Projekt domu Poziomka wersja B z pojedynczym garażem WRD1105

Cena projektu: 2 390 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
97,3 m²
Min. szer. działki
15,3 m
Wysokość budynku
8,1 m
Pow. zabudowy
112 m²
Kubatura
600,5 m³
Kąt nach. dachu
47°
Pow. dachu
212 m²
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Niewielki dom jednorodzinny Poziomka wersja B z pojedynczym garażem wyposażono w poddasze użytkowe i wysunięty przed fasadę garaż na jedno stanowisko. Wąska, zwieńczona stromym dachem kopertowym bryła kryje w sobie przytulne, przedłużone o duży taras wnętrze. Przednia i tylna ściana zostały rozrzeźbione o płytkie podcienia oraz (wspomniany wyżej) wysunięty wraz z dachem garaż. W bocznych połaciach znalazły się dwie jednospadowe lukarny. Przemyślane usytuowanie kominów pozwoliło zgrabnie wkomponować je w zewnętrzną formę. Dom idealnie nadaje się dla czteroosobowej rodziny, a jego podłużny kształt doskonale sprawdzi się na wąskich działkach. Parter wyraźnie podzielono na dwa rozsunięte względem siebie pasy tej samej szerokości. Z zewnątrz podział ten uwidacznia się w postaci dwóch ryzalitów w krótszych ścianach. Na przedłużeniu wiatrołapu otwiera się obszerna część wspólna, pełniąca funkcję komunikacji, pokoju dziennego i jadalni. Pośrodku pomieszczenie poszerza się o prostopadłe do niego otwarte schody dwubiegowe z dużą duszą. Od strony ogrodu wnętrze łączy się z tarasem, który przylega do całej tylnej ściany. Ukształtowanie budynku pozwoliło wydzielić w nim osłonięty podcień, w narożu którego znalazł się zewnętrzny kominek. Pokój dzienny także posiada podłączony do tego samego przewodu dymowego kominek. Drugi pas zajęła duża i ustawna kuchnia (jej okno wychodzi na podcień), wspomniana klatka schodowa, garaż oraz łącząca go z resztą domu kotłownia. Do wiatrołapu przylega także drobna, obsługująca przyziemie toaleta. Strefę nocną zlokalizowano na poddaszu. Mimo ograniczonej szerokości, udało się wydzielić bardzo ustawne pomieszczenia. Dwa duże pokoje z wnękami na szafy przylegają do całej bocznej ściany. W większym z nich zaproponowano sypialnię małżeńską, którą powiększono o ryzalit od strony ogrodu. Pośrodku przeciwległej dłuższej ściany zlokalizowany jest połączony ze schodami hall. Od strony posesji dostępny jest z niego trzeci, najmniejszy pokój. Spora łazienka po drugiej stronie dedykowana jest wszystkim użytkownikom poddasza. Bezpośrednio z niej dostaniemy się również do pomieszczenia gospodarczego nad garażem, które można zagospodarować jako pralnię połączoną z suszarnią. Urokliwa z zewnątrz i przytulna w środku Poziomka wersja B z pojedynczym garażem stanowi idealny projekt dla niedużej rodziny. Wielkim atutem budynku jest niewielka szerokość, która zadowoli właścicieli wąskich działek. Konsekwentny podział bryły na dwie części ułatwił funkcjonalne rozplanowanie pomieszczeń. Dzięki otwartej, szerokiej klatce schodowej parter zdaje się być bardziej przestronny, a komunikacja na poddaszu jest znacznie ułatwiona. Plusem jest też dodatkowe pomieszczenie za łazienką na górze oraz spora przestrzeń pod górnym biegiem schodów. Dwa kominki mogą służyć jako uzupełnienie podstawowej metody grzewczej (lub nawet główne źródła ciepła).

Rzut kondygnacji projektu Poziomka wersja B z pojedynczym garażem - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,6 m²
2 wc
3,3 m²
3 pokój dzienny + jadalnia
37,7 m²
4 kuchnia
10,7 m²
5 kotłownia
6,8 m²
6 garaż jednostan.
21,3 m²
razem
84,4 m²

Rzut kondygnacji projektu Poziomka wersja B z pojedynczym garażem - Rzut poddasza

1 hall + schody
3,2 m²
2 pokój
5,7 m²
3 pokój
13 m²
4 pokój
12,3 m²
5 łazienka
6,8 m²
6 pom. gospodarcze
1,2 m²
razem
42,2 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Poziomka wersja B z pojedynczym garażem na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Poziomka wersja B z pojedynczym garażem
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
32 640 zł

stan surowy otwarty
82 586 zł

stan surowy zamknięty
16 081 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 188 569 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe. Ściany zewnętrzne: gazobeton 24cm + styropian 12cm. Ściany wewnętrzne: bloczki gazobetonowe 24cm. Strop: gęstożebrowy Teriva I. Pokrycie dachowe: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HORYZONT Autorskie Projekty Domów

Recenzje projektu Poziomka wersja B z pojedynczym garażem

  – 0 głosów

Projekt domu Poziomka wersja B z pojedynczym garażem należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Poziomka wersja B z pojedynczym garażem

Projekt domu Poziomka energo+ wersja A bez garażu

Projekt domu Poziomka wersja A bez garażu