Projekt domu Aksamit BSA1711

Cena projektu: 3 400 zł 3 050 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 7 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,3 m²
Min. szer. działki
24,85 m
Wysokość budynku
6,33 m
Pow. zabudowy
213,5 m²
Kubatura
864,7 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
347 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Aksamit to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem wielospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt został zaplanowany z myślą o działkach z wjazdem od południowej strony. Projekt Aksamit to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Dla osób ceniących sobie dobrą organizację, istotnym pomieszczeniem jest przewidziana w projekcie garderoba. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Aksamit zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Aksamit - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,4 m²
2 hall
10,7 m²
3 pokój dzienny
26,2 m²
4 kuchnia + jadalnia
23 m²
5 korytarz
5,8 m²
6 łazienka
7 m²
7 pokój
12 m²
8 pokój
18 m²
9 pokój
13,7 m²
10 wc
3,8 m²
11 garderoba
3,2 m²
12 kotłownia
7,5 m²
13 garaż dwustan.
34,1 m²
razem
167,4 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Aksamit na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

202 587 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

Wycena opracowana przez autora projektu:

261 852 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

stan zerowy
64 806 zł

stan surowy otwarty
113 180 zł

stan surowy zamknięty
24 601 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 25°. Dostępna wersja kąt 30°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian Termo Organika. Ogrzewanie: gazowe, na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Aksamit

Zdjęcie profilowe Milczar
Milczar
Gdy szukaliśmy projektu domu priorytetem było dla nas to, aby był on dedykowany dla osób posiadających działkę z wjazdem od południowej strony, a także aby wszystkie pomieszczenia znajdowały się w nim na jednej kondygnacji. Propozycji budynków spełniających te kryteria nie było zbyt wiele, ale na szczęście po pewnym czasie znaleźliśmy projekt Aksamit BSA1711, który spełniał nasze oczekiwania pod wszystkimi względami. Liczba przewidzianych w nim sypialni i łazienek odpowiadała potrzebom naszej rodziny, a oprócz tego od początku zależało nam na dwustanowiskowym garażu uwzględnionym w bryle. Zaplanowany przez architekta układ części dziennej wyjątkowo przypadł nam do gustu - połączenie salonu, jadalni i kuchni to naprawdę świetne rozwiązanie. Oprócz tego, budynek bardzo spodobał się nam ze względu na nowoczesną, reprezentacyjną formę oraz dużą ilość przeszkleń, co gwarantowało że wnętrze domu będzie jasne i przestronne.

W związku z projektem nie mieliśmy żadnych technicznych problemów. Fachowcy nie zgłaszali błędów w dokumentacji i nie mieli w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Cała inwestycja trwała 3 lata - budowę rozpoczęliśmy w lipcu 2013 r., zaś w lipcu 2016 r. wprowadziliśmy się do nowego domu. Muszę jednak zaznaczyć, iż realizacja podzielona była na kilka etapów, pomiędzy którymi robiliśmy przerwy w wykonywaniu prac. Budynek postawiliśmy przy użyci pustaków Porotherm marki Wienerberger, a więźba i strop zostały wykonane w drewnianej konstrukcji wiązarowej. Aby nasz dom spełniał warunki określone w planie zagospodarowania przestrzennego obowiązującego w naszej okolicy, musieliśmy podnieść kąt nachylenia dachu do 30 stopni. Za sprawą tej zmiany oraz odpowiedniego wykonania wiązarów, udało nam się wygospodarować użytkowy strych o powierzchni 30 m², którego wysokość w najwyższym miejscu wynosi 2,5 m. Muszę przyznać, że był to doskonały pomysł. Dodatkowa powierzchnia bardzo przydaje się do przechowywania rzeczy nieużywanych na co dzień, co jest szczególnie ważne gdy budynek nie jest podpiwniczony.

Kominy tradycyjnie wymurowaliśmy z pełnej cegły i wykończyliśmy je cegłą klinkierową. W pomieszczeniach „mokrych” jak łazienki czy kotłownia zastosowaliśmy tynki cementowo-wapienne. Ściany w pozostałych pomieszczeniach pokryliśmy tynkiem gipsowym Knauf Diamant, gdyż w założeniach nie chcieliśmy kłaść gładzi, aczkolwiek okazało się że i tak było to konieczne. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że oszacowana przez architekta kwota dotycząca ceny inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego została dobrze wyliczona i można się nią sugerować. Co prawda, nie analizowałem szczegółowo kosztów, aczkolwiek myślę, iż udało się nam zmieścić w podanych w kosztorysie. Nie można jednak zapominać, że to wykończenia pochłaniają znaczną ilość środków finansowych, które w naszym przypadku dosyć mocno podrożyły finalną cenę realizacji.

Do projektu Aksamit BSA1711 wprowadziliśmy kilka zmian. Istotnym było dla nas, aby garaż był dobrze doświetlony, dlatego też wstawiliśmy w nim dwa okna o wymiarach 90x 90 cm, co było świetnym pomysłem. Chcieliśmy użytkowo wykorzystać przestrzeń za domem, więc zdecydowaliśmy się na wykonanie tarasu również od tylnej strony. Tym samym drzwi tarasowe znajdujące się w jadalni przenieśliśmy na równoległą ścianę. Dodatkowo w naszym przypadku są one przesuwne, gdyż stwierdziliśmy iż oryginalne przewidziane, otwierane na oścież przeszklenie kolidowałoby ze stołem jadalnianym. Dużą łazienkę powiększyliśmy kosztem wnęki w korytarzu, ponieważ zależało nam aby zmieścić w niej bidet. Z kolei dzięki rezygnacji z pralki w małej łazience, udało się nam wstawić w tym miejscu kabinę prysznicową, co jest bardzo przydatne przy 4-osobowej rodzinie. Ze względu na to, iż zainstalowany w kotłowni piecyk gazowy zajmuje niewiele miejsca, to pomieszczenie zaaranżowaliśmy na pralnio-suszarnię. Zlikwidowaliśmy krótką ściankę działową oddzielającą strefę nocną od pozostałych pomieszczeń, dzięki czemu nie musimy się obawiać, iż dzieci w trakcie zabawy wbiegną w ten element. Oprócz tego, okno w najmniejszej sypialni przenieśliśmy na drugą ścianę.

Gdybym budował nasz dom po raz drugi, z pewnością zdecydowałbym się na poszerzenie części kuchenno-jadalnianej o 1 metr, co dałoby większą swobodę użytkowania tych pomieszczeń, dlatego też szczerze polecam to rozwiązanie innym Inwestorom. Niedawno widziałem, iż w kilku nowych wersjach projektu Aksamit BSA1711 architekt połączył powierzchnię wiatrołapu i znajdującej się obok spiżarki, co także jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę.

Nowy dom w całości spełnia oczekiwania naszej rodziny. Jego wnętrze jest funkcjonalne i mieszka się nam w pełni komfortowo. Układ pomieszczeń jest dokładnie taki na jakim zależało nam od samego początku - otwarta część dzienna sprawia, iż wnętrze jest przestronne, a oddzielenie strefy wypoczynkowej od sypialni domowników to doskonałe rozwiązanie. Duży garaż w bryle budynku sprawdza się idealnie, a kopertowa konstrukcja dachu, mimo iż dosyć kosztowna, sprawia iż dom rewelacyjnie się prezentuje. Wybór projektu Aksamit BSA1711 okazał się dla nas strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Aksamit

  – 0 głosów

Projekt domu Aksamit należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Aksamit

Projekt domu Aksamit 7 -350

Aksamit 7

165,77 m²

Projekt domu Aksamit 5 -350 3D

Aksamit 5

133,39 m²

Projekt domu Aksamit 3 -350 3D

Aksamit 3

156,42 m²

Projekt domu Aksamit 8 -350

Aksamit 8

157,55 m²

Projekt domu Aksamit 4 -350 3D

Aksamit 4

138,5 m²

Projekt domu Aksamit MC -350

Aksamit MC

133,3 m²

Projekt domu Aksamit 2 -350

Aksamit 2

214,87 m²

Projekty podobne do Aksamit BSA1711

Projekt domu KA32

KA32

146,34 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych