Projekt domu Opus 2 BSA1262

Cena projektu: 4 000 zł 3 650 zł Oszczędzasz 350 złOferta ważna do 7 stycznia 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
200,78 m²
Min. szer. działki
22,45 m
Wysokość budynku
8,59 m
Pow. zabudowy
154,33 m²
Kubatura
910 m³
Kąt nach. dachu
35°
Pow. dachu
255 m²
Liczba pokoi
6 (3 + 3 na parterze)

Opis projektu

Budynek Opus 2 jest alternatywą znanego projektu Opus. W odróżnieniu od pierwotnej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Opus 2 jest idealny na średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem mansardowym, który podnosi walory estetyczne domu. Projekt Opus 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu możemy cieszyć się sporym metrażem nawet na stosunkowo niedużej działce. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. Uwzględniona w projekcie spiżarka znacznie ułatwi zachowanie porządku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Uwzględnionych w domu sześć przestronnych sypialni to optymalna opcja dla 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Niewątpliwą zaletą projektu jest przewidziana w nim funkcjonalna garderoba. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd nawiązuje do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Opus 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,62 m²
2 hall
15,93 m²
3 garderoba
2,22 m²
4 kuchnia
13,99 m²
5 spiżarnia
2,99 m²
6 schody
4,45 m²
7 pokój
13,5 m²
8 pokój dzienny
26,64 m²
9 pokój
13,52 m²
10 łazienka
4,77 m²
11 pokój
13,52 m²
12 kotłownia
4,07 m²
razem
119,22 m²

Rzut kondygnacji projektu Opus 2 - Rzut poddasza

1 korytarz
11,22 m²
2 łazienka
5,7 m²
3 pokój
21,76 m²
4 łazienka
9,13 m²
5 pokój
17,92 m²
6 pokój
15,83 m²
razem
81,56 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Opus 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Opus 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Wycena opracowana przez autora projektu:

247 753 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 35° i 45°. Stropy: żelbetowe, wylewane. Ściany: 2-warstwowe - pustak ceramiczny + styropian. Ogrzewanie: gazowe.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Opus 2

Zdjęcie profilowe Wiesław1262
Wiesław1262

Zdecydowaliśmy się na Projekt domu Opus 2 BSA1262, ponieważ przewidziany w nim układ pomieszczeń przypadł nam do gustu.

Na szczęście podczas realizacji nie natrafiliśmy na żadne trudności. Budowa trwała stosunkowo krótko, gdyż od jej rozpoczęcia do wprowadzenia się do w pełni wykończonego domu minęło 1,5 roku. Cena inwestycji nie była bardzo wygórowana, ale do niskich również nie należała. Uważam, że projektant trafnie oszacował kwotę postawienia budynku w stanie surowym zamknięty i można się nią sugerować.

Nie mieliśmy możliwości podłączenia do działki gazu ziemnego, dlatego też zdecydowaliśmy się na ogrzewanie olejowe. Z tego względu musieliśmy zmienić lokalizację pieca. Po pierwsze, kotłownia przewidziana wewnątrz bryły nie była do tego przystosowana ze względu na swoje nieduże wymiary. Druga sprawa dotyczy tego, iż kocioł olejowy dosyć głośno pracuje i byłoby go słychać w sypialni obok. Postanowiliśmy więc wstawić go do osobnego budynku gospodarczego w pobliżu domu, a miejsce pierwotnej kotłowni wykorzystujemy do przechowywania kurtek i płaszczy. Koszty ogrzewania są w naszym wypadku umiarkowane, jednak myślę że gaz wyszedłby nas taniej.

Na etapie budowy wprowadziliśmy w projekcie Opus 2 BSA1262 kilka zmian, gdyż niektóre rozwiązania wydały nam się nie do końca rozsądne. Klatka schodowa była za wąska, więc postanowiliśmy poszerzyć ją o ok. 30-40 cm. Z racji tego powierzchnia kuchni i pokoju nad nią nieco się zmniejszyła. Na poddaszu za schodami przewidziane jest malutkie pomieszczenie, jednak naszym zdaniem było ono po prostu zbędne. Zrezygnowaliśmy z niego, a dzięki temu klatka schodowa jest obecnie doświetlona przez okno połaciowe znajdujące się w tym miejscu.

Nieco zmieniliśmy także układ poddasza, gdzie usunęliśmy ścianki tworzące największą sypialnię. Jej powierzchnię przeznaczyliśmy na zrobienie drugiego salonu. Stoi w nim telewizor i to właśnie tam wszyscy razem spędzamy wspólne wieczory. Natozamiast z mniejszej łazienki na górze zrobiliśmy dziecięcy pokoik. Jesteśmy 4-osobową rodziną i metraż naszego domu jest dla nas satysfakcjonujący. Na dole są dwie, a na dole trzy sypialnie, więc sądzę że w takim budynku równie komfortowo mieszkałoby się nawet 6 osobom.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Opus 2 BSA1262. Cieszę się również, że udało mi się wprowadzić w nim zmiany, które dopasowały go do wszystkich naszych oczekiwań.

Recenzje projektu Opus 2

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

JackG buduje ten dom  07.02.2018 11:35: Budowę domu rozpoczęliśmy w 2009 roki i trwała dwa lata czyli do 2011. Na dzień dzisiejszy mogę z powodzeniem powiedzieć ze dom jest idealny. Projekt został wybrany ze względu na bryłę budynku i klasyczne rozmieszczenie pomieszczeń, które doskonale sprawdza się w praktyce. Dom jest użytkowy przez rodzinę 2 + 2 więc niewiele, jak na taki budynek. Z powodzeniem może w nim mieszkać duża rodzina 2 + 4 . Parter jest częścią gościnną. dwie sypialnie + duży jasny salon z pokojem kominkowym do którego poszerzyłem wejście aby tworzył jedną całość. Obszerne piętro pełny funkcję mieszkalną i jest nieco zmodyfikowane w stosunku do projektu: dwie sypialnie z dużym holem i pokojem do pracy. (ścianki są gipsowe-kartonowe wiec w każdej chwili można je dalej przekształcać wg. wymagań) W projekcie dodałem piwnice do której wchodzi się ze spiżarni. Koszty ogrzewania gazem są stosunkowo niskie ( ściany docieplone styropian 20 cm, okna drewniane ). Jesteśmy bardzo zadowoleni z projektu !

Projekt domu Opus 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Opus 2

Projekt domu Opus -350

Opus

192,41 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych