Projekt domu Rozeta WRW1005

Cena projektu: 3 000 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,82 m²
Min. szer. działki
22,1 m
Wysokość budynku
8,89 m
Pow. zabudowy
133,32 m²
Kubatura
522 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
246 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Średniej wielkości, parterowy dom jednorodzinny Rozeta o użytkowym poddaszu, posiada prostą, tradycyjną bryłę zwieńczoną dachem dwuspadowy, o kalenicy równoległej do drogi. W linii budynku znalazł się kryty osobnym, niższym dachem garaż na jedno stanowisko. Lico fasady cofnięto w obrębie strefy wejściowej do głębokości ściany garażu, dzięki czemu wsparty na jednym filarze dach osłania ten obszar. Przeciwległe naroże także odjęto z obrysu ścian - w jego miejscu utworzył się niewielki podcień nad fragmentem tarasu. Dwie duże, centralnie położone lukarny z balkonami wieńczą każdą z połaci dachu. Dom zaprojektowano dla 4-5 osób, a jego gabaryty najlepiej sprawdzą się na większych działkach. Strefę dzienną zlokalizowano wzdłuż tylnej ściany domu, na parterze. Duże, otwarte pomieszczenie niemal pozbawione jest przegród - jedynie wolnostojący słup wyznacza granicę między nieco głębszą kuchnią, a pokojem dziennym. Wspomniane naroże przeznaczono na podcień, który jest dostępny zarówno od strony salonu jak i jadalni. Para okien w ścianie szczytowej dobrze doświetla duży i otwarty aneks kuchenny. Za słupem łączy się on z półotwartym hallem, który po przeciwnej stronie przechodzi w zamkniętą klatkę schodową. Wzdłuż fasady zlokalizowano ciąg dodatkowych, obsługujących resztę domu pomieszczeń. Cofnięty wiatrołap z wnęką łączy się z hallem oraz pomieszczeniem gospodarczym, z którego dostępny jest garaż. Bliżej ulicy znalazła się drobna, ogólnodostępna toaleta, niewielka spiżarnia oraz dodatkowy spory pokój, który może służyć jako sypialnia bądź gabinet. Na poddaszu znalazły się pomieszczenia nocne. Para średnich sypialni przylega do tylnej połaci, a ich powierzchnię powiększono o wspólną, wyposażoną w balkon lukarnę. Okna dachowe wpuszczają do wnętrz jeszcze więcej światła. Trzeci, największy pokój zajmuje przednie naroże. Własna łazienka, garderoba i balkon w lukarnie czynią z niego najbardziej komfortowe pomieszczenie prywatne w domu. Sąsiaduje z nim niezwykle obszerna, ogólnodostępna łazienka, która dostępna jest z hallu. Dostępny ze spocznika strych nad garażem można zaadaptować na różne sposoby. Dzięki parze przeciwległych okien połaciowych świetnie sprawdzi się on jako suszarnia, ale w razie potrzeby można zaaranżować go nawet jako dodatkową sypialnię. Rozeta jest domem wygodnym i uporządkowanym. Względnie prosta, tradycyjna bryła kryje w sobie bogaty i uporządkowany program użytkowy. Strefę dzienną pozbawiono zbędnych przegród i całkowicie otwarto na ogród. Pozwoliło to stworzyć spokojny, prywatny obszar, odseparowany od ulicy innymi pomieszczeniami. Jasne i ustawne pokoje w strefie nocnej zapewnią każdemu z lokatorów komfortowe miejsce do pracy i odpoczynku. Strych nad garażem można dostosować do potrzeb rodziny, tworząc w nim pomieszczenie mieszkalne bądź gospodarcze. Wydzielone w bryle podcienie ułatwią zarówno rekreację jak i codzienną logistykę.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Rozeta - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,23 m²
2 hall
7,71 m²
3 pokój
10,06 m²
4 kuchnia + jadalnia
16,32 m²
5 spiżarnia
2,03 m²
6 pokój dzienny
26,69 m²
7 wc
1,72 m²
8 pom. gospodarcze
4,73 m²
9 garaż jednostan.
21,09 m²
razem
93,58 m²

Rzut kondygnacji projektu Rozeta - Rzut poddasza

1 hall
6,95 m² (7,12 m²)
2 pokój
17,48 m² (21,36 m²)
3 pokój
12,47 m² (16,35 m²)
4 pokój
12,47 m² (16,35 m²)
5 łazienka
10,49 m² (14,35 m²)
6 garderoba
2,89 m²
7 łazienka
3,31 m²
8 strych
10,86 m² (22,06 m²)
razem
76,92 m² (103,79 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Rozeta na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Rozeta
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

238 143 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12/16 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego (odm. 600) - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: gęstożebrowy Teriva I oraz żelbetowy płytowy gr. 24 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym jętkowo-płatwiowym z płatwiami oraz jętkowa nad garażem. Schody wewnętrzne: żelbetowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Rozeta

Zdjęcie profilowe Martynka2008
Martynka2008

Projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Rozeta WRW1005 zdecydowanie odpowiadał nam pod względem ogólnego metrażu i układu pomieszczeń zaproponowanego przez projektanta. Mam także dużą działkę, więc nie było problemu z ustawieniem budynku na działce.

W domu mieszkamy już od dwóch lat. Nie mieliśmy żadnych problemów podczas budowy. Projekt nie był skomplikowany czy trudny do odczytania. Dom został standardowo ocieplony i zdecydowałam się na piec gazowy. Oprócz niego mamy także kominek w salonie. Dom jest raczej ekonomiczny i miesięcznie płacę za gaz 325 złotych, co obiektywnie nie jest powalającą kwotą.

W domu mieszkam razem z córką. Na razie zajmujemy tylko parter. Dla dwóch osób to zdecydowanie wystarczająca przestrzeń. Układ parteru oceniam zdecydowanie na plus. Miejsca mamy dużo. Zamiast jadalni zdecydowałam się na wyspę z barkiem, co okazało się dobrym rozwiązaniem. Otwarta przestrzeń jest też bardzo dobrze doświetlona i w zasadzie cały dzień jest tam jasno. Chociaż zrezygnowałam z dodatkowego wyjścia na taras z salonu. Ściana dzieląca schody od salonu została postawiona tylko do połowy, także jak ktoś wchodzi na górę, to druga osoba widzi go z salonu.

Jestem zadowolona z wyboru projektu domu Rozeta WRW1005. Mam nadzieję, że jak najszybciej uda nam się wykończyć poddasze i będziemy mogły cieszyć się całym domem. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe monter123456789
monter123456789

Wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, ponieważ wydał nam się najbardziej odpowiedni do naszych potrzeb. Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na układ pomieszczeń, usytuowanie garażu i taras. W tym przypadku wszystko idealnie pasowało.

Cała budowa przebiegła bardzo szybko i niezwykle sprawnie, a projekt domu Rozeta WRW1005 był czytelny i wykonawcy się na niego nie skarżyli. Koszta budowy nie przewyższyły tych, które zakładałem. Piec mam na ekogroszek i przy takich lekkich zimach, jak były ostatnio, sprawdza się wyśmienicie. Sama eksploatacja jest bardzo korzystna.

Wprowadziliśmy kilka modyfikacji. pierwsza z nich to likwidacja małych drzwi tarasowych- zostało tylko duże okno wraz w wyjściem. Następnie na piętrze zlikwidowaliśmy w jednym z pokoi łazienkę i garderobę. Dzięki temu powiększyliśmy pokoje. A tam, gdzie było wyjście ze schodów, została otwarta przestrzeń (nie ma pokoju).

Wejście mamy od strony północnej, a taras od południowej. Takie umieszczenie domu na działce sprawdza się w 100%, ponieważ wszystkie pomieszczenia w ciągu dnia są jasne i przytulne. Układ pomieszczeń jest niezwykle funkcjonalny, głównie dlatego wybraliśmy ten projekt. Cieszymy się, że nie zawiódł naszych oczekiwań. Moja rodzina liczy cztery osoby. Przy takiej ilości osób dom bardzo dobrze się sprawdza.

Mój sukces to realizacja tego projektu. Wszystko się udało: jest przestronny, przytulny i sprawia dobre wrażenie na gościach, którzy nas odwiedzają. Bardzo dobrze się u nas czują, a my chętnie ich przyjmujemy, bo mamy na to miejsce, a salon połączony z jadalnią sprawdza się znakomicie.

Jedyna rada, którą mógłbym dać innym użytkownikom, którzy zdecydowaliby się na ten projekt, to zamknąć kuchnię. Po za tym, nie mamy żadnych zastrzeżeń do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005. Uważam, że warto wybudować ten dom. Bardzo dobrze się w nim mieszka. Pozdrawiam i polecam.

Zdjęcie profilowe gosia777
gosia777

Wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, ponieważ spodobał nam się jego wygląd zewnętrzny oraz układ pomieszczeń był taki, na jakim nam zależało. Chcieliśmy, aby w naszym domu balkony były umieszczone na północ i południe.

Budowa przebiegła bardzo sprawnie, nie mieliśmy żądnych większych problemów z fachowcami, ani też dotyczących projektu domu Rozeta WRW1005. Zdecydowaliśmy się na piec gazowy i jesteśmy zadowoleni z kosztów. Teraz będziemy mieszkać drugą zimę, to zobaczymy, czy coś się zmieni, bo poprzednia była bardzo ciepła, więc i koszty były niewielkie.

Wprowadziliśmy niewielkie zmiany, aby dostosować projekt do naszych potrzeb. Zrezygnowaliśmy ze spiżarni na dole na rzecz większej łazienki, zlikwidowaliśmy górną łazienkę i powiększyliśmy garderobę. Żadnych więcej modyfikacji nie wprowadzaliśmy, cała reszta domu nam odpowiadała. Z perspektywy czasu myślę, że warto zmienić usytuowanie kominka. Ggdy jest na tej samej ścianie co w projekcie, a telewizor znajduje się na ścianie obok schodów, to słońce na niego pada i musimy zasłaniać rolety

Nie mamy zastrzeżeń co do układu pomieszczeń, jednak po zlikwidowaniu spiżarni brakuje nam takiego pomieszczenia. Kotłownia i garaż mogłyby być trochę większe i wtedy byłoby już idealnie. Moja rodzina liczy trzy osoby, a więc dom jest wystarczająco duży. Dzięki temu, że salon mamy od południa, to cała strefa dzienna zawsze jest bardzo jasna.

Najbardziej jesteśmy zadowoleni, że wszystko poszło po naszej myśli, tak, jak sobie założyliśmy. Cały układ jest bardzo dobrze i funkcjonalnie przemyślany. Nawet większa ilość gości zmieści się bez problemu. To był to bardzo dobry wybór i projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005 jest godny polecenia. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe 1qaz
1qaz

Wybierając projekt każdy z członków rodziny stawiał mu jakieś wymagania. I tak, ja chciałem, aby drzwi wejściowe były schowane i tym sposobem zabezpieczone od wiatru czy deszczu. Nie chciałem zimą odgarniać śniegu sprzed drzwi (to ze względu na poprzednie miejsce zamieszkania). Moim drugim, wymogiem był garaż niezależny z boku. Moja żona chciała, aby część tarasu była schowana pod dachem, aby w przyszłości przeobrazić go w oranżerię. Tym sposobem wybraliśmy projekt domu Rozeta WRW1005, w którym córka ma także swój pokój i przestrzeń dla siebie.

Chcieliśmy także, aby salon i kuchnia miały co najmniej 20 m2, a góra już sama w ten sposób się wyrysowała. Wejście domu jest od strony zachodniej, dzięki temu dom jest odpowiednio doświetlony. Wprowadziliśmy, także kilka poprawek m.in. garaż został poszerzony o 1,5m, dzięki temu teraz można swobodnie posprzątać samochód. Podcień została zrównana z tylną ścianą i teraz w tamtym miejscu jest piec na ekogroszek.

Z pewnością z całej budowy najdłużej będę pamiętał przygody z fachowcami, nie było jakiś poważnych obsów, ale drobne - jak na każdej budowie. Ogólnie rzecz biorąc jestem zadowolony z wykonawców, ponieważ brałem wszystkich z polecenia i wcześniej przyglądałem się ich pracy na innych budowach.

Zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe takie jak było w projekcie, do tego jak już wspomniałem mamy piec na ekogroszek. Plus kominek z nawiewami na górne pokoje i w górnej dużej łazience jest ogrzewanie podłogowe (z małej łazienki zrezygnowaliśmy). Przenieśliśmy kuchnię do wolnego pokoju na dole i zrezygnowaliśmy z tej ścianki dzielącej - teraz wszystko jest na otwartej przestrzeni. Na całym parterze mamy ogrzewanie podłogowe, a do tego wszędzie są grzejniki.

Mimo, że mieszkam dopiero od 3 dni to już mogę coś powiedzieć o kosztach ogrzewania, ponieważ już cały zeszły rok grzałem dom (koszty ogrzewania za rok ubiegły wyniosły mnie 2800zł - z czego jestem zadowolony). Układ pomieszczeń jest dla mnie wprost idealny, jedynie nie przewidziałem, że pokoje na górze będą tak obszerne, ale ma to też swoje plusy, bo dzięki temu są bardzo ustawne. Projekt domu Rozeta WRW1005 jest bardzo przestronny dla trzyosobowej rodziny, mamy dużo miejsca dla siebie, jak również dla gości. Spokojnie możemy urządzać przyjęcia rodzinne i spędzać czas w większym gronie znajomych. Parter i poddasze są bardzo dobrze doświetlone. Dokonaliśmy drobnej zmiany: zamiast dwóch małych okien w kuchni jest jedno duże i na górze nie robiliśmy okien dachowych tylko w ścianach, dzięki temu jest znacznie jaśniej.

Moim ulubionym miejscem, z którego cieszę się najbardziej, jest mój gabinet nad garażem. Powstał tam, ponieważ poprzez poszerzenie garażu automatycznie zrobiło się sporo przestrzeni nad nim. Co więcej, znalazło się też miejsce na pralnię.

Jeśli miałbym coś doradzić to zwężyłbym trochę dom, bo w projekcie ma 10x10,5m, a jak na potrzeby mojej rodziny wystarczyłby w zupełności 10x9,5m. Jedyna wada, którą zauważyłem to schody: są źle usytuowane, co może przeszkadzać podczas użytkowania. Nam pomógł pan budujący dom, który je przerobił tak, że są proste, a udało się nam to dzięki poszerzeniu garażu. Jest teraz ładniej, chociaż może i tak przesunąłbym kominek, tak aby był obok schodów.

Dom parterowy z poddaszem użytkowym Rozeta WRW1005 bardzo nam się podoba. Fakt, że już go wybudowaliśmy, możemy już się nim cieszyć i w nim mieszkać, jest moim ogromnym sukcesem. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Rozeta

  – 0 głosów

Projekt domu Rozeta należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Rozeta

Projekt domu Rozeta 2

Rozeta 2

133,71 m²

Projekt domu Rozeta 3

Rozeta 3

133,41 m²

Projekty podobne do Rozeta WRW1005

Projekt domu Dom Dla Ciebie 1 z garażem 1-st. [A] 3D

Projekt domu Atreusz Mały

Atreusz Mały

126,5 m²

Projekt domu Kendra Mała -100 3D iDesigner

Kendra Mała

127,07 m²

Projekt domu Sowa 10 z garażem -500 3D

Sowa 10 z garażem

139,7 m²

Projekt domu Delisa -100 3D

Delisa

134,12 m²

Projekt domu Iwo

Iwo

132,66 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych