Projekt domu Apis WRW1000

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
139,82 m²
Min. szer. działki
18,05 m
Wysokość budynku
8,81 m
Pow. zabudowy
139,35 m²
Kubatura
506,31 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
245 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Parterowy dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym Apis posiada wysunięty przed bryłę garaż na jedno stanowisko. W tym średnich rozmiarów budynku zmieścił się rozbudowany program użytkowy, który zaspokoi potrzeby od 4 do 5 członków rodziny. Tradycyjna bryła o stromym dachu kopertowym rozciąga się wgłąb posesji. Krótszą elewację frontową zaakcentowano centralnie położoną lukarną oraz wysuniętym do przodu garażem. Poziom okapów wieńczącego go dachu wielospadowego jest niższy niż w pozostałej części pokrycia i utrzymany został w strefie nad drzwiami wejściowymi. Przeciwległa strona domu także otrzymała symetryczną lukarnę, wyposażoną dodatkowo w balkon. Sąsiadujące z nią tylne naroże zostało odjęte na rzecz podcienia rozpoczynającego taras. Rozbudowana wgłąb posesji bryła wymagać będzie głębokiej działki. W parterze rozmieszczono pomieszczenia wspólne i gospodarcze. Strefa dzienna została zlokalizowana z dala od ulicy, w tylnej części domu. Jadalnia i pokój dzienny stanowią duże wnętrze, które rozciąga się od zadaszonego tarasu w jednym narożu do półotwartego, wyposażonego w kominek obszaru po przeciwnej stronie. Przy dłuższej elewacji pomieszczenie przechodzi w dużą, otwarta kuchnię, której granicę wyznacza jedynie słup. Naprzeciwko niej, zaraz za nieodgrodzonym niczym hallem, zlokalizowano otwarte schody dwubiegowe z ukrytą pod nimi sporą spiżarnią. Tę otwartą wspólną przestrzeń powiększa częściowo osłonięty taras, na który prowadzą dwie pary przeszklonych drzwi. Całe wnętrze jest doskonale doświetlone. Poddasze wykorzystano do urządzenia bardzo przestronnej strefy nocnej. Dwa duże pokoje zajęły niemal połowę kondygnacji, przylegając do krótszej ściany od ogrodu. Doświetlają je okna połaciowe i drzwi na wspólny balkon w lukarnie. Trzeci, wielki pokój zlokalizowany jest od ulicy i posiada wnękę na garderobę oraz dostęp do okien przeciwległej lukarny. W sporej, wygodnej łazience wydzielono mniejszą część np. na pralnię z suszarnią. Klatka schodowa doświetlona jest przez okno połaciowe. Dom uzupełniają zlokalizowane na parterze pomieszczenia takie jak pokój (gościnny, lub dodatkowa sypialnia), dostępne z garażu pomieszczenie gospodarcze, czy drobny wiatrołap z wnęką na szafę. Główny piec zamontowany jest we wspomnianym wyżej pomieszczeniu gospodarczym, a opcjonalną metodą grzewczą stanowi bardzo wydajny kominek z płaszczem wodnym. Apis to projekt, w którym rozmieszczenie funkcji podporządkowane jest komfortowi użytkowników. Rozciągająca się wgłąb ogrodu bryła umożliwiła maksymalne odsunięcie części wspólnej od drogi. Dzięki temu wszystkie pomieszczenia służące wypoczynkowi i przebywaniu razem łączą się z ogrodem i zapewniają spokój oraz prywatność. Bardzo wygodne pokoje sypialne na poddaszu gwarantują każdemu z domowników swobodną, osobistą przestrzeń. Podłużny plan można dopasować do niezbyt szerokich działek, a tradycyjna forma o spajającym całą bryłę dachu wielospadowym będzie prezentowała się dobrze nawet wśród gęstej zabudowy wolnostojącej.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Apis - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,17 m²
2 hall
10,21 m²
3 pokój
11,97 m²
4 kuchnia
10,12 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
35,92 m²
6 spiżarnia
4,21 m²
7 łazienka
3,02 m²
8 pom. gospodarcze
5,15 m²
9 garaż jednostan.
19,53 m²
razem
104,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Apis - Rzut poddasza

1 hall
7,22 m² (7,28 m²)
2 pokój
13,59 m² (21,94 m²)
3 pokój
13,15 m² (21,14 m²)
4 łazienka
7,66 m² (15,81 m²)
5 pokój
15,59 m² (22,76 m²)
6 garderoba
2,99 m² (5,41 m²)
razem
60,2 m² (94,34 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Apis na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Apis
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

287 560 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 36 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 6 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 i 8 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I, nad garażem. Strop: drewniany. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym: - krokwiowo-płatwiowym (nad częścią mieszkalną) - krokwiowym (nad garażem). Schody wewnętrzne: żelbetowe płytowe zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Apis

Zdjęcie profilowe pawel.fox
pawel.fox

Przed ostatecznym wyborem projektu dokładnie przeanalizowaliśmy wszystkie nasze oczekiwania wobec naszego przyszłego domu. I tak, wcześniej pojechaliśmy obejrzeć gotowego Apisa WRW1000, który wydał nam się na tyle atrakcyjny, że zdecydowaliśmy się na ten zakup. W domu każdy metr powierzchni wydaje się odpowiednio wykorzystany. I mimo, że myśleliśmy raczej o Apisie 3, to właściwości działki przyczyniły się do takiego właśnie wyboru.

Ogrzewamy się gazem i od czasu do czasu rozpalam w kominku - jednak nie jest to główny sposób utrzymania temperatury w domu (dobrze można ogrzać w zasadzie tylko dół i jeden pokój na poddaszu). Budynek jest obłożony 15cm styropianu i wysokiej jakości wełną, oprócz tego mamy bardzo dobre okna, więc koszty eksploatacyjne naprawdę nie wynoszą dużo - mamy całkiem ekonomiczny dom. Z rozmów ze znajomymi wynika, że mimo iż mamy odrobinę większy dom, to na ogrzewanie wydajemy tyle samo.

Nie mam żadnych zastrzeżeń do układu pomieszczeń w projekcie domu Apis WRW1000. Po jego realizacji wszystko sprawdza się dokładnie tak, jak zakładaliśmy. Co prawda, dla własnej wygody zaadaptowaliśmy dodatkowo przestrzeń nad garażem na pralnię i suszarnię, a dla lepszego efektu wizualnego mamy otwartą klatkę schodową z lekką konstrukcją. Cały dom jest bardzo jasny. Ilość okien w domu naprawdę imponuje i o każdej porze dnia mamy pięknie doświetlone wnętrza. Zdecydowaliśmy się także na większe okna połaciowe, więc i poddasze mamy bardzo rozwidlone. Na razie w domu jest nas trójka, co zdecydowanie powinno się zmienić, bo dom jest przewidziany spokojnie dla czterech, a może i pięciu osób. Dodatkowy pokój na dole pełni funkcję gabinetu, jednak nasi goście mogą w nim też również przenocować.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis WRW100. Raczej nic byśmy w nim nie zmieniali - wszystko się sprawdza. Z tego co pamiętam, to projekt nie zawierał też żadnych błędów. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe arkadiusz25
arkadiusz25

Projekt domu Apis WRW1000 wybraliśmy ze względu na naszą wąską działkę. Jednak muszę przyznać, że bardzo nam się spodobał. Przede wszystkim znaczenie miał fakt otwartej kuchni oraz trzech sypialni na poddaszu i dodatkowej łazienki. A cały układ pomieszczeń również przypadł nam do gustu.

Zdecydowaliśmy się na tradycyjny piec na węgiel i nie ocieplaliśmy domu dodatkowo - wszystko tak jak w projekcie. Koszty ogrzewania są bardzo niskie, a co za tym idzie: ja jestem bardzo zadowolona.

Byliśmy zachwyceni układem pomieszczeń już patrząc na sam projekt. Teraz kiedy od półtora roku mieszkamy w domu nadal wydaje się on być dla nas idealny. Na stałe w domu są cztery osoby, w tym dwójka małych dzieci. Dlatego otwarta na salon kuchnia była dla mnie ważna. Kiedy krzątam się w niej, a dzieciaki dokazują w salonie, bez problemu mogę kontrolować ich poczynania. Dodatkowy pokój na dole to także miejsce ich zabaw - mają tam swoje rzeczy i również lubią tam spędzać czas. Lubimy od czasu do czasu wyprawić jakieś przyjęcie, przestrzeń na parterze pozwala na to. Możemy swobodnie zaprosić nawet 25 osób. Projekt domu Apis WRW1000 przewiduje całkiem dużo dobrze rozmieszczonych okien, dzięki którym dom jest bardzo jasny. Zwłaszcza okna w salonie i jadalni oraz wyjście na taras zapewniają dużo światła słonecznego wpadającego do środka. Jedyną zmianą jaką dokonaliśmy była zamiana okrągłego tarasu na prostokątny. Wygląda on naprawdę cudownie i stał się chyba naszym ulubionym elementem domu.

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Apis WRW1000 był perfekcyjnym wyborem. Co więcej, rozwiązania projektowe zapewniają łatwą i sprawną realizację. Jestem bardzo zadowolona jego kształtu i komfortu, jaki nam zapewnia. Polecam i pozdrawiam

Zdjęcie profilowe kidikidi
kidikidi

Mamy wąską działkę, więc mieliśmy trochę ograniczony wybór. Jednak projekt domu Apis WRW1000 okazał się odpowiedni do niej. Zależało nam także, aby w bryle domu znajdował się garaż, a dach był czterospadowy.

Do Apisa WRW1000 wprowadziliśmy się jakiś rok temu. W cztery osoby mieszka nam się bardzo komfortowo; uważam, że nawet sześć osób spokojnie mogłoby na stałe odnaleźć swoje miejsce w takim domu. Układ pomieszczeń jest naprawdę bardzo dobry. Na dole (w dodatkowym pokoju) mamy z żoną sypialnię, a górę użytkują dzieci. Co więcej, nadal jeden pokój zostaje pusty i dostępny dla gości, którzy chcą u nas przenocować. Duży salon otwarty na jadalnię i kuchnię pozwala na organizowanie przyjęć okolicznościowych w większym gronie. Na parapetówce bez problemu pomieściliśmy nawet 30 osób. Co więcej, całość wnętrza jest świetnie doświetlona i czas spędzamy w domu bardzo przyjemnie. Ja osobiście lubię odpoczywać na tarasie, gdzie po zakończonej pracy mogę się relaksować.

Ogrzewamy się tradycyjnie - węglem. Ale okazało się to całkiem ekonomicznym rozwiązaniem. Przez sezon grzewczym spaliłem tylko 2 tony. Z czego jestem całkiem zadowolony. W kwestii ogrzewania jedynie sama kotłownia mogłaby być inaczej rozwiązana. Zwyczajnie brakuje mi tam miejsca na składowanie opału. Dlatego zewnętrzne drzwi do niej wydają się koniecznością. Ja natomiast żałuję, że nie zdecydowałem się na podpiwniczenie garażu i tam stworzenie dużej, przestronnej kotłowni.

Kilka innych zmian w projekcie domu Apis WRW1000 miało jednak miejsce. Dolną łazienkę poszerzyliśmy o 20cm kosztem korytarza. Drzwi wejściowe przesunęliśmy bardziej na prawo, aby w wiatrołapie mieć miejsce na szafę po lewej. Także ściankę kolankową podnieśliśmy o kilka centymetrów.

Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Apis WRW1000 okazał się dobrym wyborem. Cieszymy się, że wszystko nam się udało i już możemy cieszyć się naszym nowym domem. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe marcus8
marcus8

Wybór odpowiedniego projektu był głównie uzależniony od szerokości naszej działki, która jest dość wąska. Ze wszystkich, które by na nią pasowały projekt domu Apis WRW1000 spodobał nam się najbardziej pod względem rozmieszczenia pokoi, kubatury oraz wyglądu zewnętrznego.

Ze względu na to, iż budowaliśmy się systemem gospodarczym, koszty inwestycji nie były dla nas zbyt duże. W naszym domu zarówno ściany zewnętrzne, jak i działowe zostały wykonane z bloczków silikatowych. Dach pokryliśmy blacho-dachówką. Cała realizacja odbyła się na szczęście bez żadnych problemów.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie ekogroszkiem. W naszym przypadku koszty eksploatacji nie są szczególnie wygórowane, aczkolwiek gdyby w miejscu naszego zamieszkania była możliwość podłączenia się do instalacji gazowej, na pewno byśmy z tego skorzystali. Uważam, że przy tym metrażu koszty ogrzewania gazem są porównywalne do ceny opału.

W projekcie domu Apis WRW1000 nie wprowadzaliśmy żadnych poprawek, jednakże moim zdaniem warto rozważyć przeniesienie kanału dymnego w kotłowni na przeciwległą ścianę. Nieco żałuję, iż nie zdecydowałem się na tą modyfikację, jednak ten pomysł wpadł nam do głowy, gdy było już na to za późno. Zmiana położenia komina spowodowałaby, iż powierzchnia łazienki na poddaszu zdecydowanie by się zwiększyła.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Apis WRW1000 był z pewnością dobrą decyzją. Cały nasz dom bardzo nas cieszy. Jesteśmy rodziną 3-osobową, ale myślę, że przy takim metrażu nawet 4 osoby mogłyby mieszkać na stałe z pełnym komfortem. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Apis

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Agusia1970 buduje ten dom  15.05.2019 19:49: Mieszkamy już 6 lat. Nadal podoba mi się jego funkcjonalność. Zmiany w trakcie budowy - zagospodarowane pomieszczenie nad garażem. Można tam przejść z górnej łazienki wstawiliśmy okno dachowe i kaloryfer mamy pralnię i suszarnię. W dwóch sypialniach dodaliśmy dodatkowe okna dachowe. Jest znacznie jaśniej. Podnieśliśmy ściankę kolankową- pomieszczenia są wyższe. Zlikwidowaliśmy drzwi balkonowe na parterze zostały tylko tarasowe. Wystarczą w zupełności. Ogrzewany gazem. Kominkiem ( mamy rozprowadzenie) wczesną jesienią i czasami wiosną.

Projekt domu Apis należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Apis

Projekt domu Apis 3

Apis 3

137,9 m²

Projekty podobne do Apis WRW1000

Projekt domu Zuzia -730

Zuzia

146,33 m²

Projekt domu Swetoniusz

Swetoniusz

140,45 m²

Projekt domu Gloria - murowana – beton komórkowy 3D

Projekt domu Kamea

Kamea

136,5 m²

Projekt domu Flawia

Flawia

132,23 m²

Projekt domu Prymus Lux - murowana – beton komórkowy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych