Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
🎅🏻 Kup projekt, podaruj Wigilię. W podziękowaniu prezent dla Ciebie!
Oczywiście. Wyceniaj materiały budowlane w kilku miejsach (skorzystaj z gotowego zestawienia materiałów), szukaj promocji, negocjuj. Zobacz nasz film jak obniżyć koszt budowy.
Darmowe
Zestawienie materiałów budowlanych
Obniż koszty eksploatacji domu
TK19 o pow. użytkowej 81,06 m²
Rozwiązania OZE
-+
-+
Wybierz rozwiązania OZE
Szacunkowy roczny koszt ogrzewania i energii elektrycznej Jak liczymy
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
81,06 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
130,53 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
105,61 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
30°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
6,07 m
Szerokość elewacji
16,15 m
Długość elewacji
8,35 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,15 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
16,35 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Opis szczegółowy
Elewacje: tynk strukturalny plus okładzina ceglana. Strop: drewniany- wiązary dachowe. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny. Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + ocieplenie styropian 15 cm. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Odbierz aż 1 000 zł rabatu na adaptację!
1 000 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu TK19 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Projekt można usytuować na granicy działki, dzięki czemu można go zrealizować w zabudowie bliźniaczej. Autor projektu przewidział garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty budowy. Projekt TK19 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. W projekcie połączono jadalnię z salonem, dzięki czemu strefa dzienna staje się centrum rodzinnego życia. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Autor projektu przewidział w nim jedną łazienkę o optymalnych rozmiarach. Strefa sypialniana składa się z trzech pokoi, co jest doskonałą opcją dla niedużej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Czytaj więcej
Informacje dodatkowe
Projekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot i wymianę. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu TK19
radzio250
Od wyboru projektu domu TK19 WAK1016 minęło już trochę czasu i trochę ciężko mi powiedzieć, dlaczego wybrałem akurat ten. Na pewno dlatego, że mi się spodobał; poza tym, szukałem czegoś małego i parterowego o prostej bryle.Budowa całości trwała około 8 miesięcy (w tym miesięczna przerwa) i nie było podczas niej większych problemów z projektem, który w sporej mierze został zmieniony. Między innymi poszerzyłem garaż o dwa i pół metra i przeniosłem tam kotłownię. Mamy piec na ekogroszek i dodatkowo kominek typu koza w salonie. Przy poprawnie ocieplonym budynku ostatniego roku spaliliśmy tylko 3,2 tony opału. Co uważam, że jest rewelacyjnym wynikiem i mam nadzieję, że będzie on powtarzalny.Całkiem pozytywnie oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu TK19 WAK1016, jednak zdecydowałem się na kilka zmian. Przede wszystkim, obniżyłem strop, dzięki czemu poddasze nadaje się do adaptacji. W przyszłości powstanie tam spory pokój, łazienka i pomieszczenie typu garderoba/stryszek - jeszcze nie wiem na pewno. Cieszę się jednak, że obniżony strop nie zmniejszył optycznie otwartego na kuchnię salonu. Ta otwarta przestrzeń również była jednym z wyznaczników przy wyborze domu - w poprzednim mieszkaniu też taką miałem i byłem z niej bardzo zadowolony. Po przeniesieniu kotłowni do garażu w jej miejscu i łazience zrobiliśmy sobie garderobę, a łazienkę przenieśliśmy do jednego z pokoi. O ile w wielkościach i układzie pomieszczeń niewiele się zmieniło, to w przeznaczeniu poszczególnych już znacznie więcej. Uważam także, że dla trójki osób ilość pomieszczeń i ich wielkość jest w zupełności wystarczająca. Co więcej, wnętrza u nas są bardzo jasne. Dom jest ustawiony frontem od strony zachodniej, więc w zasadzie otwarta przestrzeń salonu i kuchni całymi dniami jest pięknie doświetlona. Tym bardziej, że zamiast jednego okna w szczycie dołożyłem duże wyjście na taras.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z garażem TK19 WAK1016. Chciałbym może jeszcze mieć przejście z garażu do domu, ale to już zrobię po wykończeniu góry. Sam projekt jednak polecam.
pawelemi
Projekt domu TK19 WAK1016 wybraliśmy, ponieważ jest to mały dom o prostej bryle i dwuspadowym dachu, a więc jego realizacja nie była zbyt droga. Co więcej, warunki zabudowy nie pozwalały na postawienie wyższego domu na naszej działce. Cieszymy się także, że samo utrzymanie domu również nie jest kosztowne.Układ pomieszczeń oceniam bardzo pozytywnie. Dla naszej czwórki jest idealny. Dzieciaki mają swoje pokoje, a my sypialnie. Nie ma żadnych problemów z komunikacją, a długi i całkiem szeroki korytarz to świetne rozwiązanie. Otwarta przestrzeń salonu i kuchni to miejsce, gdzie spędzamy wspólnie większość czasu. Poza tym, pozwala ona też na organizowanie różnego typu przyjęć okolicznościowych. Urodziny córki i jeszcze jedno spotkanie odbyły się w bardzo wygodnych warunkach przy rozłożystym stole. W sezonach ciepłych taras jeszcze zwiększa powierzchnię użytkową domu, jest także bardzo wygodnie położony na wysokości podłogi w salonie. Sam w sobie jest już bardzo dobrym pomysłem, miło jest w ładne dni usiąść sobie na zewnątrz. Doświetlenie wnętrza jest bardzo dobre (ustawienie tarasu od wschodu to był świetny pomysł) - cieszę się jednak, że mam okna z wbudowanymi żaluzjami i mogę sterować jego poziomem. Zaletą projektu jest także to, że po drobnych poprawkach można zaadaptować strych na cześć mieszkalną. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się tak stworzyć dwa pokoje (mały i duży) oraz dodatkową łazienkę.Zmian, jakich dokonałem w projekcie domu TK19 WAK1016 było niewiele. Postanowiliśmy przenieść kotłownię do garażu, co pociągnęło za sobą powiększenie łazienki - teraz jest ona bardzo przestronna. Jedyną zmianą, jaką teraz bym dokonał to przedłużenie garażu - wyrównanie do ścian domu, żeby spokojnie zmieścić w nim większe auto. W przypadku, gdy zdecydowałem się przenieść tam kotłownię, mogę jedynie zaparkować zwykłe auto osobowe. W kotłowni mam piec miałowy i jest to całkiem wygodne rozwiązanie - raz dziennie wystarczy się tym zająć. Mamy za sobą dopiero jeden okres grzewczy i przyznam, że jestem zadowolony z kosztów, jakie ponieśliśmy na ogrzanie domu. Było to ok. 3 tysięcy złotych - czyli całkiem przystępnie.Projekt domu parterowego z garażem TK19 WAK1016 to był na pewno dobry wybór i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Dom w obecnej formie nam odpowiada, a w razie czego na pewno uda nam się go dostosować do zmieniających się warunków. Polecam i pozdrawiam.
radzio250
Od wyboru projektu domu TK19 WAK1016 minęło już trochę czasu i trochę ciężko mi powiedzieć, dlaczego wybrałem akurat ten. Na pewno dlatego, że mi się spodobał; poza tym, szukałem czegoś małego i parterowego o prostej bryle.Budowa całości trwała około 8 miesięcy (w tym miesięczna przerwa) i nie było podczas niej większych problemów z projektem, który w sporej mierze został zmieniony. Między innymi poszerzyłem garaż o dwa i pół metra i przeniosłem tam kotłownię. Mamy piec na ekogroszek i dodatkowo kominek typu koza w salonie. Przy poprawnie ocieplonym budynku ostatniego roku spaliliśmy tylko 3,2 tony opału. Co uważam, że jest rewelacyjnym wynikiem i mam nadzieję, że będzie on powtarzalny.Całkiem pozytywnie oceniam układ pomieszczeń w projekcie domu TK19 WAK1016, jednak zdecydowałem się na kilka zmian. Przede wszystkim, obniżyłem strop, dzięki czemu poddasze nadaje się do adaptacji. W przyszłości powstanie tam spory pokój, łazienka i pomieszczenie typu garderoba/stryszek - jeszcze nie wiem na pewno. Cieszę się jednak, że obniżony strop nie zmniejszył optycznie otwartego na kuchnię salonu. Ta otwarta przestrzeń również była jednym z wyznaczników przy wyborze domu - w poprzednim mieszkaniu też taką miałem i byłem z niej bardzo zadowolony. Po przeniesieniu kotłowni do garażu w jej miejscu i łazience zrobiliśmy sobie garderobę, a łazienkę przenieśliśmy do jednego z pokoi. O ile w wielkościach i układzie pomieszczeń niewiele się zmieniło, to w przeznaczeniu poszczególnych już znacznie więcej. Uważam także, że dla trójki osób ilość pomieszczeń i ich wielkość jest w zupełności wystarczająca. Co więcej, wnętrza u nas są bardzo jasne. Dom jest ustawiony frontem od strony zachodniej, więc w zasadzie otwarta przestrzeń salonu i kuchni całymi dniami jest pięknie doświetlona. Tym bardziej, że zamiast jednego okna w szczycie dołożyłem duże wyjście na taras.Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z garażem TK19 WAK1016. Chciałbym może jeszcze mieć przejście z garażu do domu, ale to już zrobię po wykończeniu góry. Sam projekt jednak polecam.
pawelemi
Projekt domu TK19 WAK1016 wybraliśmy, ponieważ jest to mały dom o prostej bryle i dwuspadowym dachu, a więc jego realizacja nie była zbyt droga. Co więcej, warunki zabudowy nie pozwalały na postawienie wyższego domu na naszej działce. Cieszymy się także, że samo utrzymanie domu również nie jest kosztowne.Układ pomieszczeń oceniam bardzo pozytywnie. Dla naszej czwórki jest idealny. Dzieciaki mają swoje pokoje, a my sypialnie. Nie ma żadnych problemów z komunikacją, a długi i całkiem szeroki korytarz to świetne rozwiązanie. Otwarta przestrzeń salonu i kuchni to miejsce, gdzie spędzamy wspólnie większość czasu. Poza tym, pozwala ona też na organizowanie różnego typu przyjęć okolicznościowych. Urodziny córki i jeszcze jedno spotkanie odbyły się w bardzo wygodnych warunkach przy rozłożystym stole. W sezonach ciepłych taras jeszcze zwiększa powierzchnię użytkową domu, jest także bardzo wygodnie położony na wysokości podłogi w salonie. Sam w sobie jest już bardzo dobrym pomysłem, miło jest w ładne dni usiąść sobie na zewnątrz. Doświetlenie wnętrza jest bardzo dobre (ustawienie tarasu od wschodu to był świetny pomysł) - cieszę się jednak, że mam okna z wbudowanymi żaluzjami i mogę sterować jego poziomem. Zaletą projektu jest także to, że po drobnych poprawkach można zaadaptować strych na cześć mieszkalną. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się tak stworzyć dwa pokoje (mały i duży) oraz dodatkową łazienkę.Zmian, jakich dokonałem w projekcie domu TK19 WAK1016 było niewiele. Postanowiliśmy przenieść kotłownię do garażu, co pociągnęło za sobą powiększenie łazienki - teraz jest ona bardzo przestronna. Jedyną zmianą, jaką teraz bym dokonał to przedłużenie garażu - wyrównanie do ścian domu, żeby spokojnie zmieścić w nim większe auto. W przypadku, gdy zdecydowałem się przenieść tam kotłownię, mogę jedynie zaparkować zwykłe auto osobowe. W kotłowni mam piec miałowy i jest to całkiem wygodne rozwiązanie - raz dziennie wystarczy się tym zająć. Mamy za sobą dopiero jeden okres grzewczy i przyznam, że jestem zadowolony z kosztów, jakie ponieśliśmy na ogrzanie domu. Było to ok. 3 tysięcy złotych - czyli całkiem przystępnie.Projekt domu parterowego z garażem TK19 WAK1016 to był na pewno dobry wybór i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Dom w obecnej formie nam odpowiada, a w razie czego na pewno uda nam się go dostosować do zmieniających się warunków. Polecam i pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki