Projekt domu Radosny WAH1055

Cena projektu: 2 900 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
93,3 m²
Min. szer. działki
18,39 m
Wysokość budynku
7,4 m
Pow. zabudowy
72,9 m²
Kubatura
322 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
157,87 m²
EUco
64,8 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Radosny jest niewielkim, wyposażonym w poddasze użytkowe domem jednorodzinnym. Drobne gabaryty budynku usatysfakcjonują właścicieli średnich i małych działek, a jednocześnie zapewnią komfort nawet czteroosobowej rodzinie. Kryta dachem dwuspadowym tradycyjna bryła ułożona jest równolegle do drogi. W centrum fasady zaprojektowano wsparty na dwóch filarach dwuspadowy daszek, który osłania drzwi wejściowe. Wydłużony z jednej strony dach osłania duży, wkomponowany w przekrój więźby balkon. Ten z kolei, opierając się na parze belek i drewnianych słupów, tworzy zadaszenie nad przylegającym do całej ściany szczytowej tarasem. Całość stanowi spójną wizualnie konstrukcję, będącą zewnętrznym przedłużeniem obydwu kondygnacji. Układ pomieszczeń przystosowano do lokalizacji wejścia po południowej stronie. Niewielką przestrzeń domu wykorzystano w najbardziej optymalny sposób. Niemal cały parter poświęcono na stworzenie przestronnej strefy dziennej. Wzdłuż ścian szczytowych rozkładają się dwa obszerne pomieszczenia: po jednej stronie otwarta kuchnia wraz z jadalnią, po drugiej połączony z zadaszonym tarasem pokój dzienny. Obie części łączą się bezpośrednio z centralnym hallem, tworząc dużą otwartą przestrzeń. W całej jej szerokości przy tylnej ścianie wydzielono obsługującą parter łazienkę, przy której znajduje się kotłownia o bliźniaczej powierzchni. Na drugim końcu hallu zaprojektowano otwarte schody zabiegowe - ich górna część tworzy sklepienie nad zlokalizowaną przy wejściu wnęką na ubrania. Wszystkie pomieszczenia nocne znalazły się na poddaszu i są dostępne z centralnego hallu. Największy pokój przylega do ściany szczytowej na całej jej długości, dzięki czemu jest bardziej ustawny. Dwa mniejsze sąsiadują ze sobą po drugiej stronie kondygnacji i mają dostęp do dużego, wspólnego balkonu. Łazienka znalazła się naprzeciwko klatki schodowej - bliżej połaci rozszerza się, tworząc wygodną wnękę. Kompaktowy i przytulny dom Radosny okazuje się niezwykle funkcjonalnym budynkiem, którego wnętrze zapewni mieszkańcom odpowiednią swobodę i komfort. Niemal całkowicie otwarty, wyjątkowo przestronny parter pozostaje w kontakcie z otoczeniem. Duży, zadaszony taras stanowi przedłużenie pokoju dziennego - podobną funkcję pełni położony wyżej balkon. Umieszczenie kuchni z jadalnią przy drugiej ścianie poprawia komfort użytkowania domu, bez konieczności wprowadzania niepotrzebnych przegród. Sprawiedliwy podział poddasza pozwoli każdemu z domowników cieszyć się prywatnym, ustawnym pokojem. Niskie koszty budowy i eksploatacji wynikają z niewielkich gabarytów domu, które dodatkowo zadowolą właścicieli małych działek. Tradycyjna forma eksponuje drewniane elementy konstrukcji, dzięki czemu budynek nabiera jeszcze bardziej sielskiego charakteru i dobrze wkomponuje się w podmiejskie lub wiejskie otoczenie.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Radosny - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,34 m²
2 hall
9,29 m²
3 kuchnia + jadalnia
17,4 m²
4 łazienka
3,09 m²
5 kotłownia
2,83 m²
6 pokój dzienny
25,57 m²
razem
60,52 m²

Rzut kondygnacji projektu Radosny - Rzut poddasza

1 pokój
9,54 m²
2 pokój
8,77 m²
3 łazienka
3,88 m²
4 pokój
10,57 m²
5 hall
3,22 m²
razem
35,98 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Radosny na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

101 005 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany gazobeton + styropian. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkopowłokowy. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Radosny

Zdjęcie profilowe mwkora
mwkora
Od początku szukaliśmy projektu niedużego domku o prostej formie - te kryteria były priorytetowe w kwestii naszego wyboru. Oprócz tego, nie mieliśmy szczególnie wymyślnych wymagań. Zależało nam przede wszystkim na widocznym podziale przeznaczenia części mieszkalnej. Chcieliśmy aby parter był strefą dzienną - z kuchnią, łazienką oraz salonem, w którym będziemy przyjmować gości, zaś poddasze częścią prywatną z sypialniami domowników. Wszystkie te oczekiwania spełniał projekt Radosny WAH1055, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy, a wszystko przebiegło bardzo sprawnie. Inwestycję udało nam się zrealizować w naprawdę krótkim czasie, gdyż już po zaledwie 11 miesiącach od rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych, mogliśmy wprowadzić się do nowego, w pełni wykończonego domu. Budynek został wymurowany z bloczków Ytong, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy blachodachówką. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował koszty postawienia domu w stanie surowym zamkniętym i myślę, że śmiało można się nim sugerować. Nam bez problemu udało zmieścić się w podanej kwocie.

Ściany z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Na całej powierzchni domu zastosowaliśmy system ogrzewania podłogowego, rezygnując tym samym z wszelkich grzejników. Za nami pierwsza zima od zamieszkania, a takie rozwiązanie sprawdza się rewelacyjnie. Ogrzewamy gazem, a jego zużycie jest naprawdę niewielkie. Rachunki za gaz wynosiły w tym okresie ok. 300 zł na dwa miesiące. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tak korzystnych kosztów, tym bardziej że była to pierwsza zima w nowym domu i mury musiały się jeszcze odpowiednio nagrzać.

Układ pomieszczeń uwzględniony w projekcie Radosny WAH1055 od początku nam odpowiadał, dlatego też nie mieliśmy potrzeby wprowadzania do niego jakichkolwiek poprawek. Pewne modyfikacje nanieśliśmy jednak do układu okien. W salonie zrezygnowaliśmy z jednego przeszklenia, a zamiast tego powiększyliśmy drzwi tarasowe, które obecnie są potrójne. Nie wstawialiśmy również okna połaciowego w jednej z sypialni. Piecyk gazowy zajmuje niewiele miejsca, dlatego kotłownię przeznaczyliśmy na zrobienie pralni. Z tego względu postanowiliśmy ją oświetlić, dokładając tam nieduże przeszklenie. Oprócz tego przeniosłam kuchnię na przeciwległą stronę domu, tak aby znajdujące się w niej okna wychodziły na południe. Wiele osób unika takiego rozmieszczenia w obawie iż będzie się ona nagrzewać, jednak ja wolałam aby kuchnia była jasna i słoneczna. Innych zmian nie wprowadzaliśmy, aczkolwiek teraz zdecydowałabym się na jedną. Myślę, że świetnym pomysłem byłoby przyłączenie do hallu na górze powierzchni garderoby znajdującej się w jednym z pokoi. Tak uzyskaną wnękę w korytarzu przeznaczyłabym na zrobienie małego, gospodarczego schowka.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Radosny WAH1055 i z czystym sumieniem możemy polecić go innym Inwestorom. Przewidziany w nim układ pomieszczeń jest moim zdaniem rewelacyjny. Mimo iż metraż domu nie jest duży, wnętrze jest otwarte i bardzo przestronne, a pokoje ustawne. Taka powierzchnia jest idealna dla naszej 4-osobowej rodziny. Projekt w całości spełnił nasze oczekiwania - właśnie takiego szukaliśmy od samego początku. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Radosny

  – 0 głosów

Projekt domu Radosny należy do kategorii

Projekty podobne do Radosny WAH1055

Projekt domu Eco 1 bez garażu [B]

Projekt domu Calineczka - murowana – ceramika -250

Projekt domu Murator M185a Kropla nadziei - wariant I

Projekt domu Grabie średnie

Grabie średnie

84,61 m²

Projekt domu Narwik LMP279

Narwik LMP279

98,78 m²

Projekt domu Poziomka

Poziomka

87,6 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych