Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
1. Korytarz4,33 m²
2. Pokój8,33 m² (10,62 m²*)
3. Pokój9,79 m² (12,08 m²*)
4. Pokój8,79 m² (10,77 m²*)
5. Łazienka6,25 m² (8,23 m²*)
Razem rzut poddasza37,49 m²
*powierzchnia po podłodze
Powierzchnia całkowita pomieszczenia liczona po podłodze. W odróżnieniu od powierzchni użytkowej nie uwzględnia wysokości pomieszczenia.
Usytuowanie na działce
Czy ten projekt pasuje na
Twoją działkę?
Chętnie to sprawdzimy!
Dowiedz się:
czy zmieści
się na niej wybrany przez Ciebie dom
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
Szukasz wykonawcy godnego zaufania? Zleć budowę w Extradom.pl!
Z góry znasz koszt budowy domu
Dom odbierasz zgodnie z ustalonym harmonogramem - nawet w 6 miesięcy
Zabezpiecza Cię jedna kompleksowa umowa z jednym wykonawcą
Otrzymujesz nawet 30-letnią gwarancję na konstrukcję domu
Oszczędzasz swój czas dzięki pewnej i kompletnej usłudze
Cena brutto stanu deweloperskiego od
Cena brutto stanu deweloperskiego od 4 719 do 6 939 zł/m2.
Cena jest uzależniona m.in. od lokalizacji, wybranej technologii, kubatury budynku, skomplikowania projektu i ewentualnych zmian, na które zdecyduje się inwestor.
Cena za m2 powierzchni netto, czyli wszystkich pomieszczeń mierzonych na wysokości podłogi.
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
203 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na IV kwartał 2024
Prace ziemne i fundamenty
26 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
143 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
34 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
82,83 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
65,70 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
108,04 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
368 m³
Powierzchnia dachu
116,09 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,75 m
Szerokość elewacji
9 m
Długość elewacji
7,30 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,10 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,11 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,90 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
56,80 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
47 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Aneks na paliwo stałe
Powietrzna pompa ciepła
Gruntowa pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
600 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
650 zł
Bestseller
Elektroniczna wersja projektu
600 zł
Ogrzewanie podłogowe
550 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
550 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
550 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
550 zł
Klimatyzacja w domu
550 zł
Oze
Instalacja fotowoltaiczna
550 zł
Odkurzacz centralny
550 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
399 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Wentylacja mechaniczna i kominek
550 zł
Płaszcz wodny
550 zł
Projekty ogrodzeń
750 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Pokaż więcej (8)
Opis projektu
Projekt domu Ania to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Ania to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę. Dom do 70 m
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Ania
Beata1562
Już na wstępie poszukiwań idealnego projektu domu miałam ściśle sprecyzowane kryteria, jakie musiałby spełniać. Oglądnęłam naprawdę wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiłam na projekt domu Ania WAH1562, który jako jedyny odpowiadał wszystkim moim oczekiwaniom. Przede wszystkim doskonale pasował na naszą działkę. Jedna ze ścian nie posiada przeszkleń, co umożliwiło nam postawienie domu blisko granicy z sąsiadami. Bardzo istotna była dla mnie również osobna klatka schodowa, znajdująca się w znacznej odległości od strefy dziennej. Oprócz tego od początku zależało mi na kuchni otwartej na salon. Wszystkie etapy realizacji odbyły się w jak najlepszym porządku. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, a fachowcy świetnie poradzili sobie z wykonywaniem powierzonych im prac. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku ok. 3 lat. Do wymurowania ścian wykorzystaliśmy gazobetonowe bloczki Suporex, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Strop, zgodnie z zaleceniami architekta, wykonaliśmy systemem Teriva i muszę przyznać, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Wykonanie tej konstrukcji było bardzo łatwe i naprawdę przystępne, więc szczerze polecam je innym Inwestorom. Uważam, że autor projektu poprawnie wyliczył kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i śmiało można się nim sugerować. Myślę, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest w pełni realne. Aby zoptymalizować wydatki, wystarczy porównać stawki za robociznę i znaleźć porządną, solidną firmę. Warto również samemu poszukać okazyjnych cen materiałów i przypilnować całego procesu budowlanego.Projekt domu Ania WAH1562 przewiduje zastosowanie dosyć grubej zewnętrznej warstwy styropianu. Stwierdziliśmy, że nie warto oszczędzać na odpowiedniej izolacji i zastosowaliśmy się do wskazań architekta. Przyznam, że jestem bardzo zadowolona z ekonomiczności naszego domu. Jest ciepły, a koszty jego eksploatacji są naprawdę niewielkie. Zarówno dom, jak i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. Z racji tego, iż mieszkamy na wsi i mamy łatwy dostęp do drewna, to właśnie nim głównie palimy w kotle. Temperatura wewnątrz jest bardzo przyjemna, a przez cały rok zużywamy opał na kwotę nieprzekraczającą 2 tys. zł.Ze względu na to, iż mam dwie córki, powierzchnię góry zaadaptowałam na ich własną przestrzeń. Zastosowałam lekkie przesunięcia w kwestii układu ścianek działowych i obecnie na poddaszu znajduje się łazienka oraz dwa większe niż pierwotnie sypialnie, które powiększyliśmy kosztem części powierzchni najmniejszego z pokoi. Jego pozostały metraż przeznaczyłam na zrobienie praktycznej garderoby.Zanim dokonałam ostatecznego wyboru odwiedzałam domy znajomych, zwracając uwagę na funkcjonalność różnych uwzględnionych w nich rozwiązań. Z tego względu dokładnie wiedziałam czego unikać, a na czym najbardziej mi zależy. Decyzja o wyborze projektu domu Ania WAH1562 była więc przeze mnie bardzo dokładnie przemyślana i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Wnętrze jest w pełni funkcjonalne i w całości spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Doskonałym rozwiązaniem są schody wykonane w układzie tradycyjnej klatki schodowej na korytarzu. W większości domów zlokalizowane są one w salonie, co moim zdaniem nie jest trafionym pomysłem. W momencie gdy schody zlokalizowane są po drugiej stronie niż salon, odgłosy biegania po stopniach nie są słyszalne w strefie wypoczynkowej. Dodatkowo, taka opcja wyraźnie oddziela dół od góry. Sypialnie są ustawne i mają odpowiednie rozmiary, a pokój na dole należy do wyjątkowo praktycznych rozwiązań. Może pełnić wiele funkcji i z pewnością bardzo przyda się rodzinom, w których jeden z członków jest osobą starszą. Babcia czy dziadek mogą z komfortem użytkować sam parter bez konieczności korzystania ze schodów. Pozdrawiam.
Beata1562
Już na wstępie poszukiwań idealnego projektu domu miałam ściśle sprecyzowane kryteria, jakie musiałby spełniać. Oglądnęłam naprawdę wiele różnych propozycji, aż w końcu natrafiłam na projekt domu Ania WAH1562, który jako jedyny odpowiadał wszystkim moim oczekiwaniom. Przede wszystkim doskonale pasował na naszą działkę. Jedna ze ścian nie posiada przeszkleń, co umożliwiło nam postawienie domu blisko granicy z sąsiadami. Bardzo istotna była dla mnie również osobna klatka schodowa, znajdująca się w znacznej odległości od strefy dziennej. Oprócz tego od początku zależało mi na kuchni otwartej na salon. Wszystkie etapy realizacji odbyły się w jak najlepszym porządku. Budowa przebiegła bardzo sprawnie, a fachowcy świetnie poradzili sobie z wykonywaniem powierzonych im prac. Postawienie oraz całościowe wykończenie domu zajęło w naszym przypadku ok. 3 lat. Do wymurowania ścian wykorzystaliśmy gazobetonowe bloczki Suporex, zaś dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Strop, zgodnie z zaleceniami architekta, wykonaliśmy systemem Teriva i muszę przyznać, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Wykonanie tej konstrukcji było bardzo łatwe i naprawdę przystępne, więc szczerze polecam je innym Inwestorom. Uważam, że autor projektu poprawnie wyliczył kosztorys dotyczący inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego i śmiało można się nim sugerować. Myślę, że zmieszczenie się w podanej w nim kwocie jest w pełni realne. Aby zoptymalizować wydatki, wystarczy porównać stawki za robociznę i znaleźć porządną, solidną firmę. Warto również samemu poszukać okazyjnych cen materiałów i przypilnować całego procesu budowlanego.Projekt domu Ania WAH1562 przewiduje zastosowanie dosyć grubej zewnętrznej warstwy styropianu. Stwierdziliśmy, że nie warto oszczędzać na odpowiedniej izolacji i zastosowaliśmy się do wskazań architekta. Przyznam, że jestem bardzo zadowolona z ekonomiczności naszego domu. Jest ciepły, a koszty jego eksploatacji są naprawdę niewielkie. Zarówno dom, jak i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe. Z racji tego, iż mieszkamy na wsi i mamy łatwy dostęp do drewna, to właśnie nim głównie palimy w kotle. Temperatura wewnątrz jest bardzo przyjemna, a przez cały rok zużywamy opał na kwotę nieprzekraczającą 2 tys. zł.Ze względu na to, iż mam dwie córki, powierzchnię góry zaadaptowałam na ich własną przestrzeń. Zastosowałam lekkie przesunięcia w kwestii układu ścianek działowych i obecnie na poddaszu znajduje się łazienka oraz dwa większe niż pierwotnie sypialnie, które powiększyliśmy kosztem części powierzchni najmniejszego z pokoi. Jego pozostały metraż przeznaczyłam na zrobienie praktycznej garderoby.Zanim dokonałam ostatecznego wyboru odwiedzałam domy znajomych, zwracając uwagę na funkcjonalność różnych uwzględnionych w nich rozwiązań. Z tego względu dokładnie wiedziałam czego unikać, a na czym najbardziej mi zależy. Decyzja o wyborze projektu domu Ania WAH1562 była więc przeze mnie bardzo dokładnie przemyślana i w dalszym ciągu dostrzegam w nim same plusy. Wnętrze jest w pełni funkcjonalne i w całości spełnia wszystkie oczekiwania naszej rodziny. Doskonałym rozwiązaniem są schody wykonane w układzie tradycyjnej klatki schodowej na korytarzu. W większości domów zlokalizowane są one w salonie, co moim zdaniem nie jest trafionym pomysłem. W momencie gdy schody zlokalizowane są po drugiej stronie niż salon, odgłosy biegania po stopniach nie są słyszalne w strefie wypoczynkowej. Dodatkowo, taka opcja wyraźnie oddziela dół od góry. Sypialnie są ustawne i mają odpowiednie rozmiary, a pokój na dole należy do wyjątkowo praktycznych rozwiązań. Może pełnić wiele funkcji i z pewnością bardzo przyda się rodzinom, w których jeden z członków jest osobą starszą. Babcia czy dziadek mogą z komfortem użytkować sam parter bez konieczności korzystania ze schodów. Pozdrawiam.
ASYSTENT DOBORU PROJEKTU
Szukasz idealnego projektu? Znajdziemy go dla Ciebie!
Doradca na podstawie Twoich wskazówek przygotuje spersonalizowaną listę projektów
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki