Projekt domu Agatka z garażem 1-st. [A] WRF1237

Cena projektu: 2 800 zł

Projekt wymaga aktualizacji, termin realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Zadzwoń w celu ustalenia szczegółów.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
81,8 m²
Min. szer. działki
22,1 m
Wysokość budynku
7,9 m
Pow. zabudowy
92,6 m²
Kubatura
256 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
172 m²
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Agatka z garażem 1-st. [A] odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, co znacznie ułatwia proces budowy. Ciekawym rozwiązaniem jest uwzględniony przez architekta ozdobny wykusz. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Wejście do budynku skierowane jest od południa, co jest istotnym rozwiązaniem dla osób, posiadających działkę z wjazdem od tej strony. Projekt Agatka z garażem 1-st. [A] to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Nowocześnie zaprojektowana kuchnia otwarta to rozwiązanie przede wszystkim funkcjonalne, idealne dla wszystkich, którzy chcą mieszkać wygodnie, a zarazem modnie. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Agatka z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,4 m²
2 hall
5,1 m²
3 kuchnia + jadalnia
5,2 m²
4 pokój dzienny
20,4 m²
5 schody
2,1 m²
6 spiżarnia
1,4 m²
7 pokój
9,1 m²
8 wc
1,7 m²
9 kotłownia
3 m²
10 garaż jednostan.
16,7 m²
razem
67,1 m²

Rzut kondygnacji projektu Agatka z garażem 1-st. [A] - Rzut poddasza

11 schody
1,6 m²
12 korytarz
2,5 m²
13 pokój
13,2 m² (20 m²)
14 łazienka
3,3 m² (4,4 m²)
15 pokój
13,7 m² (20,6 m²)
16 strych
16,7 m²
razem
51 m² (65,8 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Agatka z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Agatka z garażem 1-st. [A]

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

157 911 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm,g-k. Rodzaj stropu: teriva. Elewacje: tynk strukturalny, okładzina kamienna, okładzina drewniana. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Ze względu na dostosowanie projektu do aktualnych norm wymiary budynku mogą ulec zmianie.

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Agatka z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe gb28
gb28
Gdy wybieraliśmy projekt domu braliśmy głównie pod uwagę dwie rzeczy: wygląd domu oraz metraż poniżej 100m2. Bryła projektu domu Agatka z garażem 1-st. WRF1237 bardzo spodobała się mojej żonie, a powierzchnia domu była akurat taka, na jakiej nam zależało. Projekt był czytelny i nie mieliśmy żadnych trudności z jego odczytaniem. Ściany wybudowaliśmy z szarego pustaka na pióro-wpust murowanego na klej. W domu ogrzewamy gazem ziemnym. Postanowiłem wprowadzić kilka delikatnych zmian na parterze i zmodyfikowałem poddasze. Komin przeniosłem z przedpokoju do kotłowni. Dzięki temu w wiatrołapie powstało świetne miejsce do postawienia dużej szafy wnękowej. System wentylacji w kuchni zrobiłem poprzez otwory w stropie. Zrezygnowałem z murowanego grilla z zewnątrz budynku. Jego budowa wiązałaby się z dodatkowymi kosztami, a tradycyjnego grilla postawiłem po prostu na tarasie. Zamiast ściany między kuchnią a przedpokojem zrobiłem 1,20m murek. Teraz przestrzeń w korytarzu wydaje się większa i jest tam

o wiele jaśniej. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany położenia okna przy klatce schodowej. Zamiast na parterze, zrobiłem okno połaciowe na poddaszu. Dzięki temu jest tam o wiele jaśniej, gdyż słońce świeci z góry, a dodatkowo oświetla hall na górnej kondygnacji i korytarz na dole. Naprawdę warto zastosować takie rozwiązanie. Projekt domu Agatka z garażem 1-st. WRF1237 przewiduje dwa pokoje na poddaszu. Ja wykorzystałem powierzchnię nad garażem do zrobienia tam trzech sypialni. Zrezygnowałem ze ściany między stryszkiem a pokojem nad kotłownią i postawiłem ją w poprzek. Te pomieszczenia są również rozdzielone korytarzem sięgającym mniej więcej do miejsca pierwotnej ścianki. Na górze powiększyłem łazienkę o 1m2. Front naszego domu znajduje się na północ, a salon na południe. Część domu, w której przybywa się na co dzień, jest bardzo jasna. Dzięki wstawieniu dodatkowych okien połaciowych na poddaszu również nie ma problemu z doświetleniem. Nasza rodzina liczy 3 osoby. Sądzę, że gdyby ktoś zmodyfikował tak jak ja górną kondygnację, to ten dom świetnie sprawdziłby się nawet przy 4-5 osobowej rodzinie. Oprócz tego, co poprawiłem w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Agatka z garażem 1-st. WRF1237, nic bym nie zmienił. Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam

Recenzje projektu Agatka z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Agatka z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Agatka z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Agatka bez garażu [B] 3D

Projekty podobne do Agatka z garażem 1-st. [A] WRF1237

Projekt domu Katania 2 3D

Katania 2

79,52 m²

Projekt domu Katania

Katania

81,39 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych