Projekt domu Madera BBE1015


Kreator 3D

Cena projektu: 2 700 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
168,2 m²
Min. szer. działki
25,63 m
Wysokość budynku
6,5 m
Pow. zabudowy
253,3 m²
Kubatura
1 234,6 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
385 m²
Liczba pokoi
5
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Bardzo duża powierzchnia domu parterowego Madera zagwarantuje komfortową i atrakcyjną przestrzeń dla pięciu osób oraz miejsce na dwa samochody w obszernym garażu. Madera odznacza się prostą i spokojną kolorystyką, charakterystyczną dla współczesnego stylu. Centralną część domu stanowi strefa dzienna, po bokach której zaplanowano strefy nocne. Położony w środku rozległego salonu kominek, pozwala na stworzenie niepowtarzalnego wnętrza, robiącego wrażenie zarówno na mieszkańcach jak i na gościach. Taras, na który wychodzi salon, ujęto częściowo ścianami budynku, co osłoni go od upalnego, letniego słońca oraz wiatru. Do strefy dziennej należy otwarta na hall, lecz położna bardziej na uboczu kuchnia, dzięki czemu dobiegające z niej hałasy oraz zapachy nie będą zakłócać spotkań ze znajomymi w pokoju dziennym. Z obu stron strefy dziennej zaplanowano przestrzenie prywatne mieszkańców. Znajdującą się z lewej strony, bardzo dużą sypialnię, wyposażono w takie udogodnienia jak wyjście do ogrodu, garderoba czy własna łazienka. Druga, o wiele bardziej obszerna część, znajduje się po przeciwnej stronie domu. Składają się na nią trzy sypialnie, łazienka oraz pralnia. Zarówno rozkład pomieszczeń, jak i wygląd zewnętrzny domu Madera sprawiają niezwykle reprezentacyjne wrażenie. Ogromne znaczenie ma bardzo rozbudowane i przestronne wnętrze domu, zapewniające dwie oddzielne strefy sypialne. Jest to ciekawe i rzadko spotykane rozwiązanie, które gwarantuje niekolidujące ze sobą, prywatne przestrzenie dla rodziców i dzieci.

Rzut kondygnacji projektu Madera - Rzut parteru

1 wiatrołap
8,3 m²
2 pokój dzienny
44,3 m²
3 kuchnia
11,9 m²
4 spiżarnia
2 m²
5 pokój
9,2 m²
6 pokój
15,3 m²
7 łazienka
3,9 m²
8 wc
2,3 m²
9 korytarz
16,7 m²
10 łazienka
5,6 m²
11 pokój
12,9 m²
12 pokój
14,3 m²
13 pokój
11,3 m²
14 pom. gospodarcze
3,6 m²
15 kotłownia
6 m²
16 garaż dwustan.
38,4 m²
razem
206 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
Kreator 3D Oglądaj projekt Madera w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Madera na działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
102 104 zł

stan surowy otwarty
140 787 zł

stan surowy zamknięty
26 366 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 326 816 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne wykonane z pustaków ceramicznych, ocieplone styropianem. Strop: płyta żelbetowa. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną, cementową lub blachodachówką.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPASJA

Opinie mieszkańców domu Madera

Zdjęcie profilowe adam woloszyn
adam woloszyn

Wybór projektu domu Madera BBE1015 był właściwie decyzją mojej żony. Uwzględniony wewnątrz układ pomieszczeń bardzo przypadł małżonce do gustu, szczególnie ze względu na oddzielenie strefy małżeńskiej od pozostałych pokoi. Ukazany na wizualizacji budynek świetnie prezentował się z zewnątrz, a ponadto od początku zależało nam na domu o jednej kondygnacji.

Realizacja przebiegła stosunkowo szybko. W pierwszym roku budynek został postawiony w stanie surowym zamkniętym, zaś w kolejnym roku wykonaliśmy prace wykończeniowe. Ściany wymurowaliśmy z ceramicznych pustaków MAX, dach pokryliśmy dachówką, zaś strop wykonaliśmy w konstrukcji Ackermana. Uważam, iż decydując się na projekt domu Madera BBE1015 spokojnie można liczyć się z kosztami niższymi od oszacowanych w kosztorysie - wystarczy wynegocjować korzystne ceny materiałów.

Bryłę z zewnątrz ociepliliśmy 20 cm warstwą styropianu. Za nami pierwsza zima od zamieszkania w nowym domu i z racji tego, iż nie mieliśmy jeszcze możliwości podłączenia się do gazu ziemnego, ogrzewaliśmy za pomocą pieca na paliwo stałe. W kotle paliliśmy zarówno węglem, jak i drzewem i muszę przyznać, że jestem naprawdę zadowolony z kosztów ogrzewania, gdyż opału zużyliśmy dosyć niewiele. Dobra izolacja oraz okna o grubych szybach sprawiają, że budynek jest bardzo ekonomiczny, a z racji tego w piecu rozpalaliśmy co ok. 3 dni.

Do projektu domu Madera BBE1015 wprowadziliśmy pewne zmiany, które wynikały wyłącznie z naszych indywidualnych preferencji. Kuchenne okno umieściliśmy nieco wyżej, niż było pierwotnie przewidziane i zawęziliśmy jego szerokość. Dodatkowo, postanowiliśmy podnieść dom o 3 pustaki, aby konstrukcja dachu znalazła się wyżej. Choć rozkład pomieszczeń od początku bardzo nam się podobał, dostosowując go do naszych upodobań w miejscu jednego z pokoi zrobiliśmy pralnię.

Rozkład pomieszczeń uwzględniony w projekcie domu Madera BBE1015 jest w pełni funkcjonalne. Myślę jednak, że dobrym pomysłem będzie poszerzenie domu o 1,5 m na etapie adaptacji i przyłączenie nowo uzyskanej powierzchni do części, w której znajdują się sypialnie. Takie rozwiązanie spowoduje, iż pokoje zyskają kształt kwadratu, przez co staną się bardziej ustawne i tym samym łatwiejsze w aranżacji. Pozdrawiam.
 

Recenzje projektu Madera

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Skorpion29 12.05.2017 13:58

Projekt domu Madera należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Madera

Projekt domu Madera 4

Madera 4

133,86 m²

Projekt domu Madera 2

Madera 2

294,4 m²

Projekt domu Madera 3

Madera 3

226,31 m²