Brama garażowa – dlaczego nie warto wybierać najtańszej?
Brama garażowa to element domu, na który wiele osób nie zwraca większej uwagi. Często wystarczy im ta z najniższej półki cenowej, nawet jeżeli powoduje znaczne straty ciepła i trudno się ją otwiera czy zamyka. Jakie korzyści daje brama garażowa wysokiej klasy? Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas jej wyboru, montażu i eksploatacji, aby brama idealnie wpisała się w estetykę budynku.
Brama garażowa – czy wystarczy najtańsza?
O ile w przypadku nieogrzewanego, wolnostojącego garażu tanie bramy są zwykle wystarczające, kwestia nie jest tak prosta, gdy stanowi on integralną część domu. Warto wtedy uważniej przyjrzeć się różnicom pomiędzy poszczególnymi modelami. Dobrym przykładem jest jej odporność na włamania – solidna, stalowa konstrukcja paneli bramy zapewnia dużą wytrzymałość na próby jej sforsowania. Warto też zwrócić uwagę na bezpieczeństwo eksploatacji. Systemy zapobiegające opadaniu bramy mogą nas uchronić przed kontuzją lub uszkodzeniem samochodu.
Podobnie wygląda kwestia izolacji termicznej. Niedogrzany garaż z jednowarstwową bramą może zniweczyć jakiekolwiek korzyści dawane przez dobre ocieplenie domu czy wysokiej klasy drzwi zewnętrzne i okna. Dlatego jeśli podchodzimy do tego tematu kompleksowo, to warto również postawić na segmentową bramę garażową z panelami wypełnionymi pianką. Takie modele ma w swojej ofercie GERDA i są to GERDA TREND lub PRESTIGE/PRESTIGE PLUS. Dzięki swoim wysokim parametrom izolacyjnym doskonale wpisują się w budownictwo pasywne.
Co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru bramy garażowej?
Bezpieczeństwo bramy garażowej to nie tylko kwestia ochrony antywłamaniowej. Źle zaprojektowana może się zacinać lub opadać, stwarzając duże zagrożenie dla naszych bliskich. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na to, jak brama pracuje i czy jej mechanizmy oraz silnik są trwałe. Istotna jest też wytrzymałość bramy na czynniki atmosferyczne. Podobnie jak drzwi wejściowe, musi ona przeciwstawić się silnemu nasłonecznieniu, zmiennym temperaturom i opadom, które mogą błyskawicznie zniszczyć zewnętrzną powłokę. Dlatego w bramach GERDA stosuje się panele o grubości 40 mm, wykonane ze stali ocynkowanej. Dzięki temu idealnie sprawdzą się zimą i przy dużej wilgotności.
Czy brama garażowa może dobrze wyglądać?
Kwestia estetyki bramy jest może nawet istotniejsza niż w przypadku drzwi zewnętrznych – zajmuje ona bowiem większą powierzchnię, więc naturalnie rzuca się w oczy. Istotna jest też jakość powłoki. Ta o niskich parametrach może łatwo odpadać.
Powłoka w produktach GERDA nie dość, że jest naprawdę trwała, to jeszcze z łatwością można ją dopasować do estetyki budynku. Oferowane są w czterech wersjach paneli (S, M, L, czy mikroprzetłoczenie), dwóch strukturach powierzchni oraz ponad czterdziestu różnych kolorach i wykończeniach.
Panele L – kolor antracyt
Panele M – kolor złoty dąb
Panele S – kolor biały
Znalezienie idealnej bramy garażowej nie jest łatwe. Musi ona wpisać się w styl naszego domu, być komfortowa w eksploatacji, chronić dobytek przed kradzieżą i znosić nawet ekstremalne warunki pogodowe. Z tego względu doskonałym wyborem są bramy GERDA TREND oraz PRESTIGE/PRESTIGE PLUS. Zostały wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu posłużą na lata.
Artykuł sponsorowany.
Dodano: 22.10.2021 | Zaktualizowano: 22.10.2021
Autor artykułu
Zobacz profil
Zobacz inne artykuły tego autora