Masz już projekt z Extradom.pl? Dopasujemy go do Twojej działki
W trakcie adaptacji projekt jest dostosowywany do konkretnej działki. Ten etap to także najlepszy moment na wprowadzenie funkcjonalnych zmian w projekcie. Chcesz wiedzieć więcej? Umów się na bezpłatną konsultację dot. adaptacji!
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
238,20 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
169,50 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
45°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
9,45 m
Szerokość elewacji
13,90 m
Długość elewacji
15,89 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
20,90 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
23,89 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
Systemy okienne
Skorzystaj z porady. Osobisty Opiekun Inwestycji poleci okna i stolarkę dopasowane do potrzeb i budżetu.
Budynek zaprojektowany w technologii tradycyjnej murowanej ze stropami gęstożebrowymi. Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych ocieplonych wełną mineralną twardą. Dom przykryty dachem wielospadowym o konstrukcji drewnianej. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową. Ściany tynkowane, cokół wykonano z cegły lub okładziny klinkierowej. Stolarka okienna drewniana lub PCV.
Projekt domu Margo-2 rodziny to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem czterospadowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Margo-2 rodziny to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Sześć komfortowych pokoi zaspokoi potrzeby 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Margo-2 rodziny nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Margo 2rodziny
Katarzyna1010
Wraz z rodzicami postanowiliśmy wybudować wspólny dom, dlatego tez szukaliśmy projektu budynku wielorodzinnego. Zależało nam na takim podziale, w którym obie rodziny miałyby pokoje zarówno na parterze jak i poddaszu. Nasz wybór padł więc na projekt Margo-2 rodziny WRY1010.Na szczęście podczas budowy nie mieliśmy żadnych przykrych sytuacji i wszystko udało się sprawnie zrealizować. Ściany nośne oraz działowe zostały w naszym przypadku wymurowane z bloczków Suporex. Do ocieplenia budynku z zęwnątrz tradycyjnie zastosowaliśmy styropian. Pomieszczenia ogrzewamy drewnem i węglem, a koszta takiego rozwiązania są umiarkowane. Do projektu Margo-2 rodziny WRY1010 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowego pokoju oraz kotłowni. W jej miejsce natomiast przenieśliśmy łazienkę, gdyż ta pierwotnie przewidziana pod schodami wydała nam się jednak za mała. Przestrzeń pod klatką schodową zagospodarowaliśmy na magazynek. Myślę, że warto rozważyć takie rozwiązanie, gdyby dla innego inwestora garaż w bryle domu również był zbędny.My oraz rodzice zamieszkujemy jedną część budynku, a moja siostra drugą. Dla całej naszej rodziny metraż domu jest w pełni komfortowy. Myślę, że taka powierzchnia użytkowa jest całkowicie wystarczająca dla 2-3 rodzin, czyli ok. 7-8 osób.Dużym plusem naszego nowego domu są sporych rozmiarów pokoje. Lubimy przestronne pomieszczenia, więc jesteśmy z tego naprawdę zadowoleni. Świetnym rozwiązaniem jest również garderoba w sypialni. Dzięki niej nie musimy wszędzie wstawiać meblościanek, a w pokoju nocnym może stać tylko komoda z przeznaczeniem na drobne rzeczy.Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Margo-2 rodziny WRY1010 była dla nas jak najbardziej trafiona. Obecnie w naszym domu nie ma nic co mogłoby mi przeszkadzać. Myślę, że oprócz poprawek które wprowadziliśmy, nic bym w nim nie zmieniła. Polecam i pozdrawiam.
Damian1010
Wraz z bratem postanowiliśmy wybudować dom, w którym razem z naszymi rodzinami wspólnie zamieszkamy. Jednocześnie chcieliśmy, aby uwzględniał on dwa oddzielne mieszkania z osobnymi wejściami i to właśnie na tym skupiliśmy się podczas szukania odpowiedniego projektu. Spośród budynków uwzględniających dwie odrębne części mieszkalne najbardziej do gustu przypadł nam projekt Margo-2 rodziny WRY1010, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego zakup.Nasza realizacja odbyła się bez żadnych problemów. Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Budowę rozpoczęliśmy w lipcu 2014 r., a już w październiku 2015 r. mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Co prawda, wtedy do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie jeszcze kilku prac, jednak nie przeszkadzało nam to w wygodnym mieszkaniu, a wykończenia postanowiliśmy zrealizować w międzyczasie. Na chwilę obecną - lato 2016, wnętrze domu jest już ostatecznie urządzone - kilka elementów do wykończenia zostało jedynie na zewnątrz.Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 24 cm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i myślę, że spokojnie można zmieścić się w sugerowanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Projekt zalecał zamontowanie w kotłowni pieca o mocy 24 kW, jednak wydał nam się być on za mocny. Zdecydowaliśmy się na instalację kotła o mocy 20 kW, który świetnie się sprawdza i bez problemu potrafi ogrzać cały dom. W zeszłym roku zużyliśmy ok. 5 ton opału łącznie z grzaniem wody użytkowej poza sezonem grzewczym. Muszę jednak nadmienić, iż nabyty przez nas ekogroszek cechuje się wysoką jakością.Co prawda, projekt Margo-2 rodziny WRY1010 uwzględnia na swoim metrażu dwa osobne mieszkania, aczkolwiek w oryginalnej wersji jedno z nich jest znacznie mniejsze od drugiego. Postanowiliśmy więc zastosować pewne modyfikacje w układzie ścianek działowych, tak aby powierzchnia obu lokali była bardzo zbliżona. Teraz zarówno ja, jak i mój brat mamy na poddaszu po trzy sypialnie. Metraż tej kondygnacji został przedzielony na pół, więc dodatkowo postanowiliśmy zrezygnować z bocznego balkonu, który w tym przypadku musiałby być wspólny. Oprócz tego nieco zwęziłem okna balkonowe, a obok nich wstawiłem dodatkowo przeszklenia o tradycyjnych rozmiarach, dzięki czemu pokoje są bardzo dobrze oświetlone.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Margo-2 rodziny WRY1010. Jest on bardzo komfortowy, mimo iż zamieszkuje go dosyć duża liczba domowników. Wraz z żoną mamy dwójkę dzieci i nasza połowa jest dla nas w zupełności wystarczająca. Uważam więc, że taki metraż jest optymalny dla dwóch rodzin o modelu 2+2. Pozdrawiam.
Katarzyna1010
Wraz z rodzicami postanowiliśmy wybudować wspólny dom, dlatego tez szukaliśmy projektu budynku wielorodzinnego. Zależało nam na takim podziale, w którym obie rodziny miałyby pokoje zarówno na parterze jak i poddaszu. Nasz wybór padł więc na projekt Margo-2 rodziny WRY1010.Na szczęście podczas budowy nie mieliśmy żadnych przykrych sytuacji i wszystko udało się sprawnie zrealizować. Ściany nośne oraz działowe zostały w naszym przypadku wymurowane z bloczków Suporex. Do ocieplenia budynku z zęwnątrz tradycyjnie zastosowaliśmy styropian. Pomieszczenia ogrzewamy drewnem i węglem, a koszta takiego rozwiązania są umiarkowane. Do projektu Margo-2 rodziny WRY1010 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowego pokoju oraz kotłowni. W jej miejsce natomiast przenieśliśmy łazienkę, gdyż ta pierwotnie przewidziana pod schodami wydała nam się jednak za mała. Przestrzeń pod klatką schodową zagospodarowaliśmy na magazynek. Myślę, że warto rozważyć takie rozwiązanie, gdyby dla innego inwestora garaż w bryle domu również był zbędny.My oraz rodzice zamieszkujemy jedną część budynku, a moja siostra drugą. Dla całej naszej rodziny metraż domu jest w pełni komfortowy. Myślę, że taka powierzchnia użytkowa jest całkowicie wystarczająca dla 2-3 rodzin, czyli ok. 7-8 osób.Dużym plusem naszego nowego domu są sporych rozmiarów pokoje. Lubimy przestronne pomieszczenia, więc jesteśmy z tego naprawdę zadowoleni. Świetnym rozwiązaniem jest również garderoba w sypialni. Dzięki niej nie musimy wszędzie wstawiać meblościanek, a w pokoju nocnym może stać tylko komoda z przeznaczeniem na drobne rzeczy.Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Margo-2 rodziny WRY1010 była dla nas jak najbardziej trafiona. Obecnie w naszym domu nie ma nic co mogłoby mi przeszkadzać. Myślę, że oprócz poprawek które wprowadziliśmy, nic bym w nim nie zmieniła. Polecam i pozdrawiam.
Damian1010
Wraz z bratem postanowiliśmy wybudować dom, w którym razem z naszymi rodzinami wspólnie zamieszkamy. Jednocześnie chcieliśmy, aby uwzględniał on dwa oddzielne mieszkania z osobnymi wejściami i to właśnie na tym skupiliśmy się podczas szukania odpowiedniego projektu. Spośród budynków uwzględniających dwie odrębne części mieszkalne najbardziej do gustu przypadł nam projekt Margo-2 rodziny WRY1010, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego zakup.Nasza realizacja odbyła się bez żadnych problemów. Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Budowę rozpoczęliśmy w lipcu 2014 r., a już w październiku 2015 r. mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Co prawda, wtedy do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie jeszcze kilku prac, jednak nie przeszkadzało nam to w wygodnym mieszkaniu, a wykończenia postanowiliśmy zrealizować w międzyczasie. Na chwilę obecną - lato 2016, wnętrze domu jest już ostatecznie urządzone - kilka elementów do wykończenia zostało jedynie na zewnątrz.Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 24 cm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i myślę, że spokojnie można zmieścić się w sugerowanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Projekt zalecał zamontowanie w kotłowni pieca o mocy 24 kW, jednak wydał nam się być on za mocny. Zdecydowaliśmy się na instalację kotła o mocy 20 kW, który świetnie się sprawdza i bez problemu potrafi ogrzać cały dom. W zeszłym roku zużyliśmy ok. 5 ton opału łącznie z grzaniem wody użytkowej poza sezonem grzewczym. Muszę jednak nadmienić, iż nabyty przez nas ekogroszek cechuje się wysoką jakością.Co prawda, projekt Margo-2 rodziny WRY1010 uwzględnia na swoim metrażu dwa osobne mieszkania, aczkolwiek w oryginalnej wersji jedno z nich jest znacznie mniejsze od drugiego. Postanowiliśmy więc zastosować pewne modyfikacje w układzie ścianek działowych, tak aby powierzchnia obu lokali była bardzo zbliżona. Teraz zarówno ja, jak i mój brat mamy na poddaszu po trzy sypialnie. Metraż tej kondygnacji został przedzielony na pół, więc dodatkowo postanowiliśmy zrezygnować z bocznego balkonu, który w tym przypadku musiałby być wspólny. Oprócz tego nieco zwęziłem okna balkonowe, a obok nich wstawiłem dodatkowo przeszklenia o tradycyjnych rozmiarach, dzięki czemu pokoje są bardzo dobrze oświetlone.Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Margo-2 rodziny WRY1010. Jest on bardzo komfortowy, mimo iż zamieszkuje go dosyć duża liczba domowników. Wraz z żoną mamy dwójkę dzieci i nasza połowa jest dla nas w zupełności wystarczająca. Uważam więc, że taki metraż jest optymalny dla dwóch rodzin o modelu 2+2. Pozdrawiam.
Ostateczne wykończenie budynku może nastąpić na wiele sposobów, a prezentowane przez Extradom.pl wizualizacje poczytywać należy za jedynie przykład i propozycję wykończenia, wizję architektoniczną autora projektu. Szczegółowe rozwiązania zastosowane w oferowanej dokumentacji - w tym również ilość, lokalizacje i wygląd okien, drzwi, kominów - mogą w niewielkim stopniu różnić się od zaproponowanej wizji budynku. Dokumentacja projektowa odpowiada rzutom poglądowym prezentowanym przez Extradom.pl na karcie danego projektu.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom.pl
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki