Projekt domu Pan Tadeusz - murowana – ceramika KRD1180

Cena projektu: 3 200 zł 2 400 zł Oszczędzasz 800 zł

Projekt nie spełnia aktualnych Warunków Technicznych i wymaga wprowadzenia zmian na etapie adaptacji.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
134,9 m²
Min. szer. działki
22 m
Wysokość budynku
8,4 m
Pow. zabudowy
125,2 m²
Kubatura
835 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
200 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Pan Tadeusz - murowana – ceramika jest odpowieni na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Uwzględniony w nim wykusz nadaje konstrukcji wyjątkowego charakteru. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. W projekcie przewidziano garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który należy do najsolidniejszych konstrukcji dachowych. Dodatkowo posiada wyróżniający go element w postaci tzw. wolego oka. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Pan Tadeusz - murowana – ceramika to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla tradycyjnych, jak i nowoczesnych gospodyń domowych. Architekt przewidział również miejsce na jadalnię, dzięki czemu wspólne posiłki będą doskonałą okazją do rozmów w rodzinnej atmosferze. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. W projekcie na parterze nie została uwzględniona łazienka, jednak architekt przewidział ją na poddaszu. W projekcie przewidziano cztery sypialnie, które będą odpowiednie dla 4-6 domowników. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Dla osób ceniących sobie otwarte przestrzenie i życie rodzinne, ciekawym rozwiązaniem będzie z pewnością antresola. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Pan Tadeusz - murowana – ceramika jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Pan Tadeusz - murowana – ceramika - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,9 m²
2 hall
13,4 m²
3 pokój dzienny
27,2 m²
4 jadalnia
9,7 m²
5 kuchnia
8,8 m²
6 kotłownia
6,5 m²
7 pom. gospodarcze
5,8 m²
8 łazienka
3,6 m²
9 schody
2,8 m²
10 garaż jednostan.
18,2 m²
razem
98,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Pan Tadeusz - murowana – ceramika - Rzut poddasza

1 korytarz
11,4 m²
2 pokój
13,4 m² (16,8 m²)
3 garderoba
4,5 m²
4 łazienka
7,6 m² (8,9 m²)
5 pokój
13,4 m² (16,8 m²)
6 pokój
8,5 m² (10,7 m²)
7 pokój
10,5 m² (13,6 m²)
8 schody
2,8 m²
razem
72,1 m² (85,5 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Pan Tadeusz - murowana – ceramika na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Pan Tadeusz - murowana – ceramika

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

227 213 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Technologia i konstrukcja: murowana – ceramika. Ściany zewnętrzne: cegła kratówka + styropian. Ściany wewnętrzne: cegła kratówka. Strop: żelbetowy. Konstrukcja dachu: drewniana, mieszana. Rodzaj schodów: żelbetowe. Typ ogrzewania: kocioł na gaz. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna lub blacha. Elewacja: tynk cienkowarstwowy i okładzina kamienna.

Rekomendowani producenci

Autor: Archeton

Opinie mieszkańców domu Pan Tadeusz - murowana – ceramika

Zdjęcie profilowe 11801180
11801180

Zdecydowałem się na projekt Pan Tadeusz - murowana - ceramika KRD1180, ponieważ bardzo spodobał mi się pod kątem wizualnym. Chciałem, aby budynek wyróżniał się spośród nowoczesnych konstrukcji jakie w dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać, dlatego też od początku zależało mi na tradycyjnym domu w klasycznym, wiejskim stylu.

W moim przypadku realizacja odbyła się bez żadnych problemów, a od rozpoczęcia budowy do wprowadzenia się minęły dwa lata. Uwzględnione w projekcie okna nie należą do najtańszych, a ja w dodatku nabyłem te wysokiej klasy. Z tego powodu cena inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego wyniosła o ok. 20 tys. zł. więcej niż oszacował to architekt.

Do wymurowania ścian budynku użyliśmy ceramicznych cegieł, zaś zewnętrzną warstwę izolacyjną tworzy biały styropian o grubości 15 cm. Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe, a w sezonie grzewczym zużywamy ok. 4 tony węgla.

Nie miałem potrzeby wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Pan Tadeusz - murowana - ceramika KRD1180. Oprócz tego, iż jego bryła wyjątkowo przypadła mi do gustu, również wnętrze w całości spełniało moje oczekiwania. Myślę, że nawet teraz nie chciałbym nic w nim zmieniać, a układ pomieszczeń jest moim zdaniem naprawdę funkcjonalny. Bardzo podoba mi się duży salon, gdyż od początku zależało mi na takiej powierzchni strefy wypoczynkowej. Świetnym rozwiązaniem jest dla mnie również spory, przestronny hall. Nie podobają mi się małe, ciasne korytarze, a w tym przypadku wychodząc z wiatrołapu od razu czuje się przestrzeń.

Obecnie w naszym domu mieszkam ja, moja narzeczona oraz nasz pies :-) Myślę jednak, że przy ilości pokoi uwzględnionych w projekcie Pan Tadeusz - murowana - ceramika KRD1180 z pełnym komfortem mogłaby zamieszkać 4-osobowa rodzina. Jestem zadowolony ze swojego wyboru i śmiało mogę polecić go innym. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Pan Tadeusz - murowana – ceramika

  – 0 głosów

Projekt domu Pan Tadeusz - murowana – ceramika należy do kategorii

Projekty podobne do Pan Tadeusz - murowana – ceramika KRD1180

Projekt domu Neptun

Neptun

139,8 m²

Projekt domu Kurdesz - murowana – ceramika -800

Projekt domu Posejdon

Posejdon

135,9 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych