Projekt domu parterowego Parterowy 1A z obszernym garażem, dachem płaskim, tarasem.
Czytaj więcejProjekt domu Parterowy 1A WAW1139
Powierzchnia użytkowa:
193,30 m²
Pokoje (bez salonu):
4
Stanowiska garażowe:
2
Łazienki + toalety:
3
Min. szer. i dł. działki:
27,19 x 32,89 m
Kąt nachylenia dachu:
1°
Więcej parametrów
Cena projektu:
7 200 zł
pon.-pt. 8-21, sob.-niedz. 9-17
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Ten dom jest bardziej energooszczędny i tańszy w eksploatacji. Standard WT 2021 zmienia obowiązujące dotychczas współczynniki przepuszczalności ciepła. W projekcie dostosowanym do nowych standardów możesz znaleźć:
Paczkę odbierz tak, jak Ci wygodnie! Jeśli zdecydujesz się na płatność przelewem, dostaniesz od nas darmową dostawę. Przesyłkę dostarczy Ci kurier DPD lub InPost, albo wyślemy ją do wskazanego przez Ciebie Paczkomatu InPost.
Sprawdź pozostałe opcjeProjekt możesz zwrócić przez 30 dni, lub wymienić przez 365 dni od daty zakupu. Po 30 dniach pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości dokumentacji.
Dowiedz się więcejAby dopasować projekt do swoich potrzeb, otrzymasz bezpłatne pozwolenie na zmiany. Standardowo obejmuje ono m.in. przesunięcie drzwi, okien, zmianę funkcji pomieszczeń czy rodzaju ogrzewania. Jeśli taka zgoda to za mało, skontaktuj się z naszym Doradcą.
Dowiedz się więcejRzut parteru
Zamów rysunki szczegółowe
Jakie zmiany możesz zrobić w gotowym projekcie domu?
Sprawdź na czym polega adaptacja projektu i dowiedz się jakie zmiany może wprowadzić kierownik budowy, a do jakich potrzebna jest zgoda architekta adaptującego
Dowiedz się więcejSuma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) wszystkich pomieszczeń budynku, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektów występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
Ogrzewanie gazowe
Warunki techniczne (WT) określają maksymalne zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną (Ep) potrzebną do ogrzewania, wentylacji, chłodzenia oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo określają maksymalny współczynnik przenikania ciepła dla ścian zewnętrznych, dachu/stropów, podłogi, okien i drzwi.
Parametr | WT 2017 | WT 2021 |
---|---|---|
Energia pierwotna (Ep) | do 90 kWh/(m2rok) | do 70 kWh/(m2rok) |
Ściany zewnętrzne | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,20 W/m2K |
Dach/stropodachy | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,15 W/m2K |
Podłogi na gruncie | maks. 0,23 W/m2K | maks. 0,30 W/m2K |
Okna i drzwi balkonowe | maks. 1,10 W/m2K | maks. 0,90 W/m2K |
Okna dachowe(połaciowe) | maks. 1,30 W/m2K | maks. 1,10 W/m2K |
Drzwi i bramy | maks. 1,50 W/m2K | maks. 1,30 W/m2K |
Fundamenty: tradycyjne - ławy i stopy żelbetowe. Ściany: bloczek silikatowy + styropian lub wełna mineralna - na etapie adaptacji można zamienić na inny materiał o tej samej wytrzymałości na ściskanie 10-15 MPa, np. pustak ceramiczny. Elewacja: tynk, na fragmentach elewacji drewniany profil wykończeniowy - materiał dodatkowy podkreślający podziały elewacji, taki jak drewno można zamienić na inny, np. płytkę klinkierową. Stropy: żelbetowe wylewane - na etapie adaptacji istnieje możliwość zmiany na stropy gęstożebrowe.Dach: płaski - membrana dachowa - konstrukcja przewidziana dla I strefy wiatrowej i II strefy śniegowej.
Projekt domu Parterowy 1A, a w nim:
Projekt architektoniczny
Projekt konstrukcyjny
Projekt instalacyjny
Zgoda na zmiany
Uprawnienia architektów i branżystów
Charakterystyka energetyczna
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
gratis!Projekty architektury ogrodowej
gratis!Tablica informacyjna
gratis!Dziennik budowy
gratis!Poradnik “Jak urządzić ogród?”
gratis!Materiały promocyjne i kupony rabatowe
gratis!Wszystkie dodatki możesz zamówić telefonicznie u naszego Doradcy.
Oferowane przez naszą pracownię kosztorysy przygotowywane są na podstawie ukończonych i pełnobranżowych dokumentacji projektowych. Kosztorysanci opracowują zestawienia powierzchniowe i ilościowe wszystkich materiałów niezbędnych do realizacji budynku. Następnie, na podstawie katalogów cenowych Sekocenbudu, określane są wartości poszczególnych elementów oraz związanych z nimi robót budowlanych. Katalogi cenowe podają kwoty uśrednione z terenu całego kraju w zleconym systemie budowy (budowa prowadzona przez generalnego wykonawcę). Nasze kosztorysy przedstawiają cenę budowy wybranego domu w stanie wykończonym w podstawowym zakresie, nie ujmują elementów wchodzących w skład instalacji. Ważne informacje dotyczące projektów
Kosztorys zamówiony łącznie z projektem jest dostarczany na płycie CD. Zamawiany oddzielnie jest plikiem w wersji elektronicznej wysyłanym na adres e-mail podany w formularzu.
Plik kosztorysu zawiera:
Kosztorys zawiera dokładne zestawienie materiałów i robocizny z wyjątkiem elementów wchodzących w skład instalacji, których koszt szacuje się na 15% wartości całej inwestycji. Kosztorys nie uwzględnia również dodatkowych instalacji energooszczędnych jak wentylacja mechaniczna.
Wycena stolarki zewnętrznej jest w części projektów określana na podstawie standardowej i niedrogiej technologii PCV. Ten rodzaj stolarki ma pewnie ograniczenia dotyczące maksymalnych rozmiarów okien, dlatego ich wykonanie w tej technologii może się wiązać z koniecznością wprowadzenia dodatkowych podziałów konstrukcyjnych. Niektóre projekty uwzględniają w kosztorysie droższą stolarkę (drewniano-aluminiową), która nie ma ograniczeń wymiarowych.
Podane w kosztorysie określenie „stan deweloperski” oznacza całkowicie wykończony z zewnątrz dom, ze stolarką okienną i drzwiami wejściowymi, rozprowadzone wszystkie instalacje bez ich zakończenia odpowiednią armaturą sanitarną bądź elektryczną, gotowe parapety wewnętrzne, grzejniki c.o. bądź ogrzewanie podłogowe, ściany przygotowane do pomalowania bądź pomalowane jednokrotnie na biało, posadzki gotowe do położenia podłóg.
Jak działa kominek z płaszczem wodnym
Kominek z płaszczem wodnym, w odróżnieniu od zwykłego kominka, posiada wymiennik ciepła, za pomocą którego ciepło powstające w procesie spalania przekazywane jest do instalacji grzewczej. Główne źródło ciepła może stanowić np. kocioł gazowy kondensacyjny. Nad prawidłową pracą kominka czuwa regulator mikroprocesorowy, którego zadaniem jest sterowanie pompą obiegową oraz utrzymanie wymaganej temperatury w jego płaszczu poprzez zapewnienie odpowiedniego środowiska w komorze spalania. Realizowane jest to poprzez otwieranie bądź przymykanie przepustnicy powietrza. Kontrola nad procesem spalania skutkuje również wydłużeniem czasu spalania jednego wkładu paliwa.
Kominek z płaszczem wodnym teoretycznie może stanowić główne źródło ogrzewania, ale ze względów praktycznych takie rozwiązanie jest mało korzystne. Główne minusy to konieczność magazynowania bardzo dużej ilości opału oraz częstego uzupełniania wkładu podczas spalania, co w praktyce oznacza brak możliwości ogrzewania domu podczas dłuższej nieobecności mieszkańców. W związku z tym kominek tego typu powinien być stosowany jako uzupełniające, okresowe źródło energii (wraz z kotłem gazowym lub pompą ciepła). Taka zintegrowana instalacja jest zarządzana automatycznie. Urządzenie sterujące kieruje obwodami w celu optymalnego gospodarowania energią z obu źródeł ciepła, tak aby ich działania wzajemnie się uzupełniały. W momencie spadku temperatury na płaszczu wodnym automatyczny sterownik włącza pracę kotła lub pompy ciepła, natomiast gdy temperatura w kominku wzrasta po dołożeniu opału, praca głównego urządzenia grzewczego zostaje zatrzymana. Współpraca kominka w układzie automatycznym jest ograniczona wyłącznie do urządzeń, w których możliwe jest wstrzymanie pracy jak kocioł gazowy lub pompa ciepła, czego nie da się zrobić w piecach na paliwo stałe.
W naszych opracowaniach kominek z płaszczem wodnym jest źródłem ciepła dodatkowym. Projekt instalacji kominka z płaszczem wodnym oferujemy w dwóch wersjach. W wersji standardowej ogrzewanie pomieszczeń odbywa się za pomocą grzejników tradycyjnych, natomiast w wersji rozszerzonej główny udział w systemie grzewczym ma ogrzewanie podłogowe, natomiast grzejniki tradycyjne występują w sypialniach oraz pomieszczeniach, w których ogrzewanie podłogowe nie jest w stanie dostarczyć wymaganej ilości ciepła. Podstawowym źródłem ciepła w obu przypadkach jest kocioł gazowy kondensacyjny.
Jak działa ogrzewanie podłogowe?
Ogrzewanie podłogowe wodne jest systemem niskotemperaturowym. Większość ciepła, w przeciwieństwie do grzejników tradycyjnych, przekazuje na drodze promieniowania. Woda grzewcza, przepływając przez rurociąg zalany w warstwie jastrychu, oddaje ciepło do pomieszczenia poprzez powierzchnię podłogi. Ważnym elementem, biorąc pod uwagę wydajność takiego grzejnika, jest więc materiał, którym jest pokryta. Najlepiej sprawdzają się rozwiązania ceramiczne, kamienne, bardzo dobrze przewodzące ciepło. Biorąc pod uwagę inny rodzaj wykończenia bądź zastosowanie wykładziny, trzeba liczyć się z możliwością zmniejszenia mocy takiego grzejnika, a także zwrócić uwagę na to, czy konkretny materiał (albo cały system) jest dopuszczony do stosowania z ogrzewaniem podłogowym. Wylewka, w której zalane są rury grzejne, stanowi pewnego rodzaju magazyn ciepła, dlatego ogrzewanie podłogowe charakteryzuje się dużą bezwładnością cieplną. Podłoga wolniej się nagrzewa, ale też wolniej oddaje ciepło, co skutkuje utrzymaniem w pomieszczeniu stabilnej temperatury.
Ogrzewanie podłogowe jest trwałe, estetyczne i pozwala w łatwy sposób zachować czystość. Oddawanie ciepła w większości przez promieniowanie zapobiega zwiększonej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu, a co za tym idzie, ogranicza przenoszenie się kurzu. Pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym jest zbliżony do idealnego i pozwala uzyskać komfort cieplny odpowiedni dla organizmu człowieka. Tego typu ogrzewanie w połączeniu z nowoczesnymi, niskotemperaturowymi źródłami ciepła, jakimi są pompy ciepła bądź też kotły kondensacyjne, pozwala wykorzystać wysoką sprawność systemu oraz stanowi doskonałą, energooszczędną alternatywę dla tradycyjnego ogrzewania. Wybór ogrzewania podłogowego powinien być dokonany już na etapie projektowym. Decydując się na nie, należy liczyć się z tym, że koszt jego wykonania będzie wyższy niż ogrzewania tradycyjnymi grzejnikami. Przy odpowiedniej konfiguracji źródła ciepła bez problemu w jednym budynku można zastosować zarówno ogrzewanie podłogowe, jak i ogrzewanie grzejnikami. Ze względu na dużą bezwładność cieplną montaż ogrzewania podłogowego nie jest zalecany w sypialniach.
Oferowany przez nas projekt zawiera kompletne rozwiązanie instalacji ogrzewczej w budynku z podstawowym udziałem ogrzewania podłogowego oraz źródłem ciepła w postaci kotła gazowego kondensacyjnego bądź pompy ciepła. W projekcie wskazane są lokalizacje i parametry powierzchni grzejnych, nastawy na zaworach równoważących, a także sposób sterowania instalacją ogrzewania podłogowego. Niekiedy ogrzewanie podłogowe nie jest w stanie dostarczyć do pomieszczenia wymaganej ilości ciepła (szczególnie w łazienkach), co jest spowodowane zbyt małą powierzchnią podłogi w stosunku do zapotrzebowania na ciepło. W takim przypadku brakująca ilość ciepła dostarczana jest do pomieszczenia za pomocą grzejników tradycyjnych. Standardowe opracowanie nie zawiera ogrzewania podłogowego w sypialniach ze względu na zbyt dużą bezwładność tego rodzaju ogrzewania, a w konsekwencji utrudnioną możliwość szybkiej regulacji temperatury czyli jej podwyższenia lub obniżenia.
Oprócz egzemplarzy stanowiących komplet dokumentacji projektowej zachęcamy również do nabycia dodatkowego egzemplarza.
Niejednokrotnie po złożeniu projektu do urzędu pojawia się potrzeba ponownego wglądu do dokumentacji.
Dodatkowy egzemplarz projektu posłuży
Atrakcyjna cena sprawia, że warto przemyśleć jego zakup już na etapie kupna projektu, dzięki czemu zaoszczędzimy czas i unikniemy potencjalnych opóźnień przy realizacji wymarzonego domu.
Uwaga! Dodatkowy egzemplarz dostępny jest dla klientów zamawiających projekt bądź dokupujących dodatek do już posiadanego projektu. Możesz kupić maksymalnie jeden dodatkowy egzemplarz projektu.
Dodatkowy egzemplarz projektu może być wykorzystany do celów urzędowych.
Jak działa instalacja inteligentna?
Inteligentna instalacja czyli system inteligentnego domu DEIMIC, to przede wszystkim nowoczesny i innowacyjny sposób na wprowadzenie w naszym nowym domu, wielu udogodnień oraz rozwiązań znacząco poprawiających jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Inteligentna instalacja DEIMIC jest systemem kablowym, który nie generuje fal elektromagnetycznych, jest odporny na wszelkie zakłócenia i gwarantuje niezawodność w działaniu.
System umożliwia zaawansowane sterowanie i zarządzanie instalacjami domowymi oraz elementami wyposażenia tj.:
Projekt domu parterowego Parterowy 1A z obszernym garażem, dachem płaskim, tarasem.
Czytaj więcejProjekt stanowi aktualną i pełną dokumentację zawierającą część architektoniczno - budowlaną, konstrukcyjną wykonawczą, instalacji wewnętrznych, elektrycznych i teletechnicznych, charakterystykę energetyczną oraz uprawnienia projektantów. Dokumentacja zabezpieczona jest specjalną plombą, której usunięcie uniemożliwi jej zwrot oraz wymianę. Zapraszamy do zamówienia przed zakupem rysunków szczegółowych projektu oraz analizy posiadanej działki w celu upewnienia się, że wybrany projekt domu idealnie na nią pasuje.
Czytaj więcejStandardowo, minimalna odległość budynku od granicy działki wynosi:
Pamiętaj że ostateczne dopasowanie projektu do działki potwierdza architekt adaptujący.
Systemy okienne
Velux
Pobierz bezpłatny poradnikDachy solarne
Sunroof
Sprawdź ofertęEnergooszczędne domy prefabrykowane
WOLF Haus
Zapytaj o bezpłatną wycenęKominki i akcesoria kominkowe
Kratki
Sprawdź ofertęNowoczesne systemy stropowe
Stropy
Bezpłatna wycena stropuKompletne systemy ociepleń
Termo Organika
Skonfiguruj swoje ocieplenieDołącz do społeczności osób, które budują ten dom lub są zainteresowane jego budową. Zadawaj pytania, wymieniaj się informacjami, oglądaj zdjęcia z różnych etapów budowy.
Przejdź na stronę społeczności tego projektuTen projekt nie ma jeszcze opinii, bądź pierwszy!
Dodaj opinięPrezentacja projektów specjalnie dla Ciebie