Projekt domu Oliwka 2 WAH1583

Cena projektu: 2 850 zł 2 280 zł Oszczędzasz 570 złOferta ważna do 28 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
95,53 m²
Min. szer. działki
21,19 m
Wysokość budynku
6,58 m
Pow. zabudowy
137,23 m²
Kubatura
601 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
194,05 m²
EUco
64,47 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Dom Oliwka 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Oliwka. Projekt domu Oliwka 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Projekt jest idealną propozycją dla osób zainteresowanych domem z dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Oliwka 2 to dom parterowy, co jest szczególnie istotne w przypadku domowników w starszym wieku oraz osób niepełnosprawnych czy z małymi dziećmi. Autor uwzględnił możliwość zagospodarowania poddasza, więc jeśli w przyszłości zajdzie taka potrzeba, można wykonać na tej kondygnacji dodatkowe pokoje. Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, która spełni marzenie każdej gospodyni. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. W projekcie przewidziano dwie łazienki na parterze. Część nocna składa się z trzech sypialni, dlatego też dom jest odpowiedni dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Oliwka 2 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Oliwka 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,55 m²
2 hall
10,18 m²
3 kuchnia
8,62 m²
4 spiżarnia
1,59 m²
5 pokój dzienny
30,88 m²
6 pokój
12,07 m²
7 pokój
10,2 m²
8 łazienka
3,07 m²
9 pokój
9,64 m²
10 łazienka
5,7 m²
11 kotłownia
2,85 m²
razem
98,35 m²

Rzut kondygnacji projektu Oliwka 2 - Rzut poddasza

1 strych
35,61 m² (111,4 m²)
razem
35,61 m² (111,4 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Oliwka 2 na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

167 622 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: betonowe ławy i ściany fundamentowe z bloczków betonowych. Ściany zewnętrzne: ściany murowane - pustaki porotherm 25 + styropian + tynk cienkowarstwowy. Strop: Teriva. Elewacje: tynk cienkowarstwowy na styropianie. Pokrycie dachu: dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: MG Projekt

Opinie mieszkańców domu Oliwka 2

Zdjęcie profilowe michal_kadziela
michal_kadziela
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu Oliwka 2 WAH1583, ponieważ od początku zależało nam na budowie małego i jednocześnie w pełni komfortowego domu. Mamy z żoną dwójkę dzieci i chcieliśmy, aby każde z nich miało swój własny pokój, więc trzy sypialnie wydały nam się idealnym rozwiązaniem. Duży wpływ na naszą decyzję miał uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń, który został bardzo funkcjonalnie przemyślany - szczególnie ze względu na widoczny podział domu na strefy. Część dzienna oddzielona jest od nocnej długim korytarzem, co wyjątkowo nam odpowiadało. Sporym atutem wybranego projektu jest również prosta, nieskomplikowana forma bryły.

Postanowiliśmy wybudować dom systemem gospodarczym. Większość prac wykonywaliśmy samodzielnie, a dodatkowo pomagali nam jeszcze inni członkowie rodziny. Na szczęście cała inwestycja przebiegła bardzo sprawnie i wszystko udało nam się wykonać w stosunkowo krótkim czasie - do nowego, w pełni wykończonego domu mogliśmy wprowadzić się już po dwóch latach od rozpoczęcia budowy. Do wymurowania ścian użyliśmy bloczków z betonu komórkowego, strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach w całości odeskowaliśmy i przykryliśmy blachodachówką. Z racji zastosowanej przez nas ekonomicznej metody budowy, trudno jest mi się odnieść do poprawności kosztorysu. Przy dużym nakładzie pracy własnej, koszty inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego były w naszym przypadku o ponad połowę niższe w stosunku do oszacowanych.

W kotłowni zainstalowaliśmy piec na paliwo stałe, w którym palimy ekogroszkiem. Obecnie jesteśmy w trakcie pierwszej zimy od zamieszkania, dlatego też póki co ciężko jest mi jednoznacznie określić faktyczne koszty eksploatacji. Podejrzewam jednak, że od jesieni do końca sezonu grzewczego wystarczą nam łącznie 3 tony opału - razem z ogrzaniem wody użytkowej.

Rozkład wnętrza zaproponowany w projekcie domu parterowego Oliwka 2 WAH1583 został doskonale przemyślany. To właśnie uwzględnione w nim praktyczne rozwiązania miały największy wpływ na jego realizację, dlatego też cały układ wykonaliśmy zgodnie z wizją architekta. Jedyną wprowadzoną przez nas zmianą była rezygnacja z narożnego okna w kuchni, zamiast którego wstawiliśmy przeszklenie o standardowych wymiarach. Było to prostsze w wykonaniu, a dodatkowo uzyskaliśmy w kuchni więcej miejsca na powieszenie szafek. Innych modyfikacji nie nanosiliśmy, aczkolwiek obecnie rozważyłbym zmianę ułożenia schodów na strych. Chcąc wejść na schody, musimy przejść przez cały korytarz przy sypialniach, co czasem bywa uciążliwe. Z pewnością lepszym pomysłem byłoby ich odwrócenie, tak aby wejście na schody znajdowało się bezpośrednio od strony salonu. W tym miejscu znajduje się jednak ściana konstrukcyjna, dlatego też chcąc wprowadzić taką zmianę należy skonsultować kwestie architektoniczne z projektantem adaptującym i kierownikiem budowy już na wczesnym etapie realizacji.
Usytuowanie naszego domu względem stron świata jest moim zdaniem idealne. Front znajduje się od wschodu, zaś przeszklenia w części dziennej wychodzą na południe, dzięki czemu niskie słońce na horyzoncie zimą dodatkowo ogrzewa tą przestrzeń. Ilość oraz wymiary okien są optymalne i nie ma potrzeby ich zwiększania. We wszystkich pomieszczeniach przez cały dzień mamy wystarczająco jasno. Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu Oliwka 2 WAH1583, a nowy dom w całości spełnia nasze oczekiwania. Jego największą zaletą jest wyraźny podział domu na część nocną z sypialniami domowników oraz dzienną, w której spędzamy większość czasu w ciągu dnia całą rodziną. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Oliwka 2

  4,5 – 2 głosy

5
50%
4
50%
3
0%
2
0%
1
0%

Marta717 buduje ten dom  10.03.2019 16:17: Oliwka to idealny projekt domu z dachem dwuspadowym. Budujemy od 1 grudnia 2018r obecnie czekamy na zalanie stropu. Zamieniliśmy parotherm na solbet i powiększyliśmy dom o jakieś 2m2 co dało nam powierzchnię domu ok 115m2 . Zyskaliśmy dzięki temu 3 piękne pokoje o wielkości 15m2. Ogrzewanie gazowe, podłogówka na całej powierzchni domu. Zrezygnowaliśmy z kominka w salonie. Planujemy wprowadzić się na święta Bożego Narodzenia 2019r 😊 Jesteśmy zakochani w Oliwce od wielu lat i nadal się to nie zmienia 😍

michal_kadziela buduje ten dom  25.01.2017 10:23

Projekt domu Oliwka 2 należy do kategorii

Projekty podobne do Oliwka 2 WAH1583

Projekt domu Santia -250 3D iDesigner

Santia

92,79 m²

Projekt domu Muna

Muna

95,57 m²

Projekt domu Franklin IV LMB101c

Franklin IV LMB101c

104,13 m²

Projekt domu Dom przy Przyjemnej 14 bis -350

Projekt domu KA78 -250

KA78

103,09 m²

Projekt domu Zosia 5 -618 3D iDesigner

Zosia 5

87,47 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych