Projekt domu Marysia SLL1003

Cena projektu: 2 890 zł 2 690 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 31 maja 2020 r.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
112,1 m²
Min. szer. działki
19,7 m
Wysokość budynku
8,09 m
Pow. zabudowy
112 m²
Kubatura
420 m³
Kąt nach. dachu
40°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Marysia to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest ważne z punktu widzenia warunków zabudowy na danym terenie. Dom został zaprojektowany z myślą o zabudowie wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, który jest prosty i ekonomiczny w realizacji. Projekt Marysia to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Projekt przewiduje zamkniętą kuchnię. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze zagospodarowanie i rozmieszczenia mebli. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Łazienka znajduje się zarówno na poddaszu jak i parterze, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Cztery sypialnie doskonale sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras jest idealnym miejscem do organizowania rodzinnych spotkań i chwili relaksu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. Jego wygląd zewnętrzny uwydatnia cechy charakterystyczne dla stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Marysia - Rzut parteru

1 wiatrołap
1,56 m²
2 hall
8,39 m²
3 łazienka
3,34 m²
4 kuchnia
9,48 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,37 m²
6 kotłownia
7,85 m²
7 korytarz
1,17 m²
8 garaż jednostan.
17,53 m²
razem
83,69 m²

Rzut kondygnacji projektu Marysia - Rzut poddasza

1 hall
6,36 m²
2 pokój
15,33 m²
3 pokój
11,41 m²
4 łazienka
6,18 m²
5 garderoba
5,5 m²
6 pokój
14,48 m²
razem
59,26 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Marysia na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Marysia
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
47 196 zł

stan surowy otwarty
133 446 zł

stan surowy zamknięty
28 290 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

208 932 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: beton zbrojony. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowa, pustak ceramiczny. Ściany wewnętrzne: pustak ceramiczny. Strop: gęstożebrowy. Elewacje: tynk. Dach: dachówka cementowa, ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HB Studio

Opinie mieszkańców domu Marysia

Zdjęcie profilowe MoKa
MoKa

Projekt domu Marysia SLL1003 wydał nam się idealny pod względem układu pomieszczeń i powierzchni. Zachwyciła nas również jego prosta bryła, gdyż takie rozwiązania wydają nam się najlepsze. Zdecydowaliśmy się na niego, ponieważ odpowiadał nam też ze względów finansowych, żeby go wybudować, a także później utrzymać.

Dom budowaliśmy systemem gospodarczym, nie było żadnych problemów z jego odczytem bądź z budową. Małymi kroczkami ukończyliśmy projekt domu Marysia SLL1003. Wybraliśmy piec na miał, gdyż nie mieliśmy możliwości zrobić ogrzewania takiego jak zakładał projekt. W okolicy gdzie mieszkamy nie mamy dostępu do sieci gazowej. Jestem zadowolony z tego ogrzewania, które mam teraz, nie obciąża też nas znacznie finansowo.

Posiadamy bardzo duży salon w połączeniu z kuchnią. Jest bardzo przestronnie, możemy przyjmować bez problemu dużą ilość gości. A na co dzień dla naszej czwórki dom spełnia wspaniale swoje funkcje. Jestem bardzo zadowolony ze swojego wyboru. Teraz z perspektywy czasu widzę, że projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Marysia SLL1003 był bardzo przemyślany i nic bym nie zmienił. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe eip
eip
Szukałem projektu domu, który będzie stosunkowo tani w budowie, a taki właśnie wydał mi się projekt Marysia SLL1003. Sugerowałem się tym, iż posiada on prostą, zwartą bryłę bez wykuszy i innych ozdobników.

W trakcie inwestycji nie natrafiliśmy na żadne komplikacje. Zdecydowałem się na realizację systemem gospodarczym, więc właściwie wszystkie prace wykonywałem własnymi siłami, a przy budowie pomagał mi mój szwagier oraz teść. Profesjonalną firmę zatrudniłem jedynie do wykonania i pokrycia konstrukcji dachu. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z projektu w kwestii jego technicznej strony. Dokumentacja była bardzo czytelna i nie zawierała błędów. Wszystkie rozwiązania były dobrze rozrysowane i poprawnie obliczone, toteż postawienie budynku nie stanowiło dla nas jakichkolwiek problemów. Dom w stanie surowym zamkniętym powstał zaledwie po pól roku od rozpoczęcia pierwszych prac. Wykończenia zajęły nam już nieco więcej czasu, a cała inwestycja łącznie z ich wykonaniem trwała w naszym przypadku ok. 2 lat.

Fundamenty zostały postawione przy użyciu betonowych bloczków, zaś ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm. Strop zgodnie z zaleceniami architekta wykonaliśmy w gęstożebrowej konstrukcji Teriva. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną marki Röben. Muszę jednak przyznać, iż przy zastosowaniu powyższych materiałów, cena inwestycji była wyższa od oszacowanej, więc myślę że decydując się na taką realizację należy zakładać nieco większe koszty.

Do projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Marysia SLL1003 wprowadziliśmy kilka zmian. Poszerzyliśmy garaż o 70 cm, a tym samym, powiększyła się również powierzchnia nad nim. Postanowiliśmy przedzielić ją na pół i obecnie zamiast sypialni z garderobą, mamy w tym miejscu dwa pokoje. Ściankę między kuchnią a salonem zastąpiliśmy murowaną ladą barową. Reszta wewnętrznego układu pozostała bez zmian, aczkolwiek na zewnątrz zrezygnowaliśmy z ozdobnych daszków nad wejściami - zarówno z przodu jak i tyłu. Dodatkowo, w strefie dziennej zamieniliśmy miejscami drzwi tarasowe z oknem od strony szczytowej. Myślę, że prócz dokonanych modyfikacji, nie chciałbym wprowadzać innych zmian w projekcie. Przyszłym Inwestorom mogę jednak poradzić wykonanie w salonie kominka z płaszczem wodnym. Ja niestety nie zrobiłem w nim rozprowadzenia i teraz żałuję, więc sądzę, że warto rozważyć takie rozwiązanie.

Wybór projektu Marysia SLL1003 okazał się dla nas bardzo trafną decyzją. Układ pomieszczeń został świetnie zaplanowany - jest funkcjonalny i spełnia nasze oczekiwania. Najbardziej zadowolony jestem z dużego, przestronnego salonu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Marysia

  – 0 głosów

Projekt domu Marysia należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Marysia

Projekt domu Marysia B -200

Marysia B

112,1 m²

Projekty podobne do Marysia SLL1003

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem XL -500 3D iDesigner

Projekt domu Jaskółka 5 z garażem -500 3D iDesigner

Projekt domu Harmonia Nova A -300 3D iDesigner

Harmonia Nova A

103,6 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 34 -400 3D iDesigner

Projekt domu APS 289 -300 iDesigner

APS 289

123,2 m²

Projekt domu Julia z garażem 1-st. [A] 3D

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych