Projekt domu Urwis WAH1261

Cena projektu: 2 990 zł 2 392 zł Oszczędzasz 598 złOferta ważna do 11 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
81,21 m²
Min. szer. działki
15,34 m
Wysokość budynku
5,38 m
Pow. zabudowy
102,08 m²
Kubatura
339 m³
Kąt nach. dachu
24°
Pow. dachu
148,19 m²
EUco
49,9 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu Urwis to idealna propozycja dla osób posiadających wąską działkę, gdyż wymiary budynku dają możliwość ciekawego zagospodarowania terenu. Dom posiada typową bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który doskonale chroni budynek przed niekorzystną pogodą. Projekt Urwis to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Kuchnia otwarta na salon to doskonałe miejsce dla osób lubiących połączenie funkcjonalności z atrakcyjnym i nowoczesnym wyglądem. Przewidziane w kuchni okno do ogrodu to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich chcących podziwiać piękne widoki podczas przygotowywania posiłków. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Większa rodzina z pewnością doceni fakt, że w domu znajdują się dwie w pełni funkcjonalne łazienki. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Urwis - Rzut parteru

1 kuchnia
8,42 m²
2 łazienka
1,62 m²
3 kotłownia
2,86 m²
4 łazienka
5,01 m²
5 pokój
10,74 m²
6 pokój dzienny
28,93 m²
7 pokój
10,56 m²
8 pokój
9,34 m²
9 wiatrołap
1,95 m²
10 hall
4,64 m²
razem
84,07 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Urwis na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

85 395 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - bloczki gazobetonowe 24+ styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: wiązary drewniane kratownicowe. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Urwis

Zdjęcie profilowe Zbyszek2020
Zbyszek2020
Posiadamy dosyć wąską działkę, dlatego najistotniejsze było dopasowanie budynku do jej wymiarów. Wybrany przez nas projekt domu Urwis WAH1261 idealnie się na niej zmieścił, a jego konstrukcja odpowiadała określonym przez gminę warunkom zabudowy. Cała inwestycja przebiegła sprawnie i zgodnie z planem, a fachowcom dobrze pracowało się z dokumentacją techniczną. Trzeba przyznać, że projekt Urwis jest domem szybkim w budowie. Mimo iż pogoda czasem nie pozwalała na wykonanie pewnych prac, a budowlańcy mieli również inne zobowiązania, wszystko udało się zakończyć w krótkim czasie. Postawienie budynku w stanie surowym zamkniętym zajmuje ok. 2 miesiący, a łącznie z wykończeniami pozwalającymi na zamieszkanie w domu ok. 1 roku.

Postanowiliśmy trzymać się zaleceń architekta i zastosowaliśmy się do wskazanej w projekcie technologii budowy. Tym samym ściany wymurowaliśmy z gazobetonowych bloczków. Dach pokryliśmy blachodachówką, a strop tworzy drewniana konstrukcja na wiązarach kratownicowych. Na chwilę obecną myślę jednak, że dobrym pomysłem byłaby zamiana go na system Teriva, ponieważ odgłosy spowodowane przez „pracę” drewna słyszalne są w części mieszkalnej. W całym domu wstawiliśmy okna wysokiej klasy. Przy zastosowaniu powyższych materiałów, koszty inwestycji były sporo niższe niż oszacowane w kosztorysie. Uważam, więc że przyszli Inwestorzy projektu Urwis WAH1261 również mogą spokojnie zmieścić się w tej kwocie.

Duże znaczenie miała dla nas jak najlepsza izolacja domu, dlatego w tej kwestii zwiększyliśmy wartości sugerowane w projekcie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu, a na poddaszu zastosowaliśmy 30 cm wełny mineralnej o najkorzystniejszych parametrach jakie dostępne są obecnie na rynku. Wszystkie przeszklenia odznaczają się wysoką energooszczędością. Powyższe rozwiązania zaprocentowały bardzo atrakcyjnymi kosztami eksploatacji. Dom i wodę użytkową ogrzewamy za pomocą pieca na pellet, a na cały okrągły rok (od grudnia do grudnia) wystarczył nam opał nabyty za jedynie 2 tys. zł. Jest to naprawdę niska kwota, tym bardziej, że w pierwszych tygodniach od włączenia pieca poddasze nie było jeszcze zaizolowane.

Odnośnie ogrzewania, należy jednak zwrócić uwagę na kotłownię. Oryginalnie została zaprojektowana z myślą o montażu pieca gazowego i przy tym rozwiązaniu sprawdziłaby się świetnie, aczkolwiek nie mieliśmy możliwości podłączenia do działki instalacji gazowej. Pierwotne wymiary pomieszczenia technicznego są zbyt małe na zainstalowanie pieca na paliwo stałe, dlatego musieliśmy przyłączyć do niego powierzchnię toalety. Gdy wybieraliśmy projekt, dom miał służyć tylko mi i mojej żonie, dlatego świetnym pomysłem na rozwiązanie tej kwestii wydało nam się zrobienie kotłowni w miejscu jednej z sypialni. Wtedy przy kuchni mogłaby powstać większa ubikacja i praktyczna spiżarka. Na początku budowy okazało się jednak, że wraz z nami zamieszka jeszcze nasz syn. Chcieliśmy aby każdy miał swoją własną przestrzeń, a dodatkowo zależało nam na miejscu do przenocowania gości, więc filanie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Jeśli jednak ktoś miałby możliwość rezygnacji z jednego pokoju w celu zrobienia kotłowni na paliwo stałe, to bardziej polecam tę właśnie opcję.

Metraż zaproponowany w projekcie domu parterowego Urwis WAH1261 jest optymalny dla naszej trójki. Właściwie ten dom można porównać do trochę większego mieszkania, jednak taką powierzchnię uważam za całkowicie wystarczającą. Wielkość budynku nie była moim priorytetem. Wcześniej mieszkałem w bloku, więc rozmiary pomieszczeń w nowym domu mi odpowiadają - chciałem po prostu aby był to obiekt wolnostojąc i tani w utrzymaniu. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Wiesław80
Wiesław80
Od początku zależało nam na nie za dużym budynku parterowym z trzema sypialniami. Spośród oglądanych propozycji finalnie zdecydowaliśmy się na zakup projektu Urwis WAH1261, który nie tylko spełniał powyższe wymagania, ale także idealnie mieścił się w wymiarach naszej działki. Muszę przyznać, że jestem zadowolony z procesu jego realizacji. Wszystkie prace przebiegały sprawnie i udało się zakończyć je w naprawdę krótkim czasie. Cała inwestycja łącznie z wykończeniami trwała niecały rok. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2016 r., a już w marcu 2017 r. wprowadziliśmy się do nowego domu.

Ściany zostały wymurowane z szarych bloczków z betonu komórkowego tzw. Suporex. Interesowały mnie wysokie parametry izolacyjne domu, dlatego też zwiększyłem proponowaną w projekcie grubość styropianu - zamiast 12 cm, zastosowałem warstwę 15 cm. Dodatkowo zmieniliśmy zalecaną metodę wykonywania stropu i zrobiliśmy go w tradycyjnie lanej betonem konstrukcji. Dach odeskowaliśmy, pokryliśmy papą, a następnie zastosowaliśmy na niej blachodachówkę. Uważam, że decydując się na realizację projektu domu Urwis WAH1261 przy użyciu powyższych materiałów warto od razu założyć nieco wyższe koszty w stosunku do oszacowanych przez architekta. Na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji wydatek ok. 100 tys. zł jest już bardziej realną kwotą.

Układ wnętrza przewidziany w projekcie domu Urwis WAH1261 od początku mi odpowiadał, dlatego właściwie w całości wykonałem go zgodnie z oryginałem. Postanowiłem wprowadzić jedynie lekkie przesunięcia ścianek działowych, tak aby uzyskać optymalne dla nas wymiary pomieszczeń. Główną łazienkę lekko powiększyłem kosztem części pokoju, a dodatkowo wstawiłem w niej okno, co było świetnym pomysłem. Oprócz tego nieco zmniejszyłem drugą z sypialni na rzecz poszerzenia wiatrołapu. Dzięki temu udało nam się zmieścić w nim przesuwną szafę wnękową. Pomimo tych zmian pokoje sypialniane w dalszym ciągu są w zupełności wystarczające. Aby uzyskać większą przestronność strychu zdecydowaliśmy się na podniesienie ścianki kolankowej - teraz możemy w nim swobodnie stanąć. Wysuwane schody prowadzące na tą kondygnację znajdują się w stropie nad hallem przy wejściu do kotłowni.

Wybór projektu domu parterowego Urwis WAH1261 okazał się trafioną decyzją, a wprowadzone przez nas drobne zmiany mogę szczerze polecić innym Inwestorom. Rozkład pomieszczeń w nowym domu jest funkcjonalny i w pełni nas satysfakcjonuje. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Urwis

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

Wiesław80 buduje ten dom  03.07.2017 09:29

Projekt domu Urwis należy do kategorii

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych