Projekt domu Wiola WAH1087

Cena projektu: 4 760 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
299,13 m²
Min. szer. działki
24,93 m
Wysokość budynku
10,21 m
Pow. zabudowy
225,36 m²
Kubatura
1 305 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
344,4 m²
EUco
65,52 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
7 (5 + 2 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Wiola jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymaga tego plan zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż dwustanowiskowy w bryle budynku. Bryła budynku przykryta jest dachem kopertowym, który świetnie się prezentuje. Projekt Wiola to dom piętrowy, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki funkcjonalnym rozwiązaniom zapewni wygodę użytkowania przez długie lata. Dodatkowo przydatnym pomieszczeniem jest pojemna spiżarka. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie znalazła się jedna komfortowa łazienka na parterze oraz dodatkowe dwie na piętrze. Uwzględnionych w domu siedem sypialni to optymalna opcja dla dużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Bardzo praktycznym pomieszczeniem jest uwzględniona w domu garderoba. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Dodatkowo, zaplanowana w projekcie weranda spowoduje, że nikt nie przejdzie obojętnie obok tego domu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Wiola - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,48 m²
2 hall
27,66 m²
3 pokój
14,31 m²
4 łazienka
3,63 m²
5 pokój
17,65 m²
6 pokój dzienny + jadalnia
50,08 m²
7 kuchnia
18,34 m²
8 spiżarnia
1,33 m²
9 garderoba
2,38 m²
10 pom. gospodarcze
10,26 m²
11 garaż dwustan.
34,2 m²
razem
185,32 m²

Rzut kondygnacji projektu Wiola - Rzut piętra

1 hall
15,02 m²
2 pokój
20,84 m²
3 pokój
17,79 m²
4 pokój
22,15 m²
5 łazienka
11,84 m²
6 pokój
24,13 m²
7 garderoba
5,79 m²
8 łazienka
10,84 m²
9 pom. gospodarcze
5,67 m²
10 pokój
24,19 m²
razem
158,26 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Wiola na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

329 154 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: żelbetowy monolityczny. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie i fragmenty z cegły klinkierowej. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Wiola

Zdjęcie profilowe Piotr1087
Piotr1087
Zdecydowaliśmy się na projekt Wiola WAH1087, ponieważ w całości spełniał wszystkie nasze oczekiwania. Ze względu na ciekawą konstrukcję bryły, budynek z zewnątrz wyjątkowo spodobał nam się w kwestii wizualnej, a przewidziany w nim metraż wydał nam się optymalny do potrzeb naszej rodziny. Zaproponowany przez architekta układ pomieszczeń jest funkcjonalny i wiedzieliśmy, że nie będziemy musieli wprowadzać do niego żadnych modyfikacji - wnętrze domu jest dokładnie takie, na jakim zależało nam od samego początku.

Podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Wszystko udało się zrealizować sprawnie i w krótkim czasie. Pierwsze prace rozpoczęliśmy w grudniu 2012 roku, a już w 2014 r. mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, a strop wykonaliśmy w żelbetowej konstrukcji. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną.

Koszty inwestycji zależą od jakości zastosowanych materiałów. Myślę, iż cena postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym, którą oszacował architekt jest dosyć poprawna, aczkolwiek myślę, że zmieszczenie się w tej kwocie jest możliwe w przypadku budowy oszczędnym systemem - przy użyciu tańszych materiałów i niskich cen za robociznę. Sądzę więc, że decydując się na produkty wyższej jakości, należy liczyć się z nieco większymi kosztami niż oszacowane.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm. Dodatkowo, zgodnie z zaleceniami projektu Wiola WAH1087, frontowa ściana budynku jest w naszym przypadku 3-warstwowa - oprócz pustaków i izolacji zastosowaliśmy na niej cegłę klinkierową. Dom ogrzewamy za pomocą pompy ciepła. Łączne rachunki za to rozwiązanie wraz z kosztami energii elektrycznej potrzebnej do korzystania z wszelkich elektronicznych sprzętów wynoszą w sezonie grzewczym ok. 350-400 zł na miesiąc.

Do oryginalnej wersji projektu wprowadziliśmy tylko jedną zmianę. Mianowicie, postanowiliśmy powiększyć kuchnię poprzez przesunięcie tworzącej ją zewnętrznej ściany o 1 m. Inne modyfikacje nie były potrzebne - nowy dom jest w całości dopasowany do naszych potrzeb. Na chwilę obecną rozważyłbym jedynie delikatnie powiększenie garderoby przy sypialni, gdyż jest ona nieco wąska. Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu piętrowego Wiola WAH1087 od początku bardzo nam się podobał i w dalszym ciągu w pełni nas satysfakcjonuje. Wnętrze zostało świetnie zaplanowane i nie dostrzegam w nim żadnych minusów. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Wiola

  – 0 głosów

Projekt domu Wiola należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych