Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności
🎅🏻 Kup projekt, podaruj Wigilię. W podziękowaniu prezent dla Ciebie!
Ten dom możesz budować metodą gospodarczą, systemem zleconym lub skorzystać z naszej oferty Projekt z Budową. Przy porównaniu weź pod uwagę nie tylko koszt, ale też różny zakres prac i standard wykonania.
Metoda gospodarcza
Najtańsza metoda - większość prac budowlanych wykonuje inwestor
Stan surowy zamknięty (SSZ)
201 000 zł netto
Szacunkowy koszt materiałów
na III kwartał 2023
Prace ziemne i fundamenty
49 000 zł
Konstrukcja, strop oraz dach
123 000 zł
Stolarka okienna i drzwiowa
29 000 zł
Instalacje
nie obejmuje
Prace wykończeniowe
nie obejmuje
Możesz budować etapami, pamiętając jednak o zmianie kosztów w czasie
Możesz rozpocząć budowę z częścią niezbędnych środków
Sam ustalasz harmonogram, koordynujesz budowę i zapewniasz materiały
jakie parametry musi spełniać dom
według miejscowego planu zagospodarowania lub warunków zabudowy (np. kąt nachylenia i typ dachu, liczba kondygnacji itp.
jakie inne projekty pasują na Twoją działkę
– znajdziemy je dla Ciebie!
Dane techniczne projektu
Wypełniasz wniosek o warunki zabudowy (WZ)?Wydrukuj kartę projektu lub zamów rysunki szczegółowe
Drukuj
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
•Rysunki szczegółowe
Powierzchnie i wymiary
Powierzchnia użytkowa
Suma powierzchni wszystkich pomieszczeń mieszkalnych, pomniejszona o pow. garażu, kotłowni, strychu, piwnicy. Jest liczona w 100% dla pomieszczeń o wysokości powyżej 2,2 m, w 50% dla pomieszczeń o wys. 2,2-1,4 m i niewliczana dla niższych niż 1,4 m.
78,09 m²
Powierzchnia zabudowy
Powierzchnia zajmowana przez część na- oraz nadziemną budynku liczona, jako rzut pionowy budynku na działkę.
132,53 m²
Powierzchnia netto
Powierzchna wszystkich pomieszczeń w budynku mierzona na wysokości podłogi.
109,69 m²
Kubatura netto
Zazwyczaj jest to suma kubatur (objętości) pomieszczeń budynku, bez strychu, liczonych po zewnętrznym obrysie murów (z ociepleniem).
294,30 m³
Powierzchnia dachu
209 m²
Kąt nachylenia dachu
Nachylenie połaci dachu głównego podawane w stopniach. Uwaga! W niektórych projektach występuje więcej niż jedno nachylenie dachu.
25°
Wysokość budynku
Wysokość liczona od części budynku położonej najniżej przy powierzchni terenu do najwyższego punktu dachu (kalenicy) z wyłączeniem kominów.
5,85 m
Szerokość elewacji
15,80 m
Długość elewacji
9,50 m
Min. szerokość działki
Najmniejsza możliwa szerokość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z szerokości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
22,80 m
Min. długość działki
Najmniejsza możliwa długość działki niezbędna do wybudowania wybranego domu. Składa się z długości elewacji domu powiększonej z obu stron o 3 m dla ściany bez otworów drzwiowych/okiennych lub 4 m, dla ściany z otworami.
17,50 m
Energooszczędność
Czym jest OZE (Odnawialne Źródło Energii)?
Ep
Energia pierwotna określa ilość energii nieodnawialnej potrzebnej w ciągu roku do ogrzewania czy też ogrzania wody użytkowej z uwzględnieniem kosztów produkcji i transportu surowców energetycznych.
65,08 kWh/(m²rok)
Euco
Energia użytkowa potrzebna do ogrzewania i wentylacji. Im parametr jest niższy tym budynek bardziej energooszczędny.
33 kWh/(m²rok)
Ogrzewanie główne
Gazowe
- szczegóły
Interesuje Cię inne źródło ogrzewania? Wyślij zapytanie lub zadzwoń do doradcy
Wentylacja
Grawitacyjna
- szczegóły
Warunki techniczne
Projekt zgody z WT 2021
Więcej szczegółów
Technologia i konstrukcja
Konstrukcja
Murowana
PROJEKT Z BUDOWĄ
Istnieje możliwość zaadaptowania tego projektu do technologii prefabrykowanej/modułowej i budowy nawet w 6 miesięcy ze stałym kosztem budowy
Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe, beton komórkowy 24 cm, ocieplenie wełna mineralna 12 cm. Strop: gęstożebrowy Teriva, ocieplenie wełna mineralna 28 cm. Dach: konstrukcja drewniana, dachówka ceramiczna lub cementowa, więźba dachowa dostępna również w systemie prefabrykacji drewnianej. Ogrzewanie: kocioł gazowy kondensacyjny, rozprowadzenie ciepła: grzejniki. Wentylacja: grawitacyjna. Elewacje: tynk cienkowarstwowy mineralny w kolorze kremowym, okładzina drewniana. Stolarka: drewniana, PVC lub aluminiowa, rolety zewnętrzne w systemie CleverBox firmy BeClever. Otoczenie: system tarasowy ProDeck - deska kompozytowa Terra w kolorze wiśnia i platyna.
Dodatki możesz zamówić w koszyku lub telefonicznie u naszego Doradcy.
Bestseller
Tablica budowlana
30 zł
Bestseller
Odbierz aż 1 000 zł rabatu na adaptację!
1 000 zł
0 zł
Cena przy zakupie z projektem
Bestseller
Dodatkowy egzemplarz projektu
300 zł
70 projektów rabat ogrodowych i donic tarasowych
299 zł
199 zł
Cena przy zakupie z projektem
Opis projektu
Projekt domu Manuela II G1 został stworzony na wzór popularnego projektu Manuela. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma mniejszą powierzchnię, garaż. Projekt domu Manuela II G1 jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica skierowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie zaplanowano garaż jednostanowiskowy w linii budynku. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem kopertowym, który doskonale się prezentuje.
Projekt Manuela II G1 to dom parterowy, co jest z pewnością ogromnym plusem w przypadku osób starszych, niepełnosprawnych oraz małżeństw z małymi dziećmi. Zwolenników przestronnych przestrzeni z pewnością ucieszy przewidziana w projekcie część dzienna. Otwarta kuchnia sprzyja integracji - przygotowując posiłek, możemy brać czynny udział w rozmowie z osobami przebywającymi w salonie. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. Strefę dzienną tworzy salon oraz jadalnia, co z pewnością zadowoli zwolenników funkcjonalnych rozwiązań.W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. W domu znajdują się dwie komfortowe łazienki, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Uwzględnione w domu trzy przestronne sypialnie to optymalna opcja dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Rodzinne spotkania w słonecznie dni uprzyjemni przewidziany przy domu taras. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę i prostotę.
Dom o bardzoładnej bryle. Robi wrażenie na innych, głównie dzięki dachowi chyba. Powierzchnia domu nie za duza,ale dzięki temu tani koszteksploatacji. Ja mam drewniany i dodatkowo zwiększyła mi się powierzchnia użytkowa do ok 83m2. Koszty eksploatacji to 1200 -1500 ogrzewanie gazowe na rok przy zastosowaniu podłogówki i grzejników. Polecam zrobić 100%ogrzewanej podłogi, bedzie jeszcze taniej.
Krzysztof2734
10.09.2017 r.
Wykonuje dom w technologii drewnianej więc powiekszyła mi się powierzchnia do 110m2. Dom fajny. My przerobiliśmy nieco układ łazienek powiekszając przy tym pokoje. Garaż jest narazie, jednak jeśli za parę lat zabraknie m2 to będziemy mogli przerobić na duzy pokój. Dla mnie ten dom jest alternatywa dla mieszkania w bloku. Dla jednych za mały dla drugich duży. Ja patrze na to że ogrzanie tak małej powierzchni będzie przynosiło same zyski.
Tekst opinii nie powinien zawierać niecenzuralnych treści, dlatego zostanie dodany po weryfikacji. W pierwszej kolejności pojawią się opinie osób, które budują wybrany projekt.
Dziękujemy za Twoją opinię.
Po weryfikacji jej treść pojawi się na stronie projektu.
Wywiady mieszkańców domu Manuela II G1
Lechu1957
Odpowiedniego projektu szukaliśmy naprawdę długo, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na Manuela II G1 WRC1944. Na nasz wybór miał wpływ atrakcyjny wygląd budynku, który wyjątkowo nam się spodobał oraz układ pomieszczeń odpowiadający naszym oczekiwaniom. Realizacja naszego nowego domu przebiegła bez większych problemów. Projekt Manuela II G1 WRC1944 zakupiliśmy w październiku 2012 r., zaś budowa rozpoczęła się w 2013 r. Obecnie mamy listopad 2015 r., a nam zostały jedynie drobne wykończenia. Można więc powiedzieć, że cała inwestycja trwała 3 lata, jednak większość prac wykonaliśmy systemem gospodarczym i robiliśmy to bez zbędnego pośpiechu. Ściany budynku zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków, a następnie ociepliliśmy je z zewnątrz 15 cm warstwą styropianu. Uważam, że spokojnie można sugerować się kosztorysem oszacowanym przez projektanta. Dzięki dużemu wkładowi własnemu, w naszym przypadku kwota ta była nawet niższa. Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż kuchnia znajduje się po stronie wschodniej, a tym samym przeszklenie w salonie wychodzi na południe. Takie ułożenie sprawia, że w części dziennej mamy wystarczająco dużo słońca. Uważam, że układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Manuela II G1 WRC1944 został dobrze przemyślany. To prosty budynek o jednej kondygnacji, więc nie widziałem potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. Obecnie zastanowiłbym się jedynie nad powiększeniem mniejszej łazienki. Pozdrawiam.
Lechu1957
Odpowiedniego projektu szukaliśmy naprawdę długo, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na Manuela II G1 WRC1944. Na nasz wybór miał wpływ atrakcyjny wygląd budynku, który wyjątkowo nam się spodobał oraz układ pomieszczeń odpowiadający naszym oczekiwaniom. Realizacja naszego nowego domu przebiegła bez większych problemów. Projekt Manuela II G1 WRC1944 zakupiliśmy w październiku 2012 r., zaś budowa rozpoczęła się w 2013 r. Obecnie mamy listopad 2015 r., a nam zostały jedynie drobne wykończenia. Można więc powiedzieć, że cała inwestycja trwała 3 lata, jednak większość prac wykonaliśmy systemem gospodarczym i robiliśmy to bez zbędnego pośpiechu. Ściany budynku zostały wymurowane z gazobetonowych bloczków, a następnie ociepliliśmy je z zewnątrz 15 cm warstwą styropianu. Uważam, że spokojnie można sugerować się kosztorysem oszacowanym przez projektanta. Dzięki dużemu wkładowi własnemu, w naszym przypadku kwota ta była nawet niższa. Nasz dom usytuowany jest na działce w ten sposób, iż kuchnia znajduje się po stronie wschodniej, a tym samym przeszklenie w salonie wychodzi na południe. Takie ułożenie sprawia, że w części dziennej mamy wystarczająco dużo słońca. Uważam, że układ pomieszczeń zaproponowany w projekcie domu parterowego Manuela II G1 WRC1944 został dobrze przemyślany. To prosty budynek o jednej kondygnacji, więc nie widziałem potrzeby, aby cokolwiek w nim zmieniać. Obecnie zastanowiłbym się jedynie nad powiększeniem mniejszej łazienki. Pozdrawiam.
Prezentacja projektów specjalnie dla Ciebie
Potrzebujesz rekomendacji specjalnie dla Ciebie? Zamów prezentację z portfolio projektów, dopasowanych do Twoich potrzeb
Zamów bezpłatnie
Extradom.pl Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Jaworskiej 13, 53-612 Wrocław, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do pod numerem KRS 0000648746, numer NIP 895-17-18-333, o kapitale zakładowym 708 150,00 zł uprzejmie informuje, iż poprzez serwis Extradom.pl umożliwia m.in. zapoznanie się przez konsumentów z ofertą handlową Partnerów Extradom.pl, którzy stosują metody budowy domów przy wykorzystaniu różnego rodzaju technologie prefabrykacji bądź modułowe (tzw. „Gotowe domy”).
Extradom.pl nie prowadzi jednakże sprzedaży ani nie oferuje usług polegających na doradztwie finansowym, prawnym ani podatkowym w zakresie inwestycji realizowanych w technologiach tzw. „Gotowych domów”. Informacje prezentowane w serwisie Extradom.pl dotyczące Partnerów Extradom.pl oferujących realizację inwestycji w technologiach „Gotowych domów” lub podobnych mają charakter informacyjny i reklamowy.
Prezentowane w serwisie Extradom.pl informacje dotyczące stosowanych przez Partnerów metod budowy domów w technologii prefabrykacji bądź modułowej pochodzą od Partnerów Extradom.pl.
Extradom.pl sp. z o.o. jedynie umożliwia nawiązanie kontaktu przez Użytkownika z Partnerem Extradom.pl stosującym tego rodzaju technologie budowy domów i nie jest stroną umowy o roboty budowlane zawieranej przez Użytkownika Extradom.pl z Partnerem Extradom.pl.
Pliki do druku
Trwa generowanie...
Trwa generowanie...
Ups, wystąpił problem
Wystąpił nieoczekiwany problem. Spróbuj ponownie.
ODKRYJ NOWE
Konto Extradom
Zapisuj ulubione projekty na każdym urządzeniu
Oglądaj zdjęcia i wymieniaj się doświadczeniami ze społecznością
Korzystaj z bezpłatnych narzędzi: Kreator 3D, Mapa budowy, Analiza działki