Projekt domu Żwirek BSB1044

Cena projektu: 3 200 zł 2 880 zł Oszczędzasz 320 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
98,97 m²
Min. szer. działki
19,3 m
Wysokość budynku
9,36 m
Pow. zabudowy
103,38 m²
Kubatura
608 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
183,8 m²
EUco
25 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Żwirek to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom cechuje się typową bryłą, przez co jest tani w budowie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem namiotowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Żwirek to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. W projekcie uwzględniono zamkniętą kuchnię, dzięki czemu zapachy przygotowywanych, aromatycznych posiłków nie przedostają się do strefy wypoczynkowej. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wewnętrzny układ przewiduje miejsce na garderobę, dzięki której utrzymanie porządku w pokojach stanie się o wiele łatwiejsze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Żwirek - Rzut parteru

1 wiatrołap
1,9 m²
2 hall + schody
6,23 m²
3 pokój dzienny
27 m²
4 jadalnia
4,93 m²
5 kuchnia
7,18 m²
6 wc
1,47 m²
7 garderoba
2,13 m²
8 kotłownia
7,08 m²
9 garaż jednostan.
15,94 m²
10 taras
6,36 m²
razem
73,86 m²

Rzut kondygnacji projektu Żwirek - Rzut poddasza

1 hall
6,34 m² (7,77 m²)
2 pokój
8,93 m² (13,67 m²)
3 pokój
17,69 m² (22,53 m²)
4 pokój
9,8 m² (14,73 m²)
5 łazienka
5,37 m² (11,83 m²)
razem
48,13 m² (70,53 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Żwirek na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

171 900 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian frezowany). Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach: czterospadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Żwirek

Zdjęcie profilowe sa66ath
sa66ath

Projekt domu Żwirek BSB1044, podobał nam się ze względu na wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń. Tak właściwie to wahaliśmy się też nad Opałkiem, ale był większy i nie chcieliśmy też, żeby koszty budowy nas przerosły. Dlatego Żwirek wydał nam się lepszym pomysłem. Szczególną uwagę przy wyborze projektu zwracaliśmy na dach, podobały nam się zawsze czterospadowe i wygląda fenomenalnie.

Budowa poszła sprawnie, żadnych problemów nie było. Projekt domu Żwirek BSB1044 był czytelny. Do tego bardzo solidnie przygotowany. Mieliśmy w projekcie wiele dokładnych informacji, ile i jakie materiały należy kupić. Bardzo nam to ułatwiło wszelkie prace. Mamy ogrzewanie na ekogroszek, oczywiście jesteśmy zadowoleni z kosztów, jakie ponosimy (spalamy jakieś 2,5 tony ekogroszku w ciągu zimy, a czasem nawet mniej).

Jadalnie i kuchnię mamy na wschodzie, wejście od północy i salon od południa. Taki rozkład sprawdza się znakomicie, bo dom jest idealnie doświetlony w ciągu dnia. Dokonaliśmy kilku zmian. Taką największą było zrobienie dodatkowej lukarny od strony południowej. I jeszcze nie mamy wejścia do kuchni z korytarza, powiększyliśmy tam toaletę i mamy sporą łazienkę.

Układ pomieszczeń jest w porządku. Jedyne czego mi brakuje, to spiżarni i żałuję, że nie poszerzyłem garażu chociaż o 1m. Wtedy byłby bardziej przestronny, w chwili obecnej jest trochę ciasno. Ale może w przyszłości zagospodaruję to pomieszczenie na jakiś pokój, a garaż postawię wolonostojący, gdzieś na działce. Innych pomieszczeń i całej bryły bym nie zmienił.

Mieszkamy w trójkę, dom jak najbardziej się sprawdza. Jeszcze jedna osoba by się zmieściła. Mamy miejsce, aby przyjąć gości i spędzić tu miło czas. Najbardziej zachwyca mnie dach, na którym mi zależało. Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Żwirek BSB1044. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Żwirek

  – 0 głosów

Projekt domu Żwirek należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Żwirek

Projekt domu Żwirek N -320

Żwirek N

98,97 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych