Projekt domu Miki II BSB1073

Cena projektu: 3 200 zł 2 880 zł Oszczędzasz 320 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
86,8 m²
Min. szer. działki
20,85 m
Wysokość budynku
7,7 m
Pow. zabudowy
99,48 m²
Kubatura
539 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
133 m²
EUco
30 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Miki II jest opcją znanego projektu Miki. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Miki II odpowiedni do zrealizowania na średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę typową, przez co jest tani w budowie. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaproponowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, dzięki czemu jest to tanie i proste rozwiązanie. Projekt Miki II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Usytuowany w salonie kominek sprawi, iż wnętrze stanie się bardziej przytulne. Na parterze znajduje się toaleta, a na poddaszu architekt przewidział funkcjonalną łazienkę. Uwzględnione w domu cztery przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Miki II - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,17 m²
2 hall
5,23 m²
3 wc
2,15 m²
4 pokój
8,99 m²
5 pokój dzienny + schody
24,65 m²
6 kuchnia
6,63 m²
7 kotłownia
5,1 m²
8 garaż jednostan.
16,31 m²
9 taras
9,12 m²
razem
72,23 m²

Rzut kondygnacji projektu Miki II - Rzut poddasza

1 hall
5,23 m²
2 pokój
10,11 m² (14,16 m²)
3 pokój
7,95 m² (11,94 m²)
4 garderoba
0,65 m² (2,59 m²)
5 łazienka
3,79 m² (6,5 m²)
6 pokój
8,25 m² (10,96 m²)
7 taras
17,89 m²
8 balkon
4,17 m²
razem
35,98 m² (51,38 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Miki II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Miki II
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

153 500 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwu i trzywarstwowe (cegła licowa), na fragmentach szalówka drewniana. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe drewniane na konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach: dwuspadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Miki II

Zdjęcie profilowe Jerzy1073
Jerzy1073
Muszę przyznać, że projekt Miki II BSB1073 szczególnie do gustu przypadł mojej żonie. Najbardziej z wszystkich elementów spodobał się jej kształt bryły oraz duży taras nad powierzchnią garażu. Podczas budowy natrafiliśmy na jedną przeszkodę. Mianowicie, okazało się, że wymiary komina gazowego nad kotłownią nie zostały prawidłowo przeliczone i komin nie pasował do otworu kanalizacyjnego przy górnej łazience. Fachowiec musiał zmienić założoną koncepcję i w efekcie trzeba było przesunąć rurę kanalizacyjną. Pozostałe etapy prac budowlanych na szczęście przebiegły bez problemów. Budynek wymurowaliśmy z pustaków Porotherm, zaś większość ścianek działowych postawiliśmy z 12 cm gazobetonowych bloczków. Myślę jednak, że obecnie beton komórkowy zastąpiłbym innym materiałem, ponieważ w jednym miejscu pojawiło się duże pęknięcie. Nie wiem czy jest to wina wadliwych bloczków czy też osiadania budynku, ale do wykonania ścian wewnętrznych radzę użyć ceramiki. Projekt zalecał ocieplenie bryły 18 cm warstwą izolacyjną, aczkolwiek ja zmniejszyłem jej grubość do 15 cm i zastosowałem styropian o lambdzie 0,031 czyli o lepszym współczynniku przenikania ciepła. Dach natomiast pokryłem dachówką ceramiczną. Cena postawienia naszego domu w stanie surowym zamkniętym była dużo wyższa, niż ta oszacowana w kosztorysie. Na wspomnianym etapie inwestycja wyniosła ok. 220 tys. zł. Myślę, że należy liczyć się z większymi kosztami, tym bardziej że podczas mojej budowy Porotherm dwukrotnie podrożał. Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż duże przeszklenie w salonie wychodzi na południowy-wschód. W części dziennej mamy naprawdę jasno, jednak aby ją doświetlić zastosowałem niewielką poprawkę i skróciłem balkon o 60 cm. Małe okienka w salonie znajdują się po słonecznej stronie i nic ich nie przyszłania. W pokojach na górze słońca mamy wystarczająco. Myślę nawet, że można byłoby zrezygnować z okien dachowych w miejscach, gdzie znajdują się one podwójnie. Trzeba przyznać, że ich koszt nie należy do niskich, a sypialnie mimo to są doświetlane dzięki dużym drzwiom balkonowym. Jedyną rzeczą, jaką mogę jeszcze doradzić przyszłym inwestorom, jest obłożenia kominka płytkami klinkierowymi zgodnie z projektem. My obudowaliśmy go cegłą dziurawką, która jest dosyć gruba i nie wygląda to do końca estetycznie. Wybór projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Miki II BSB1073 nie był do końca moją decyzją, ale teraz gdy dom jest już wykończony, naprawdę mi się podoba i jestem zadowolony z jego realizacji. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe misiek-23k@wp.pl
misiek-23k@wp.pl
Nasz dom właściwie wybrała żona, a zależało nam na małym domku, tanim w budowie. Projekt domu Miki II BSB1073 taki był. Miał ciekawą bryłę, dużo pomieszczeń i jest bardzo funkcjonalny. Wzięliśmy odbicie lustrzane, tak bardziej nam pasowało do działki. Teraz garaż mamy na wschodzie, a salon jest od zachodu, przy takim umieszczeniu domu na działce, pomieszczenia są bardzo jasne. Budowa przebiegła bardzo sprawnie oczywiście fachowcy są różni i zdarzały nam się różne zawirowania z nimi. Na niektórych musieliśmy trochę poczekać, ale jak już przyszli, to wszystko szło sprawnie. Nie mieli także problemu z odczytem projektu domu Miki II BSB1073, co bardzo nas cieszyło. Piec mamy na węgiel i drewno. Przy takim ogrzewaniu, nasze rachunki są bardzo korzystne i jesteśmy z nich zadowoleni. Kilka modyfikacji musieliśmy wprowadzić, żeby lepiej nam się funkcjonowało. I tak zlikwidowaliśmy garaż, a w jego miejscu jest kotłownia (od północy). Natomiast od frontu znajduje się pralnia, bardzo przydatne i funkcjonalne pomieszczenie. Układ pomieszczeń jest bardzo dobry, mamy sporo miejsca w salonie tym bardziej, że zrobiliśmy schody zabiegowe. Nasz narożnik jest pod nimi- oszczędzamy tym miejsce, a użytkuje się bardzo dobrze. W naszym salonie połączonym z kuchnia jest dużo miejsca na przyjęcie gości, w poprzednim roku mieliśmy wigilię na 15 osób i bardzo dobrze sprawdził się ten układ. W domu na stałe mieszkają trzy osoby i miejsca mamy naprawdę ogrom. Sądzę, że w tym domu bardzo dobrze odnalazłaby się także pięcioosobowa rodzina. Nasz największy sukces to na pewno kuchnia- jest zachwycająca, a połączenie jej z salonem i otwarta przestrzeń to strzał w dziesiątkę. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Miki II BSB1073, teraz wiemy, że był to wybór idealny. Z pewnością drugi raz też wybralibyśmy ten dom. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Miki II

  – 0 głosów

Projekt domu Miki II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Miki II

Projekt domu Miki -320

Miki

86,94 m²

Projekty podobne do Miki II BSB1073

Projekt domu Dino - murowana – beton komórkowy -250 3D

Projekt domu Nadar - murowana – ceramika -250

Projekt domu Drops G1 - murowana – ceramika -250 3D

Projekt domu Sambor Neo - murowana – beton komórkowy -250

Projekt domu Oskar -250

Oskar

94,65 m²

Projekt domu Murator C331 Malowniczy

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych