Projekt domu APS 151 LUA1178

Cena projektu: 2 590 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
117,8 m²
Min. szer. działki
21,4 m
Wysokość budynku
7,07 m
Pow. zabudowy
191,5 m²
Kubatura
397 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
285 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom parterowy APS 151 ze względu na swoją rozłożystą formę i dołączony do bryły garaż, wymaga szerokiej działki. Projekt zakłada zagospodarowanie parteru, optymalnego dla 3-4 osób, jednak po adaptacji poddasza, pomieści znacznie większą rodzinę. Łukowate wejście do domu oraz znajdujące się nad nim wole oko, świetnie współgrają, nadając mu dworkowego charakteru. Efekt dopełnia prosta, biała elewacja kontrastująca z czerwienią dachówki. Do wnętrza domu wchodzi się przez mały wiatrołap, za którym rozpościera się szeroki hall z wnęką na dużą szafę W zachodniej części budynku przewidziano odrębną kuchnię, oddzieloną ścianką od pokoju dziennego. Kuchnię zaopatrzono w niewielkie pomieszczenie stanowiące przydatną spiżarnię. Obszerny pokój dzienny oddziela od tarasu duże przeszklenie, co sprawia, że wizualnie jest on jeszcze większy i dodatkowo wzbogacony widokiem na ogród. Po drugiej stronie hallu zaplanowano mała toaletę oraz kolejny pokój. Południowa część domu to strefa sypialna, usytuowana w osobnym korytarzu, dodatkowo oddzielona od dziennej części domu hallem. Przy dwóch sypialniach zaprojektowano garderobę, łazienkę oraz przejście do części gospodarczej, pod schodami na poddasze. Część gospodarcza to kotłownia z odrębnym wejściem od ogrodu, prowadząca także do jednostanowiskowego garażu. Estetyczny wygląd zewnętrzny domu APS 151 z pewnością przyciągnie uwagę inwestorów. Funkcjonalnie rozplanowana przestrzeń, z klarownym podziałem na poszczególne strefy, pozwoli komfortowo mieszkać średniej wielkości rodzinie, która dzięki możliwości adaptacji poddasza, będzie mogła powiększać się bez przeszkód.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu APS 151 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,3 m²
2 hall
13 m²
3 kuchnia
11,1 m²
4 spiżarnia
2 m²
5 pokój dzienny
27,6 m²
6 wc
2 m²
7 garderoba
3,9 m²
8 pokój
12,8 m²
9 pokój
12,8 m²
10 schody
3,8 m²
11 łazienka
7,6 m²
12 pokój
11,7 m²
13 korytarz
10 m²
14 garaż jednostan.
22,7 m²
15 kotłownia
10,6 m²
razem
154,9 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 151 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
74 658 zł

stan surowy otwarty
129 168 zł

stan surowy zamknięty
28 428 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

232 254 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

ściany- pustaki ceramiczne + ocieplenie. Strop: typu TERIVA, na poddaszu - drewniany. Dach: drewniany. Pokrycie dachówka lub blacha. Kąt nachylenia dachu: 30 stopni. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna ROCKWOOL. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 151

Zdjęcie profilowe bartolo111
bartolo111

Projekt domu parterowego APS 151 LUA1178 w głównej mierze wybrała moja żona, ponieważ bardzo spodobał jej się wygląd zewnętrzny tego budynku. Przyznam się, że układ pomieszczeń nie był dla nas jakoś szczególnie istotny. Estetyczna i ładnie prezentująca się bryła zadecydowała o naszym wyborze.

Nieco trudności wynikających z projektu miał na początku nasz geodeta. Miał on problem z naniesieniem fundamentów na działkę, ponieważ wytyczone osie nie wychodziły odpowiednio. Na szczęście poradził sobie z tym i reszta realizacji poszła sprawnie. Podczas budowy w większości dostosowaliśmy się z materiałami do wytycznych w projekcie. Zmieniliśmy tylko technologię postawienia ścian. Zamiast ceramiki użyliśmy betonu komórkowego SOLBET. Na dachu położyliśmy blacho-dachówkę.

W domu zastosowaliśmy piec węglowy. Nie dostaliśmy pozwolenia na gaz, ponieważ mamy za długi odcinek do przyłącza. Musieliśmy więc zdecydować się na ogrzewanie tradycyjne.

Chociaż wole oko dodawało wiele uroku projektowi domu APS 151 LUA1178 i bardzo nam się podobało, postanowiliśmy z niego zrezygnować, gdyż jego budowa wiązałaby się z większymi kosztami. Do układu pomieszczeń wprowadziliśmy dwie niewielkie zmiany. Nie robiliśmy ścianki pomiędzy kuchnią a salonem, ponieważ moja żona chciała, aby te pomieszczenia były na siebie otwarte i ogrodzone tylko ladą idącą przez środek. Zamurowaliśmy też bezpośrednie przejście z hallu do kuchni.

Położenie domu na działce jest na tyle dobre, że nie musieliśmy dostawiać żadnych okien. Kuchnia i front domu znajdują się po stronie północnej, a taras z salonem po stronie południowej. Przy takim układzie wszędzie jest wystarczająco jasno.

Dom wybudowany według projektu domu APS 151 LUA1178 jest duży i przestronny. Świetnie nadaje się do przyjęcia większej ilości gości, a jeśli ktoś zaadaptuje dodatkowo poddasze, to można też przenocować przyjaciół czy rodzinę.

W domu mieszkam ja, moja żona i córka, jednak przy tym metrażu mogłaby w nim zamieszkać 5-6 osobowa rodzina. Nawet ekipa budowlana mówiła nam, że jak na 3 osoby to ten dom jest zdecydowanie za duży. Myślę, że przed wyborem projektu należy zastanowić się nad nim właśnie pod tym kątem. Może gdybyśmy budowali się jeszcze raz, to wybralibyśmy coś mniejszego. Mimo dużej powierzchni cieszę się, że zdecydowaliśmy się na ten projekt. Budynek jest bardzo ładny, a układ pomieszczeń pasował nam na tyle, że prawie nic nie musieliśmy w nim zmieniać. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe januszek-4
januszek-4

Wybierając projekt zależało mi na tym, aby był to budynek parterowy. Pod uwagę brałem również rozmieszczenie domu na działce. Projekt domu APS 151 LUA1178 odpowiadał mi pod względem ilości pokoi oraz układu pomieszczeń. Przy wyborze nie kierowałem się wyglądem zewnętrznym, jednak muszę przyznać, że budynek jest bardzo ładny. Realizacja naszego nowego domu przebiegła bez żadnych problemów. Zbudowaliśmy go z bloczków 25cm firmy Jopek i ociepliliśmy ok. 20cm warstwą styropianu grafitowego. Konstrukcje dachu wyłożyliśmy od wewnątrz 20cm wełny mineralnej.

W kotłowni mamy zamontowany piec Ogniwo, czyli możemy palić w nim wszystkim. Głównie palę węglem, ale mogę tam równie dobrze wrzucić każdy inny rodzaj paliwa i będzie bardzo dobrze grzać. Miałem taki kocioł w naszym starym domu (nawet tej samej firmy), więc jestem do niego przyzwyczajony i dobrze mi się on sprawdza. Bryła jest dobrze docieplona i z racji tego świetnie trzyma ciepło. Uważam, że taki piec jest tańszy w utrzymaniu niż ogrzewanie gazem.

Wprowadziliśmy kilka drobnych zmian zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz projektu domu APS 151 LUA1178. Po pierwsze zrezygnowaliśmy z wolego oka. Teraz dach jest w tym miejscu płaski. Żeby doświetlić poddasze wstawiliśmy tam dwa okna połaciowe. Postanowiłem też usunąć łuk nad wejściem i zrobić ten element równym. Po prostu bez wolego oka, proste sklepienie na drzwiami lepiej się prezentuje. Aby zwiększyć nieco rozmiar kotłowni, przesunąłem ściankę działową między nią a garażem. Zmieniłem też układ schodów prowadzących na strych. Są one teraz bardziej strome i proste, zamiast skrętnych. Poddasze podzieliłem na 3 pomieszczenia. W jednym mamy suszarnie, do której mam w planie wstawić dla dzieci grę ,,piłkarzyki” albo stół do pin-ponga. Dwa pozostałe pokoje przeznaczyłem na magazynki. Zmieniłem kształt okna w garażu na niższe, węższe i dłuższe. Trochę żałuję, iż nie pomyślałem, żeby wstawić dodatkowe okno w kotłowni. Myślę, że bardzo by się przydało, ponieważ jest tam dość ciemno. Postanowiliśmy otworzyć kuchnię na salon. Pomiędzy tymi pomieszczeniami zamiast ścianki działowej mamy pół-ściankę na 1,20 cm. Planowaliśmy z żoną zrobić szklane drzwi między hallem a przedpokojem, ale chyba zrezygnujemy z tego pomysłu. Taka otwarta przestrzeń jednak bardziej nam się podoba.

Przy wyborze projektu zwracałem uwagę na to, jak dom będzie rozmieszczony na działce. Wybór projektu domu parterowego APS 151 LUA1178 okazał się idealny. Front domu znajduje się od strony południowej, a salon od zachodniej. Dzięki temu w części dziennej mamy jasno, a w sypialniach jest mniej słońca. O takie rozwiązanie mi chodziło.

W domu na stałe mieszkają 4 osoby. Myślę, że to optymalna liczba domowników przy takim metrażu. Jeśli w tym domu chciałaby zamieszkać większa rodzina, to konieczna byłaby adaptacja poddasza. Sądzę, że śmiało można by tam zrobić jeszcze 2-3 dodatkowe pomieszczenia.Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, iż dwie sypialnie, które zajmują nasze dzieci są takiej samej wielkości. Nie było więc kłótni o to, że któreś ma większy pokój.

Jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru. Taki dom nam odpowiadał i taki został zrobiony. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 151

  – 0 głosów

Projekt domu APS 151 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu APS 151

Projekt domu APS 151 NEW

APS 151 NEW

117,8 m²

Projekt domu APS 151 + 2G

APS 151 + 2G

119,7 m²

Projekty podobne do APS 151 LUA1178

Projekt domu Pegaz I

Pegaz I

112,42 m²

Projekt domu Polluks

Polluks

119,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych