Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Informacje szczegółowe
Powierzchnia i wymiary
Energooszczędność
Technologia
Powierzchnia użytkowa
129,67 m²
Cena przy zakupie z projektem
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Wysokość ściany kolankowej
1,20 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość ściany podpierającej dach. Jej wysokość wpływa na powierzchnię użytkową kondygnacji, na której się znajduje.
Powierzchnia zabudowy
97,66 m²
Cena przy zakupie z projektem
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Powierzchnia całkowita
195,32 m²
Cena przy zakupie z projektem
Całkowita powierzchnia wszystkich kondygnacji budynku łącznie z elementami nośnymi, takimi jak ściany zewnętrzne (z ociepleniem), słupy, tarasy, itp.
Kubatura brutto
556,60 m³
Cena przy zakupie z projektem
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Kąt nachylenia dachu
42°
Cena przy zakupie z projektem
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość budynku
8,03 m
Cena przy zakupie z projektem
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Min. szerokość działki
15,60 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Min. długość działki
20,85 m
Cena przy zakupie z projektem
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Warunki techniczne
WT 2017 lub WT 2021
Cena przy zakupie z projektem
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr
WT 2017
WT 2021
Energia pierwotna (Ep)
do 90 kWh/(m2rok)
do 70 kWh/(m2rok)
Ściany zewnętrzne
maks. 0,23 W/m2K
maks. 0,20 W/m2K
Dach/stropodachy
maks. 0,18 W/m2K
maks. 0,15 W/m2K
Podłogi na gruncie
maks. 0,30 W/m2K
maks. 0,30 W/m2K
Okna i drzwi balkonowe
maks. 1,10 W/m2K
maks. 0,90 W/m2K
Okna dachowe(połaciowe)
maks. 1,30 W/m2K
maks. 1,10 W/m2K
Drzwi i bramy
maks. 1,50 W/m2K
maks. 1,30 W/m2K
Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny 30 cm + 15 cm ocieplenie. Ściany wewnętrzne nośne: pustak ceramiczny 25 cm. Ściany wewnętrzne działowe: pustak ceramiczny 12 cm. Strop nad parterem: żelbetowy. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna. Strop nad poddaszem: żelbetowy.
Nowy aktualny
Szacunkowy koszt budowy
Stan surowy zamknięty
Koszt aktualny na I kwartał 2022
226 000 zł netto
Prace ziemne i fundamenty
29 000 zł
Kompletna konstrukcja, strop oraz dach
164 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
33 000 zł
Projekt nawet za 1 zł
Weź kredyt hipoteczny z NOTUS Finanse i odbierz zwrot
Na pewno znasz przynajmniej jedną osobę, która budowała dom latami, bo w trakcie budowy zabrakło jej pieniędzy. My chcemy, byś w swoim domu zamieszkał jak najszybciej. Dlatego podajemy Ci realne koszty.
Czy da się je obniżyć? Jasne. Wystarczy np. śledzić promocje na materiały budowlane.
Wolimy jednak pokazać Ci kosztorys uwzględniający ceny standardowe i zawsze aktualne, żebyś w trakcie budowy unikał stresu związanego z nieprzewidzianymi wydatkami.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
300 zł
Bestseller
100% rabatu na Dedykowany Projekt ogrzewania podczerwienią
648 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Przytulna Oaza 76 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających wąską działkę, co jest szczególnie istotne, gdy nie można pozwolić sobie na budynek o dużych wymiarach. Dom cechuje się prostą bryłą, przez co jest tani w budowie. W tym projekcie kalenica skierowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Przytulna Oaza 76 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W domu przewidziano jadalnię połączoną z salonem. Takie rozwiązanie daje wiele możliwości aranżacji strefy dziennej. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Atutami projektu jest uwzględniona na dole, osobna ubikacja dla gości oraz przestronna i w pełni komfortowa łazienka przewidziana na wyższej kondygnacji. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie trzy przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W projekcie nie mogło również zabraknąć miejsca na wyjątkowo przydatne pomieszczenie gospodarcze. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.
Dołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektu
Buduje mój Extradom
Wymieniaj doświadczenia z innymi inwestorami
oglądaj zdjęcia z budowy
wymieniaj się radami, pomysłami
szukaj inspiracji
Opinie o projekcie domu Przytulna Oaza 76
Ten projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinię
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Przytulna Oaza 76
marcin622
Od początku szukaliśmy projektu, który będzie przedstawiał prosty dom z dwuspadowym dachem bez żadnych udziwnień czy większej ilości okien dachowych. I tak, Przytulna Oaza 76 KRN1023 spełniał nasze wymagania i dla nas był najbardziej funkcjonalny spośród tych projektów, które jeszcze przejrzeliśmy przez pół roku poszukiwań.Budowa naszego domu nie trwała długo i wszystko udało się zrobić w miarę sprawnie. Nie mieliśmy absolutnie żadnych problemów z samym projektem, ale ekipy budowlane i poszczególni fachowcy to już oczywiście całkiem inna historia. Teraz mieszkamy już w domu dwa lata i na tą chwilę absolutnie nic byśmy już nie zmieniali. Budynek został docieplony 15cm styropianu i wybraliśmy doń piec na ekogroszek, co okazało się dobrą decyzją. Tygodniowo spalamy średnio 150kg opału, co w porównaniu z 13 tonami węgla w poprzednim domu jest zdecydowanie niebagatelną różnicą. W domu mamy także ogrzewanie podłogowe, które naprawdę świetnie się sprawdza, obniżając trochę koszty i dłużej utrzymując pożądaną temperaturę.Bardzo odpowiada nam układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Przytulna Oaza 76 KRN1023. Jest prosty i bardzo funkcjonalny. Cała przestrzeń domu jest odpowiednio wykorzystana i bardzo łatwo się przyzwyczaić. W zasadzie nie wprowadziliśmy żadnych zmian. Jedynie podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak i otworzyliśmy bardziej kuchnię na salon. Otóż, zamiast pełnej ściany zrobiliśmy barek. Dla naszej czwórki ilość pomieszczeń, ich metraż, a także cała powierzchnia domu jest świetnie dostosowana. Dwa duże okna wyjściowe w salonie wychodzą na południe, więc całymi dniami otwarta przestrzeń jest pięknie doświetlona. Powiększyliśmy jednak okno na klatce schodowej i dodaliśmy jedno w górnej łazience.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Przytulna Oaza 76 KRN1023. Mieszka nam się bardzo wygodnie i raczej nic bym więcej w domu nie zmieniał. Cieszę się, że wybraliśmy taki, którego nie trzeba było przerabiać w 50%, aby dostosować do swoich potrzeb. Polecam i pozdrawiam.
Ania1023
Szukając odpowiedniego projektu zależało nam, aby uwzględnione w nim rozwiązania oraz przewidziana liczba pomieszczeń odpowiadały naszym wymaganiom. Dodatkowo powierzchnia użytkowa domu musiała być dopasowana do potrzeb naszej rodziny. Oprócz tego zwracaliśmy uwagę na wymiary budynku, aby móc postawić go na naszej wąskiej działce. Wszystkie te warunki spełniał projekt domu Przytulna Oaza 76 KRN1023.Cena inwestycji nie należała do najniższych, ale jednocześnie nie była bardzo wysoka. Myślę, że w tej kwestii bardzo dużo zależy od użytych materiałów. My budowaliśmy z bloczków Suporex, a budynek z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm. Warstwę izolacyjną poddasza tworzy wełna mineralna. Cała realizacja odbyła się sprawnie, a fachowcy nie skarżyli się na czytelność projektu.Zamawiając projekt Przytulna Oaza 76 KRN1023 od razu poprosiliśmy o naniesienie w nim modyfikacji polegającej na zamianie miejscami klatki schodowej i ubikacji. Dzięki temu mogliśmy zlikwidować jeden kanał wentylacyjny, gdyż obecnie łazienka na parterze i kominek w salonie mają jeden wspólny. Kolejną zmianą było zrobienie osobnego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie, gdyż chcąc zanieść do niej opał z podwórka nie musimy przechodzić przez część mieszkalną. Oprócz tego zmieniliśmy przeznaczenie pralni i teraz w tym miejscu mamy dodatkowy pokój. Na chwilę obecną poprawiłabym jeszcze jedną rzecz. Teraz widzę, że wiatrołap jest jednak nieco za wąski, więc dobrym pomysłem będzie powiększenie go kosztem części kotłowni. Jest ona naprawdę duża, więc nie będzie z tym żadnego problemu nawet przy wstawieniu do niej sporego pieca.Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż główne wejście mamy po stronie wschodniej, a taras wychodzi na zachód. W pomieszczeniach znajdujących się od frontu jest nieco ciemniej niż w pozostałych, dlatego też nieco żałuję, iż nie zdecydowałam się na powiększenie okien znajdujących się na tej ścianie.Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Przytulna Oaza 76 KRN1023 był dobrą decyzją. Wewnętrzny układ jest funkcjonalny. Najbardziej cieszy mnie duży salon oraz połączona z nim kuchnia.
marcin622
Od początku szukaliśmy projektu, który będzie przedstawiał prosty dom z dwuspadowym dachem bez żadnych udziwnień czy większej ilości okien dachowych. I tak, Przytulna Oaza 76 KRN1023 spełniał nasze wymagania i dla nas był najbardziej funkcjonalny spośród tych projektów, które jeszcze przejrzeliśmy przez pół roku poszukiwań.Budowa naszego domu nie trwała długo i wszystko udało się zrobić w miarę sprawnie. Nie mieliśmy absolutnie żadnych problemów z samym projektem, ale ekipy budowlane i poszczególni fachowcy to już oczywiście całkiem inna historia. Teraz mieszkamy już w domu dwa lata i na tą chwilę absolutnie nic byśmy już nie zmieniali. Budynek został docieplony 15cm styropianu i wybraliśmy doń piec na ekogroszek, co okazało się dobrą decyzją. Tygodniowo spalamy średnio 150kg opału, co w porównaniu z 13 tonami węgla w poprzednim domu jest zdecydowanie niebagatelną różnicą. W domu mamy także ogrzewanie podłogowe, które naprawdę świetnie się sprawdza, obniżając trochę koszty i dłużej utrzymując pożądaną temperaturę.Bardzo odpowiada nam układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu Przytulna Oaza 76 KRN1023. Jest prosty i bardzo funkcjonalny. Cała przestrzeń domu jest odpowiednio wykorzystana i bardzo łatwo się przyzwyczaić. W zasadzie nie wprowadziliśmy żadnych zmian. Jedynie podnieśliśmy ściankę kolankową o jeden pustak i otworzyliśmy bardziej kuchnię na salon. Otóż, zamiast pełnej ściany zrobiliśmy barek. Dla naszej czwórki ilość pomieszczeń, ich metraż, a także cała powierzchnia domu jest świetnie dostosowana. Dwa duże okna wyjściowe w salonie wychodzą na południe, więc całymi dniami otwarta przestrzeń jest pięknie doświetlona. Powiększyliśmy jednak okno na klatce schodowej i dodaliśmy jedno w górnej łazience.Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Przytulna Oaza 76 KRN1023. Mieszka nam się bardzo wygodnie i raczej nic bym więcej w domu nie zmieniał. Cieszę się, że wybraliśmy taki, którego nie trzeba było przerabiać w 50%, aby dostosować do swoich potrzeb. Polecam i pozdrawiam.
Ania1023
Szukając odpowiedniego projektu zależało nam, aby uwzględnione w nim rozwiązania oraz przewidziana liczba pomieszczeń odpowiadały naszym wymaganiom. Dodatkowo powierzchnia użytkowa domu musiała być dopasowana do potrzeb naszej rodziny. Oprócz tego zwracaliśmy uwagę na wymiary budynku, aby móc postawić go na naszej wąskiej działce. Wszystkie te warunki spełniał projekt domu Przytulna Oaza 76 KRN1023.Cena inwestycji nie należała do najniższych, ale jednocześnie nie była bardzo wysoka. Myślę, że w tej kwestii bardzo dużo zależy od użytych materiałów. My budowaliśmy z bloczków Suporex, a budynek z zewnątrz ociepliliśmy styropianem o grubości 15 cm. Warstwę izolacyjną poddasza tworzy wełna mineralna. Cała realizacja odbyła się sprawnie, a fachowcy nie skarżyli się na czytelność projektu.Zamawiając projekt Przytulna Oaza 76 KRN1023 od razu poprosiliśmy o naniesienie w nim modyfikacji polegającej na zamianie miejscami klatki schodowej i ubikacji. Dzięki temu mogliśmy zlikwidować jeden kanał wentylacyjny, gdyż obecnie łazienka na parterze i kominek w salonie mają jeden wspólny. Kolejną zmianą było zrobienie osobnego wyjścia z kotłowni na zewnątrz. Jest to naprawdę praktyczne rozwiązanie, gdyż chcąc zanieść do niej opał z podwórka nie musimy przechodzić przez część mieszkalną. Oprócz tego zmieniliśmy przeznaczenie pralni i teraz w tym miejscu mamy dodatkowy pokój. Na chwilę obecną poprawiłabym jeszcze jedną rzecz. Teraz widzę, że wiatrołap jest jednak nieco za wąski, więc dobrym pomysłem będzie powiększenie go kosztem części kotłowni. Jest ona naprawdę duża, więc nie będzie z tym żadnego problemu nawet przy wstawieniu do niej sporego pieca.Nasz dom usytuowany jest w ten sposób, iż główne wejście mamy po stronie wschodniej, a taras wychodzi na zachód. W pomieszczeniach znajdujących się od frontu jest nieco ciemniej niż w pozostałych, dlatego też nieco żałuję, iż nie zdecydowałam się na powiększenie okien znajdujących się na tej ścianie.Myślę, że wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Przytulna Oaza 76 KRN1023 był dobrą decyzją. Wewnętrzny układ jest funkcjonalny. Najbardziej cieszy mnie duży salon oraz połączona z nim kuchnia.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki