Projekt domu Marcepan WOF1000

Cena projektu: 2 690 zł 2 390 zł Oszczędzasz 300 złOferta ważna do 31 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
133,41 m²
Min. szer. działki
20,79 m
Wysokość budynku
8,47 m
Pow. zabudowy
122,71 m²
Kubatura
737,13 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
208 m²
Liczba pokoi
4
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Marcepan to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. Projekt ma usytuowaną kalenicę równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Konstrukcja domu przykryta jest dachem dwuspadowym, dzięki któremu budynek posiada ponadczasowy wygląd. Projekt Marcepan to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że metraż powierzchni użytkowej nie jest ograniczony wielkością działki. Projekt domu charakteryzuje się przestronną strefą dzienną. Dzięki otwartej kuchni wnętrze domu zyskuje na przestronności. Jest to także rozwiązanie w pełni funkcjonalne, pozwalające na integrację domowników. Stół znajdujący się w kuchni to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i dodające jej uroku. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu zostały przewidziane dwie komfortowe łazienki- po jednej na każdej kondygnacji. Część nocną tworzą cztery sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 4-6 osobowej rodziny. Aby umożliwić w pełni wykorzystanie powierzchni pod skosami dachu, zaprojektowano wysoką ścianę kolankową. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zalecana przez architekta technologia murowana zapewnia trwałość i solidność konstrukcji. Jego wygląd nawiązuje do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Marcepan - Rzut parteru

1 wiatrołap
3,22 m²
2 korytarz + schody
16,37 m²
3 pokój dzienny
26,91 m²
4 kuchnia + jadalnia
11,72 m²
5 łazienka
3,75 m²
6 kotłownia
12 m²
7 garaż jednostan.
19,5 m²
razem
93,47 m²

Rzut kondygnacji projektu Marcepan - Rzut poddasza

1 korytarz
9,39 m²
2 łazienka
8,02 m²
3 pokój
11,87 m²
4 pokój
10,82 m²
5 pokój
14,14 m²
6 pokój
14,58 m²
7 garderoba
2,62 m²
razem
71,44 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Marcepan na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Marcepan
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

174 000 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe, ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych, strop gęstożebrowy, konstrukcja dachu drewniana, dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Marcepan

Zdjęcie profilowe marekab
marekab

Projekt domu Marcepan WOF1000 wybrałem, ponieważ jest to duży przestrzenny dom. Już w wizualizacjach bardzo dobrze się prezentował; ma atrakcyjny układ pomieszczeń, a i same pokoje są bardzo duże. Także klasyczna bryła i prosty dwuspadowy dach przemawiały do mnie, a ładna lukarna tylko dodaje mu uroku.

Naprawdę świetnym rozwiązaniem okazał się kominek umieszczony na środku parteru. Na początku myślałem, że będzie to wadą, jednak okazało się strzałem w dziesiątkę. Jego centralne położenie powoduje, że nawet bez żadnych mechanicznych udogodnień ciepło z kominka błyskawicznie rozchodzi się po całym domu. Kiedy tylko jest okazja lubimy razem z żoną spędzać przy nim wolne chwile. Natomiast w kotłowni mamy kocioł na pelet, który pracuje automatycznie. W całym domu zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe, a dodatkowo w łazienkach i garażu mamy grzejniki ścienne. Minął właśnie nasz pierwszy sezon grzewczy i jestem całkiem zadowolony z kosztów ogrzewania - temperatura w naszym domu wahała się między 22-ma stopniami przy użyciu tylko podłogówki, a 24-ma z udziałem kominka. Dzięki takiej decyzji kotłownia jest bardzo czysta i urządziliśmy tam także pralnię.

Moim zdaniem, komunikacja w domu jest perfekcyjna i układ pomieszczeń pomaga w rozprowadzaniu się ciepła. Szerokie korytarze i przejścia zapewniają swobodę poruszania się. Projektant zadbał o to, żeby w domu nie było żadnych zbędnych ścian i zakamarków. Wszystko jest proste, przejrzyste, a zarazem ciekawe. Dla czteroosobowej rodziny dom jest wprost idealny, a jeszcze wolny zostaje jeden pokój. Może on na przykład pełnić funkcję pokoju gościnnego. Dwa pokoje na górze o powierzchni 12m2 i dwa o powierzchni 15m2 gwarantują miejsca aż nadto. Duży salon i powiększony przeze mnie taras pozwalają organizować przyjęcia. Marcepan WOF1000 ma w projekcie świetnie rozplanowany układ okien. Wnętrze jest bardzo jasne i przyjemne. Zwłaszcza duże okna w salonie robią bardzo duże wrażenie na nas i na naszych gościach. Ponadto korytarz na piętrze doświetliliśmy świetlikiem dachowym.

Razem z żoną jesteśmy tradycjonalistami, dlatego kuchnia jest zamknięta, zostawiliśmy tylko jedno wejście przy kominku. Tym samym w kuchni zyskaliśmy więcej miejsca na ustawienie mebli. Projekt domu parterowego z użytkowym poddaszem i garażem Marcepan WOF1000 opatrzyliśmy jedynie kilkoma drobnymi zmianami. Oprócz kuchni i powiększonego tarasu, zrezygnowaliśmy z garderoby w jednym z górnych pokoi i zrobiliśmy w tym miejscu szafę wnękową z dostępem od strony korytarza. Uważam, że wiatrołap mógłby być troszkę większy.

Projekt domu Marcepan WOF1000 to bardzo dobry wybór. Całość jest przemyślana i ułożona. Lubię takie formy, cała rodzina jest zachwycona i mieszka nam się w domu bardzo przyjemnie. Pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe potok10
potok10

Wybierając projekt domu, dużą uwagę zwracaliśmy na to, aby garaż znajdował się w bryle budynku. Chcieliśmy, żeby powierzchnia nad nim była wykorzystana użytecznie. Zależało nam też nad dużej i przestronnej kotłowni z wyjściem na zewnątrz budynku. Pod tym kątem projekt domu Marcepan WOF1000 spełnił nasze wymagania w 100%.

Ściany zewnętrzne naszego domu wymurowaliśmy z betonu komórkowego marki Solbet. Bryłę ociepliliśmy 15cm warstwą styropianu grafitowego, a poddasze zostało ocieplone 25cm warstwą wełny skalnej. Do wykończenia elewacji użyliśmy tynku silikonowego, gdyż różnica cenowa pomiędzy tynkiem akrylowym a silikonowym w naszym przypadku wyniosła 800 zł. Wewnątrz pokryliśmy ściany tynkiem maszynowym gipsowym, a w łazienkach cementowym. Następnie tynki zostały pokryte gładzią szpachlową. Dach pokryliśmy dachówką ceramiczną Titania marki Creaton. Cała realizacja przebiegła bez problemów, jednak gdybym budował ten dom jeszcze raz, to prawdopodobnie użyłbym do budowy pustaka ceramicznego.

Na całym parterze oprócz garażu i kotłowni, zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe. W garażu oraz pomieszczeniach na poddaszu zainstalowaliśmy grzejniki. W naszej miejscowości nie ma gazu ziemnego, więc nie mieliśmy możliwości jego podłączenia. Ogrzewanie prądem też nie wchodziło w rachubę ze względu na wysokie koszty. Mieliśmy więc do wyboru zamontowanie w kotłowni pieca z podajnikiem lub tak zwanego „śmieciucha”. Z racji łatwej dostępności do drewna, zdecydowaliśmy się na piec optima komfort plus firmy Defro.

Zależało nam na oddzieleniu strefy wypoczynkowej od kuchennej, więc w projekcie domu Marcepan WOF1000 wprowadziliśmy pewne zmiany. Wstawiliśmy ściankę działową w miejscu gdzie pierwotnie miało znajdować się duże okno w części dziennej. Zamiast niego mamy teraz dwa mniejsze. Jadalnię zlokalizowaliśmy w kuchni, która nie jest całkowicie zamknięta. Ścianka dzieląca ma ok. 2,5m, więc część kuchni jest widoczna z salonu. Zdecydowaliśmy się usunąć tradycyjny balkon, a zamiast niego zrobiliśmy balkon francuski. W tym miejscu wysokie okna są ogrodzone balustradą, jednak nie ma tam podestu. Dodatkowo postanowiliśmy wygospodarować miejsce pod schodami na piwniczkę i zrezygnowaliśmy z kominka.

Dom ustawiony mamy w ten sposób, iż okna w kuchni wychodzą na wschód, a te w salonie na zachód. Jest to odbicie lustrzane projektu. Drzwi tarasowe PSK o szerokości 3 metrów wpuszczają wiele światła do części dziennej, a okna balkonowe rozjaśniają pokoje na poddaszu. Cały dom jest bardzo dobrze oświetlony. Jedynym miejscem, w którym mogłoby być nieco ciemniej była klatka schodowa. Postanowiłem jednak wstawić w tym miejscu okno połaciowe i muszę przyznać, że był to bardzo dobry pomysł.

Jesteśmy rodziną 4-osobową i przy tej ilości pomieszczeń każdy z domowników ma swój własny pokój. Z racji tego, że sypialnie są bardzo duże jestem przekonany, że większa niż nasza rodzina, również czułaby się komfortowo mieszkając na takiej powierzchni.

Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Marcepan WOF1000 był świetną decyzją. Od czasu realizacji nie rzuciło mi się w oczy nic, co chciałbym jeszcze w nim poprawić. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe sabinar
sabinar
Zdecydowaliśmy się na realizację projektu domu Marcepan WOF1000, ponieważ odpowiadał nam właściwie pod wszystkimi względami. Główny wpływ na nasz wybór miała tworząca go konstrukcja. Dom oparty jest na prostej bryle w kształcie prostokąta, która nie posiada żadnych zbędnych załamań. Dodatkowo, została zwieńczona nieskomplikowanym dachem dwuspadowym. Z racji powyższego wiedzieliśmy, że projekt Marcepan będzie łatwy i stosunkowo tani w realizacji. Oprócz tego, bardzo spodobał się nam uwzględniony w nim układ pomieszczeń. Od początku chcieliśmy, aby wszystkie pokoje zlokalizowane były na górze, a na parterze znajdowała się przestronna strefa dzienna.

Jestem zadowolona z przebiegu naszej inwestycji. Dokumentacja techniczna była dobrze opracowana, a zatrudnieni fachowcy ze wszystkim sprawnie sobie poradzili. Od rozpoczęcia pierwszych prac, do wprowadzenia się do nowego domu minęło w naszym przypadku zaledwie 1,5 roku. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Porotherm 25 cm. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną Monier Braas. Uważam, że kosztorys dotyczący realizacji projektu Marcepan WOF1000 w stanie surowym zamkniętym (ok. 174 tys. zł) został dobrze oszacowany i można się w nim zmieścić. Cała inwestycja łącznie z kosztem zakupu działki oraz wszystkimi wykończeniami w domu wyniosła ok. 450 tys. zł.

Projekt domu Marcepan WOF1000 przewidywał zrobienie schodów drewnianych, jednak my zrobiliśmy je w betonowej konstrukcji. Oprócz tego, drzwi do garażu przesunęliśmy nieco w stronę łazienki, a przestrzeń w korytarzu gdzie miała znajdować się szafa wnękowa, przeznaczyliśmy na zrobienie spiżarki. Obecnie myślę, że jeszcze lepszym pomysłem byłaby zamiana miejscami nowopowstałego schowka z łazienką naprzeciwko. Przy schodach znajduje się komin, który w zimie nagrzewa spiżarkę, a wyższa temperatura z pewnością byłaby bardziej korzystna w łazience. Dodatkowo, postanowiliśmy lekko zmniejszyć przejścia z hallu do salonu, aby nieco zasłonić kominek.

Jesteśmy naprawdę zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Marcepan WOF1000. Początkowo zastanawialiśmy się nad rezygnacją z okien dachowych, ale na szczęście porzuciliśmy ten pomysł. Połaciowe przeszklenia wpuszczają dużo słońca i wszystkie pokoje są doskonale oświetlone. Układ wnętrza jest wyjątkowo funkcjonalny, a nowy dom spełnił wszystkie oczekiwania nasze rodziny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Marcepan

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

sabinar buduje ten dom  20.11.2017 09:17

Projekt domu Marcepan należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Marcepan

Projekt domu Marcepan PS (paliwo stałe) -300

Projekt domu Marcepan 2 -300

Marcepan 2

137,12 m²

Projekty podobne do Marcepan WOF1000

Projekt domu Ewa Lux 1A garaż -250 3D iDesigner

Ewa Lux 1A garaż

124,3 m²

Projekt domu Domena 202 A -250

Domena 202 A

131,9 m²

Projekt domu APS 289 iDesigner

APS 289

124,1 m²

Projekt domu Atrakcyjny 3A 3D iDesigner

Atrakcyjny 3A

134,3 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 52 -350

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 50 -700

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych