Projekt domu Manuela II G1 WRC1944

Cena projektu: 2 500 zł 2 125 zł Oszczędzasz 375 złOferta ważna do 27 stycznia 2020 r.

Projekty domów z w promocyjenj cenie

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-22, sb-nd 10-18

Zamów rozmowę

Promocja Archipelag

Pow. użytkowa
78,09 m²
Min. szer. działki
22,8 m
Wysokość budynku
5,85 m
Pow. zabudowy
132,53 m²
Kubatura
294,3 m³
Kąt nach. dachu
25°
Pow. dachu
209 m²
EUco
33 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Manuela II G1 został stworzony na wzór popularnego projektu Manuela. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Manuela II G1 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje. Projekt Manuela II G1 to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu znajdują się dwie komfortowe łazienki, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Manuela II G1 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,24 m²
2 hall
7,55 m²
3 kuchnia
8,14 m²
4 spiżarnia
1,05 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
21,37 m²
6 łazienka
2,92 m²
7 łazienka
4,69 m²
8 pokój
11,79 m²
9 pokój
8,4 m²
10 pokój
9,94 m²
11 kotłownia
6,09 m²
12 garaż jednostan.
19,78 m²
razem
103,96 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Manuela II G1 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Manuela II G1
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

142 597 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 28 cm. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze kremowym, okładzina drewniana. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, rolety zewnętrzne w systemie CleverBox firmy BeClever. Otoczenie: system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze wiśnia i platyna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Pracownia Projektowa ARCHIPELAG

Opinie mieszkańców domu Manuela II G1

Zdjęcie profilowe Lechu1957
Lechu1957
Odpowiedniego projektu szukaliśmy naprawdę długo, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na Manuela II G1 WRC1944. Na nasz wybór miał wpływ atrakcyjny wygląd budynku, który wyjątkowo nam się spodobał oraz układ pomieszczeń odpowiadający naszym oczekiwaniom. Realizacja naszego nowego domu przebiegła bez większych problemów. Projekt Manuela II G1 WRC1944 zakupiliśmy w październiku 2012 r., zaś budowa rozpoczęła się w 2013 r. Obecnie mamy listopad 2015 r., a nam zostały jedynie drobne wykończenia. Można więc powiedzieć, że cała inwestycja trwała 3 lata, jednak większość prac wykonaliśmy systemem gospodarczym i robiliśmy to bez zbędnego pośpiechu. Ściany budynku zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków, a następnie ociepliliśmy je z zewnątrz 15 cm warstwą styropianu. Uważam, że spokojnie można sugerować się kosztorysem oszacowanym przez projektanta. Dzięki dużemu wkładowi własnemu, w naszym przypadku kwota ta była nawet niższa. Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż kuchnia znajduje się po stronie wschodniej, a tym samym przeszklenie w salonie wychodzi na południe. Takie ułożenie sprawia, że w części dziennej mamy wystarczająco dużo słońca. Uważam, że układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Manuela II G1 WRC1944 został dobrze przemyślany. To prosty budynek o jednej kondygnacji, więc nie widziałem potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. Obecnie zastanowiłbym się jedynie nad powiększeniem mniejszej łazienki. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Manuela II G1

  3,5 – 2 głosy

5
0%
4
50%
3
50%
2
0%
1
0%

Krzysztof2734 buduje ten dom  10.09.2017 19:36: Wykonuje dom w technologii drewnianej więc powiekszyła mi się powierzchnia do 110m2. Dom fajny. My przerobiliśmy nieco układ łazienek powiekszając przy tym pokoje. Garaż jest narazie, jednak jeśli za parę lat zabraknie m2 to będziemy mogli przerobić na duzy pokój. Dla mnie ten dom jest alternatywa dla mieszkania w bloku. Dla jednych za mały dla drugich duży. Ja patrze na to że ogrzanie tak małej powierzchni będzie przynosiło same zyski.

Projekt domu Manuela II G1 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Manuela II G1

Projekt domu Manuela II -360

Manuela II

78,09 m²

Projekt domu Manuela -345

Manuela

80,92 m²

Projekt domu Manuela G1 -360

Manuela G1

79,34 m²

Projekty podobne do Manuela II G1 WRC1944

Projekt domu Margo G1 -390

Margo G1

80,6 m²

Projekt domu Margo G1 (30 stopni) -425

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych