Wariant domu z doprojektowanym dachem nad garażem, zmiana lokalizacji stolarki okiennej.
Czytaj więcejProjekt domu Viking 5 wariant B WAH1734
Powierzchnia użytkowa:
171,21 m²
Pokoje (bez salonu):
4
Stanowiska garażowe:
2
Łazienki + toalety:
3
Min. szer. i dł. działki:
23,55 x 23,55 m
Kąt nachylenia dachu:
45°
Średni koszt budowy:
Więcej parametrów
Cena projektu:
4 950 zł
Przewidywany czas dostawy
U Ciebie w 7-14 dni roboczych
pon.-pt. 8-21, sob.-niedz. 9-17
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcjeProjekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcejAby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcejRzut parteru
Rzut poddasza
Zamów rysunki szczegółowe
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcejSuma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
Energia końcowa określa zapotrzebowanie budynku na energię niezbędną do uzyskania założonych parametrów, jak np. temperatura wewnątrz budynku.
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
gazowe
mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr | WT 2017 | WT 2021 |
---|---|---|
Energia pierwotna (Ep) | do 90 kWh/(m2rok) | do 70 kWh/(m2rok) |
Ściany zewnętrzne | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,20 W/m2K |
Dach/stropodachy | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,15 W/m2K |
Podłogi na gruncie | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,30 W/m2K |
Okna i drzwi balkonowe | maks. 1,10 W/m2K | maks. 0,90 W/m2K |
Okna dachowe(połaciowe) | maks. 1,30 W/m2K | maks. 1,10 W/m2K |
Drzwi i bramy | maks. 1,50 W/m2K | maks. 1,30 W/m2K |
Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian 22 cm. Strop: płyta żelbetowa. Elewacje: tynk cienkowarstwowy. Pokrycie dachu: dachówka .
Aktualne na:
1
kwartał 2021
Stan surowy zamknięty
System zlecony
Prace powierzasz firmom budowlanym
zł brutto
szczegóły
Fundamenty oraz piwnica
15-35 %
zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
50-70 %
zł
Stolarka okienna i drzwiowa
10-15 %
zł
System gospodarczy
Większość prac budowlanych wykonujesz samodzielnie
1 171 000
zł brutto
szczegóły
Podane koszty budowy mają charakter szacunkowy.
Darmowe
Zestawienie materiałów budowlanych
Polecamy
Kosztorys inwestorski
Zawiera zestawienie wszystkich potrzebnych materiałów wraz z ich cenami, uwzględnia koszty sprzętu i transportu. Z kosztorysem inwestorskim:
Projekt domu Viking 5 wariant B, a w nim:
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Projekty architektury ogrodowej
gratis!Tablica informacyjna
gratis!Dziennik budowy
gratis!Poradnik “Jak urządzić ogród?”
gratis!Materiały promocyjne
gratis!Wszystkie dodatki możesz zamówić telefonicznie u naszego Doradcy.
Instalacja klimatyzacji przewiduje kilka jednostek wewnętrznych, nawiewających powietrze oraz jednostki zewnętrzne. Całość zaprojektowana jest w zwielokrotnionym układzie „split” lub „multisplit”.
Klimatyzację proponujemy w częściach dziennych domów, w pomieszczeniach takich jak salon, jadalnia, hol oraz w pomieszczeniach prywatnych, czyli sypialniach. W sypialniach proponowane są specjalne klimatyzatory z funkcją wymiany powietrza z pomieszczenia na powietrze z zewnątrz oraz nawilżania go, dzięki czemu powietrze nie jest przesuszone. Dodatkowo klimatyzatory w sypialniach są cichsze.
Nie wszyscy wiedzą o dodatkowej zalecie klimatyzatorów, jaką jest pełnienie przez nie funkcji pompy ciepła. Klimatyzacja w domu może służyć do ogrzewania wnętrza! W okresach przejściowych, między zimą a latem, na jesień i wiosnę, gdy nie mamy włączonego centralnego ogrzewania, możemy korzystać z klimatyzatorów, jako podgrzewaczy powietrza! Zatem instalacja klimatyzacji może nie tylko chłodzić, ale także ogrzewać, dzięki czemu zapewni komfort mieszkania przez cały rok!
Projekt przewiduje obliczenia zapotrzebowania mocy klimatyzatorów dla schłodzenia danej kubatury, przy uwzględnieniu naturalnego układu lokalizacji budynku względem stron świata. Chodzi tutaj oczywiście o operowanie światła słonecznego.
W projekcie klimatyzacji zastosowano osprzęt instalacyjny firmy Mitsubishi – jednostki zewnętrzne i wewnętrzne. Część obliczeniowa, zapotrzebowania wymiany powietrza, mocy oraz rysunkowa są uniwersalne. Urządzenia innych firm na rynku można stosować zamiennie.
We współpracy z firmą Buderus oferujemy Państwu, jako dodatek do każdego naszego modelu domu, projekt kotłowni na paliwo stałe, dzięki któremu każdy projekt z zaprojektowanym kotłem na gaz ziemny może być łatwo przystosowany do alternatywnych źródeł energii, gdy na działce Inwestora brak jest gazu.
Projekt obejmuje kompletny projekt kotłowni, z kolektorami, dobranym piecem, wyliczeniami instalacyjnymi dla instalacji c.o. Kotłownia na paliwo stałe może być zasilana Eko-groszkiem, peletami, węglem lub drewnem. Projekt nie zawiera charakterystyki energetycznej, którą wykonujemy na zgłoszenie klienta za dodatkową opłatą. Zapytaj swojego Doradcę o wycenę.
Pakiet jest dedykowany do wszystkich osób budujących indywidualne domy jednorodzinne bez dostępu do instalacji gazowej.
Pakiet wraz z projektem jest jednocześnie punktem wyjściowym do wykonania oferty na wykonanie gotowej instalacji.
Elektroniczna wersja projektu jest przygotowywana w formie nieedytowalnych plików z rzutami kondygnacji, przydatnych w procesie adaptacji bądź w momencie, gdy projekt jest złożony w urzędzie, a istnieje potrzeba ustalenia współpracy z wykonawcami.
Pliki w formacie DWG są edytowalne i konieczne, gdy występuje potrzeba dokonania zmian w projekcie obejmujących wszelkie przeróbki architektoniczne (np. zmiany gabarytów budynku, ścian zewnętrznych i wewnętrznych), przeprojektowanie instalacji czy też przy projektowaniu wnętrz.
Uwaga! Wersja elektroniczna projektu dostępna jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Wersja elektroniczna projektu opatrzona jest napisem "WERSJA NIEEDYTOWALNA PROJEKTU" chroniącym przed nieprawnym wykorzystaniem pliku.
Zbiornik bezodpływowy, przeznaczony do niewielkich budynków mieszkalnych.
Usytuowanie zbiornika powinno spełniać warunki zawarte w rozporządzeniu Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, oraz ewentualne wytyczne z indywidualnie otrzymanej decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu.
Pakiet Projekt szamba szczelnego jest dedykowany do wszystkich tych osób budujących indywidualne domy jednorodzinne na działkach, które nie mają dostępu do kanalizacji sanitarnej.
Każdy piękny dom potrzebuje pięknego ogrodzenia, podkreślającego urok posesji. Prezentujemy Państwu do wyboru cztery zróżnicowane projekty ogrodzeń, które z łatwością można dopasować do każdego stylu domu.
Wybierając projekt domu nowoczesnego warto zdecydować się na projekt ogrodzenia metalowego, które będzie korespondować z oszczędnym detalem budynku. Z kolei projekt ogrodzenia murowanego klinkierowego będzie doskonałym uzupełnieniem domu klasycznego i jego wizytówką. W tym przypadku warto zastosować na ogrodzeniu podobne materiały wykończeniowe, jak w przypadku domu.
Uwaga! Projekt ogrodzenia frontowego jest potrzebny ze względu na konieczność przedłożenia go do urzędu (procedura zgłoszenia).
Dzięki projektowi ogrodzenia uzyskanie pozwolenia i sama budowa płotu będzie bardzo ułatwiona!
Wybierz jeden z dostępnych wariantów ogrodzeń: O1, O2, O3, O4 i koniecznie podaj jego sybol w zamówieniu.
Proponujemy cztery typy projektów ogrodzeń
1. Ogrodzenie murowane O1 - projekt z klinkierowymi słupkami i podmurówką, z metalowymi przęsłami parkanu, bramą i furtką:
2. Ogrodzenie murowane O2 z klinkierowymi słupkami i podmurówką, oraz z wypełnieniem przęseł ze sztachet drewnianych na metalowej konstrukcji:
3.Ogrodzenie nowoczesne O3 - projekt z betonowymi fragmentami pełnymi (słupkami, podmurówką i ścianami), oraz metalowymi przęsłami o nowoczesnym wzorze:
4. Ogrodzenie klasyczne O4 z murowanymi słupkami i podmurówką, tynkowanymi, z metalowymi ozdobnymi przęsłami:
Aby zapewnić Państwu jak najpełniejszy produkt postanowiliśmy stworzyć możliwość zamówienia projektu wentylacji mechanicznej z rekuperacją oraz ogrzewania kominkowego z DGP.
Projekt wentylacji mechanicznej i ogrzewania kominkowego sprzedawany jest w dwóch dodatkowych teczkach. Projekt taki składa się z:
Pakiet zawiera kompletny projekt centralnego ogrzewania podłogowego wodnego, z obliczeniami zapotrzebowania ciepła dla poszczególnych powierzchni posadzek, z doborem orurowań i ilości pętli/sekcji dla domu. Instalacja oparta jest na systemie orurowań i rozdzielaczy popularnej na rynku firmy Kisan. W projekcie dobrany jest także odpowiednio kocioł c.o. pracujący w przedziale temperatur odpowiednich dla ogrzewania podłogowego.
Projekt jest jednocześnie punktem wyjściowym do sporządzenia oferty na wykonanie samej instalacji.
Do każdego naszego projektu (przeważnie domy o powierzchni 100 m2 i więcej) oferujemy możliwość zakupienia projektu instalacji pompy ciepła, połączonej z odpowiednio zaprojektowaną instalacją centralnego ogrzewania, pracującą na niskich temperaturach czynnika grzewczego.
Powietrzna pompa ciepła różni się od gruntowej między innymi brakiem kolektorów gruntowych co powoduje potanienie instalacji.
Pompa ciepła staje się coraz bardziej popularnym sposobem ogrzewania domu: jest najtańszym obecnie źródłem energii, daje niezależność od dostaw gazu, oleju, czy paliwa stałego, jest ekologiczna.
Inwestycja w pompę ciepła zwraca się po 10-11 latach, a okres bezawaryjnej eksploatacji to 20-22 lata.
Projektowane powietrzne pompy ciepła, opierają się na urządzeniach firmy Buderus, z zastosowaniem wysokosprawnych pomp.
Projekt zawiera:
Projekt przewiduje teoretyczne warunki klimatyczne i terenowe, które trzeba dostosować do konkretnej lokalizacji.
Pakiet wraz z projektem jest jednocześnie punktem wyjściowym do wykonania oferty na wykonanie gotowej instalacji.
Istnieje możliwość zakupienia charakterystyki energetycznej dla domu z pakietem „pompa ciepła."
Oferujemy możliwość zakupienia projektu instalacji pompy ciepła, połączonej z odpowiednio zaprojektowaną instalacją centralnego ogrzewania, pracującą na niskich temperaturach czynnika grzewczego.
Projektowane pompy ciepła typu gruntowego głębinowego opierają się na urządzeniach firmy Buderus, z zastosowaniem wysokosprawnych pomp. Projekt zawiera stosowne obliczenia, dobór pompy ciepła, instalację c.o dostosowaną do źródła ciepła. Projekt przewiduje teoretyczne warunki klimatyczne i terenowe, które trzeba dostosować do konkretnej lokalizacji.
Pompa ciepła staje się coraz bardziej popularnym sposobem ogrzewania domu:
Inwestycja w pompę ciepła zwraca się po 10-11 latach, a okres bezawaryjnej eksploatacji to 20-22 lata.
Pakiet wraz z projektem jest jednocześnie punktem wyjściowym do wykonania oferty na wykonanie gotowej instalacji.
Istnieje możliwość zakupienia charakterystyki energetycznej dla domu z pakietem „pompa ciepła."
Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz projektu jest oznaczony stemplem "egzemplarz dodatkowy, zakaz wykorzystania do celów urzędowych". W celu zakupu egzemplarza bez stempli zapraszamy do kontaktu.
Fotowoltaika to proces wytwarzania energii elektrycznej z darmowego promieniowania słonecznego. Obecnie rozwój fotowoltaiki następuję bardzo dynamicznie, a słońce stanowi trzecie co do wielkości źródło energii odnawialnej na świecie.
Energia słoneczna może być wykorzystywana do zasilania niewielkich urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory czy zegarki, lamp i sygnalizacji drogowych oraz parkometrów, a także do ogrzewania pomieszczeń oraz podgrzewania wody w budynkach mieszkalnych. Każdy z nas może czerpać korzyści z naturalnego źródła energii także do zasilenia swoich urządzeń domowych wychodząc naprzeciw postępującej degradacji środowiska naturalnego oraz stale rosnącym cenom prądu.
Pozyskanie energii elektrycznej ze słońca to proces odbywający się etapami.
Jak działa fotowoltaika?
Podstawowym elementem instalacji są ogniwa fotowoltaiczne, które aby móc wytwarzać większą ilość energii łączy się w moduły fotowoltaiczne.
W ogniwach zachodzi zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia ze słońca zostaje przekształcona w prąd stały. Ogniwa są układami zbudowanymi z materiału półprzewodnikowego, który przewodzi ładunek elektryczny w wyniku działania czynników zewnętrznych np. w postaci temperatury lub promieniowania słonecznego. Przy produkcji ogniw najczęściej wykorzystywanym półprzewodnikiem jest krzem.
Grupa modułów zasilająca jeden falownik tworzy panel fotowoltaiczny, natomiast elementem pozwalającym na zamontowanie paneli na gruncie lub budynku jest konstrukcja wsporcza, która jednocześnie ma na celu zapewnić stabilność całego układu. Prąd powstały w modułach zostaje przekazany do falownika, którego zadaniem jest przekształcenie go na prąd zmienny cechujący się parametrami zgodnymi z tymi, które posiadają nasze domowe gniazdka.
Ponadto, falownik dokonuje kontroli pracy naszej mikroelektrowni. Oznacza to, iż na bieżąco dopasowuje on parametry generowanego prądu do parametrów domowej sieci, a także ulega wyłączeniu w momencie wykrycia jakiejkolwiek awarii. Monitoruje on także wszelkie parametry, które mogą być dla nas użyteczne do analizy działania fotowoltaiki. Licznik dwukierunkowy dokonuje pomiarów dwukierunkowego przepływu prądu tzn. zlicza energię elektryczną wyprodukowaną przez naszą instalację oraz pobraną z sieci energetycznej. Może się bowiem zdarzyć, iż energii wytworzonej przez naszą mikroelektrownię będzie za dużo lub za mało w stosunku do naszego zapotrzebowania.
W pierwszym przypadku nadmiar energii zostaje przekazany do sieci energetycznej, a my możemy odebrać 80% wyprodukowanej przez nas energii. Jest to związane z systemem opustów dla prosumentów, czyli osób wytwarzających energię na użytek własny. Dla instalacji, których moc nie przekracza 10kWp obowiązuje stosunek 1:0,8 w ramach systemu opustu, co oznacza, że za 1kWh oddaną do sieci właściciel mikroelektrowni może odebrać 0,8 kWh.
W przypadku instalacji o mocy między 10 a 50 kWp rozliczamy się w stosunku 1:0,7 - oddana przez nas 1 kWh pozwala nam na odbiór 0,7 kWh. W sytuacji, gdy istniejącego zapotrzebowania nie uda nam się całkowicie pokryć wykorzystując wcześniej wytworzoną i odebraną przez nas energię, pozostała różnica zostaje wyrównana energią z sieci w stosunku 1:1.
Kolektory solarne dają bardzo duże oszczędności na ogrzewaniu ciepłej wody w domu. Przyjmuje się, że inwestycja w instalację solarną zwraca się po około 8-10 latach, a przeciętny okres bezawaryjnej eksploatacji systemu to 20 lat!
Pamiętaj, że oprócz korzyści finansowych płynących z zainstalowania systemu solarnego wspierasz ogólnoświatowy trend promujący energię odnawialną.
Korzyści płynące z korzystania z energii słonecznej:
Wszystkie instalacje oparte są na urządzeniach Aero-Vac i Vacu-Maid - niezawodnych jednostkach centralnych i osprzęcie.
Pakiet, zawierający ogólne informacje o systemie oraz projekt wybranego przez Państwa domu, jest jednocześnie punktem wyjściowym do sporządzenia oferty na montaż instalacji w budynku.
Zasady działania oraz zalety posiadania odkurzacza centralnego
System centralnego odkurzania zawiera jednostkę centralną zamontowaną w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub kotłowni, sieć przewodów ukrytą w ścianach oraz gniazda ssawne zamontowane w ścianach pomieszczeń mieszkalnych. Przy sprzątaniu odkurzaczem centralnym wykorzystuje się tzw. zestaw do sprzątania, czyli wąż giętki znany z odkurzaczy przenośnych, którego długość dochodzi do 15 metrów. Najczęściej wykorzystuje się węże o długości 9 metrów. Dodatkowym elementem systemu są tzw. automatyczne szufelki, które pełnią rolę szczelinowych gniazd ssawnych montowanych przy powierzchni podłogi, pozwalające na wmiatanie zwykłą miotłą zanieczyszczeń wprost do działającej instalacji.
Najistotniejszą cechą odkurzaczy centralnych, która wyróżnia je na tle konstrukcji przenośnych, jest zupełne wyeliminowanie z cyrkulacji użytego zassanego powietrza. O ile w najdoskonalszym nawet modelu odkurzacza tradycyjnego, powietrze przechodzące przez worek z kurzem lub filtr, wydmuchiwane jest z powrotem w pomieszczeniu sprzątanym, o tyle w odkurzaczach centralnych, po wstępnym oczyszczeniu, powietrze jest wydmuchiwane systemem przewodów na zewnątrz budynku. Zatem powietrze, którym oddychamy jest czyste i wolne od najmniejszych drobin pyłu oraz alergenów.
Jednym z podstawowych walorów odkurzania centralnego jest to, że nie towarzyszy mu hałas, pracuje bezgłośnie, gdyż jednostka centralna jest zazwyczaj ukryta w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub piwnicy, skąd system przewodów łączy ją z gniazdami ssącymi w poszczególnych częściach domu. Dlatego też tylko szum powietrza towarzyszący odkurzaniu pozwala sprzątać bez obawy o zakłócenie spokoju czy snu innych domowników.
Ogrzewanie kominkowe, system dystrybucji gorącego powietrza (DGP), łączy przyjemne z pożytecznym, ponieważ rozprowadza ciepło z rozpalonego kominka po innych pomieszczeniach w Twoim domu!
Ciepłe powietrze, które powstało w wyniku palenia w kominku, zostaje przetransportowane przez kanały systemu dystrybucji gorącego powietrza (DGP) do pomieszczeń w całym domu. Ogrzane powietrze może być transportowane przez siły grawitacji lub mechanicznie - za pomocą wentylatora. Sposób rozprowadzania jest uzależniony od odległości ogrzewanych pomieszczeń od kominka.
Uwaga! Zastosowanie tego systemu może wymagać zmian na etapie adaptacji projektu.
Płaszcz wodny staje się coraz bardziej popularnym sposobem ogrzewania domu, ponieważ ma wiele zalet:
Wariant domu z doprojektowanym dachem nad garażem, zmiana lokalizacji stolarki okiennej.
Czytaj więcejStandardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Systemy okienne
Velux
Pobierz bezpłatny poradnikDachy solarne
Sunroof
Sprawdź ofertęEnergooszczędne domy prefabrykowane
WOLF Haus
Zapytaj o bezpłatną wycenęKominki i akcesoria kominkowe
Kratki
Sprawdź ofertęNowoczesne systemy stropowe
Stropy
Bezpłatna wycena stropuKompletne systemy ociepleń
Termo Organika
Skonfiguruj swoje ocieplenieDołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektuTen projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinięPrezentacja projektów specjalnie dla Ciebie