Projekt domu Margo 2rodziny WRY1010

Cena projektu: 3 100 zł 2 790 zł Oszczędzasz 310 złOferta ważna do 31 maja 2018 r.

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
238,2 m²
Min. szer. działki
20,9 m
Wysokość budynku
9,45 m
Pow. zabudowy
169,5 m²
Kubatura
800 m³
Kąt nach. dachu
45°
Liczba pokoi
6 (5 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Margo-2 rodziny to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co sprawia, że prezentuje się niebanalnie. W tym projekcie kalenica usytuowana jest prostopadle do drogi, co jest bardzo istotne, gdy wymagają tego warunki zabudowy. Projekt został stworzony z myślą o działkach pozwalających na usytuowanie domu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu uwzględnił garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem czterospadowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Margo-2 rodziny to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że jego powierzchnia jest wyraźnie podzielona na strefy: dzienną i nocną.Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Zaplanowana w projekcie kuchnia zamknięta jest oazą dla kucharza, który może kontynuować swoją pasję bez przeszkadzania innym domownikom. Dodatkowo przewidziano miejsce na wstawienie stołu, co sprzyja wspólnym rodzinnym posiłkom. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. Sześć komfortowych pokoi zaspokoi potrzeby 5-8 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Ciągłość pomiędzy wnętrzem domu a ogrodem zapewnia atrakcyjny taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. Margo-2 rodziny nawiązuje do stylu tradycyjnego, dlatego będzie prezentować się doskonale niezależnie od okolicy.

Rzut kondygnacji projektu Margo 2rodziny - Rzut parteru

1 wiatrołap
7,3 m²
2 kuchnia
14,1 m²
3 hall
2,9 m²
4 pokój dzienny + jadalnia
36,4 m²
5 garaż jednostan.
24,2 m²
6 kotłownia
6,3 m²
7 wc
2,2 m²
8 wiatrołap
6,1 m²
9 wc
4,7 m²
10 hall
3,4 m²
11 pokój
16 m²
12 kuchnia
8,9 m²
razem
132,5 m²

Rzut kondygnacji projektu Margo 2rodziny - Rzut poddasza

1 korytarz
10,8 m²
2 łazienka
12,4 m²
3 pokój
19 m²
4 garderoba
5,5 m²
5 pokój
16,1 m²
6 pokój
19,7 m²
7 pom. gospodarcze
1,7 m²
8 korytarz
4,2 m²
9 pokój
15,7 m²
10 pokój
15,2 m²
11 łazienka
9,6 m²
razem
129,9 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Margo 2rodziny na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Margo 2rodziny
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 245 000 zł.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Budynek zaprojektowany w technologii tradycyjnej murowanej ze stropami gęstożebrowymi. Ściany zewnętrzne z bloczków wapienno-piaskowych ocieplonych wełną mineralną twardą. Dom przykryty dachem wielospadowym o konstrukcji drewnianej. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową. Ściany tynkowane, cokół wykonano z cegły lub okładziny klinkierowej. Stolarka okienna drewniana lub PCV.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: OPUSDOM

Opinie mieszkańców domu Margo 2rodziny

Zdjęcie profilowe Katarzyna1010
Katarzyna1010

Wraz z rodzicami postanowiliśmy wybudować wspólny dom, dlatego tez szukaliśmy projektu budynku wielorodzinnego. Zależało nam na takim podziale, w którym obie rodziny miałyby pokoje zarówno na parterze jak i poddaszu. Nasz wybór padł więc na projekt Margo-2 rodziny WRY1010.

Na szczęście podczas budowy nie mieliśmy żadnych przykrych sytuacji i wszystko udało się sprawnie zrealizować. Ściany nośne oraz działowe zostały w naszym przypadku wymurowane z bloczków Suporex. Do ocieplenia budynku z zęwnątrz tradycyjnie zastosowaliśmy styropian. Pomieszczenia ogrzewamy drewnem i węglem, a koszta takiego rozwiązania są umiarkowane.

Do projektu Margo-2 rodziny WRY1010 wprowadziliśmy kilka modyfikacji. Powierzchnię garażu przeznaczyliśmy na zrobienie dodatkowego pokoju oraz kotłowni. W jej miejsce natomiast przenieśliśmy łazienkę, gdyż ta pierwotnie przewidziana pod schodami wydała nam się jednak za mała. Przestrzeń pod klatką schodową zagospodarowaliśmy na magazynek. Myślę, że warto rozważyć takie rozwiązanie, gdyby dla innego inwestora garaż w bryle domu również był zbędny.

My oraz rodzice zamieszkujemy jedną część budynku, a moja siostra drugą. Dla całej naszej rodziny metraż domu jest w pełni komfortowy. Myślę, że taka powierzchnia użytkowa jest całkowicie wystarczająca dla 2-3 rodzin, czyli ok. 7-8 osób.

Dużym plusem naszego nowego domu są sporych rozmiarów pokoje. Lubimy przestronne pomieszczenia, więc jesteśmy z tego naprawdę zadowoleni. Świetnym rozwiązaniem jest również garderoba w sypialni. Dzięki niej nie musimy wszędzie wstawiać meblościanek, a w pokoju nocnym może stać tylko komoda z przeznaczeniem na drobne rzeczy.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Margo-2 rodziny WRY1010 była dla nas jak najbardziej trafiona. Obecnie w naszym domu nie ma nic co mogłoby mi przeszkadzać. Myślę, że oprócz poprawek które wprowadziliśmy, nic bym w nim nie zmieniła. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe Damian1010
Damian1010
Wraz z bratem postanowiliśmy wybudować dom, w którym razem z naszymi rodzinami wspólnie zamieszkamy. Jednocześnie chcieliśmy, aby uwzględniał on dwa oddzielne mieszkania z osobnymi wejściami i to właśnie na tym skupiliśmy się podczas szukania odpowiedniego projektu. Spośród budynków uwzględniających dwie odrębne części mieszkalne najbardziej do gustu przypadł nam projekt Margo-2 rodziny WRY1010, dlatego też zdecydowaliśmy się na jego zakup.

Nasza realizacja odbyła się bez żadnych problemów. Wszystko przebiegło sprawnie i zgodnie z wcześniej założonym planem. Budowę rozpoczęliśmy w lipcu 2014 r., a już w październiku 2015 r. mogliśmy wprowadzić się do nowego domu. Co prawda, wtedy do całkowitego zakończenia inwestycji zostało nam wykonanie jeszcze kilku prac, jednak nie przeszkadzało nam to w wygodnym mieszkaniu, a wykończenia postanowiliśmy zrealizować w międzyczasie. Na chwilę obecną - lato 2016, wnętrze domu jest już ostatecznie urządzone - kilka elementów do wykończenia zostało jedynie na zewnątrz.

Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków Porotherm 24 cm, strop wykonaliśmy systemem Teriva, zaś dach pokryliśmy dachówką marki Braas. Uważam, iż architekt poprawnie oszacował kosztorys dotyczący postawienia budynku w stanie surowym zamkniętym i myślę, że spokojnie można zmieścić się w sugerowanej kwocie. Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 15 cm warstwą styropianu. Projekt zalecał zamontowanie w kotłowni pieca o mocy 24 kW, jednak wydał nam się być on za mocny. Zdecydowaliśmy się na instalację kotła o mocy 20 kW, który świetnie się sprawdza i bez problemu potrafi ogrzać cały dom. W zeszłym roku zużyliśmy ok. 5 ton opału łącznie z grzaniem wody użytkowej poza sezonem grzewczym. Muszę jednak nadmienić, iż nabyty przez nas ekogroszek cechuje się wysoką jakością.

Co prawda, projekt Margo-2 rodziny WRY1010 uwzględnia na swoim metrażu dwa osobne mieszkania, aczkolwiek w oryginalnej wersji jedno z nich jest znacznie mniejsze od drugiego. Postanowiliśmy więc zastosować pewne modyfikacje w układzie ścianek działowych, tak aby powierzchnia obu lokali była bardzo zbliżona. Teraz zarówno ja, jak i mój brat mamy na poddaszu po trzy sypialnie. Metraż tej kondygnacji został przedzielony na pół, więc dodatkowo postanowiliśmy zrezygnować z bocznego balkonu, który w tym przypadku musiałby być wspólny. Oprócz tego nieco zwęziłem okna balkonowe, a obok nich wstawiłem dodatkowo przeszklenia o tradycyjnych rozmiarach, dzięki czemu pokoje są bardzo dobrze oświetlone.

Jesteśmy zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Margo-2 rodziny WRY1010. Jest on bardzo komfortowy, mimo iż zamieszkuje go dosyć duża liczba domowników. Wraz z żoną mamy dwójkę dzieci i nasza połowa jest dla nas w zupełności wystarczająca. Uważam więc, że taki metraż jest optymalny dla dwóch rodzin o modelu 2+2. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Margo 2rodziny

  – 0 głosów

Projekt domu Margo 2rodziny należy do kategorii