczeń domu APS 161 LUA1185 jest dla nas idealny. Przede wszystkim, powierzchnia jest świetnie wykorzystana – nie ma zbędnych zakamarków i załamań. Całość jest przestrzenna i uporządkowana. Przez to, że podnieśliśmy ściankę kolankową o 4 pustaki, pokoje są duże, przestronne, a skosy pełnią teraz rolę dekoracyjną. Parter jest otwarty, a dodatkowy pokój pełni rolę gabinetu i biblioteki. Mamy drewniane ażurowe schody, a przy nich na dole jak i pod nimi, stoją antyczne meble. Miejsce to pełni funkcję barku. Na stałe mieszka nas trójka, ale dom wcale nie jest za duży. Kiedy przyjeżdża syn z rodziną, to wszystkie pokoje są zajęte, więc naprawdę cieszę się z moich 170m2 powierzchni. Bardzo lubię, kiedy w domu jest jasno i słońce wpada do niego każdym możliwym oknem. Dlatego cieszę, że moje wnętrze jest takie przyjemne, dzięki dobrze rozlokowanym oknom. Żałuję tylko, że w wykuszu nie zdecydowałam się na okna prawie do samej ziemi (takie 7/8). Jak wspomniałam, bardzo lubię przestrzeń, więc nawet mebli nie ma u mnie za dużo - są tylko te niezbędne i dekoracyjne; całość starałam się urządzić w stylu rustykalnym, który pasuje do naszego domu. Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowy i garażem APS 161 LUA1185 to z pewnością był dobry wybór. Cieszę się również, że udało mi się go urządzić tak, jak chciałam. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 161

  5 – 2 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

paulkaam 10.08.2018 11:32

mordka.mm 04.09.2018 14:53

Projekt domu APS 161 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu APS 161

Projekt domu APS 161+2G

APS 161+2G

121,5 m²

Projekty podobne do APS 161 LUA1185

Projekt domu Kendra Mała -300 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26 -400

Projekt domu Atreusz Mały

Atreusz Mały

126,5 m²

Projekt domu Trypolis 3 3D iDesigner

Trypolis 3

119,17 m²

Projekt domu Dom przy Wiosennej 17 -400

Projekt domu APS 261

APS 261

126,2 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych