Projekt domu Antek B garaż WRD1210

Cena projektu: 2 590 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
100,9 m²
Min. szer. działki
23,8 m
Wysokość budynku
5,6 m
Pow. zabudowy
158,5 m²
Kąt nach. dachu
20°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Dom parterowy Antek wersja B z pojedynczym garażem posiada bardzo prostą, minimalistyczną formę z dachem o niewielkim kącie nachylenia. Nowoczesnego oraz indywidualnego charakteru nadają mu kamienna okładzina wraz dużymi przeszkleniami, rozświetlającymi wnętrze. Do bryły domu przylega jednostanowiskowy garaż z płaskim dachem. Na średniej wielkości powierzchni użytkowej zmieszczono wszystkie niezbędne pomieszczenia, z wyraźnym podziałem wnętrza na strefy, zapewniające komfort czteroosobowej rodzinie. Serce domu stanowi przestronny pokój dzienny, wizualnie połączony z tarasem i ogrodem dużym przeszkleniem. Wysokie otwory okienne czynią pokój bardzo słonecznym, a niczym niezakłócony widok poprzez całą szerokość budynku optycznie go powiększa. Od strony północnej do pokoju dziennego przylega otwarta kuchnia. Przy hallu usytuowano toaletę, ogólnodostępną by goście nie musieli wkraczać w strefę prywatną mieszkańców. Przeciwną część domu zarezerwowano na pokoje, rozlokowane wzdłuż bocznego korytarza. Jedna z trzech sypialni została wyposażona w garderobę, a pomiędzy pokojami zaproponowano łazienkę. Średnie gabaryty domu Antek wersja B z pojedynczym garażem wystarczą, by wygodnie zamieszkała w nim czteroosobowa rodzina. Dodatkowo budynek odznacza się jasnym wnętrzem, za sprawą okazałych przeszkleń, a także atrakcyjnym, modnym wyglądem zewnętrznym.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Antek B garaż - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,7 m²
2 kotłownia
5,5 m²
3 kuchnia
8,7 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
31 m²
5 korytarz
7,9 m²
6 wc
2,7 m²
7 pokój
11,1 m²
8 garderoba
2,3 m²
9 pokój
11,6 m²
10 łazienka
6,9 m²
11 pokój
13,4 m²
12 garaż jednostan.
22,7 m²
razem
128,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Antek B garaż na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Antek B garaż
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

217 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: lekki podwieszany. Ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne 25cm + styropian Termonium Fasada 12cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Antek B garaż

Zdjęcie profilowe czanga
czanga

Projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 jakoś tak od razu nam się spodobał. Poza tym, chcieliśmy mieć dom na jednym poziomie, więc ten wydał się odpowiedni. Nie potrzebne nam było poddasze i schody.

W domu mieszkamy już od dwóch lat i raczej nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Chociaż w projekcie trzeba było uzupełnić belki, na których miał być podwieszany sufit. Dom został standardowo ocieplony i przy ogrzewaniu gazowym oraz kominku koszty, jakie ponosimy na ogrzewanie nie są duże.

Obecnie w domu mieszkają trzy osoby i jest nam całkiem wygodnie. Bardzo podoba nam się układ pomieszczeń. Tym bardziej, że dom Antek wersja B WRD1210 powiększył się poprzez wyrównanie jego bryły domu. Nastąpiło to przez likwidację podcienia i wydłużenie garażu. W całym domu jest też bardzo jasno. Jedynie brakuje okna w łazience, ale z tym trzeba się pogodzić, mając garaż przy tym projekcie.

Cieszę się, że wybrałem projekt domu parterowego Antek wersja B WRD1210. Jest to odpowiedni dom dla trzyosobowej rodziny. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe katja35
katja35

Projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 przedstawia bardzo efektowny budynek, który na tyle mi się spodobał, że na niego się zdecydowałam. W domu świetnie oddzielone są część prywatna od gościnnej; w ogóle układ pomieszczeń w całości wydaje się bardzo dobrze przemyślany. A że mamy sporą działkę, to mogliśmy zmieścić na niej rozłożysty parterowy dom z garażem.

Skorzystaliśmy z możliwości wyboru ogrzewania gazowego, więc już nie musimy przejmować się obsługą pieca; dodatkowo mamy też kominek, ale rozpalamy w nim raczej sporadycznie. Przy standardowym ociepleniu domu ponosimy minimalne koszty eksploatacyjne, co ucieszyłoby na pewno każdego.

Muszę powiedzieć, że projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 odpowiadał nam w takim stopniu, że nie zdecydowaliśmy się na żadne zmiany. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry. Wspomniałam już o podziale na część nocna i dzienną, ale każde z pomieszczeń też jest bardzo duże i wygodne. Zwłaszcza salon - jego 31m2 zdecydowanie sprzyja organizacji różnych przyjęć okolicznościowych. Na stałe w domu mieszkają cztery osoby, ale może nawet piątka, czy szóstka też dałaby radę w takim domu wspólnie żyć. Całe wnętrze jest bardzo dobrze doświetlone - w zasadzie nie zmieniłam nic w układzie okien i ich rozmiarach, ale teraz stwierdzam, że może warto było część powiększyć, aby wpuścić do domu jeszcze więcej światła.

Cieszę się, że wybraliśmy projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210. Jego prosta bryła i dach sprawiają, że budowa powinna przebiegać szybko, a eksploatacja powinna być tania. Na tą chwilę nic bym w domu nie zmieniała. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe mmiki11
mmiki11

Przy poszukiwaniach projektu domu odpowiedniego dla nas kierowaliśmy się trzema głównymi czynnikami. Dom musiał być parterowy, ponieważ zawsze bardziej takie nam się podobały; musiał mieć nowoczesny wygląd oraz układ pomieszczeń miał zapewniać przestronność i wygodę komunikacji. Uważam, że domy parterowe o prostej bryle są tańsze w budowie i w eksploatacji. Chcieliśmy też jednospadowy dach - jednak gmina na to nie pozwoliła. Wybraliśmy projekt domu Antek wariant B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ w największym stopniu spełniał nasze wymagania.

Prostotę Antka chcieliśmy też przenieść na inne rozwiązania. Dlatego zamontowaliśmy grzejniki i piec na węgiel/drewno. Ogrzewanie podłogowe mamy tylko w łazience i wiatrołapie. Dodatkowo zainwestowaliśmy w termoizolacje (mamy 40cm wełny na strychu). To wszystko zapewnia minimalne koszty przeznaczone na ogrzanie domu - prawie tak niskie jak w domach pasywnych. Śmiało mogę powiedzieć, że inwestycja w ocieplenie domu już się zwraca.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogromnego salonu, który mamy do dyspozycji (dosłownie można w nim grać w piłkę) oraz tarasu, który zapewnia możliwość organizacji naprawdę sporych przyjęć - w samym domu spokojnie zmieści się ok. 15 osób. Moim zdaniem, Antek WRD1210 to optymalny dom dla czteroosobowej rodziny. Póki co, jest nas trójka i cieszymy się wielką powierzchnią użytkową. Wnętrze wypełniliśmy ciemnymi szarymi i białymi kolorami - goście nas odwiedzający dziwią się, że mimo to dom jest tak jasny i przyjemny w odbiorze. Jesteśmy również miło zaskoczeni, że tyle osób przyjeżdża oglądać nasze dzieło i przyznają, że dom robi bardzo dobre wrażenie.

Na projekt domu Antek WRD1210 nanieśliśmy kilka poprawek. Przede wszystkim, całość rozszerzyliśmy i wydłużyliśmy oraz stworzyliśmy garaż dwustanowiskowy. Poszerzyliśmy także kuchnię, wyrównując bryłę domu; zrobiliśmy przejście do garażu bezpośrednio z domu, tym samym łazienkę przenosząc w miejsce wiatrołapu, który znajduje się w pierwotnym miejscu kotłowni. Kotłownia natomiast znalazła swoje położenie w garażu.

Projekt domu parterowego z garażem Antek WRD1210 to był naprawdę bardzo dobry wybór. Pozwolił on dostosować do się do naszych założeń. Jak pisałem wyżej, lubimy nowoczesność i całość mogliśmy zaaranżować w szkle, szlifowanym betonie i metalu. Po raz drugi, prawdopodobnie, również wybrałbym Antka; może jedynie założyłbym na całości ogrzewanie podłogowe i skorzystał z bardziej ekologicznych typów ogrzewań, np. pompa ciepła lub olejowe. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Sylwia i Piter
Sylwia i Piter

Zdecydowaliśmy się na projekt domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ od początku zależało nam na dachu dwuspadowym. Układ pomieszczeń w tym projekcie bardzo nam odpowiadał, a duża kotłownia pozwalała na zainstalowanie pieca na paliwo stałe. Spodobał nam się również duży, zadaszony taras, który mogliśmy umieścić na naszej działce od strony południowej.

Podczas realizacji nie mieliśmy większych problemów, jednakże nieco trudności pojawiło się z wytycznymi w projekcie odnośnie więźby dachowej. Belki główne podpierające krokwie przechodziły na rzutach na zewnętrzny zarys ściany i kolidowało to z kominem. Na szczęście nasi budowlańcy mieli na to swoją metodę i sobie z tym poradzili. Obeszli te wytyczne dokładając dodatkowe drewniane elementy. Dzięki temu komin jest w miejscu, w którym był na rysunkach, a wsparcie belki głównej zostało przeniesione nieco niżej i w domu tego nie widać. Za sprawą dobrych fachowców nie było to dla mnie jakimś większym problemem, jednak warto zwrócić uwagę na tą więźbę na etapie adaptacji.

Z tego co wiem projekt Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 jest dość popularny i wiele osób go zakupiło. Powstało kilka blogów budowlanych na jego temat i z racji tego wiedziałem, jakich kosztów mniej więcej trzeba się spodziewać. Myślę, że około 350 tys. wystarczy, aby ten dom zbudować i urządzić jego wnętrze. Ja do postawienia ścian użyłem bloczków Ytong 24cm w wersji Forte, która ma mniejszą gęstość i jest nieco cieplejsza niż tradycyjna. Z zewnątrz ociepliłem budynek 15cm warstwą styropianu grafitowego, a dach pokryłem dachówką ceramiczną marki Röben.

Wykonawca zainstalował nam w kotłowni piec na paliwo stałe 15kW Defro w układzie zamkniętym z podajnikiem. Dodatkowo zamontowaliśmy powietrzną pompę ciepła, aby w lato nie korzystać z kotła. W domu grzejemy ekogroszkiem i w ostatnim okresie zimowym płaciliśmy ok 300zł/ mies. za opał. Nie mamy jeszcze kominka, który jest przewidziany w salonie, ale myślę, że gdy już go zrobimy i będziemy go rozpalać, to zapotrzebowanie na ekogroszek będzie jeszcze mniejsze. Myśleliśmy na początku o głębinowej pompie ciepła, ale jej kupno i instalacja byłyby bardzo kosztowne. W kwestii oszczędności piec na paliwo stałe był następny w kolejności.

Jedynymi modyfikacjami, które wprowadziliśmy do projektu, było wydłużenie i poszerzenie garażu oraz zmniejszenie okna w salonie do 3m. Z racji dopasowania się do warunków zabudowy musieliśmy tez podnieść dach o 5 stopni.

Dom zlokalizowany mamy w ten sposób, iż taras znajduje się od strony południowej. Część dzienna jest dobrze doświetlona, oprócz kuchni, która nie jest bardzo jasna, ale zamontowaliśmy w niej podłużne, wysokie światło, więc nie jest to żadnym problemem.

Cieszę się, iż w małej toalecie udało nam się zainstalować kabinę prysznicową, która nie była przewidziana w projekcie. Dzięki temu mamy teraz dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Rewelacyjnym rozwiązaniem w tym domu jest połączenie salonu z tarasem. W okresach letnich daje to słoneczną i dużą otwartą przestrzeń.

Póki co w domu mieszkamy w dwójkę. Myślę, iż 4 osobowa rodzina typu 2+2 mogłaby w nim żyć swobodnie i każdy miałby swoją przestrzeń. Można nawet pomyśleć nad adaptacją poddasza, ponieważ nawet bez podnoszenia dachu jest tam dość duża powierzchnia, którą można sobie w fajny sposób zaaranżować. W tej chwili u nas przy wysokości 1,90m jest to ok 70m2. My póki co nie przewidujemy tam żadnych prac, ale jeśli ktoś budujący ten dom miałby to w planach, to wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem byłoby zrobienie, delikatnych, podwieszanych schodów w salonie.

Jesteśmy zadowoleni z realizacji projektu domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, gdyż spełnia on wszystkie nasze kryteria, którymi kierowaliśmy się przy wyborze. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe fajer
fajer

Wybraliśmy projekt domu parterowego Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210, ponieważ był najbliższy naszemu ideału. Szukając domu, wiedzieliśmy, że ma być on parterowy z trzema sypialniami i dwoma łazienkami. Zależało nam także na odpowiednim metrażu, gdyż nie chcieliśmy olbrzymiego domu.

Niestety w projekcie są pewne nieścisłości, mianowicie podpory, gdyż więźba dachowa prawdopodobnie byłaby za słaba. Z racji tego, że pokryliśmy dach dachówką (wtedy są większe obciążenia), to wywiązka mogłaby się znacznie uginać, a jednak dla bezpieczeństwa woleliśmy nie ryzykować. Wydaje mi się, że w projekcie są za krótkie krokwie o jakieś 1,5 m. To znaczy pod kątem bezpieczeństwa nie są za krótkie, ponieważ kończą się razem z murem. Jednak wizualnie źle to wygląda, ponieważ nie możemy wtedy zrobić podbitki i gdy pada deszcz cała woda leci na mur.

Posiadamy ogrzewanie gazowe i kominkowe. To pierwsze chodzi cały czas, gdzie jest ustawiona temperatura stała. Natomiast drugie jest oczywiście z płaszczem wodnym i jeśli chcemy z niego skorzystać to automatycznie wyłącza się gazowe. Jest to bardzo wygodne, gdyż w przypadku jakiejkolwiek awarii ogrzewania gazowego, mamy w zapasie kominek, dzięki któremu będziemy mieć ciepło. Uważam, że samo rozwiązanie kominkowe nie jest wygodne, bo trzeba codziennie nad tym chodzić składać ten ogień, a znowu tylko ogrzewanie gazowe jest fajne, ale jeśli już się coś popsuje to jest problem.

W większości domu mamy podłogówkę, tylko w sypialniach i łazienkach są tradycyjne kaloryfery. Również bardziej ociepliliśmy dom, gdyż w projekcie był styropian 10 cm, my zastosowaliśmy 15 cm. Na południowym-wschodzie mamy taras, garaż na zachodzie i tym sposobem na północy jest front naszego domu, cały dzień jest bardzo jasno i przytulnie.

W projekcie domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210 wprowadziliśmy kilka zmian. Zaczynając od wejścia to drzwi od łazienki są przesunięte, tak że nie widać ich z wejścia. A właściwie tam była toaleta, ale ja zrobiłem tam funkcjonalną łazienkę. Mimo, że są tam niecałe 3m2, to udało mi się zmieścić tam prysznic 80 cm oraz toaletę i umywalkę. Bardzo nam zależało na tej drugiej funkcjonalnej łazience.

Następna zmiana zaszła w kuchni, ponieważ zrobiliśmy ściankę po lewej stronie, Zależało nam na tym, gdyż teraz jak jesteśmy w salonie, nie widzimy lodówki, która właśnie stoi w tym miejscu. I ostatnia zmiana, która zaszła wewnątrz domu, to zmiana stropu. Był podwieszany, a my zrobiliśmy z bali. Wygląda to w ten sposób, że jest pięć dużych bali po długości i do tego jest sufit podwieszany. Zdecydowaliśmy się na taki krok, dlatego że chcieliśmy, aby to był charakter bardziej chaty drewnianej, a nie nowoczesnego designu. A stroną praktyczną tego rozwiązania, jest większy strych (znajduje się tam suszarnia), po którym można swobodnie chodzić, no i oczywiście kwestia ciepła, które teraz nie ucieka.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Antek wersja B z pojedynczym garażem WRD1210. jest taki, jaki chcieliśmy i wymarzyliśmy.Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Antek B garaż

  – 0 głosów

Projekt domu Antek B garaż należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Antek B garaż

Projekt domu Antek 2A

Antek 2A

100,9 m²

Projekt domu Antek 3A

Antek 3A

100,9 m²

Projekt domu Antek 2C 2-garaże PS

Projekt domu Antek 2B garaż PS

Antek 2B garaż PS

101,3 m²

Projekt domu Antek 3B garaż

Antek 3B garaż

100,9 m²

Projekt domu Antek B garaż PS

Antek B garaż PS

101,5 m²

Projekt domu Antek C 2-garaże PS

Projekt domu Antek 2C 2-garaże

Antek 2C 2-garaże

100,9 m²

Projekt domu Antek 3C 2-garaże

Antek 3C 2-garaże

100,9 m²

Projekt domu Antek C 2-garaże

Antek C 2-garaże

100,9 m²

Projekt domu Antek A

Antek A

100,7 m²

Projekt domu Antek 2B garaż

Antek 2B garaż

100,9 m²

Projekty podobne do Antek B garaż WRD1210

Projekt domu Anulka N z garażem -200 3D

Projekt domu Anulka z garażem -200

Anulka z garażem

109,7 m²

Projekt domu Anulka z garażem na opał stały -200

Projekt domu Aspen III LMB67b

Aspen III LMB67b

95,84 m²

Projekt domu Euforia -182

Euforia

107,3 m²

Projekt domu Dawid z garażem 1-st. [A]

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych