Projekt domu Skowronek z garażem 1-st. [A] WRF1134

Cena projektu: 2 550 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
72,9 m²
Min. szer. działki
23 m
Wysokość budynku
5,9 m
Pow. zabudowy
126,4 m²
Kubatura
311,4 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
201 m²
Liczba pokoi
2
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Skowronek z garażem 1-st. [A] zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja jest łatwa. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Posiada garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem czterospadowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo efektownie. Projekt Skowronek z garażem 1-st. [A] to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Przewidziana przez architekta zamknięta kuchnia z pewnością zadowoli zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano jedną łazienkę dostępną dla wszystkich domowników. Część nocną tworzą dwie sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W domu nie zabrakło również miejsca na praktyczne zaplecze gospodarcze. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Skowronek z garażem 1-st. [A] - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,8 m²
2 hall
4,5 m²
3 pokój
9,9 m²
4 pokój
11,4 m²
5 łazienka
4,8 m²
6 pokój dzienny
27,3 m²
7 kuchnia
11,3 m²
8 pom. gospodarcze
3,9 m²
9 garaż jednostan.
17,9 m²
razem
94,8 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Skowronek z garażem 1-st. [A] w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Skowronek z garażem 1-st. [A] na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Skowronek z garażem 1-st. [A]
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

157 521 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: porotherm+styropian termo organika. Ściany wewnętrzne: porotherm. Rodzaj stropu: drewniany. Elewacje: tynk akrylowy, okładzina kamienna. Pokrycie dachu: dachówka cem. lub cer.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHECO Dom dla Ciebie

Opinie mieszkańców domu Skowronek z garażem 1-st. [A]

Zdjęcie profilowe Andrzej_zalesie
Andrzej_zalesie

Pierwszą rzeczą, która ujęła mnie w projekcie domu Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 był jego wygląd zewnętrzny. Forma bryły jest bardzo ciekawa i świetnie się prezentuje, dlatego też zdecydowałem się na zakup oraz realizację właśnie tego projektu.

Zatrudnieni przeze mnie fachowcy byli profesjonalni i bezkonfliktowi. Potrafili wszystko sprawnie wykonać, więc budowa mojego domu odbyła się bez żadnych trudności. Dużo prac wykonałem samodzielnie i pozwoliło mi to na obniżenie kosztów. Kwota oszacowana w kosztorysie uwzględniała wszystkie ceny robocizny, więc w moim przypadku inwestycja była tańsza niż się tego spodziewałem. Gdy ma się dobrą ekipę budowlaną, taki system pół-gospodarczy jest odpowiednim rozwiązaniem. Ściany wymurowaliśmy z bloczków gazobetonowych, a następnie ociepliliśmy je 15cm warstwą styropianu. Całość pokryliśmy tynkiem akrylowym. Strop zgodnie z projektem zrobiliśmy drewniany. Został on ocieplony wełną mineralną 25cm.

Więźba dachowa została wykonana w oparciu o zalecenia projektanta. Okazało się jednak, że w moim przypadku można było zrobić to mniejszym kosztem. Konstrukcja dachu składa się z bardzo dużej ilości drewna, gdyż była przewidziana na pokrycie jej dachówką, która jest dosyć ciężkim materiałem. Ja zastosowałem lekką blachodachówkę, więc pod nią mogłem użyć o wiele mniej drewna. Taka refleksja naszła nas, gdy dach został już w całości wykonany, jednak może to być wskazówka dla przyszłych inwestorów. Dodatkowo, mniej skomplikowana więźba pozwoliłaby na adaptację poddasza, jeśli ktoś w przyszłości będzie potrzebował większej powierzchni.

W domu zastosowałem dwa rodzaje ogrzewania. W kotłowni mam zainstalowany piecyk z podłączeniem do gazu ziemnego, jednak częściej korzystamy z usytuowanego w salonie kominka. Oba systemy są ze sobą zintegrowane i sprawdza się to naprawdę dobrze. Gdy zapomnimy o dołożeniu drewna i temperatura w pomieszczeniach spada, piecyk gazowy włącza się automatycznie.

Projekt domu Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 został dobrze przemyślany i uwzględniono w nim funkcjonalne rozwiązania. Nie było więc potrzeby, aby drastycznie go modyfikować. Jedyną zmianą, którą dokonałem było wstawienie dodatkowych drzwi z garażu na zewnątrz. Dzięki temu komunikacja między tym pomieszczeniem a ogrodem jest wygodniejsza. Gdy chcę np. wstawić tam rower, nie muszę otwierać całej bramy i przeciskać się przez stojący samochód. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby też wydłużenie całego garażu o ok. 1m, gdyż po wstawieniu auta robi się tam nieco ciasno.

Przyszli budujący mogą również rozważyć wygospodarowanie małej garderoby kosztem salonu. Takie pomieszczenie jest z pewnością przydatne i można je zrobić w sąsiedztwie łazienki. Dużo zależy jednak od tego, na jak bardzo przestronnej części dziennej nam zależy, a wiadomo- ile inwestorów, tyle pomysłów.

Powierzchnia naszego domu jest optymalna dla naszej dwójki, gdyż oprócz sypialni mamy jeszcze pokój gościnny. Moim zdaniem, taki metraż jest odpowiedni właśnie dla 2-osobowej rodziny i dla większej liczby domowników miejsca byłoby za mało.

Naszymi ulubionymi pomieszczeniami w domu są kuchnia i salon. Wszyscy odwiedzający nas goście bardzo chwalą ich zaaranżowanie. W tej kwestii uznanie należy się wykonawcy, który robił nam posadzkę i układał glazurę. Fachowiec znał się na rzeczy i wszystko jest ze sobą doskonale skomponowane. Na podłodze w salonie mamy panele, a w kuchni terakotę. Przejście pomiędzy tymi pomieszczeniami zostało świetnie przemyślane i naprawdę miło na to popatrzeć.

Wybór projektu domu parterowego Skowronek z garażem 1-st. WRF1134 był dla nas z pewnością dobrą decyzją i z czystym sumieniem mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Skowronek z garażem 1-st. [A]

  – 0 głosów

Projekt domu Skowronek z garażem 1-st. [A] należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Skowronek z garażem 1-st. [A]

Projekt domu Skowronek bez garażu bliźniak [B-BL1]

Projekt domu Skowronek z garażem 2-st. [A1]

Projekt domu Skowronek bez garażu [B]

Projekt domu Skowronek bez garażu bliźniak [B-BL2]

Projekty podobne do Skowronek z garażem 1-st. [A] WRF1134

Projekt domu APS 243+G

APS 243+G

75,5 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych