Projekt domu Poziomka B garaż WRD1105

Cena projektu: 2 590 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
97,3 m²
Min. szer. działki
15,4 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
115,3 m²
Kąt nach. dachu
47°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Niewielki dom jednorodzinny Poziomka wersja B z pojedynczym garażem wyposażono w poddasze użytkowe i wysunięty przed fasadę garaż na jedno stanowisko. Wąska, zwieńczona stromym dachem kopertowym bryła kryje w sobie przytulne, przedłużone o duży taras wnętrze. Przednia i tylna ściana zostały rozrzeźbione o płytkie podcienia oraz (wspomniany wyżej) wysunięty wraz z dachem garaż. W bocznych połaciach znalazły się dwie jednospadowe lukarny. Przemyślane usytuowanie kominów pozwoliło zgrabnie wkomponować je w zewnętrzną formę. Dom idealnie nadaje się dla czteroosobowej rodziny, a jego podłużny kształt doskonale sprawdzi się na wąskich działkach. Parter wyraźnie podzielono na dwa rozsunięte względem siebie pasy tej samej szerokości. Z zewnątrz podział ten uwidacznia się w postaci dwóch ryzalitów w krótszych ścianach. Na przedłużeniu wiatrołapu otwiera się obszerna część wspólna, pełniąca funkcję komunikacji, pokoju dziennego i jadalni. Pośrodku pomieszczenie poszerza się o prostopadłe do niego otwarte schody dwubiegowe z dużą duszą. Od strony ogrodu wnętrze łączy się z tarasem, który przylega do całej tylnej ściany. Ukształtowanie budynku pozwoliło wydzielić w nim osłonięty podcień, w narożu którego znalazł się zewnętrzny kominek. Pokój dzienny także posiada podłączony do tego samego przewodu dymowego kominek. Drugi pas zajęła duża i ustawna kuchnia (jej okno wychodzi na podcień), wspomniana klatka schodowa, garaż oraz łącząca go z resztą domu kotłownia. Do wiatrołapu przylega także drobna, obsługująca przyziemie toaleta. Strefę nocną zlokalizowano na poddaszu. Mimo ograniczonej szerokości, udało się wydzielić bardzo ustawne pomieszczenia. Dwa duże pokoje z wnękami na szafy przylegają do całej bocznej ściany. W większym z nich zaproponowano sypialnię małżeńską, którą powiększono o ryzalit od strony ogrodu. Pośrodku przeciwległej dłuższej ściany zlokalizowany jest połączony ze schodami hall. Od strony posesji dostępny jest z niego trzeci, najmniejszy pokój. Spora łazienka po drugiej stronie dedykowana jest wszystkim użytkownikom poddasza. Bezpośrednio z niej dostaniemy się również do pomieszczenia gospodarczego nad garażem, które można zagospodarować jako pralnię połączoną z suszarnią. Urokliwa z zewnątrz i przytulna w środku Poziomka wersja B z pojedynczym garażem stanowi idealny projekt dla niedużej rodziny. Wielkim atutem budynku jest niewielka szerokość, która zadowoli właścicieli wąskich działek. Konsekwentny podział bryły na dwie części ułatwił funkcjonalne rozplanowanie pomieszczeń. Dzięki otwartej, szerokiej klatce schodowej parter zdaje się być bardziej przestronny, a komunikacja na poddaszu jest znacznie ułatwiona. Plusem jest też dodatkowe pomieszczenie za łazienką na górze oraz spora przestrzeń pod górnym biegiem schodów. Dwa kominki mogą służyć jako uzupełnienie podstawowej metody grzewczej (lub nawet główne źródła ciepła).

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Poziomka B garaż - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 wc
3,3 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
37,7 m²
4 kuchnia
10,7 m²
5 kotłownia
6,8 m²
6 garaż jednostan.
21,3 m²
razem
84,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Poziomka B garaż - Rzut poddasza

1 hall + schody
3,2 m²
2 pokój
5,7 m²
3 pokój
13 m²
4 pokój
12,3 m²
5 łazienka
6,8 m²
6 pom. gospodarcze
1,2 m²
razem
42,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Poziomka B garaż na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Poziomka B garaż
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

183 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Strop: gęstożebrowy Teriva I. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian Termonium Fasada 20cm. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna. Ogrzewanie: gaz / paliwo stałe. Okna połaciowe: Velux.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Pracownia Projektowa

Recenzje projektu Poziomka B garaż

  – 0 głosów

Projekt domu Poziomka B garaż należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Poziomka B garaż

Projekt domu Poziomka A

Poziomka A

106 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych