Projekt domu APS 105 LUA1116

Cena projektu: 2 890 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
167,1 m²
Min. szer. działki
21,84 m
Wysokość budynku
8,59 m
Pow. zabudowy
155,1 m²
Kubatura
520 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
260,7 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

APS 105 jest sporym domem jednorodzinnym, który został wyposażony w poddasze użytkowe i jednostanowiskowy garaż w linii zabudowy. Ten reprezentacyjny, wręcz dworkowy budynek zapewni komfort nawet 6 członkom rodziny. Rozłożystą bryłę zwieńczono proporcjonalnym dachem kopertowym, na którego wszystkich połaciach zlokalizowano duże lukarny. Ścianę frontową zaakcentowano centralnym portykiem pod balkonem. Od strony ogrodu pojawił się duży, również zwieńczony balkonem wykusz. Naroże tylnej ściany zostało wycięte na rzecz płytkiego podcienia osłaniającego fragment tarasu. Obok, z bocznej ściany wysunięto przechodzący w lukarnę ryzalit. Ze względu na spore gabaryty, dom będzie wymagać dużej działki. Odsunięta od ulicy strefa dzienna znajduje się na parterze. Duża kuchnia została zlokalizowana w płytkim ryzalicie na bocznej ścianie. Uzupełnia ją drobna, ale jasna spiżarnia. Wielki pokój dzienny zlokalizowano całkowicie z tyłu w najgłębszej, wysuniętej części. W narożu pokoju zaproponowano kominek, a przeszklone drzwi po przeciwnej stronie łączą go z częściowo zadaszonym tarasem. Wnętrze powiększa i rozświetla duży wykusz na osi wpadającego doń hallu. Obok, naprzeciwko kuchni, znalazła się otwarta klatka schodowa, która łączy przyziemie z położonym nieco niżej garażem. W przedniej części domu zgromadzono dodatkowe pomieszczenia. Bezpośrednio z wiatrołapu dostępna jest spora garderoba. Po drugiej stronie znalazł się ustawny narożny pokój, który może służyć zarówno domownikom jak i gościom - naprzeciwko niego znajdują się drzwi do obsługującej parter niewielkiej łazienki. Ostatnim pomieszczeniem naziemnej kondygnacji jest spora kotłownia, do której wchodzi się z garażu. Najwyższą część poddasza zajęła strefa nocna. Do tylnej ściany przylegają dwa średniej wielkości pokoje, które dzielą wspólny balkon. Wzdłuż fasady rozciąga się za to przestronny pokój małżeński z wnęką na garderobę, prywatną łazienką i balkonem. Obok niej znalazła się dużo większa, ogólnodostępna łazienka, którą doskonale doświetla duże okno w lukarnie. Nad garażem zlokalizowano dostępny z półpiętra strych. Powiększony o lukarnę, może służyć jako dodatkowa sypialnia, pomieszczenie rekreacyjne bądź gospodarcze. Wielki APS 105 wyposażony jest we wszelkie udogodnienia. Bogaty program użytkowy obejmuje duże i dobrze doświetlone pomieszczenia. Poprowadzenie komunikacji przez oś domu utworzyło bardzo funkcjonalny i otwarty układ. Tektonika bryły przekłada się na jej reprezentacyjną formę, a jednocześnie pozwala lepiej doświetlić i zwiększyć ustawność najważniejszych pomieszczeń. Obszerny strych na półpiętrze umożliwia dostosowanie budynku do indywidualnych potrzeb rodziny.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu APS 105 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,4 m²
2 hall
10 m²
3 pokój dzienny
38 m²
4 pokój
11,9 m²
5 kuchnia
11,7 m²
6 spiżarnia
2,8 m²
7 łazienka
3,5 m²
8 garderoba
5,3 m²
9 schody
5,7 m²
10 garaż jednostan.
19 m²
11 kotłownia
4,9 m²
razem
117,2 m²

Rzut kondygnacji projektu APS 105 - Rzut poddasza

1 hall
14,3 m²
2 pokój
13,9 m² (19,1 m²)
3 pokój
11,6 m² (16,6 m²)
4 łazienka
11,5 m²
5 łazienka
3,7 m² (5,2 m²)
6 garderoba
1,8 m² (5,4 m²)
7 pokój
17 m² (21,7 m²)
8 strych
17,5 m² (24,3 m²)
razem
91,3 m² (118,1 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu APS 105 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu APS 105
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
55 216 zł

stan surowy otwarty
166 957 zł

stan surowy zamknięty
30 583 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

252 756 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany: z bloczków z betonu komórkowego + ocieplenie. Stropy: typu „AKERMANA”, na poddaszu - drewniany dach - drewniany. Pokrycie dachówka lub blacha. Kąt nachylenia dachu: 40. Ocieplenie poddasza: wełna mineralna „ROCKWOOL”. Tynk: mineralny.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHI-PROJEKT

Opinie mieszkańców domu APS 105

Zdjęcie profilowe maciejlesko
maciejlesko

Zdecydowaliśmy się na projekt domu APS 105 LUA1116, ponieważ odpowiadał mi jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny. Najbardziej mi zależało na dużym salonie połączonym z kuchnią i przestrzennym holu.

Cała budowa przebiegła sprawnie i bez problemów, a projekt domu APS 105 LUA1116 był czytelny, co bardzo nas cieszyło. Piec mamy na gaz. Dodtakowo położyliśmy ogrzewanie podłogowe. Koszty są bardzo korzystne. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, to piec gazowy jest jednym z najtańszych i najwygodniejszych rodzajów ogrzewania. Jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolona.

Wprowadziłam kilka modyfikacji. Zrezygnowałam ze spiżarni i powiększyłam łazienkę. Postanowiłam zrobić drzwi wyjściowych z kotłowni. Na górze dołożyłam okno dachowe i podniosłam ściankę kolankową. Moja rodzina liczy pięć osób, więc dom jest wykorzytany w 100%. Jestem chyba najbardziej zadowolona z parteru- z tej ogromnej przestrzeni. W domu jest jasno i przytulnie, mam też gdzie przyjmować gości.

Obejrzałam setki albo nawet tysiące projektów i myślę, że jeśli ktoś szuka domu o zewnętrznym wyglądzie taki jak ten to projekt domu APS 105 LUA1116 jest trafiony w dziesiątkę. Na chwilę obecną jestem cały czas zachwycona projektem domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe szary1988
szary1988
Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116 spodobał mi się przede wszystkim ze względu na ogromny salon i otwartą przestrzeń. Połączenie salonu, kuchni i jadalni to naprawdę dobre rozwiązanie - cenię sobie przestronne wnętrza, dlatego na takim układzie od początku mi zależało.
Dodatkowo ciekawa konstrukcja dachu, wyjątkowo przypadła mi do gustu.

Realizacja naszego domu odbyła się bez większych problemów i zgodnie z naszymi oczekiwaniami. W trakcie budowy fachowcy natrafili jednak w projekcie na jeden mankament. Okazało się, iż nie przewidywał on wykonania wieńców nad lukarnami, więc połączenie ich z dachem byłoby za słabe bezpośrednio na murze. Na szczęście nasi wykonawcy w porozumieniu z kierownikiem budowy poradzili sobie z poprawnym rozwiązaniem tej kwestii.

Budowę zaczęliśmy w czerwcu 2014 r., a obecnie po roku i 8 miesiącach trwania inwestycji zostały nam jedynie kosmetyczne prace wykończeniowe. Ściany w naszym przypadku zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków Solbet. Dach pokryliśmy blachodachówką Venecja, a izolację poddasza tworzy 30 cm (dwie warstwy po 15 cm) wełny mineralnej marki Rockwoll. W całym domu zamontowaliśmy 3-szybowe okna, które idealnie wyciszają wnętrze, zwłaszcza gdy mieszka się przy ruchliwej ulicy Sądzę, że decydując się na ten projekt należy liczyć się z tym, iż koszty jego realizacji nie należą do najniższych.

Co prawda Projekt APS 105 LUA1116 nie przewiduje wykonania piwnicy, jednak my postanowiliśmy ją doprojektować. Na nowo powstałej kondygnacji zrobiliśmy kotłownię, zaś jej pierwotny metraż przyłączyliśmy do garażu, który stał się przez to większy. Ponadto, wyrównaliśmy powierzchnię garażu z poziomem parteru, gdyż oryginalnie znajdował się on nieco niżej niż główna bryła budynku. W stropie podpiwniczenia części garażowej zrobiliśmy kanał wielkości 1x2 m, który ułatwia wykonywanie prac przy pojeździe, a także służy jako zsyp na opał, gdyż dom ogrzewany jest ekogroszkiem.Świetnym pomysłem była również rezygnacja ze spiżarki przy kuchni - jej kosztem powiększyliśmy dolną łazienkę.

Kolejną zmianą było poszerzenie klatki schodowej do 130 cm - dzięki temu jest ona jaśniejsza i wygodniejsza w użytkowaniu. Na chwilę obecną myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby usunięcie ścianki między nią a salonem. Schody otwarte na część wypoczynkową sprawiłyby, iż stałaby się ona bardziej przestronna. Wykonanie tej zmiany będzie możliwe poprzez wstawienie filaru i wydłużenie podciągu nad tym miejscem. Moim zdaniem, naprawdę warto to rozważyć. Sądzę również, iż pokój na parterze mógłby być jednak nieco większy. Gdyby ktoś nie chciał wykańczać obu kondygnacji jednocześnie, podczas wykonywania poddasza mógłby użytkować jedynie parter.

Jestem zadowolony z wyboru projektu Projekt APS 105 LUA1116. Rozmieszczenie części dziennej zostało świetnie przemyślane - połączenie salonu, jadalni i kuchni to naprawdę dobre rozwiązanie. Układ poddasza również mi odpowiada - nie potrzebowałem nawet wprowadzać w nim jakichkolwiek zmian. Moim zdaniem powierzchnia domu jest w pełni komfortowa dla 4-5 osobowej rodziny. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Sławek105
Sławek105
Szukając odpowiedniego projektu domu postanowiliśmy nie opierać się jedynie na ukazanych na stronie rysunkach, ale przede wszystkim na ich rzeczywistych realizacjach. Był to bardzo dobry pomysł, ponieważ gdy byliśmy zainteresowani jednym z nich, okazało się że wizualizacja odbiega nieco wyglądem od postawionego budynku i ostatecznie zrezygnowaliśmy z jego zakupu. Na szczęście nie miało to miejsca w przypadku projektu APS 105 LUA1116. Znaleźliśmy jego realizację w pobliskiej miejscowości i pod względem wizualnym bardzo przypadł nam do gustu. Po obejrzeniu wnętrza okazało się, iż uwzględnione w nim rozwiązania odpowiadają naszym oczekiwaniom, dlatego też nie potrzebowaliśmy długo zastanawiać się nad jego wyborem.

Postawienie naszego nowego domu nie stanowiło dla fachowców żadnych trudności i nie zgłaszali oni zastrzeżeń do technicznej strony projektu. Wszystko udało się wykonać bez komplikacji. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2014 r., a na chwilę obecną (październik 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie ostatnich, drobnych wykończeń. Do wymurowania budynku użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a dach pokrylismy Dachówką ceramiczną Holenderka marki Wienerberger. Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go w tradycyjnej, żelbetowej konstrukcji. Muszę jednak przyznać, że przy zastosowaniu powyższych materiałów, koszty naszej budowy były wyższe niż oszacowane w kosztorysie.

Do oryginalnej wersji projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym APS 105 LUA1116 wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Polegała ona na powiększeniu kotłowni, co było naprawdę świetnym pomysłem. Tą modyfikację szczerze polecam innym Inwestorom - wydłużenie kotłowni chociaż o 2 metry sprawia, że jest ona w pełni praktyczna. Takie rozwiązanie jest szczególnie istotne jeśli chce się zamontować w niej piec na ekogroszek, który zajmuje dosyć sporo miejsca, więc warto rozważyć to już na etapie adaptacji.

Rozkład pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu APS 105 LUA1116 od początku nam odpowiadał, dlatego też stwierdziliśmy że nie będziemy wprowadzać żadnych zmian w układzie ścianek działowych. Na chwilę obecną jesteśmy zadowoleni z tej decyzji, gdyż nowy dom użytkuje się w pełni komfortowo a odwiedzający nas goście chwalą jego wnętrze. Pozdrawiam.

Recenzje projektu APS 105

  – 0 głosów

Projekt domu APS 105 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu APS 105

Projekt domu APS 105+P+2G

APS 105+P+2G

167,7 m²

Projekt domu APS 105+P

APS 105+P

167,7 m²

Projekt domu APS 105+2G

APS 105+2G

167,7 m²

Projekty podobne do APS 105 LUA1116

Projekt domu TK235g

TK235g

182,36 m²

Projekt domu Rumcajs z garażem -250

Rumcajs z garażem

157,8 m²

Projekt domu Wilga -350 3D

Wilga

154,7 m²

Projekt domu Amira G1 -480

Amira G1

153,04 m²

Projekt domu Korfu

Korfu

155,35 m²

Projekt domu APS 010

APS 010

151,1 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych