Projekt domu Amanda WAH1205

Cena projektu: 3 390 zł 2 712 zł Oszczędzasz 678 złOferta ważna do 28 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
176,42 m²
Min. szer. działki
22,79 m
Wysokość budynku
9,37 m
Pow. zabudowy
164,42 m²
Kubatura
938 m³
Kąt nach. dachu
38°
Pow. dachu
261,7 m²
EUco
47,1 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Amanda to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Przeszklenia przewidziane w wykuszu nadadzą wnętrzu większej przestronności. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja budynku zwieńczona jest dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Amanda to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta kuchnia dodaje wnętrzu przestrzeni oraz znacznie ułatwia komunikację między domownikami. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Połączenie jadalni z salonem sprzyja integracji rodziny. Podczas odpoczynku, rodzice mogą zerkać na bawiące się lub odrabiające lekcje dzieci.Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Amanda - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,77 m²
2 hall
13,86 m²
3 spiżarnia
1,43 m²
4 kuchnia
13,85 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
43,42 m²
6 kotłownia
8,92 m²
7 łazienka
2,88 m²
8 korytarz
3,1 m²
9 pokój
14,5 m²
10 pom. gospodarcze
4,9 m²
11 garaż jednostan.
20,3 m²
razem
132,93 m²

Rzut kondygnacji projektu Amanda - Rzut poddasza

1 łazienka
8,59 m² (11,19 m²)
2 pom. gospodarcze
0,88 m²
3 pokój
17,77 m²
4 garderoba
7,25 m² (10,43 m²)
5 łazienka
6,54 m² (8,34 m²)
6 hall
8,36 m²
7 pokój
17,49 m² (20,66 m²)
8 pokój
18 m² (20,66 m²)
9 strych
12,09 m² (25,62 m²)
razem
96,97 m² (123,91 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Amanda na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

194 326 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: etonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych lub płyta fundamentowa. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Amanda

Zdjęcie profilowe 005b000000335xC
005b000000335xC

Projekt domu Amanda WAH1205 w pełni odzwierciedlał nasze oczekiwania, jakie stawialiśmy innym projektom w trakcie poszukiwań. Przejrzeliśmy kilkadziesiąt pomysłów, każdy dokładnie analizując. Zdecydowaliśmy się na Amanda WAH1205 przede wszystkim z trzech powodów: odpowiedniej dla nas ilości pomieszczeń (i ich układu); ogromnej przestrzeni znajdującej się na parterze (kuchnia - zrezygnowaliśmy ze spiżarni, salon z jadalnią i hall - ich wspólna powierzchnia to aż 73m2) oraz wysokiej ścianki kolankowej, co przełożyło się na świetne zagospodarowanie poddasza.

Mamy centralne gazowe ogrzewanie, które przekazuje ciepło, za pomocą podłogówki na dole i kaloryferów na poddaszu. Do tego dochodzi jeszcze zwykły kominek na drewno, z którego ciepło rozprowadzane jest grawitacyjnie w salonie oraz na poddaszu (co w zupełności wystarcza do ogrzania domu w okresach przejściowych). Koszty ogrzewania jak na taką kubaturę pozostają racjonalne (40% różnicy między kosztami zeszłej ostrej zimy, a kosztami łagodnej zimy tegorocznej). Moim zdaniem, nie potrzeba inwestować w rozwiązania typu pompa ciepła - wystarczy piec na ekogroszek czy gazówka, tak jak u nas. Jesteśmy czteroosobową rodziną. Uważam, że Amanda WAH1205 jako dom parterowy z użytkowym poddaszem jest świetnie przystosowany dla rodzin z małymi dziećmi. Duży wpływ na to ma bezbłędny układ pomieszczeń na poddaszu: trzy duże sypialnie zapewniają pełną swobodę nam i dzieciom, a bliskość ich położenia względem siebie daje możliwość szybkiej reakcji przy nocnych pobudkach maluchów (wprowadziliśmy tylko jedną zmianę - zrezygnowaliśmy z drugiej łazienki na rzecz garderoby dla dzieci). Co więcej, myślę, że nawet sześcioosobowa rodzina wciąż czułaby się w tym domu niezwykle swobodnie. Dzięki ogromnej przestrzeni na parterze, imprezy rodzinne (nawet 30-osobowe) nie stanowią problemu. Powiem nawet, że już zostało to przetestowane i każdy z gości nie czuł się ściśnięty ani pozbawiony swobody ruchów. Salon jest także miejscem wspólnego spędzania czasu. Natomiast osobiście cieszę się, że mam swój własny gabinet, gdzie mogę zaznać prywatności. Świetnym, bardzo przyszłościowym rozwiązaniem jest również pomieszczenie nad garażem - zawsze można je dostosować do aktualnych potrzeb. Nie mieliśmy też zastrzeżeń do wielkości i rozkładu okien zawartych w projekcie domu - zapewniają świetne doświetlenie, a dom staje się jasny i ciepły. Skróciliśmy nieco balkon na tylnej elewacji i zlikwidowaliśmy słupy balkonowe (uznaliśmy je za niepotrzebne), a także powiększyliśmy taras - dzięki temu zyskał on na funkcjonalności.

Największy nasz, a właściwie żony, sukces przy realizacji projektu domu Amanda WAH1205 to aranżacja wnętrza (niezwykle miło czyta się wszelkie pozytywne komentarze innych użytkowników extradom.pl), za którą przyznano nam trzecią nagrodę w konkursie MG Projekt. Jesteśmy dumni także z tego, że dom powstał w nieco ponad rok (gdyby odliczyć przerwę zimową, to same prace - od wbicia pierwszej łopaty do przeprowadzki - trwały 10 miesięcy).

Od przeprowadzki minął ponad rok - nadal zgodnie uważamy, że dom w tej postaci jest idealny i nic więcej byśmy nie poprawili. Projekt domu jest naprawdę dużym sukcesem pracowni, przede wszystkim wyjątkowo dobrze przemyślany. Życzę jedynie zapału i cierpliwości przy realizacji Amanda WAH1205.

Zdjęcie profilowe Mirosław Ś.
Mirosław Ś.
Na co dzień mieszkamy w Warszawie, jednak otrzymaliśmy po rodzicach duże gospodarstwo na wsi, więc postanowiliśmy wybudować na nowo nabytej działce drugi dom, w którym będziemy mogli spędzać wolny czas z dala od miejskiego zgiełku. Wyborem odpowiedniego projektu zajęła się moja żona. Duże znaczenie podczas poszukiwań miały dla niej duże wymiary wiatrołapu, który w wielu domach jest niestety bardzo mały. Małżonce od początku zależało, aby przestrzeń była odczuwalna od razu po wejściu do domu, a spośród propozycji spełniających te wymaganie, najbardziej do gustu przypadł jej projekt domu Amanda WAH1205. Budynek w całości spełniał oczekiwania mojej żony, a ja w pełni poparłem tą decyzję.

Do technicznej strony projektu nie mam żadnych zastrzeżeń - dokumentacja nie zawierała błędów, a fachowcy nie zgłaszali trudności z jego realizacją. Wszystko udało się wykonać sprawnie i w naprawdę krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w czerwcu, a już w zimie zakończyliśmy etap tynkowania. W następnym roku ruszyliśmy z pozostałymi wykończeniami i już w wakacje dom był gotowy do użytku. Postawiliśmy go z ceramicznych pustaków Porotherm, a następnie ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Na dachu zastosowaliśmy glazurowaną dachówkę marki Creaton.

Na etapie adaptacji wprowadziliśmy do projektu Amanda WAH1205 kilka zmian, które wynikały jedynie z naszych indywidualnych upodobań. Nad wykuszem doprojektowaliśmy ozdobną lukarnę z oknem, a cały budynek został postawiony na lekkim podwyższeniu. Do wejścia prowadzi więc teraz aż 6 schodków, dzięki czemu nabrał on bardziej dworkowego charakteru. Dodatkowo zmieniliśmy rodzaj zewnętrznych kolumn - zamiast kwadratowych postawiliśmy te w kształcie walca rozszerzającego się w dolnej części, co również nadało bryle niepowtarzalnego uroku. Pierwotny garaż poszerzyliśmy o 1 m, wstawiliśmy w nim okna i zrezygnowaliśmy z bramy wjazdowej. W tej sposób jego oryginalną powierzchnię mogliśmy przeznaczyć na zrobienie dodatkowego, dużego pokoju. Oprócz tego, nieco zmodyfikowaliśmy układ klatki schodowej, aby były łatwiejsze w wykonaniu i bardziej komfortowa w codziennym użytkowaniu. Początkowo myśleliśmy nad likwidacją znajdującego się w salonie, wolnostojącego słupa, jednak ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Jesteśmy z tego zadowoleni, ponieważ ozdobny filar w części dziennej wygląda naprawdę świetnie.

W układzie pomieszczeń nie musieliśmy wprowadzać żadnych zmian. Ten zaproponowany w oryginalnym projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Amanda WAH1205 w całości nam odpowiadał. Wnętrze domu jest funkcjonalne i nie mamy w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Duży, dobrze zaaranżowany wiatrołap to piękna wizytówka domu, a w dodatku bez problemu zmieściliśmy w nim sporych rozmiarów szafę wnękową. Muszę przyznać, że budynek doskonale się prezentuje i wywiera na wszystkich ogromne wrażenie. Zadbaliśmy o zewnętrzne detale domu takie jak fantazyjne gzymsy, klinkierowe parapety, liczne zdobienia i odpowiednią kolorystykę co w połączeniu z ciekawą bryłą sprawia, że dom wygląda bardzo okazale i mogę powiedzieć, że jesteśmy naprawdę dumni z osiągniętego efektu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Amanda

  – 0 głosów

Projekt domu Amanda należy do kategorii

Projekty podobne do Amanda WAH1205

Projekt domu Kamelia -100

Kamelia

172,24 m²

Projekt domu Bryza 5 -350

Bryza 5

174,16 m²

Projekt domu Dzierlatka III z garażem 1-st. [A1]

Projekt domu Artemida -100

Artemida

169,52 m²

Projekt domu Skowronek 2 -350

Skowronek 2

168,3 m²

Projekt domu Pinokio II -320

Pinokio II

158,8 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych