Projekt domu Storczyk BSA1680

Cena projektu: 3 100 zł 2 750 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
155,7 m²
Min. szer. działki
25,87 m
Wysokość budynku
8,7 m
Pow. zabudowy
146,5 m²
Kubatura
855 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
270 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Storczyk zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, co znacznie ułatwia późniejszą aranżację wnętrza. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, co znacznie obniża koszty realizacji. Projekt Storczyk to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która zachwyci każdego Inwestora. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Na parterze przewidziano toaletę, natomiast poddasze wyposażone jest w pełni funkcjonalną łazienkę. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Storczyk zadowoli Inwestorów ceniących cechy stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Storczyk - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,7 m²
2 korytarz
8,7 m²
3 kuchnia
8,8 m²
4 jadalnia
15 m²
5 pokój dzienny
27,6 m²
6 pokój
8,6 m²
7 wc
1,9 m²
8 schody
5,4 m²
9 kotłownia
6,9 m²
10 garaż jednostan.
17,3 m²
razem
102,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Storczyk - Rzut poddasza

1 korytarz
11,3 m²
2 pokój
19,2 m²
3 pokój
14,6 m²
4 łazienka
6,9 m²
5 pokój
18,1 m²
razem
70,1 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Storczyk na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

240 104 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka ceramiczna, kąt nachylenia 40°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: na paliwo stałe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Storczyk

Zdjęcie profilowe Storczyk0101
Storczyk0101
Zdecydowałem się na realizację projektu domu Storczyk BSA1680, ponieważ spełnia on wszystkie kryteria, które założyłem sobie na samym początku poszukiwań. Chciałem, aby dom był dosyć łatwy w budowie, dlatego też dużą uwagę zwracałem na nieskomplikowaną formę bryły oraz prosty, dwuspadowy dach. Oprócz tego zależało mi na dodatkowym, oddzielnym pokoju na parterze.

Cała Inwestycja odbyła się naprawdę sprawnie, a fachowcy ze wszystkim świetnie sobie poradzili. Z racji tego, iż w trakcie realizacji konieczne było uzbieranie odpowiednich funduszy do wykonania następnych etapów, budowa nieco się przeciągnęła i trwała łącznie 2 lata. Myślę jednak, że przy wcześniejszym zgromadzeniu środków finansowych taki dom z łatwością można postawić i wykończyć w przeciągu jednego roku. Dokumentacja techniczna została dobrze sporządzona, aczkolwiek wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę na konstrukcję. Projekt zaleca użycie bardzo dużych ilości stali zbrojeniowej, betonu czy drewnianych belek tworzących więźbę, ale myślę, że spokojnie można je ograniczyć, co znacznie zmniejszy koszty całej inwestycji. Ja postanowiłem zastosować się do wytycznych i muszę przyznać, że budynek jest bardzo solidny, a mocne burze i silne wiatry nie są mu straszne.

Zdecydowałem się na wprowadzenie pewnych zmian w sugerowanej technologii budowy i zamiast pustaków ceramicznych do postawienia domu użyłem pustaków z keramzytobetonu. Zrezygnowałem z tradycyjnego wylewania stropu betonem i wykonałem go systemem Teriva. Dach zgodnie z projektem pokryłem grafitową dachówką celtycką marki Braas. Wykonanie i pokrycie dachu jest zazwyczaj najdroższym etapem w całej budowie, ale na szczęście dzięki nieskomplikowanej, dwuspadowej formie zadaszenia przewidzianego w projekcie Storczyk BSA1680 nie było aż tak kosztowne. Muszę jednak przyznać, że chcąc zrealizować taką inwestycję ściśle wedle zaleceń architekta, używając tym samym tak dużych ilości zbrojeń i drewna, od początku warto założyć wyższe koszty w stosunku do oszacowanych.

Dużą wagę przywiązałem do odpowiedniej izolacji domu. Bryłę z zewnątrz ociepliłem 20 cm warstwą styropianu, zaś na posadzkach zastosowałem 27 cm. Poddasze wyłożyłem 45 cm warstwą wełny mineralnej. Dom ogrzewam za pomocą pieca gazowego i jestem bardzo zadowolony z tego rozwiązania. Użycie powyższych materiałów w dosyć sporych ilościach sprawia, że budynek jest naprawdę ekonomiczny. W sezonie zimowym, gdy temperatury na zewnątrz wynoszą ok. -5 °C, zużycie gazu wynosi 3 m³ dziennie. W skali całego roku razem z ogrzewaniem ciepłej wody rachunki za gaz to ok. 2 tys. zł, co uważam jest bardzo korzystną kwotą.

Z racji ogrzewania gazowego, tak duże rozmiary kotłowni nie były mi potrzebne. Część jej powierzchni przyłączyłem więc do łazienki, dzięki czemu udało mi się zmieścić kabinę prysznicową. Oprócz tego zdecydowałem się nieco powiększyć taras. Projekt domu Storczyk BSA1680 od początku mi odpowiadał, dlatego też nie czułem potrzeby wprowadzania w nim innych zmian. Na chwilę obecną myślę jednak, że świetnym pomysłem byłoby poszerzenie garażu o 0,5 m, co również polecam innym Inwestorom. Uważam, że warto również zastanowić się nad lekką modyfikacją klatki schodowej, ponieważ oryginalnie zajmuje ona dosyć sporo miejsca.

Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Storczyk BSA1680. Największymi zaletami są w nim z pewnością ogromne rozmiary salonu i kuchni, które wspólnie tworzą wspaniałą, otwartą część dzienną. W tak przestronnym wnętrzu można czuć się w pełni komfortowo, a nowy dom w całości spełnia moje oczekiwania. Metraż jest naprawdę spory, a duża ilość pokoi sprawia, iż projekt domu Storczyk BSA1680 to idealna opcja nawet dla 5-6 osobowej rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Storczyk

  – 0 głosów

Projekt domu Storczyk należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Storczyk

Projekt domu Storczyk MC -350

Storczyk MC

155,7 m²

Projekty podobne do Storczyk BSA1680

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 100 -700

Projekt domu Pogodny 2 -350

Pogodny 2

150,35 m²

Projekt domu Oberon -200

Oberon

143,58 m²

Projekt domu Tymon A

Tymon A

147,5 m²

Projekt domu Dom przy Cyprysowej 101 -700

Projekt domu Domena 203 A2

Domena 203 A2

143,14 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych