Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
🎅🏻 Kup projekt, podaruj Wigilię. W podziękowaniu prezent dla Ciebie!
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
346 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
67 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
228 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
51 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
145,02 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
183,32 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
301,31 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
662,70 m³
Powierzchnia dachu
265 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
36°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
7,64 m
Szerokość elewacji
15,70 m
Długość elewacji
12,80 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,70 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,80 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
63,25 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
30 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Dodatkowo istnieje możliwość zamówienia projektu z
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Charakterystyka: Dom parterowy z poddaszem użytkowym, niepodpiwniczony, z garażem dwustanowiskowym Przeznaczenie: Dom dla 3-5-osobowej rodzinyTechnologia: Fundamenty: ławy, bloczki betonowe 24 cm, ocieplenie styropian 15 cm. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, pustaki ceramiki poryzowanej 24 cm, ocieplenie 20 cm. Ściany wewnętrzne: murowane, ściany nośne z pustaków ceramiki poryzowanej 24 cm. Podłoga na gruncie: płyta betonowa, ocieplenie styropian 15 cm. Strop: międzypiętrowy gęstożebrowy Teriva. Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 30 cm, dachówka płaska lub inna o podobnych parametrach. Inne: schody wewnętrzne drewnianeRozwiązania instalacje. Ogrzewanie: piec gazowy, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny i okładzina z płyty HPL z naturalną okleiną drewnianą firmy Prodema. Stolarka: drewniana, PCV lub aluminiowa, drzwi wejściowe i brama garażowa firmy Hörmann Okna połaciowe i kolankowe: rozwiązania technologiczne firmy Fakro. Otoczenie: system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze wiśnia.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Odbierz aż 1 000 zł rabatu na adaptację!
1 000 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
300 zł
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Oze
Wentylacja mechaniczna z rekuperacją
700 zł
Projekt garażu, altany lub budynku gospodarczego
1 100 zł
1 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Budynek Olaf G2 został stworzony na wzór znanego projektu Olaf G2 energo plus. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Olaf G2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że oryginalnie się prezentuje. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem wielospadowym, który podnosi walory estetyczne domu. Projekt Olaf G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dzięki kuchennej wyspie, którą autor uwzględnił w projekcie, kilku domowników jednocześnie może zaangażować się w przygotowywanie posiłków. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Olaf G2 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Olaf G2
Irek443
Od początku szukaliśmy projektu domu o średnim metrażu od 100 do 160 m². Zwracaliśmy szczególną uwagę na w pełni funkcjonalny układ pomieszczeń i chcieliśmy, aby na poddaszu znajdowały się trzy sypialnie i łazienka. W pewnym momencie natrafiliśmy na projekt Olaf G2 WRC2570, który w całości odpowiadał naszej pierwotnej wizji idealnego domu. Obydwoje z żoną byliśmy wyjątkowo zgodni co do decyzji o jego realizacji, tym bardziej że ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam również pod kątem wizualnym.Cała budowa przebiegła sprawnie i wszystko odbyło się po naszej myśli. Fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami, a dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była jak najbardziej poprawnie sporządzona. Myślę jednak, że warto zwrócić uwagę na fakt, iż w pomieszczeniach na poddaszu znajdują się wolnostojące słupy podtrzymujące. Na początku chcieliśmy je wyeliminować, aczkolwiek wiązało się to z dodatkową adaptacją i modyfikacją więźby, co opóźniłoby przebieg prac i finalnie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Co prawda, udało nam się ciekawie zaaranżować filary, aczkolwiek myślę że warto rozważyć zmianę tego elementu.Projekt domu Olaf G2 WRC2570 nabyliśmy w lutym 2015 r. Po niedługim czasie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i już w lipcu przystąpiliśmy do wykopów fundamentowych Po roku budynek był już przykryty dachem, a na chwilę obecną (sierpień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne wykończenia. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Cerpol Kozłowice, strop zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy płaską dachówką Orea 9. Uważam, że kosztorys dotyczący realizacji projektu domu Olaf G2 WRC2570 na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji został poprawnie oszacowany i inni Inwestorzy mogą sugerować się podaną w nim kwotą.Projekt domu Olaf G2 WRC2570 w całości spełniał wszystkie nasze oczekiwania, dlatego też w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Jedyne zmiany jakie wprowadziliśmy polegały na zmniejszeniu okna w kuchni do standardowych wymiarów, poszerzeniu tarasu o 1 m, a także lekko podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Oprócz tego, w łazience na poddaszu wygospodarowaliśmy osobną niedużą pralnię.Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Olaf G2 WRC2570 była bardzo dokładnie przemyślana. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego nie czuliśmy potrzeby aby cokolwiek zmieniać w tej kwestii. Wnętrze jest w komfortowe w użytkowaniu, niezwykle funkcjonalne i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Pomieszczenia są przestronne, a komunikacja między nimi w pełni wygodna. Od zawsze bardzo podobały nam się strefy z kuchnią otwartą na salon i przyznam, że takie rozwiązanie naprawdę świetnie się sprawdza. Bardzo praktyczne są również bezpośrednie wejścia do spiżarki zarówno z kuchni, jak i wiatrołapu. Projekt domu Olaf G2 WRC2570 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
Irek443
Od początku szukaliśmy projektu domu o średnim metrażu od 100 do 160 m². Zwracaliśmy szczególną uwagę na w pełni funkcjonalny układ pomieszczeń i chcieliśmy, aby na poddaszu znajdowały się trzy sypialnie i łazienka. W pewnym momencie natrafiliśmy na projekt Olaf G2 WRC2570, który w całości odpowiadał naszej pierwotnej wizji idealnego domu. Obydwoje z żoną byliśmy wyjątkowo zgodni co do decyzji o jego realizacji, tym bardziej że ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam również pod kątem wizualnym.Cała budowa przebiegła sprawnie i wszystko odbyło się po naszej myśli. Fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami, a dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była jak najbardziej poprawnie sporządzona. Myślę jednak, że warto zwrócić uwagę na fakt, iż w pomieszczeniach na poddaszu znajdują się wolnostojące słupy podtrzymujące. Na początku chcieliśmy je wyeliminować, aczkolwiek wiązało się to z dodatkową adaptacją i modyfikacją więźby, co opóźniłoby przebieg prac i finalnie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Co prawda, udało nam się ciekawie zaaranżować filary, aczkolwiek myślę że warto rozważyć zmianę tego elementu.Projekt domu Olaf G2 WRC2570 nabyliśmy w lutym 2015 r. Po niedługim czasie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i już w lipcu przystąpiliśmy do wykopów fundamentowych Po roku budynek był już przykryty dachem, a na chwilę obecną (sierpień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne wykończenia. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Cerpol Kozłowice, strop zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy płaską dachówką Orea 9. Uważam, że kosztorys dotyczący realizacji projektu domu Olaf G2 WRC2570 na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji został poprawnie oszacowany i inni Inwestorzy mogą sugerować się podaną w nim kwotą.Projekt domu Olaf G2 WRC2570 w całości spełniał wszystkie nasze oczekiwania, dlatego też w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Jedyne zmiany jakie wprowadziliśmy polegały na zmniejszeniu okna w kuchni do standardowych wymiarów, poszerzeniu tarasu o 1 m, a także lekko podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Oprócz tego, w łazience na poddaszu wygospodarowaliśmy osobną niedużą pralnię.Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Olaf G2 WRC2570 była bardzo dokładnie przemyślana. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego nie czuliśmy potrzeby aby cokolwiek zmieniać w tej kwestii. Wnętrze jest w komfortowe w użytkowaniu, niezwykle funkcjonalne i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Pomieszczenia są przestronne, a komunikacja między nimi w pełni wygodna. Od zawsze bardzo podobały nam się strefy z kuchnią otwartą na salon i przyznam, że takie rozwiązanie naprawdę świetnie się sprawdza. Bardzo praktyczne są również bezpośrednie wejścia do spiżarki zarówno z kuchni, jak i wiatrołapu. Projekt domu Olaf G2 WRC2570 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki