Projekt domu Mikrus 2 BSA1155

Cena projektu: 2 900 zł 2 750 zł Oszczędzasz 150 złOferta ważna do 30 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
76,78 m²
Min. szer. działki
15,32 m
Wysokość budynku
7,73 m
Pow. zabudowy
66,75 m²
Kubatura
349,28 m³
Kąt nach. dachu
50°
Pow. dachu
158 m²
Liczba pokoi
3 (2 + 1 na parterze)

Opis projektu

Budynek Mikrus 2 jest wariantem cieszącego się popularnością projektu Mikrus. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma więcej pokoi, większą powierzchnię. Projekt domu Mikrus 2 to idealna propozycja dla osób posiadających wąską działkę, ponieważ nie zajmuje wiele miejsca. Dom charakteryzuje się typową bryłą, więc jego realizacja jest łatwa. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą skierowaną prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Bryła budynku zwieńczona jest dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt Mikrus 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu mamy możliwość zagospodarowania większej powierzchni. Warto zwrócić uwagę na przestronną część dzienną. Tworzy ją między innymi kuchnia, która dzięki swoim wymiarom jest w pełni ustawna i funkcjonalna. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Uwzględniona na parterze łazienka posiada optymalne wymiary. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. Mikrus 2 nawiązuje do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Mikrus 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
1,46 m²
2 korytarz
8,3 m²
3 pokój
8,35 m²
4 pokój dzienny
20,39 m²
5 kuchnia
5,27 m²
6 łazienka
4,25 m²
razem
48,02 m²

Rzut kondygnacji projektu Mikrus 2 - Rzut poddasza

1 korytarz
1,22 m²
2 pokój
12,89 m²
3 pokój
14,65 m²
razem
28,76 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Mikrus 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Mikrus 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

112 213 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Dach: dachówka, kąt nachylenia 50°. Stropy: na belkach drewnianych. Ściany: 2-warstwowe - beton komórkowy + styropian. Ogrzewanie: kominkowe, elektryczne.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMY w Stylu

Opinie mieszkańców domu Mikrus 2

Zdjęcie profilowe Przemysław Wolski
Przemysław Wolski

Projekt domu Mikrus 2 BSA1155 po raz pierwszy zobaczyłem 10 lat temu przeglądając katalogi budowlane. Bardzo mi się wtedy spodobał i gdy po po kilku latach zdecydowałem się na budowę domu letniskowego, postanowiłem odnaleźć go w katalogach internetowych.

Samo postawienie budynku odbyło się raczej sprawnie, aczkolwiek problem pojawił się na etapie instalacji elektrycznych. Zaproponowana przez projektanta instalacja nie była zbyt udana, gdyż uwzględniono w niej za małą liczbę gniazdek i wyjść oświetleniowych na suficie. Na szczęście miałem sprawnego elektryka, który potrafił sobie z tym poradzić, ale warto zwrócić na to uwagę nieco wcześniej.

Cena inwestycji była w moim przypadku nieco wyższa od tej przewidzianej w kosztorysie, ponieważ do budowy wykorzystałem lepszej jakości materiały. Dodatkowo, do zasypania fundamentów użyłem kruszywa, które również było dosyć drogie. Zamiast betonu komórkowego, do postawienia ścian użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm DRYFIX 36cm murowanych na piankę. Co prawda przy takiej grubości muru można zrobić to bez ocieplenia, jednak ja zdecydowałem się na zastosowanie 5cm warstwy styropianu na zewnątrz.

Warunki eksploatacji domu są dość specyficzne, ponieważ korzystamy z niego tylko przez kilka miesięcy w roku. Przyjeżdżamy tu w wolnych chwilach, na urlop czy też weekendy i wtedy do ogrzania pomieszczeń wykorzystujemy kominek usytuowany w salonie. Oprócz niego, pod każdym oknem zainstalowałem elektryczne grzejniki konwekcyjne. Włączamy je w sezonie zimowym, gdy w ogóle nie przebywamy w domku, aby woda w rurach nie zamarzała. Wewnątrz utrzymuje się wtedy temperatura +7 stopni.

Najważniejszą zmianą, którą wprowadziliśmy do projektu domu Mikrus 2 BSA1155 było zrobienie łazienki na poddaszu, kosztem części jednego z pokoi. Z kolei powiększyłem łazienkę na parterze ujmując ok. 20cm z aneksu kuchennego. Dodatkowo wydłużyliśmy taras od strony ogrodu o 20cm.

Zgodnie z zaleceniami projektanta zrobiliśmy strop drewniany, jednak gdybym miał jeszcze raz budować ten domek, to zastanowiłbym się nad zrobieniem stropu żelbetowego jak i żelbetowych balkonów. Przy konstrukcji drewnianej na parterze słyszalne są odgłosy chodzenia po piętrze. Gdyby był to dla mnie dom całoroczny do mieszkania w nim na co dzień, to pewnie by mi to przeszkadzało, ale na wakacjach można przymknąć na to oko. Ścianę szczytową zrobioną na podstawie projektu tworzy drewniany szkielet pokryty płytami OSB. Co prawda wykonawca proponował mi jej wymurowanie, ale ja postanowiłem, że będziemy trzymać się oryginału. Na ten moment wydaje mi się jednak, że obecna konstrukcja jest trochę mało solidna i nieco żałuję, iż nie posłuchałem murarza.

Jesteśmy rodziną 4-osobowa, więc przy trzech sypialniach i dwóch łazienkach użytkowanie domku w weekendy jest dla nas w pełni komfortowe. Wnętrze jest naprawdę funkcjonalne i w okresie wakacyjnym mieszka nam się jak w pensjonacie. Układ pomieszczeń parteru bardzo mi się podoba i spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Co prawda jako budynek całoroczny byłby dla nas trochę za mały, ale gdybym miał wybudować kolejny domek letniskowy to na pewno wybrałbym coś bardzo podobnego. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Mikrus 2

  – 0 głosów

Projekt domu Mikrus 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Mikrus 2

Projekt domu Mikrus 2 dr-S -150

Mikrus 2 dr-S

76,3 m²

Projekt domu Mikrus 2 dr-T -150

Mikrus 2 dr-T

76,98 m²

Projekt domu letniskowego Mikrus -150

Mikrus

50,38 m²

Projekt domu Mikrus 3 -150

Mikrus 3

93,8 m²

Projekty podobne do Mikrus 2 BSA1155

Projekt domu Gaik 45m

Gaik 45m

81,58 m²

Projekt domu Smyk -578

Smyk

75,58 m²

Projekt domu Tarot -161

Tarot

79,5 m²

Projekt domu Bogusia

Bogusia

72,73 m²

Projekt domu Tarot 2 -175

Tarot 2

79,3 m²

Projekt domu D182A

D182A

83,56 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych