Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
203 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na II kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
27 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
146 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
30 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
94,65 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
76,28 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
149,88 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
428,11 m³
Powierzchnia dachu
132 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
42°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
8,20 m
Szerokość elewacji
9,65 m
Długość elewacji
7,85 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
18,15 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,85 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,87 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
36,81 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
500 zł
200 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
1 304 zł
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Elektroniczna wersja projektu
652 zł
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
500 zł
300 zł
Cena przy zakupie z projektem
Schemat zbiornika szczelnego
70 zł
60 zł
Cena przy zakupie z projektem
Pokaż więcej (1)
Opis projektu
Nowoczesny dom z poddaszem użytkowym Alicja wyróżnia się swoim wyglądem dzięki interesującej kompozycji z okładziny drewnianej oraz białych ścian elewacji. Przełamano ją oknami o różnych formach i rozmiarach oraz skontrastowano z ciemnym dachem z blachodachówki. Dom nie jest duży i przez to zmieści się na mniejszej oraz węższej działce.
Do środka domu prowadzi wiatrołap, przechodzący w mały hall. Na wprost kieruje nas klatką schodową na poddasze, a na prawo do łazienki i pokoju dziennego. Zaproponowano w nim miejsce na kąt wypoczynkowy oraz stół, idealny do rodzinnych spotkań. Pomieszczenie jest dosyć duże, a dodatkowo powiększone za sprawą wysokich okien oraz drzwi tarasowych, otwierających się na ogród. Stamtąd przechodzimy do kuchni, a dalej do przyległej kotłowni, której część może być użytkowana jako spiżarnia na zapasy.
Wchodząc na poddasze znajdujemy się w długim korytarzu, a idąc wzdłuż niego docieramy najpierw do łazienki i dalej do kolejnych sypialni. Trzy pokoje zapewnią wygodne i prywatne przestrzenie dla każdego z członków czteroosobowej rodziny. Dużą zaletą projektu są wysokie okna ścienne oraz okna połaciowe, dzięki którym wnętrza staną się bardzo słoneczne.
Projekt Alicja zgrabny dom o prostej konstrukcji, przekryty dachem dwuspadowym. Łączy w sobie najważniejsze cechy domu, czyli funkcjonalne wnętrze, spełniające podstawowe potrzeby mieszkańców oraz atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Jego budowa będzie stosunkowo tania i nieskomplikowana, co czyni go dostępnym dla niemal każdej rodziny.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi zwrot oraz wymianę projektu. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje. Do projektu zostanie dołączony egzemplarz okazowy w formacie A4 (część architektoniczna), służący do weryfikacji projektu po odbiorze zamówienia bez konieczności otwierania pełnej dokumentacji projektowej.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Alicja
Rodzina3993
Od początku szukałem projektu niedużego domu do 100 m², który jednocześnie byłby w pełni komfortowy dla 4-osobowej rodziny. Spośród budynków uwzględniających optymalną dla nas liczbę pokoi najbardziej do gustu przypadł nam projekt Alicja BSA1714. Został funkcjonalnie przemyślany, a dodatkowo spodobało mi się, że w domu uwzględniono tylko jeden komin łączący w sobie funkcje zarówno komina spalinowego do głównego pieca w kotłowni, jak i usytuowanego w salonie kominka.Jestem zadowolony z przebiegu realizacji. Fachowcy dobrze poradzili sobie na każdym etapie budowy, a wszystkie prace udało się wykonać zgodnie z planem. Cała inwestycja została zakończona w naprawdę korzystnym czasie - łącznie z wykończeniami zajęła nam ok. 2 lata. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków firmy Röben, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną tej samej marki. Zmieniliśmy zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go systemem Teriva. Co prawda, nie do końca pamiętam faktyczne koszty naszej budowy, aczkolwiek wydaje mi się, że na etapie stanu surowego zamkniętego udało nam się zmieścić w kosztorysie oszacowanym przez architekta i myślę, że inni Inwestorzy mogą sugerować się podaną w nim kwotą.Projekt domu Alicja BSA1714 przewiduje przejście z kuchni do kotłowni, jednak ja postanowiłem je zamurować. Obecnie wejście do pomieszczenia technicznego znajduje się bezpośrednio z zewnątrz z tyłu budynku. Oprócz tego okna balkonowe w dwóch mniejszych pokojach na poddaszu zamieniłem na przeszklenia o standardowych rozmiarach, a pod nimi zamontowałem grzejniki.Rozmieszczenie wnętrza od początku spełniało nasze oczekiwania, dlatego w tej kwestii nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. W dalszym ciągu nie dostrzegam potrzeby wprowadzania jakichkolwiek poprawek, a wnętrze nowego domu jak najbardziej nam odpowiada. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Alicja BSA1714. Za jedyny drobny minus mógłbym ewentualnie uznać brak zadaszenia tarasu, aczkolwiek zawsze można zdecydować się na montaż osobnej konstrukcji.Metraż domu jest w pełni komfortowy dla naszej czwórki. Być może obecnie rozważyłbym również wybór drugiej wersji tego projektu ( https://www.extradom.pl/projekt-domu-alicja-2-BSA1839 ) z racji dodatkowego pokoju na poddaszu, aczkolwiek póki co liczba sypialni jest dla nas wystarczająca, a gości zawsze możemy przenocować w salonie. Niewykluczone, że w przyszłości zdecyduję się na zrobienie takiej dobudówki, jednak będzie wymagać to większego zastanowienia - w końcu kiedyś dzieci dorosną i pewnie wyprowadzą się do własnych mieszkań. Pozdrawiam.
Rodzina3993
Od początku szukałem projektu niedużego domu do 100 m², który jednocześnie byłby w pełni komfortowy dla 4-osobowej rodziny. Spośród budynków uwzględniających optymalną dla nas liczbę pokoi najbardziej do gustu przypadł nam projekt Alicja BSA1714. Został funkcjonalnie przemyślany, a dodatkowo spodobało mi się, że w domu uwzględniono tylko jeden komin łączący w sobie funkcje zarówno komina spalinowego do głównego pieca w kotłowni, jak i usytuowanego w salonie kominka.Jestem zadowolony z przebiegu realizacji. Fachowcy dobrze poradzili sobie na każdym etapie budowy, a wszystkie prace udało się wykonać zgodnie z planem. Cała inwestycja została zakończona w naprawdę korzystnym czasie - łącznie z wykończeniami zajęła nam ok. 2 lata. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków firmy Röben, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną tej samej marki. Zmieniliśmy zalecaną w projekcie metodę wykonania stropu i zrobiliśmy go systemem Teriva. Co prawda, nie do końca pamiętam faktyczne koszty naszej budowy, aczkolwiek wydaje mi się, że na etapie stanu surowego zamkniętego udało nam się zmieścić w kosztorysie oszacowanym przez architekta i myślę, że inni Inwestorzy mogą sugerować się podaną w nim kwotą.Projekt domu Alicja BSA1714 przewiduje przejście z kuchni do kotłowni, jednak ja postanowiłem je zamurować. Obecnie wejście do pomieszczenia technicznego znajduje się bezpośrednio z zewnątrz z tyłu budynku. Oprócz tego okna balkonowe w dwóch mniejszych pokojach na poddaszu zamieniłem na przeszklenia o standardowych rozmiarach, a pod nimi zamontowałem grzejniki.Rozmieszczenie wnętrza od początku spełniało nasze oczekiwania, dlatego w tej kwestii nie wprowadzaliśmy żadnych zmian. W dalszym ciągu nie dostrzegam potrzeby wprowadzania jakichkolwiek poprawek, a wnętrze nowego domu jak najbardziej nam odpowiada. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Alicja BSA1714. Za jedyny drobny minus mógłbym ewentualnie uznać brak zadaszenia tarasu, aczkolwiek zawsze można zdecydować się na montaż osobnej konstrukcji.Metraż domu jest w pełni komfortowy dla naszej czwórki. Być może obecnie rozważyłbym również wybór drugiej wersji tego projektu ( https://www.extradom.pl/projekt-domu-alicja-2-BSA1839 ) z racji dodatkowego pokoju na poddaszu, aczkolwiek póki co liczba sypialni jest dla nas wystarczająca, a gości zawsze możemy przenocować w salonie. Niewykluczone, że w przyszłości zdecyduję się na zrobienie takiej dobudówki, jednak będzie wymagać to większego zastanowienia - w końcu kiedyś dzieci dorosną i pewnie wyprowadzą się do własnych mieszkań. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki