Projekt domu Olaf G2 WRC2570

Cena projektu: 3 100 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Udostępnij
Pow. użytkowa
145,02 m²
Min. szer. działki
23,7 m
Wysokość budynku
7,64 m
Pow. zabudowy
183,32 m²
Kubatura
662,67 m³
Kąt nach. dachu
36°
Pow. dachu
265 m²
EUco
30 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Budynek Olaf G2 został stworzony na wzór znanego projektu Olaf G2 energo plus. W odróżnieniu od podstawowej wersji projekt ma mniej pokoi, mniejszą powierzchnię. Projekt domu Olaf G2 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się bryłą w kształcie litery L, co sprawia, że oryginalnie się prezentuje. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną równolegle do drogi, co często określane jest w warunkach zabudowy. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem wielospadowym, który podnosi walory estetyczne domu. Projekt Olaf G2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Otwarta kuchnia to rozwiązanie dające wiele możliwości aranżacyjnych, zarówno nowoczesnych jak i tradycyjnych. Dzięki kuchennej wyspie, którą autor uwzględnił w projekcie, kilku domowników jednocześnie może zaangażować się w przygotowywanie posiłków. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Praktycznym rozwiązaniem jest uwzględnienie w projekcie dwóch łazienek - zarówno na dole jak i na górze. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Olaf G2 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu nowoczesnego i idealnie wpisze się w trendy nowo powstających osiedli.

Rzut kondygnacji projektu Olaf G2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,72 m²
2 hall + schody
11,52 m²
3 kuchnia
12,55 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
26,83 m²
5 korytarz
3,45 m²
6 pokój
17,1 m²
7 łazienka
3,42 m²
8 pom. gospodarcze
4,69 m²
9 kotłownia
7,83 m²
10 garaż dwustan.
32,52 m²
razem
124,63 m²

Rzut kondygnacji projektu Olaf G2 - Rzut poddasza

1 korytarz
7,38 m²
2 pokój
17,16 m²
3 garderoba
4,11 m²
4 pokój
11,63 m²
5 pokój
10,1 m²
6 łazienka
10,34 m²
razem
60,72 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Olaf G2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Olaf G2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Kosztorys opracowany przez autora projektu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 391 703 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: ławy, bloczki betonowe 24 cm, ocieplenie styropian 15 cm. Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, pustaki ceramiki poryzowanej 24 cm, ocieplenie 20 cm. Ściany wewnętrzne: murowane, ściany nośne z pustaków ceramiki poryzowanej 24 cm. Podłoga na gruncie: płyta betonowa, ocieplenie styropian 15 cm. Strop: międzypiętrowy gęstożebrowy Teriva. Dach: konstrukcja drewniana, ocieplenie wełna mineralna 30 cm, dachówka płaska lub inna o podobnych parametrach. Inne: schody wewnętrzne drewniane.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Olaf G2

Zdjęcie profilowe Irek443
Irek443
Od początku szukaliśmy projektu domu o średnim metrażu od 100 do 160 m². Zwracaliśmy szczególną uwagę na w pełni funkcjonalny układ pomieszczeń i chcieliśmy, aby na poddaszu znajdowały się trzy sypialnie i łazienka. W pewnym momencie natrafiliśmy na projekt Olaf G2 WRC2570, który w całości odpowiadał naszej pierwotnej wizji idealnego domu. Obydwoje z żoną byliśmy wyjątkowo zgodni co do decyzji o jego realizacji, tym bardziej że ukazany na rysunkach budynek bardzo spodobał się nam również pod kątem wizualnym.

Cała budowa przebiegła sprawnie i wszystko odbyło się po naszej myśli. Fachowcy świetnie poradzili sobie z powierzonymi pracami, a dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym była jak najbardziej poprawnie sporządzona. Myślę jednak, że warto zwrócić uwagę na fakt, iż w pomieszczeniach na poddaszu znajdują się wolnostojące słupy podtrzymujące. Na początku chcieliśmy je wyeliminować, aczkolwiek wiązało się to z dodatkową adaptacją i modyfikacją więźby, co opóźniłoby przebieg prac i finalnie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Co prawda, udało nam się ciekawie zaaranżować filary, aczkolwiek myślę że warto rozważyć zmianę tego elementu.

Projekt domu Olaf G2 WRC2570 nabyliśmy w lutym 2015 r. Po niedługim czasie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę i już w lipcu przystąpiliśmy do wykopów fundamentowych Po roku budynek był już przykryty dachem, a na chwilę obecną (sierpień 2017 r.) do całkowitego zakończenia inwestycji zostały nam ostatnie, drobne wykończenia. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Cerpol Kozłowice, strop zgodnie z projektem wykonaliśmy systemem Teriva, a dach pokryliśmy płaską dachówką Orea 9. Uważam, że kosztorys dotyczący realizacji projektu domu Olaf G2 WRC2570 na etapie stanu surowego zamkniętego bez instalacji został poprawnie oszacowany i inni Inwestorzy mogą sugerować się podaną w nim kwotą.

Projekt domu Olaf G2 WRC2570 w całości spełniał wszystkie nasze oczekiwania, dlatego też w zdecydowanej większości wykonaliśmy go zgodnie z oryginalną wersją. Jedyne zmiany jakie wprowadziliśmy polegały na zmniejszeniu okna w kuchni do standardowych wymiarów, poszerzeniu tarasu o 1 m, a także lekko podnieśliśmy ściankę kolankową o wysokość jednego pustaka. Oprócz tego, w łazience na poddaszu wygospodarowaliśmy osobną niedużą pralnię.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Olaf G2 WRC2570 była bardzo dokładnie przemyślana. Przewidziany w nim układ pomieszczeń od początku nam odpowiadał, dlatego nie czuliśmy potrzeby aby cokolwiek zmieniać w tej kwestii. Wnętrze jest w komfortowe w użytkowaniu, niezwykle funkcjonalne i w dalszym ciągu dostrzegamy w nim same plusy. Pomieszczenia są przestronne, a komunikacja między nimi w pełni wygodna. Od zawsze bardzo podobały nam się strefy z kuchnią otwartą na salon i przyznam, że takie rozwiązanie naprawdę świetnie się sprawdza. Bardzo praktyczne są również bezpośrednie wejścia do spiżarki zarówno z kuchni, jak i wiatrołapu. Projekt domu Olaf G2 WRC2570 okazał się dla nas prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Olaf G2

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Irek443 buduje ten dom  01.09.2017 10:39

Projekt domu Olaf G2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Olaf G2

Projekt domu Olaf G2 01

Olaf G2 01

145,18 m²

Projekt domu Olaf G2 energo plus

Olaf G2 energo plus

145,33 m²

Projekty podobne do Olaf G2 WRC2570

Projekt domu Lawenda 2 energo+ wersja B

Chcesz wiedzieć o promocjach na interesujące Cię projekty?

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. dalej zwanym „RODO”, informuję, iż:

 1. Administratorem Państwa danych osobowych jest Extradom.pl Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Oławskiej 27-29, 50-123 Wrocław, tel. 71/715 20 60, e-mail biuro@extradom.pl. […]
 1. Kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem Inspektora Ochrony Danych drogą elektroniczną na adres iod@extradom.pl.
 2. Państwa dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego Extradom.pl Sp. z o. o. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f RODO (przesłanka prawnie uzasadnionego interesu realizowanego przez administratora danych).
 3. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.
 4. Jeśli wyraziliście Państwo zgodę na otrzymywanie informacji handlowych i marketingowych zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną i ustawą – Prawo telekomunikacyjne, zgoda ta może być wycofana w każdym czasie. Wycofanie zgody nie wpływa na legalność przetwarzania Państwa danych osobowych w czasie obowiązywania zgody.
 5. Z prawa do wycofania zgody mogą Państwo skorzystać wysyłając maila na adres iod@extradom.pl.
 6. Dostęp do Państwa danych osobowych mają odbiorcy, którzy pomagają nam utrzymać system teleinformatyczny, w którym prowadzone są konta użytkowników.
 7. Państwa dane osobowe będą przechowywane do dnia ustania celu, dla którego zostały zebrane, czyli np. usunięcia konta lub zaprzestania działalności serwisu.
 8. Mają Państwo prawo do:
  1. dostępu do swoich danych osobowych (czyli sprawdzenia, jakie dane są przez nas przetwarzane),
  2. sprostowania danych osobowych (w sytuacji, gdyby okazało się, że są nieprawidłowe),
  3. uzupełnienia danych osobowych (w sytuacji, gdyby okazało się, że są niekompletne),
  4. przenoszenia danych osobowych (czyli przekazania Państwa danych osobowych w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego np. txt., pdf., odt., doc., rtf., jpeg., XML, JSON, CSV),
  5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych (będziemy wówczas mogli jedynie przechowywać Państwa dane osobowe),
  6. usunięcia danych osobowych.
 9. W związku z przetwarzaniem przez nas Państwa danych osobowych przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Organem tym jest obecnie Generalny Inspektor Danych Osobowych* (https://giodo.gov.pl/pl/493).
 10. W oparciu o dane osobowe nie będziemy podejmowali wobec Państwa zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania.

*Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych po wejściu w życie ustawy o ochronie danych osobowych.