Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego zestawienia materiałów), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
Polecamy
Kosztorys
Zawiera zestawienie wszystkich potrzebnych materiałów wraz z ich cenami, uwzględnia koszty sprzętu i transportu. Z kosztorysem:
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
152,51 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
139,81 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
265,77 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
725 m³
Powierzchnia dachu
240 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
40°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,53 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,14 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
19,37 m
Energooszczędność
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
21,41 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
22,66 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie
gazowe, pakiet "Kotłownia na paliwo stałe"
OZE (Odnawialne Źródło Energii)
Wentylacja
grawitacyjna
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
650 zł
350 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
1 424 zł
Bestseller
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Elektroniczna wersja projektu
712 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
750 zł
550 zł
Cena przy zakupie z projektem
Schemat zbiornika szczelnego
70 zł
60 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Amber zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Amber to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono na parterze toaletę dla gości oraz dwie łazienki na poddaszu dla domowników. Potrzeby 5-7 osobowej rodziny spełni pięć pokoi przewidzianych w projekcie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Do projektu zostanie dołączony egzemplarz okazowy w formacie A4 (część architektoniczna), służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Zdjęcia użytkowników domu Amber
Dodał: darek28
Buduję mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Amber
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Amber
Asia&Marcin
Żonie bardzo zależało, aby bryła naszego domu była nowoczesna. Dlatego też wybraliśmy projekt domu Amber BSA1314, który nie wygląda jak większość budynków, a jednocześnie idealnie wpasował się w założenia planu zagospodarowania przestrzennego w naszej miejscowości.
Wiadomo na budowie większość zależy od ekip budowlanych, ale co do samego projektu nie mam żadnych zastrzeżeń. Podobnie nie mieliśmy większych problemów z samą budową i już od półtora roku mieszkamy w nowym domu. Mamy piec gazowy i kominek z płaszczem wodnym, które przy dobrym ociepleniu generują niewielkie koszty ekploatacyjne.
Uważam, że układ pomieszczeń w Amber BSA1314 jest bardzo przejrzysty i funkcjonalny - my jednak zrezygnowaliśmy z dodatkowej łazienki przy sypialni, co było jedyną zmianą w całym projekcie domu. Na początku mieszkaliśmy w domu w cztery osoby i wtedy ilość pomieszczeń była optymalna. Teraz kiedy jest nas trójka mamy aż nadto. Dodatkowy pokój na dole pełni funkcję pokoju gościnnego. Dzięki czemu w razie dłuższych wizyt rodziny, spokojnie możemy ich przenocować. Dom jest ustawiony salonem od strony zachodniej, przez co czasami musimy zasłaniać narożne okno, ale także całymi dniami mamy pięknie doświetlone wnętrza.
Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Amber BSA1314. Za drugim razem pewnie też bym go wybrał, jednak zrobiłbym całość 10% mniejszą. Pozdrawiam.
Jan1314
Postanowiłem wybudować dom dla mojej córki, więc wybór projektu domu Amber BSA1314 był właściwie jej decyzją. Powodem było to, iż budynek świetnie komponował się z działką znajdującą się na lekkim wzniesieniu. Świetnym elementem dekoracyjnym jest efektowny, wyeksponowany komin.
Budownictwem zajmuję się zawodowo, więc przy tej realizacji nie byłem tylko inwestorem, ale także pełniłem funkcję kierownika budowy. Wszystko odbyło się zatem sprawnie i bez problemowo. Dom postawiłem z ceramicznych pustaków MAX 28,5 cm, a z zewnątrz ociepliłem go 15 cm warstwą grafitowego styropianu.
Projekt Amber BSA1314 z pewnością nie należy do skomplikowanych, a także nie zawierał błędów. Na pewne elementy warto jednak zwrócić uwagę, gdyż fachowiec z mniejszym doświadczeniem mógłby mieć trudność z ich wykonaniem. Na środkowym podciągu przy okrągłym słupie schodzą się pręty. Trzeba zrobić to umiejętnie, gdyż w tym miejscu wychodzi bardzo mało przestrzeni do skutecznego wibrowania betonu tak, aby weszło tam zarówno mleko cementowe, jak i trochę kruszywa. Gdy ktoś nie robi takich rzeczy na co dzień, może mieć też trudność z wykonaniem komina, ponieważ zanim wykona się konstrukcję dachową, trzeba postawić dla niego indywidualne rusztowanie. Nie jest to jednak duży kłopot.
Do oryginalnego projektu wprowadziłem małą poprawkę, ponieważ moim zdaniem słup narożny pomiędzy witryną okienną nie jest do końca trafiony. Ma on wymiary 40x40 cm i po jego ociepleniu wyszedłby bardzo masywny i nieproporcjonalnie gruby do ciężaru, który musi przenosić. Zamiast niego zastosowałem w tym miejscu rurę kwasową i muszę przyznać, iż jest ona ciekawym elementem dekoracyjnym.
Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany, więc nie było potrzeby wprowadzania do niego dużych zmian. Jedyną kosmetyczną modyfikacją było przesuniecie krótkiej ścianki w korytarzu w celu powiększenia wiatrołapu, który pierwotnie był jednak nieco za mały.
Zdecydowaliśmy się na wersję lustrzaną projektu. Front budynku znajduje się po stronie zachodniej, a okna w salonie i jadalni wychodzą na południe. Zarówno w części dziennej, jak i w pokojach na poddaszu przeszklenia są bardzo duże, więc wszędzie jest jasno i nie ma żadnych kłopotów z oświetleniem pomieszczeń.
Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amber BSA1314. Wnętrze jest funkcjonalne, a z zewnątrz dobrze się prezentuje. Ostatnio nawet ktoś prosił moją córkę o namiary na ten sam projekt. Pozdrawiam.
Asia&Marcin
Żonie bardzo zależało, aby bryła naszego domu była nowoczesna. Dlatego też wybraliśmy projekt domu Amber BSA1314, który nie wygląda jak większość budynków, a jednocześnie idealnie wpasował się w założenia planu zagospodarowania przestrzennego w naszej miejscowości.
Wiadomo na budowie większość zależy od ekip budowlanych, ale co do samego projektu nie mam żadnych zastrzeżeń. Podobnie nie mieliśmy większych problemów z samą budową i już od półtora roku mieszkamy w nowym domu. Mamy piec gazowy i kominek z płaszczem wodnym, które przy dobrym ociepleniu generują niewielkie koszty ekploatacyjne.
Uważam, że układ pomieszczeń w Amber BSA1314 jest bardzo przejrzysty i funkcjonalny - my jednak zrezygnowaliśmy z dodatkowej łazienki przy sypialni, co było jedyną zmianą w całym projekcie domu. Na początku mieszkaliśmy w domu w cztery osoby i wtedy ilość pomieszczeń była optymalna. Teraz kiedy jest nas trójka mamy aż nadto. Dodatkowy pokój na dole pełni funkcję pokoju gościnnego. Dzięki czemu w razie dłuższych wizyt rodziny, spokojnie możemy ich przenocować. Dom jest ustawiony salonem od strony zachodniej, przez co czasami musimy zasłaniać narożne okno, ale także całymi dniami mamy pięknie doświetlone wnętrza.
Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Amber BSA1314. Za drugim razem pewnie też bym go wybrał, jednak zrobiłbym całość 10% mniejszą. Pozdrawiam.
Jan1314
Postanowiłem wybudować dom dla mojej córki, więc wybór projektu domu Amber BSA1314 był właściwie jej decyzją. Powodem było to, iż budynek świetnie komponował się z działką znajdującą się na lekkim wzniesieniu. Świetnym elementem dekoracyjnym jest efektowny, wyeksponowany komin.
Budownictwem zajmuję się zawodowo, więc przy tej realizacji nie byłem tylko inwestorem, ale także pełniłem funkcję kierownika budowy. Wszystko odbyło się zatem sprawnie i bez problemowo. Dom postawiłem z ceramicznych pustaków MAX 28,5 cm, a z zewnątrz ociepliłem go 15 cm warstwą grafitowego styropianu.
Projekt Amber BSA1314 z pewnością nie należy do skomplikowanych, a także nie zawierał błędów. Na pewne elementy warto jednak zwrócić uwagę, gdyż fachowiec z mniejszym doświadczeniem mógłby mieć trudność z ich wykonaniem. Na środkowym podciągu przy okrągłym słupie schodzą się pręty. Trzeba zrobić to umiejętnie, gdyż w tym miejscu wychodzi bardzo mało przestrzeni do skutecznego wibrowania betonu tak, aby weszło tam zarówno mleko cementowe, jak i trochę kruszywa. Gdy ktoś nie robi takich rzeczy na co dzień, może mieć też trudność z wykonaniem komina, ponieważ zanim wykona się konstrukcję dachową, trzeba postawić dla niego indywidualne rusztowanie. Nie jest to jednak duży kłopot.
Do oryginalnego projektu wprowadziłem małą poprawkę, ponieważ moim zdaniem słup narożny pomiędzy witryną okienną nie jest do końca trafiony. Ma on wymiary 40x40 cm i po jego ociepleniu wyszedłby bardzo masywny i nieproporcjonalnie gruby do ciężaru, który musi przenosić. Zamiast niego zastosowałem w tym miejscu rurę kwasową i muszę przyznać, iż jest ona ciekawym elementem dekoracyjnym.
Układ pomieszczeń został dobrze przemyślany, więc nie było potrzeby wprowadzania do niego dużych zmian. Jedyną kosmetyczną modyfikacją było przesuniecie krótkiej ścianki w korytarzu w celu powiększenia wiatrołapu, który pierwotnie był jednak nieco za mały.
Zdecydowaliśmy się na wersję lustrzaną projektu. Front budynku znajduje się po stronie zachodniej, a okna w salonie i jadalni wychodzą na południe. Zarówno w części dziennej, jak i w pokojach na poddaszu przeszklenia są bardzo duże, więc wszędzie jest jasno i nie ma żadnych kłopotów z oświetleniem pomieszczeń.
Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amber BSA1314. Wnętrze jest funkcjonalne, a z zewnątrz dobrze się prezentuje. Ostatnio nawet ktoś prosił moją córkę o namiary na ten sam projekt. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki