Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
647 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
82 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
470 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
95 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
299,13 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
225,36 m²
Powierzchnia całkowita
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
422,53 m²
Kubatura brutto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
1 305 m³
Powierzchnia dachu
344,40 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
10,21 m
Szerokość elewacji
16,89 m
Długość elewacji
16,49 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
24,93 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
25,33 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
68,10 kWh/(m²rok)
Ek
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
63,60 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
49,50 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Aneks na paliwo stałe
Gruntowa pompa ciepła
Powietrzna pompa ciepła
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: żelbetowy monolityczny. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie i fragmenty z cegły klinkierowej. Pokrycie dachu: dachówka. Nachylenie dachu: 25 i 30 stopni.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Kosztorys
550 zł
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
500 zł
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Elektroniczna wersja projektu
550 zł
Ogrzewanie podłogowe
470 zł
Oze
Aneks na paliwo stałe
470 zł
Oze
Gruntowa pompa ciepła
470 zł
Oze
Powietrzna pompa ciepła
470 zł
Klimatyzacja w domu
470 zł
Oze
Instalacja solarna
470 zł
Oze
Instalacja fotowoltaiczna
470 zł
Odkurzacz centralny
470 zł
Projekt zbiornika na ścieki sanitarne
399 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Wentylacja mechaniczna i kominek
470 zł
Płaszcz wodny
470 zł
Projekty ogrodzeń
550 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Pokaż więcej (11)
Opis projektu
Projekt domu Wiola jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem kopertowym, który świetnie się prezentuje.
Projekt Wiola to dom piętrowy, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie znalazła się jedna komfortowa łazienka na parterze oraz dodatkowe dwie na piętrze. Uwzględnionych w domu siedem sypialni to optymalna opcja dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dodatkowo, zaplanowana w projekcie weranda spowoduje, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tego domu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Wiola
Piotr1087
Zdecydowaliśmy się na projekt Wiola WAH1087, ponieważ w całości spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Ze względu na ciekawą konstrukcję bryły, budynek z zewnątrz wyjątkowo spodobał nam się w kwestii wizualnej, a przewidziany w nim metraż wydał nam się optymalny do potrzeb naszej rodziny. Zaproponowany przez architekta układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego żadnych modyfikacji - wnętrze domu jest dokładnie takie, na jakim zależało nam od samego początku.Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Wszystko udało się zrealizować sprawnie i w krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w grudniu 2012 roku, a już w 2014 r. mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a strop wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną.Koszty inwestycji zależą od jakości zastosowanych materiałów. Myślę, iż cena postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym, którą oszacował architekt jest dosyć poprawna, aczkolwiek myślę, że zmieszczenie się w tej kwocie jest możliwe w przypadku budowy oszczędnym systemem - przy użyciu tańszych materiałów i niskich cen za robociznę. Sądzę więc, że decydując się na produkty wyższej jakości, należy liczyć się z nieco większymi kosztami niż oszacowane.Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm. Dodatkowo, zgodnie z zaleceniami projektu Wiola WAH1087, frontowa ściana budynku jest w naszym przypadku 3-warstwowa - oprócz pustaków i izolacji zastosowaliśmy na niej cegłę klinkierową. Dom ogrzewamy za pomocą pompy ciepła. Łączne rachunki za to rozwiązanie wraz z kosztami energii elektrycznej potrzebnej do korzystania z wszelkich elektronicznych sprzętów wynoszą w sezonie grzewczym ok. 350-400 zł na miesiąc.Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie, postanowiliśmy powiększyć kuchnię poprzez przesunięcie tworzącej ją zewnętrznej ściany o 1 m. Inne modyfikacje nie były potrzebne - nowy dom jest w całości dopasowany do naszych potrzeb. Na chwilę obecną rozważyłbym jedynie delikatnie powiększenie garderoby przy sypialni, gdyż jest ona nieco wąska. Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu piętrowego Wiola WAH1087 od początku bardzo nam się podobał i w dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje. Wnętrze zostało świetnie zaplanowane i nie dostrzegam w nim żadnych minusów. Pozdrawiam.
Piotr1087
Zdecydowaliśmy się na projekt Wiola WAH1087, ponieważ w całości spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Ze względu na ciekawą konstrukcję bryły, budynek z zewnątrz wyjątkowo spodobał nam się w kwestii wizualnej, a przewidziany w nim metraż wydał nam się optymalny do potrzeb naszej rodziny. Zaproponowany przez architekta układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego żadnych modyfikacji - wnętrze domu jest dokładnie takie, na jakim zależało nam od samego początku.Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Wszystko udało się zrealizować sprawnie i w krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w grudniu 2012 roku, a już w 2014 r. mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a strop wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną.Koszty inwestycji zależą od jakości zastosowanych materiałów. Myślę, iż cena postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym, którą oszacował architekt jest dosyć poprawna, aczkolwiek myślę, że zmieszczenie się w tej kwocie jest możliwe w przypadku budowy oszczędnym systemem - przy użyciu tańszych materiałów i niskich cen za robociznę. Sądzę więc, że decydując się na produkty wyższej jakości, należy liczyć się z nieco większymi kosztami niż oszacowane.Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm. Dodatkowo, zgodnie z zaleceniami projektu Wiola WAH1087, frontowa ściana budynku jest w naszym przypadku 3-warstwowa - oprócz pustaków i izolacji zastosowaliśmy na niej cegłę klinkierową. Dom ogrzewamy za pomocą pompy ciepła. Łączne rachunki za to rozwiązanie wraz z kosztami energii elektrycznej potrzebnej do korzystania z wszelkich elektronicznych sprzętów wynoszą w sezonie grzewczym ok. 350-400 zł na miesiąc.Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie, postanowiliśmy powiększyć kuchnię poprzez przesunięcie tworzącej ją zewnętrznej ściany o 1 m. Inne modyfikacje nie były potrzebne - nowy dom jest w całości dopasowany do naszych potrzeb. Na chwilę obecną rozważyłbym jedynie delikatnie powiększenie garderoby przy sypialni, gdyż jest ona nieco wąska. Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu piętrowego Wiola WAH1087 od początku bardzo nam się podobał i w dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje. Wnętrze zostało świetnie zaplanowane i nie dostrzegam w nim żadnych minusów. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki