Projekt domu WIERA wersja B z podwójnym garażem WRD1118

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
143 m²
Min. szer. działki
21,6 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
158,7 m²
Kubatura
480 m³
Kąt nach. dachu
35°
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Wiera wersja B z podwójnym garażem to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem wielospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Projekt dedykowany jest w szczególności osobom posiadającym działkę z wjazdem od strony południowej. Projekt Wiera wersja B z podwójnym garażem to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W pełni funkcjonalną łazienkę przewidziano zarówno na parterze, jak i poddaszu, co jest świetnym rozwiązaniem dla większej ilości domowników. Strefa sypialniana składa się z czterech pokoi, co jest doskonałą opcją dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego i pod względem wizualnym spełni nawet wysoko postawione oczekiwania.

Rzut kondygnacji projektu WIERA wersja B z podwójnym garażem - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,4 m²
2 hall + schody
12,6 m²
3 kotłownia
3,2 m²
4 łazienka
5,3 m²
5 pokój
13,5 m²
6 kuchnia
13,2 m²
7 pokój dzienny + jadalnia
37,1 m²
8 garaż dwustan.
31,8 m²
razem
122,1 m²

Rzut kondygnacji projektu WIERA wersja B z podwójnym garażem - Rzut poddasza

1 korytarz + schody
6,6 m²
2 pokój
12,4 m²
3 łazienka
10,9 m²
4 pokój
17,3 m²
5 pokój
9,7 m²
razem
56,9 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu WIERA wersja B z podwójnym garażem na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu WIERA wersja B z podwójnym garażem

Koszt budowy domu

stan zerowy
44 385 zł

stan surowy otwarty
133 521 zł

stan surowy zamknięty
27 207 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

205 113 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 12cm. Ściany wewnętrzne: bloczki gazobetonowe 24cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Alexanderstudio

Opinie mieszkańców domu WIERA wersja B z podwójnym garażem

Zdjęcie profilowe ptrplatos
ptrplatos
Szukając odpowiedniego projektu domu musiałem mieć na uwadze wielkość naszej działki. Jest ona dosyć wąska, dlatego też przy wyborze skupiliśmy się na budynkach o niezbyt dużych wymiarach. Finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu Wiera wersja B z podwójnym garażem WRD1118, który idealnie mieścił się na działce przy zachowaniu niezbędnych odległości od sąsiadów oraz bardzo spodobał nam się wizualnie ze względu na oryginalną geometrię konstrukcji dachu. Oprócz tego, zainteresował nas podwójny garaż, a metraż powierzchni użytkowej wydał się dla nas optymalny.

Trzeba przyznać, że z racji niestandardowej formy bryły i struktury dachu, dom nie należał do najłatwiejszych w budowie, ale na szczęście cała realizacja przebiegła dosyć sprawnie. Dokumetacja techniczna została poprawnie opracowana, aczkolwiek fachowcy zauważyli, że w projekcie nie uwzględniono wentylacji w górnej łazience, na co warto zwrócić uwagę. Projekt nabyliśmy pod koniec 2013 r., a z kolejnym rokiem rozpoczęliśmy jego realizację. W pierwszym sezonie budowlanym budynek stanął w stanie surowym otwartym, zaś w kolejnym wstawiliśmy okna, zrobiliśmy instalację i zaczęliśmy wykończenia. Na chwilę obecną (grudzień 2016 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie prace. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm, strop wykonaliśmy systemem Ackermana, a dach pokryliśmy dachówką. Muszę jednak przyznać, że chcąc skorzystać z powyższych materiałów należy liczyć się z wyższymi kosztami w stosunku do oszacowanych przez architekta.

Kotłownia przewidziana w projekcie domu Wiera wersja B z podwójnym garażem WRD1118 świetnie sprawdzi się w przypadku ogrzewania gazowego. Niestety podłączenie takiej instalacji do naszej działki nie jest obecnie możliwe, dlatego też postanowiliśmy przeznaczyć część garażu na zrobienie kotłowni przystosowanej do ogrzewania paliwem stałym. Pierwotny układ pomieszczeń od początku przypadł nam do gustu, dlatego też postanowiliśmy wykonać go zgodnie z oryginalną wersją. Górne okno w pokoju nad wiatrołapem, jest usytuowane dosyć wysoko, co nie wydało nam się jednak do końca trafione. Zdecydowaliśmy się więc zrobić w tym miejscu duże okno z balkonem francuskim- dokładnie takie samo jak z tyłu budynku. Przyznam, że był to naprawdę dobry pomysł, a dom zyskał dzięki temu jeszcze lepszy wygląd i od frontu doskonale się prezentuje. Dodatkowo, postanowiliśmy nie zabudowywać pierwotnie nie użytkowej powierzchni nad garażem i tym samym łazienka zyskała większe rozmiary. Takie rozwiązanie pozwoliło nam ponadto wygospodarować w niej pralnio-prasowalnię. Aby ją doświetlić, wstawiliśmy nad garażem dodatkowe półokrągłe okno.

Powyższe zmiany, które wprowadziliśmy do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Wiera wersja B z podwójnym garażem WRD1118 dopasowały go do wszystkich naszych oczekiwań i na chwilę obecną nie widzę w nowym domu nic, co wymagałoby jeszcze ewentualnych poprawek. Wnętrze jest funkcjonalne i w całości nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu WIERA wersja B z podwójnym garażem

  – 0 głosów

Projekt domu WIERA wersja B z podwójnym garażem należy do kategorii

Projekty podobne do WIERA wersja B z podwójnym garażem WRD1118

Projekt domu DJ 043A

DJ 043A

153,37 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych