Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą WRD1888

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
146,6 m²
Min. szer. działki
20,8 m
Wysokość budynku
8,82 m
Pow. zabudowy
130,6 m²
Kubatura
582,6 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
199,8 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co pozwala na ograniczenie kosztów. Projekt Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Warto zwrócić uwagę, że dom jest podpiwniczony, co bez wątpienia docenią osoby chcące wybudować się na terenach podmiejskich. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rzut kondygnacji projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą - Rzut piwnicy

1 hall + schody
12,6 m²
2 kotłownia
12,1 m²
3 pom. gospodarcze
31 m²
4 pom. gospodarcze
15,1 m²
5 pom. gospodarcze
19,6 m²
6 pom. gospodarcze
7,5 m²
razem
97,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 korytarz + schody
10,2 m²
3 pokój
11,4 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
31 m²
5 kuchnia
10,2 m²
6 spiżarnia
2,4 m²
7 łazienka
2,4 m²
8 garaż jednostan.
18,7 m²
9 pom. gospodarcze
8,4 m²
razem
97,3 m²

Rzut kondygnacji projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą - Rzut poddasza

1 hall + schody
12 m²
2 pokój
19,7 m²
3 pokój
14,2 m²
4 pokój
16,4 m²
5 garderoba
5,5 m²
6 łazienka
9,2 m²
razem
77 m²

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

250 767 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24 cm + styropian 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki silikatowe 24 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva I. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Opinie mieszkańców domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą

Zdjęcie profilowe SzczęśliwyS
SzczęśliwyS
Podczas poszukiwań odpowiedniego projektu, priorytetem było dla mnie podpiwniczenie pod całą powierzchnią budynku. Przyznam, że dosyć długo szukałem domu, który miałby funkcjonalnie rozplanowaną piwnicę, a przy tym w pełni satysfakcjonujący mnie układ pomieszczeń. Na szczęście w pewnym momencie natrafiłem na projekt Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą WRD1888. Ukazany na rysunkach budynek przypadł mi do gustu w obu powyższych kwestiach. Powierzchnia ok. 146 m² wydała mi się w pełni komfortowa, ze względu na dużą przestronność wnętrza i sporych rozmiarów pokoje.

Zdecydowałem się na budowę systemem gospodarczym i większość prac wykonałem samodzielnie. Projektowa dokumentacja techniczna była czytelna i dobrze sporządzona, a całą inwestycję udało mi się zrealizować wyjątkowo sprawnie. Wykopy fundamentowe rozpocząłem w czerwcu 2015 r., a już w marcu następnego roku zamieszkaliśmy w nowym domu. Do wymurowania ścian użyłem gazobetonowych bloczków marki H+H. Postanowiłem zmienić polecany przez architekta strop Teriva na tradycyjnie laną betonem konstrukcję. Strop żelbetowy jest łatwiejszy w wykonaniu, a dodatkowo cechuje się lepszymi parametrami akustycznymi. Nowy dom budowałem własnymi siłami, dzięki czemu zaoszczędziłem na robociźnie fachowców. Dodatkowo, poświęciłem dosyć sporo czasu na przeanalizowaniu ofert różnych hurtowni i producentów, w celu znalezieniu materiałów w okazyjnych cenach. Postawienie oraz wykończenie budynku w stanie „pod klucz” wyniosło w naszym przypadku ok. 420 tys. zł.

Projekt Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą WRD1888 przewiduje wykonanie małego wiatrołapu, aczkolwiek my postanowiliśmy z niego zrezygnować, w celu uzyskania bardziej przestronnego hallu. Przyznam jednak, że brak przedsionka jest odczuwalny podczas chłodniejszych dni i na chwilę obecną rozważyłbym wykonanie na zewnątrz małej dobudówki w formie ganka. Świetnym rozwiązaniem było natomiast powiększenie jednej z sypialni kosztem wypoczynkowej przestrzeni w hallu przy klatce schodowej. Oprócz tego, wnękę na szafę w korytarzu na parterze przyłączyłem do gabinetu. Innym Inwestorom mogę ponadto poradzić rezygnację ze ścianki działowej w garażu.

Układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą WRD1888 został bardzo funkcjonalnie przemyślany i w całości spełnia moje oczekiwania. Myślę jednak, że budując po raz kolejny nie robiłbym piwnicy, która jednak jest dosyć kosztowna. Ponadto obecnie dostrzegam, że garaż dwustanowiskowy były w naszym przypadku bardziej przydatny. Dzisiaj więc również zdecydowałbym się na realizację projektu Tymek, aczkolwiek wybrałbym wariant, uwzględniający powyższe opcje. (np. https://www.extradom.pl/projekt-domu-tymek-paliwo-stale-energo-wersja-d-z-podw-gar-i-scianka-kolankowa-WRD2222 - przyp. red. ).

Trzeba przyznać, że nowy nasz nowy dom jest dosyć niepozorny, a wszyscy odwiedzający nas goście są bardzo zaskoczeni jego przestronnością. Budynek z zewnątrz nie wygląda na duży, jednak po wejściu do środka okazuje się że mamy w nim naprawdę sporo miejsca - pomieszczeń jest dużo, a dodatkowo mają one w pełni komfortowe wymiary. Z pewnością dużym plusem projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą WRD1888 jest doskonale wykorzystana powierzchnia. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą

  4 – 1 głos

5
0%
4
100%
3
0%
2
0%
1
0%

SzczęśliwyS buduje ten dom  20.11.2017 09:06

Projekt domu Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą należy do kategorii

Projekty podobne do Tymek paliwo stałe wersja C z poj. gar. ścianką kolankową i piwnicą WRD1888

Projekt domu Goździk -350 3D

Goździk

145,1 m²

Projekt domu Tymek CP garaż SK

Tymek CP garaż SK

145,3 m²

Projekt domu Carmen 3 -350

Carmen 3

151,5 m²

Projekt domu Król Maciuś Bis

Król Maciuś Bis

147,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych