Prawo budowlane

nowości, pytania, odpowiedzi

Galeria zdjęć

więcej »

Zadawaj pytania, publikuj posty i zdjęcia związane z Prawo budowlane
Zaloguj się lub Zarejestruj

Ostatnia aktywność

Witam Mam taki problem ,mam działkę do której prowadzi most ,most wybudowali ludzie dla siebie w latach 80,nie ma dokumentów na ten most.Chciałam wybudować dom na dzialce ,ale od tego roku zmieniło się prawo wodne ,nie chcą wydać zaświadczenia ze moge tym mostem jeżdzić ,most używa 8 rodzin .W wodach polskich powiedzieli mi ze dostanę takie pozwolenie jak znajde właściciela mostu i on zalegalizuje ten most,ale wszyscy mi mówiąze to ogrome pieniądze i nikt tego mostu nie che ,a ja jak nie bede mieć tego zaświadczenia to starostwo mi nie da pozwolenia na budowę,może ktoś wie ile kosztuje taka legalizacja ,albo co zrobić w takiej sytuacji ??
6 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
b lania67
b lania67   1   ·  6 kwietnia 2018

Kiedyś czytałam że legalizacja mostu zbudowanego bez pozwolenia kosztuje 125.tyś.Może trzeba zwrócić się do gminy aby przejeła most,skoro jest jedynym dojazdem do kilku domów.

profihouse podoba się to.

profihouse
profihouse   0   ·  6 kwietnia 2018

Pytanie czy spolka wodna podlega gminie czy staroscie. Jesli jest to samowola to nadzor budowlany powinien wydac nakaz rozbiorki, lub legalizacji. Legalizacja nie wchodzi w gre bo nie ma odpowiedzialnego za budowe, a spolka wodna nie jest zainteresowana. Powinna wiec tym sie zainteresowac gmina. Trzeba ja bombardowac pismami zaczynajac od wydania warunkow o dostepie do drogi publicznej. Tak naprawde notariusz nie powinien zatwierdzic sprzedazy dzialki budowlanej bez dostepu do drogi publicznej.

profihouse
profihouse   0   ·  6 kwietnia 2018

Zreszta jesli most jest z lat 80 to byc moze byla wydana jakas zgoda na jego budowe, ale w urzedzie jest taki balagan ze im zginela.

Witam, mam zamiar kupić dom w stanie surowym zamkniętym, rozpoczęcie budowy było w 1995 roku. Od około 2000 roku do chwili obecnej nic nie było dalej robione na budowie. Gdzie mogę uzyskać informacje dotyczące przepisów budowlanych aby móc kontynuować budowę bez żadnych problemów.Chciałbym też wprowadzić kilka zmian do projektu. Czy muszę się starać o jakieś nowe pozwolenia itp, co powinienem sprawdzić przed kupnem takiego domu? Druga sprawa to wielkość działki, działka ma 36 arów i w KW jest wpisana jako łąka, czy mogę kupić działkę z tym domem nie będąc rolnikiem?
Mam działke szer.9m. Chciałabym postawić budynek rekreacji indywidualnej 1.5 m od granicy. Ściana przy granicy oczywiście bez okien. Nie mam dużego wyboru . W Statostwie powiedzieli mi że prawo budowlane nie pozwala. Czytam nowe prawo i nie wiem czy dobrze rozummiem ze można jeżeli miejscowy plan na to pozwala ? Starostwo tylko powiedziało projekt i pozwolenie.za  ta kase to mam fundament wylany.zależy mi .Prosze o pomoc .
extradomski
extradomski   0   ·  1 lutego 2018

Dzień dobry, jeśli MPZP pozwala na postawienie takiego budynku w odległości 1,5 to jest to zgodne z prawem. Radzimy jednak dowiedzieć się szczegółowych informacji w Twoim Urzędzie. Pozdrawiam serdecznie

Kamila4549
Kamila4549   0   ·  1 lutego 2018

W gminie dowiadywałam się . W naszym Planie zagospodarowania nie ma takich zapisów o odległościach postawienia budynku. I nie wiem co dalej robić i gdzie jeszcze moge to dprawdzić. Starostwo w Częstochowie powiedziało mi nie bo nie. Trzeba sie trxymac odległości 3 m bez okien a 4 m z oknami. Czyli bym musiała postawić na środku ten budynek bez okien .okna tylko z przodu i z tyłu budynku . A jak nie to projekt i pozwolenie. Ja chce mały budynek rekrescyjny .

extradomski
extradomski   0   ·  2 lutego 2018

Jeżeli nie ma innych warunków w MPZP określających odległość od granicy, to podlega pod warunki zawarte w prawie budowlanym. Pozdrawiam

niunia13033

niunia13033 zadał(a) pytanie.

24 stycznia 2018

Odległość domu od działki

Witam mam pytanie w jakiej odleglosci od dzialki Działka niebudowlana tj odkryty Rów melioracyjny mogę postawić dom?
extradomski
extradomski   0   ·  26 stycznia 2018

Dzień dobry, takie informacje powinny być w MPZP lub w warunkach zabudowy. Dla większej pewności radzimy udać się do Urzędu i zapytać o szczegóły. Pozdrawiam serdecznie

Zmiany w prawie wchodzące w życie od stycznia 2018 roku

Rozpoczęcie roku 2018 oznacza wcielenie nowych prawnych warunków technicznych. Do kodeksu urbanistyczno-budowlanego zapisy zostały wprowadzone już w poprzednim roku, z modyfikacją zasad zapoznała się także oficjalna Komisja Europejska. Nowe warunki mają zacząć obowiązywać od stycznia bieżącego i wchodzić stopniowo w nasze życie. Dzięki nim Inwestor zyska kilka dodatkowych udogodnień przed budową, w takcie, jak i po.

więcej »

1

Agnieszka8254 podoba się to.

14 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Extradom
Extradom   0   ·  29 stycznia 2018

Dzień dobry, odległość od budynku sąsiada zależy czy w jego garażu jest okno usytuowane od strony Twojego budowanego domu - jeżeli nie to minimalny dystans pomiędzy budynkami powinien wynosić 1,5 m. Radzimy jednak zajrzeć do WZ, które określają również warunki przeciwpożarowe lub MPZP. Dodatkowych informacji uzyskasz w swoim Urzędzie. Pozdrawiamy serdecznie

Wojciech9560
Wojciech9560   0   ·  30 stycznia 2018

Dzień dobry. Jeśli przepis podaje 35 mkw np garażu na każde 500 mkw to przy działce 1446 mkw mogę postawić 2 cz 3 takie obiekty?

Extradom
Extradom   0   ·  30 stycznia 2018

Dzień dobry, zgodnie z wyliczeniami możesz postawić wyłącznie 2 obiekty. Jednak przy tak niedużych różnicach w mkw Urząd może wydać pozwolenie na wybudowanie 3 budynków. Dokładniejszych informacji dowiesz się w swoim Urzędzie. Pozdrawiamy

Witam, czy powiększenie tarasu już podczas budowy to zmiana istotna czy wystarczy wpis do dziennika?
Chce odbudowac stara szope okolo 40m2. Na tym miejscu 30 lat temu byla kiedys mniejsza szopa i mam oryginalny projekt. Czy potrzebuje nowe pozwolenie postawic nowa wieksza szope z drewna na samej granicy?
Witam. Potrzebuję pomocy- jakie dokumenty muszę ogarnąć do odbioru budynku mieszkalnego?
Szukam działki i mam jedną na oku. Jest opis działki i piszę w niej "Teren płaski w kształcie prostokąta w części objętej planem zagospodarowania przestrzennego" i moje pytanie co to znaczy,że jest objęty tym planem to przeszkadza budowaniu domu? Pytanie mam jeszcze o przyłącze podobno znajdują się obok działki ale jaki jest koszt przyłączu prądu.
b lania67
b lania67   0   ·  28 marca 2017

Zapytaj w gminie co według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego można zbudować na tej działce.

Czy jest metoda na ominięcie zakazu budowy domu z płaskim dachem z 3 stp. spadku dachu. Za podpowiedzi, będę bardzo wdzięczny, gdyż bardzo zależy mi na takiej budowie tego domu.
4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
MarekPopis
MarekPopis   0   ·  23 marca 2017

Wszystko jest możliwe. Bardzo dobry architekt adaptujący projekt powinien dać radę. A w jakim rejonie kraju będziecie budować?

maximka
maximka   0   ·  23 marca 2017

Ja jeszcze nie słyszałam, żeby coś takiego się udało. Nam się nie udało zmienić dachu z 30 na 25 stopni. Może nie do końca walczyłam, po prostu po otrzymaniu odmowy pogodziłam się z decyzją.

Kajbar 1
Kajbar 1   0   ·  20 grudnia 2017

Witam ja również chcę budować ten dom i moje pytanie do aneczka.z dlaczeogo wam się nie udało co było powodem bardzo proszę o informacje.

Witam. Czy możecie mi napisać jaki jest koszt oddania domu do zamieszkania i jakie papiery będą potrzebne oraz ile kosztował was Kierownik Budowy.

1

kasiakrak podoba się to.

5 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
aniś108
aniś108   0   ·  22 marca 2017

My prawie 3 lata 1300 mazowieckie

zielemele
zielemele   0   ·  23 marca 2017

no te 1300zł to nie jest tak źle ;)

mrówka77
mrówka77   1   ·  23 marca 2017

Kraków, koszt mapki po wykonawcze (1ooo)j, protokół kominiarz(150), protokół elektryka(200) , brak gazu więc brak protokołu, koszt ksera dokumentów i tyle...Kierownik za cały okres budowy kosztował nas 1000( 500 przy rozpoczęciu i 500 przy przygotowaniu dokumentów do odbioru)...pozdrawiam:)

kasiakrak podoba się to.

BUDOWA DOMU A KONTROLE Z URZĘDU SKARBOWEGO! Witam. Piszę z zapytaniem czy ktoś z Was tutaj miał do czynienia z Urzędem Skarbowym w trakcie budowy czy też po jej zakończeniu?? Czekam na wasze wypowiedzi;-)

1

KasiaiKonrad podoba się to.

15 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
maximka
maximka   0   ·  26 lutego 2017

No to dobrze że tylko dumamy jak się tu wymigać w razie takiej sytuacji. To może ktoś ma jakiś sensowny pomysł?:)

marta1990
marta1990   0   ·  26 lutego 2017

No trzeba być na wszystko przygotowanym;-)

Dominik_n6
Dominik_n6   0   ·  26 lutego 2017

urząd ma prawo sprawdzić skąd mamy środki finansowe na budowę domu jeśli nie mamy pokrycia w zeznaniach podatkowych. Środki na budowę można udokumentować też kredytem, darowizną albo np. środkami ze sprzedaży innej nieruchomości.

Jak naliczana jest opłata za grunt? Chodzi mi o to jak co roku opłaca się rachunek to w jaki sposób on jest naliczany? Jakiś % wartości ogólnej terenu czy jak? Czy jest jakaś stawka za m2 ? Bo chciałbym zakupić jak największą działkę ale wiadomo.. Człowiek nie wszystko wie, a nie chciałbym w przyszłości oddawać połowy wypłaty za teren heh.
Luka109
Luka109   0   ·  5 lutego 2017

Ale o co konkretnie Panu chodzi, czy o podatek czy o opłatę za wyłączenie gruntu rolnego?

Młody19
Młody19   0   ·  6 lutego 2017

Chodzi mi o podatek , taki co rocznie płaci się za posiadłość. Tak jak ludzie mają mieszkania i płacą np co miesiąc , to tutaj jak to jest z opłatami.

Zmiany w prawie budowlanym w 2017 r.

Wraz z rozpoczęciem roku 2017 w życie weszła nowelizacja ustawy o Prawie Budowlanym. Zmiany odnoszą się w głównej mierze do listy prac budowlanych, które Inwestor będzie mógł wykonywać bez uzyskiwania pozwolenia, na podstawie samego zgłoszenia budowy w urzędzie, a w niektórych przypadkach unikając jakichkolwiek formalności. Kogo będą dotyczyły zmiany w prawie budowlanym i na jakie udogodnienia mogą liczyć Inwestorzy?

więcej »

4

Joanna1713, Kry i 2 innym podoba się to.

Witam mam pytanie jakie warunki muszą być spełnione żeby przejść z budowlanego prądu na "normalny"

4

Tymbark12, Agunia03 i 2 innym podoba się to.

12 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
MartchaP
MartchaP   0   ·  21 grudnia 2016

najprostszym sposobem od razu zrobić na mieszkalny a nie na budowlany... tego i tak nie sprawdzaja a potem roboty mniej - ja bynajmniej tak zrobiłam podpowiedział mi elektryk

brzoza2009
brzoza2009   0   ·  21 grudnia 2016

To znaczy jak zmienic taryfę z budowlanej na mieszkwlną

Tymbark12
Tymbark12   0   ·  31 grudnia 2016

U mnie była budowlana i gdzieś mi to wszystko umknęło ,że zapłaciłem 800 zł i na drugi dzień pojechałem i zmieniłem umowę na taryfę mieszkalną ,elektryk przy kontroli nic nie sprawdzał .

Witam serdecznie. Czy ktoś z was orientuje się jakie zmiany muszę wprowadzać na etapie adaptacji projektu a jakie mogę sobie robić już po pozwoleniu na budowę? Instalacje w domu, wymiary okien w domu, przeznaczenie pomieszczeń? Będę wdzięczna za podpowiedzi 😃
Kosinscy1982
Kosinscy1982   1   ·  27 listopada 2016

Najlepiej spytaj architekta ktøry będzie robił ci adaptacje projektu. My chcieliśmy wydzielic schowek w łazience na gørze i to mogło byc zrobione na etapie budowy ( jednak zrezygnowaliśmy), ściany dxiałowe możesz zmieniać ale nośnych pewnie nie.

Graciosa podoba się to.

Mamy z mężem mamy pewien problem. Przymierzamy sie powoli do tego aby uzbrojono już nasza działkę na której jest budowa w prad. Patrzymy sobie w te papiery A tu o warunki przyłączeniowe prądu a tu niemiła niespodzianka-były ważne one 2 lata. 17 lipca 2016r straciły one ważność. Co my teraz mamy z tym zrobić? Złożyć Nowe? Ktoś mi naświetla sprawę zanim pójdziemy się dowiadywać. Czy czekają nas teraz problemy aby mieć prad

9 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
angelaa
angelaa   0   ·  21 listopada 2016

Tutaj nie chodzi o pozwolenie na budowę , do pozwolenia to potrzebne jest tylko zapewnienie o przyłączu z energetyki .

angelaa
angelaa   1   ·  23 listopada 2016

Wczoraj założyli nam licznik i już mamy prąd, nie musieliśmy na nic więcej czekać 😃

Anula z51 podoba się to.

majka35
majka35   1   ·  24 listopada 2016

Super, że Wam tak się szybko udało:)

angelaa podoba się to.

Witam. Mam pytanie apropo utwardzenia podwórka, wjazdu... czy wy kładąc kostkę brukowa zgłaszacie to do odpowiedniego urzedu???
9 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
maximka
maximka   2   ·  21 października 2016

Wiwina a w adaptacji projektu co architekt zrobił wokół domu? Trawę?

goska837 i kasiakrak podoba się to.

madziabur80
madziabur80   0   ·  22 października 2016

Ja w projekcie miałam zagospodarowanie, ale architekt nie ujął zjazdu z naszej działki przez pas drogowy należący do ZDiTM na drogę, a na to trzeba mieć pozwolenie, nie miałam o tym pojęcia. Zaczęłam wykładać kostkę i w ten sam dzień zjawili się z ZDiTM i kazali wstrzymać pracę i teraz jestem w kropce, czekam na decyzję. Załamanie totalne.

Wiwina
Wiwina   0   ·  23 października 2016

Oprocz tarasu i schodów wydaje mi sie ze tylko trawa ujęta, a ja rowniez wykostkowalam podjazd do garazu oraz chodniczki...

pomóżcie jeszcze nie oddałam domu nadal mam jako budowę a już naliczyli mi opłatę adiacencką 50%wartości działki bo wybudowano kanalizację.Ja sama na własny koszt przyłączyłam kanalizację ale to ich nie interesuje.Stwierdzili,że sam fakt że mam plan zagospodarowania przestrzennego zmusza mnie do zapłacenia 35oo zeta. Może ktoś pomoże jeszcze mam niewykończone mieszkanko i nie stać mnie na takie duże kwoty do zapłacenia.

1

Daanddys 1 podoba się to.

15 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
jazii
jazii   1   ·  12 października 2016

Ustawa o gospodarce nieruchomościami wyjaśnia co to jest opłata adiacencka, dodatkowo art. 144 i następne. Niestety można powiedzieć, że mają Państwo pecha. Duża część gmin z racji dużej ilości zadąń nie nalicza tej opłaty, ale jak już to robi, to niestety może. Nie zmienia to faktu, że odwoływać od decyzji zawsze się można do instancji wyższej, np. ze względu na wysokość naliczonej opłaty. Nie znam szczegółów, więc się nie wypowiem czy słusznie czy nie.

kasiakrak podoba się to.

migotka2
migotka2   0   ·  13 października 2016

dziękuję za poradę czekam na wycenę rzeczoznawcy i potem idę z tym do prawnika niech mi cos wymyśli może się uda

Witam. Bardzo proszę o poradę....jak wygląda prawnie stawianie drewutni/wiaty blaszanej/szopy gospodarczej od granicy. 5 lat temu gdy chciałam postawić przy granicy wiatę blaszaną pytałam się sąsiada czy nie będzie mu to przeszkadzało oznajmił mi , że cokolwiek bym nie postawiła mam się odsunąć 3 metry od granicy. Do starostwa Powiatowego złożyłam tylko zgłoszenie, że taką wiatę mam. a teraz mój drugi sąsiad zrobił wysokie fundamenty i postawił prawie na granicy szopę z dachem dwu spadowym. Woda opadowa leci mi na posesję. Nie pytał się mnie o zgodę ani nie zgłosił tego do starostwa. Bardzo Was proszę poradźcie mi czy mógł to zrobić?
4 komentarze
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
kinia5511
kinia5511   0   ·  9 września 2016

A to z internetu: Sytuując na działce budynek gospodarczy w pobliżu domu mieszkalnego, należy wziąć pod uwagę możliwość naturalnego oświetlenia pomieszczeń przeznaczonych na pobyt ludzi w budynku mieszkalnym i zapobiegnięcie przesłanianiu (warunki dotyczące chrony przed zacienianiem określa § 13 rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie). Trzeba też zachować wymagane odległości budynku od granicy z sąsiednią działką. Przepisy w tym zakresie zawiera § 12 rozporządzenia: w myśl ust. 1 tego przepisu budynek na działce budowlanej należy sytuować w nie mniejszej odległości od granicy - 4 m, w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy; - 3 m, w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy; z sąsiednią działką budowlaną niż: ust. 2 dopuszcza w określonych sytuacjach zastosowanie mniejszych odległości: – sytuowanie budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w odległości 1,5 m od granicy lub bezpośrednio przy granicy, pod warunkiem że wynika to z ustaleń planu miejscowego lub decyzji o warunkach zabudowy; – w zabudowie jednorodzinnej lokalizację budynku ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną lub w odległości od 1,5 do 3 m, w przypadku gdy działka ma szerokość mniejszą niż 16 m; – w zabudowie jednorodzinnej sytuowanie budynku gospodarczego i garażu ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych bezpośrednio przy granicy z sąsiednią działką budowlaną albo w odległości nie mniejszej niż 1,5 m, pod warunkiem że długość tego budynku jest mniejsza niż 5,5 m, a wysokość mniejsza od 3 m.

gala1985
gala1985   0   ·  11 września 2016

hmm ona ma fundament, co gorsza jest o jakieś 4 metry od mojego domu a od jego może z metr. a co by Pani zrobiła na moim miejscu ? dodam, że rozmowa z sąsiadem raczej nie wchodzi w gre.

gala1985
gala1985   0   ·  11 września 2016

słońca mi nie zabiera tylko woda opadowa leci do mnie

Witam wszystkich. Planujemy z mężem zakup działki i mam takie pytanie. Czy udziela mi w Urzędzie wszystkich informacji dotyczących konkretnej działki chodzi mi o warunki zabudowy itp jeśli jeszcze nie jestem jej właścicielem? Bo nie chce kupić a potem się okaże że coś jest nie tak i nie będze możliwa budowa. Różnie bywa. Ogólnie jestem laikiem w tym temacie stąd moje pytanie.dzięki za odp.
13 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
justek89
justek89   0   ·  6 sierpnia 2016

Ja reż jestem w temacie i kredyt można dostać bez problemu, odrolnienie działki trwało u nas tydzień.

agataj1983
agataj1983   0   ·  6 sierpnia 2016

Akurat kredytu nie będę brala;) ale dzięki.

Derdzia
Derdzia   0   ·  19 września 2016

Wydaje mi się, że na 3 klasie też nie.

Mam pewien problem, może ktoś coś na to zaradzi i podpowie co zrobić. Na dziś miałam umówionego geodetę. Przyjechał zaczął tyczyć budynek... a tu niespodzianka, mój dom wychodzi na działce sąsiada mierzy drugi raz i znowu mu tak wychodzi, patrzył też coś z satelity i też tak wychodzi. A co najlepsze wcześniej był geodeta z sieci energetycznej wytyczyć linie prądu i skrzynka wychodziła też na działce sąsiada i po prostu z mężem pomyśleliśmy że to jakaś pomyłka ale jeżeli dwóch różnych geodetów ma rację wiec co ja mam teraz zrobić? Byłam u właścicielki działki i powiedziałam jaka jest sytuacja a ona z oburzeniem powiedziała że to jest jej działka i ją to nie interesuje i że nie pozwoli nam postawić tam domu a my do niej że my wcale nie chcemy tam się budować bo to jest nieużytek z samo zasianymi brzozami to nie chciała nas słuchać i nas wyprosiła. Macie jakieś pomysły na taką sytuację? Gdzie mam się udać żeby to wyjaśnić?
17 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
arches
arches   0   ·  11 lipca 2016

Aby brać dotację nie trzeba być właścicielem gruntu, wiem bo mam z tym styczność.

Emilia_B-1
Emilia_B-1   1   ·  2 sierpnia 2016

Witam 😃 Na szczęście już wszystko jest wyprostowane 😃 Trochę ja pozałatwiałam trochę geodeta mój się tym zajął i już możemy się budować. Tylko że muszę od nowa mapki geodezyjne wyciągać i projektantka od nowa musi nanieść projekt na mapkę i znowu ta sama kasa ale cieszę się że już wszystko dobrze :D

kasiakrak podoba się to.

paragonn
paragonn   1   ·  3 sierpnia 2016

no to powodzenia !

Emilia_B-1 podoba się to.

witam a jeżeli ja w warunkach zabudowy mam dach min 27 stopni a w projekcie jest 25 i co zrobić ?,a obok stare domy mają płaskie
Witam, Mam pytanie do budujących gracjana. W warunkach zabudowy mam wpisane, że możliwy jest dach dwuspadowy. Mój kierownik budowy stwierdził, że dom nie spełnia warunków zabudowy i trochę sie wkurzyłem bo poszukiwanie domu zajęło mi i żonie sporo czasu a tu taki zonk... Możecie wypowiedziec się jaki zapis mieliście w warunkach zabudowy? Dzięki. Pozdrawiam Adam
monika9030
monika9030   0   ·  8 czerwca 2016

Witam ,u nas w warunkach zabudowy zapisane było dach wielospadowy, gracjan2 budujemy pozdrawiam

Witam wszystkich ile czasu czekaliście na decyzję o pozwolenie na budowe waszych domków pozdrawiam

1

fido25 podoba się to.

30 komentarzy
Zaloguj się, aby zobaczyć pozostałe komentarze
Agnieszka_Ch
Agnieszka_Ch   0   ·  9 czerwca 2016

U nas architekt złożył pod koniec kwietnia a wczoraj odebraliśmy pozwolenie, małopolskie

donia638
donia638   0   ·  2 sierpnia 2016

My czekaliśmy 9 miesięcy,kujawsko pomorskie

borekkk4
borekkk4   0   ·  2 sierpnia 2016

My tydzień (licząc od czasu złożenia dokumentów do Starostwa)-kujawsko-pomorskie. 😃 Uważam, że Nasz architekt miał spore znajomości 😃 Z tym, że zmiany wprowadzał Nam od kwietnia... Pozwolenie otrzymaliśmy 29 czerwca. Pozdrawiam

Zaloguj się lub Zarejestruj, aby zobaczyć więcej treści związanych z Prawo budowlane