Projekt domu TK23 WAK1007

Cena projektu: 2 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
131,8 m²
Min. szer. działki
18,99 m
Wysokość budynku
7,52 m
Pow. zabudowy
100,52 m²
Kubatura
396,34 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu TK23 zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt TK23 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Dużym plusem kuchni zamkniętej na salon jest wyraźny podział pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu domownicy w spokoju mogą realizować swoją kucharską pasję. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Trzy sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. TK23 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu TK23 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,54 m²
2 kuchnia
12 m²
3 pokój dzienny
31,08 m²
4 hall
8,93 m²
5 jadalnia
14,62 m²
6 kotłownia
3,95 m²
7 łazienka
4,28 m²
razem
78,4 m²

Rzut kondygnacji projektu TK23 - Rzut poddasza

1 hall
4,69 m²
2 pokój
12,1 m² (13,8 m²)
3 garderoba
1,5 m² (3,7 m²)
4 łazienka
2,2 m² (5,2 m²)
5 łazienka
8,4 m²
6 pokój
11,1 m² (18,4 m²)
7 pokój
13,5 m² (22,5 m²)
razem
53,49 m² (76,69 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu TK23 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu TK23
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez Extradom:

173 632 zł - orientacyjny koszt budowy domu bez instalacji

stan zerowy
31 330 zł

stan surowy otwarty
119 320 zł

stan surowy zamknięty
22 982 zł

Wyceny stanowią wartośc przybliżoną W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych mogą się różnić od rzeczywistych wydatków.
Koszty sa liczone dla bodowy domu w technologii murowanej.

Różnica w wycenie extradom oraz autora projektu wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Elewacje: tynk strukturalny plus okładzina drewniana. Strop: Teriva. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny / cegła dziurawka. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + ocieplenie styropian. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHITEKA

Opinie mieszkańców domu TK23

Zdjęcie profilowe mar63
mar63

Projekt domu TK23 WAK1007 wydawał się tak prosty w realizacji, że sporo rzeczy można w nim było zrobić samemu. Co za tym idzie budowa nie była wyjątkowo droga. Podobał mi się także układ pomieszczeń zaproponowany przez projektanta, przede wszystkim w miarę kwadratowy salon, co zapewniało, że będzie całkiem ustawny. Projekt ten połączyłem jednak z projektem garażu G12 WRB1401. Garaż został dobudowany do domu od strony kotłowni.

I tak, realizacja projektu domu przebiegała raczej bez większych problemów. Chociaż projekt był niekompletny. Na rysunku brakowało określenia wysokości ścianki kolankowej oraz nie było jasno powiedziane, czy wieniec jest potrzebny czy też nie (koniec końców moja ekipa nie zdecydowała się na jego realizację). Co prawda, po konsultacji z projektantem wszystko zostało mi dosłane, ale takie rzeczy powinny od początku jasno określone.

Dom został ocieplony zgodnie z zaleceniami pomysłodawcy, czyli na ścianach mamy 12cm styropianu. Jednak na ścianach szczytowych na wysokości stropu położone jest 14cm, aby stworzyć bonie. Elewacja wykończona jest w dwóch kolorach; szarym i brzoskwiniowym. Zrezygnowałem natomiast z drewna jako elementu wykończeniowego, wiadomo że pod nim mogą gromadzić się różne insekty. Na całym parterze i w górnej łazience mamy ogrzewanie podłogowe, więc ciepło znacznie dłużej się utrzymuje niż przy zwykłym ściennym rozwiązaniu. Piec mamy węglowy; dziwi mnie jednak, że większość projektów ma przewidzianą małą kotłownie pod gaz, której kubatura często nawet i do tego pomysłu jest za mała.

My dokonaliśmy w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym TK23 WAK1007 kilku ciekawych zmian. Tak jak już mówiłem, przede wszystkim dołączyliśmy doń garaż, więc jednocześnie trzeba było też stworzyć do niego przejście. Odbyło się to kosztem jadalni (która teraz jest gabinetem i ma 10m2) i w przejściu tym powstało także wejście do spiżarni - kotłownia została przeniesiona za garaż, gdzie udało się także wydzielić miejsce na ekogroszek i piec z podajnikiem. Na dole, zamiast całkowicie zamykać kuchnię, zrobiliśmy między nią a salonem takie przepierzenie w formie barku. Na poddaszu przerobiliśmy pokój rodziców z osobną łazienką i garderobą na duża garderobę, pralnię z przejściem do pomieszczenia nad garażem oraz udało nam się powiększyć główną łazienkę. Więcej zmian w układzie pomieszczeń już nie było. Uważam, że dom jest całkiem wygodny i jesteśmy z niego całkiem zadowoleni. Układ pomieszczeń po lekkich modyfikacjach jak najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Dla trzyosobowej rodziny ilość pokoi i ogólny metraż są w sam raz. W domu jest też bardzo jasno, chociaż zmniejszyliśmy ilość okien w salonie. Zamiast dwóch trzyczęściowych wyjść na tarasy, mamy jedno trzyczęściowe wyjście i jedno zwykłe dwuczęściowe okno.

W zasadzie jestem zadowolony z wyboru projektu domu TK23 WAK1007. Łatwo mogliśmy dostosować go do naszych potrzeb i zrealizować nasze pomysły. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu TK23

  – 0 głosów

Projekt domu TK23 należy do kategorii

Projekty podobne do TK23 WAK1007

Projekt domu Cornelia A -250 3D iDesigner

Cornelia A

119,8 m²

Projekt domu Selena A PS -250

Selena A PS

120,5 m²

Projekt domu Amant 3D iDesigner

Amant

124,59 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 19 -300

Projekt domu APS 198 NEW

APS 198 NEW

134,2 m²

Projekt domu Kortado -300 3D

Kortado

136,01 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych