Projekt domu Amaretto WOF1003

Cena projektu: 2 690 zł 2 390 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 30 czerwca 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
120,72 m²
Min. szer. działki
20,14 m
Wysokość budynku
8,73 m
Pow. zabudowy
92,94 m²
Kubatura
544,48 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
175 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)

Opis projektu

Projekt domu Amaretto jest odpowiedni na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem dwuspadowym, i wykonanie więźby oraz jej pokrycie jest ekonomiczne i nie zajmuje wiele czasu. Projekt Amaretto to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Uwzględniona w projekcie jadalnia to doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących przyjmować gości i organizować rodzinne, kameralne przyjęcia. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W pełni funkcjonalna łazienka przewidziana jest na obu kondygnacjach, co znacznie usprawni poranne przygotowania do wyjścia. Część nocna składa się z czterech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 4-6 osobowej rodziny. Aby umożliwić w pełni wykorzystanie powierzchni pod skosami dachu, zaprojektowano wysoką ścianę kolankową. Zaprojektowano również gabinet, który może służyć jako pokój gościnny, oraz dodatkową łazienkę, dzięki czemu poddasze pozostanie strefą wyłącznie dla domowników. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Amaretto nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Amaretto - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,48 m²
2 hall + schody
11,51 m²
3 pokój dzienny + kuchnia + jadalnia
31,08 m²
4 łazienka
3,34 m²
5 kotłownia
7,71 m²
6 pokój
10,81 m²
7 spiżarnia
0,95 m²
razem
69,88 m²

Rzut kondygnacji projektu Amaretto - Rzut poddasza

1 korytarz
5,44 m²
2 łazienka
5,81 m²
3 pokój
11,33 m²
4 pokój
14 m²
5 pokój
12,89 m²
6 garderoba
1,92 m²
razem
51,39 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Amaretto na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

147 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe. Ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych. Strop gęstożebrowy. Konstrukcja dachu drewniana. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Amaretto

Zdjęcie profilowe Ameretto33
Ameretto33
Decyzję odnośnie wyboru projektu naszego przyszłego domu w całości pozostawiłem mojej żonie. Projekt Amaretto WOF1003 przypadł jej do gustu szczególnie w kwestii walorów wizualnych, dlatego też ostatecznie zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Podczas budowy nie mieliśmy problemów z dokumentacją techniczną. Inwestycja odbyła się sprawnie i w stosunkowo krótkim czasie. Postawienie budynku, wykonanie wszelkich wewnętrznych wykończeń oraz zewnętrznej izolacji zajęło w naszym przypadku zaledwie 1,5 roku. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych, szlifowanych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy je 15 cm warstwą styropianu. Dach pokryliśmy ceramiczną dachówką PIEMONT kasztan marki Röben.

Moim zdaniem, oszacowany przez architekta kosztorys został zawyżony i myślę, że bez problemu taką inwestycję można zrealizować znacznie mniejszymi kosztami. Zanim zacząłem budowę, postanowiłem dokładnie zapoznać się z ofertami cenowymi hurtowni w okolicy w zasięgu 50 km. Szczęśliwie udało mi się znaleźć taką, w której ceny materiałów (łącznie z ich dowozem) były mniejsze, niż proponowane przez konkurencyjne firmy w mojej miejscowości. Uważam więc, że warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego zaopatrzenia. Dodatkowo, prace budowlane, które nie wymagały dużego doświadczenia, wykonałem samodzielnie, co również pozwoliło mi na pewne oszczędności. W efekcie, postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym wyniosło nas ok. 110 tys. zł.

Ogrzewanie podłogowege zastosowałem w części dziennej i łazienkach, zaś w sypialniach zamontowałem grzejniki. Na chwilę obecną jednak tego żałuję i teraz z pewnością zdecydowałbym się na tzw. „podłogówkę” na całej powierzchni domu. Taki system pracuje na niższych temperaturach co powoduje równomierne nagrzewanie się pomieszczeń, zmniejszenie ilości potrzebnego opału i jest wygodniejszy w użytkowaniu niż tradycyjne kaloryfery. W kotłowni zamontowaliśmy piec Duo Brucer marki Hef o mocy 17kW. W sezonie grzewczym od października do marca zużyliśmy 2,5 tony ekogroszku, jednak podejrzewam, że przy zastosowaniu wyłącznie ogrzewania podłogowego wystarczyłyby ok. 2 tony. W okresie letnim ogrzanie wody użytkowej kosztuje ok. 60 zł miesięcznie.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Amaretto WOF1003 wprowadziliśmy kilka zmian. Oryginalnie w salonie przy wykuszu znajduje się podciąg, jednak z racji zastosowania żelbetowego zbrojonego stropu mogłem zrezygnować z tego elementu. Kolejna modyfikacja polegała na usunięciu ścianek działowych tworzących wiatrołap - obecnie mamy jeden, duży hall. Kominek wydał mi się zbędny, dlatego postanowiłem go nie wykonywać. Dodatkowo, podniosłem ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka.

Inne modyfikacje nie były konieczne. Układ naszego domu w pełni mnie zadowala i nie mam co do niego żadnych zastrzeżeń. Wybór projektu Amaretto WOF1003 okazał się dla nas bardzo dobrą decyzją. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Amaretto

  – 0 głosów

Projekt domu Amaretto należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Amaretto

Projekt domu Amaretto 2 -300

Amaretto 2

131,91 m²

Projekt domu Amaretto 3 -300

Amaretto 3

138,29 m²

Projekty podobne do Amaretto WOF1003

Projekt domu Armanda Mała BIS -100 3D iDesigner

Armanda Mała BIS

114,76 m²

Projekt domu Armanda Mała -100 3D iDesigner

Armanda Mała

117,01 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 20 -400 3D iDesigner

Projekt domu Armanda BIS -100 3D

Armanda BIS

131,41 m²

Projekt domu Aosta II Termo 3D

Aosta II Termo

130,27 m²

Projekt domu Amor -200 3D iDesigner

Amor

117,31 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych