Projekt domu Lolek BSB1013

Cena projektu: 3 600 zł 3 240 zł Oszczędzasz 360 zł

Projekt wymaga aktualizacji, termin realizacji zamówienia może zostać wydłużony. Zadzwoń w celu ustalenia szczegółów.

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
93,52 m²
Min. szer. działki
18,19 m
Wysokość budynku
8,78 m
Pow. zabudowy
94,67 m²
Kubatura
608 m³
Kąt nach. dachu
45°
Pow. dachu
175 m²
EUco
25 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Nieduży i zgrabny dom z poddaszem użytkowym Lolek, ze względu na garaż zlokalizowany w bryle budynku, doskonale sprawdzi się na małej działce. Uwagę przykuwa jego oryginalna elewacja, w całości pokryta cegłą licową i uzupełniona drewnianymi detalami. Nieduża powierzchnia użytkowa domu nie wyklucza tego, by komfortowo zamieszkała w nim typowa, czteroosobowa rodzina. Strefa dzienna jest niemal całkowicie otwarta, jedynie kominek usytuowany na środku pomieszczenia stanowi przegrodę, mającą nakreślać granicę pomiędzy pokojem dziennym a hallem, dając tym samym szeroką gamę efektownych aranżacji. Pokój dzienny połączono z częścią jadalną oraz kuchnią, a także pośrednio z poddaszem, poprzez ulokowanie w nim klatki schodowej. Kolejną zaletą pomieszczenia jest szerokie wyjście na taras, ukazujące ogród, a co ważniejsze wprowadzające mnóstwo światła. Na parterze zmieszczono również garaż jednostanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym, dostępny z domu poprzez wiatrołap. Na poddaszu przewidziano trzy sypialnie, w tym jedną z dużą garderobą, a pomiędzy nimi łazienkę z oryginalną, trójkątną lukarną. Zadbano by wszystkie pokoje miały optymalny dostęp do naturalnego oświetlenia, za sprawą okien ściennych oraz połaciowych. Wnętrze domu Lolek, ze względu na wyeksponowanie schodów oraz kominka, daje szerokie pole do popisu przy kreowaniu wnętrz. Dodatkowo projekt wyróżnia się przy tym nietypowym wyglądem zewnętrznym, obok którego nie da się przejść obojętnie. Jednak walory wizualne to nie wszystko, dom jest również bardzo wygodny i stanowi idealną propozycję dla inwestorów szukających niedużego, taniego w budowie, domu z poddaszem.

Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Lolek - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,6 m²
2 hall
4,46 m²
3 wc
1,46 m²
4 kuchnia + jadalnia
9,5 m²
5 pokój dzienny
27,4 m²
6 kotłownia
7,98 m²
7 garaż jednostan.
14,5 m²
8 taras
9,6 m²
razem
67,9 m²

Rzut kondygnacji projektu Lolek - Rzut poddasza

1 hall
3,74 m²
2 pokój
10,35 m² (12,99 m²)
3 pokój
10,35 m² (13,87 m²)
4 łazienka
7,51 m² (9,67 m²)
5 garderoba
3,56 m² (4,93 m²)
6 pokój
12,59 m² (15,42 m²)
7 balkon
4,14 m²
razem
48,1 m² (60,62 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Lolek na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Lolek

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

164 800 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne trójwarstwowe: pustak ceramiczny + styropian + cegła licowa. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe drewniane o konstrukcji stalowej lub drewnianej. Dach: dwuspadowy o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Informacje dodatkowe

Ze względu na dostosowanie projektu do aktualnych norm wymiary budynku mogą ulec zmianie.

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Lolek

Zdjęcie profilowe justynaleo
justynaleo
Projekt domu Lolek BSB1013 w wersji drewnianej wybrałam, ponieważ z nowym domem musiałam zmieścić się na niedużej działce. Ten natomiast miał niewielką powierzchnię zabudowy, ale za to maksymalnie została w nim wykorzystana powierzchnia. Nie ma zbędnych pomieszczeń, czy niezagospodarowanej przestrzeni. Dzięki temu, że to jest wersja drewniana całość udało nam się zrealizować w jedenaście miesięcy. I już od trzech lat mieszkamy w nowym domu. Kilka zmian zaszło w projekcie, ale nic, co znacząco zmieniłoby układ pomieszczeń. W zamian za schody zabiegowe, my mamy z podestem - są one znacznie bezpieczniejsze. Dodaliśmy okno w toalecie i dachowe nad klatką schodową (chociaż teraz uważam, że lepsze byłoby zwykłe w ścianie - łatwiej byłoby je umyć). Zamiast trzyskrzydłowego wyjścia na taras mamy dwu-, ponieważ takie jest wystarczające, a przy okazji robi się miejsce na TV. Zrezygnowaliśmy z kominka w salonie, co pozwoliło na górze w łazience stworzyć wnękę na prysznic. Co do górnej łazienki, to wcale nie pasowało mi to, że trójkątne okno miało być zasłonięte częściowo ścianą. Zrobiłam to w ten sposób, że teraz jest to okno w całości w łazience i niczym nie jest zakryte, ale jednocześnie zmniejszył się trochę pokój syna. Dom ociepliliśmy 15cm styropianu i oczywiście wełną mineralna na poddaszu i strychu. Mamy ogrzewanie gazowe i oczywiście w najzimniejsze miesiące zimowe płacimy nawet 500-600 złotych, ale z kolei latem ok. 80 zł. Kiedyś podliczyłam wszystko i średnio wychodzi całkiem przystępnie. Otóż, 250 złotych na miesiąc, co oznacza, że dom jest ekonomiczny w eksploatacji. Jak już wspomniałam, układ pomieszczeń podany w projekcie domu Lolek BSB1013 jest bardzo dobrze przemyślany. I równie dobrze sprawdza się już przy użytkowaniu. W kuchni zwężyłam okno do 80cm, co pozwoliło zrobić nią bardziej ustawną. Jednocześnie pozostawiłam ściankę/wnękę od kominka, gdzie mogliśmy schować lodówkę. Nam udało się zrobić nawet dodatkowy strych nad poddaszem, gdzie w szafach trzymamy odzież sezonową, narzędzia itp. Zamiast garderoby przy sypialni urządziłam sobie takie mini biuro i również powiększyłam tam okno do szerokości 60cm. Co prawda, łazienka uległa zmniejszeniu, ale i tak jest bardzo duża. W domu jest naprawdę jasno, a dzięki moim poprawkom udało się doświetlić każde pomieszczenie i zakątek. Jestem bardzo zadowolona z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013. Na tą chwilę zdecydowanie nic bym nie zmieniła. Mieszka nam się bardzo wygodnie. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe mireneusz
mireneusz
Zdecydowaliśmy się na projekt domu Lolek BSB1013, ponieważ spodobał się żonie. Był piękny, funkcjonalny, okazały, a do tego wszystkiego wygodny i praktyczny. Musiał także pasować do działki pod względem odpowiedniego nachylenia dachu oraz spełniać wymagania pod względem ekologicznym, gdyż mieszkamy w rejonie górskim. Budowa przebiegła raczej sprawie, jedynie w urzedach napotkaliśmy na przeszkody, kosztowało nas to wiele nerwów. Większą część projektu zrealizowaliśmy systemem gospodarczym, więc koszty były mniejsze. Sam projekt domu Lolek BSB1013 był bardzo czytelny i prosty w realizacji. Jedyny szczegół, który zwrócił moją uwagę, to wentylacja. Dla kogoś kto buduje się pierwszy raz i nie ma styczności z tą dziedziną, może o tym zapomnieć, więc warto to zaznaczyć już na projekcie. Posiadamy tradycyjny piec centralnego ogrzewania. W miejscu mojego zamieszkania będzie prowadzony gaz, więc może jeszcze się zdecydujemy na to dodatkowo. Pierwsza zima dopiero przed nam, ale myślę, że koszty będą przyzwoite. Taras mamy od strony południowej, więc w ciągu dnia we wszystkich pomieszczeniach jest jasno. Wprowadziliśmy kilka modyfikacji w projekcie. Postanowiłem, że do małych pokoi na górze zamontuję okna dachowe, a w sypialni (pokój z balkonem) zrezygnowaliśmy z tych okien. Jeszcze w kuchni było okno od strony południowej, którego nie robiliśmy. Dzięki temu uzyskaliśmy przestrzeń na więcej szafek w kuchni. Zamknęliśmy także kuchnię ścianką z karton gipsu (chcieliśmy mieć intymność przy spożywaniu posiłków). Wraz z upływem czasu, zauważyłem, że warto wprowadzić jeszcze jedną zmianę- zrobić schody wylewane, a pod nimi schowek na artykuły gospodarstwa domowego. Brakuje nam takiego pomieszczenia. Moja rodzina liczy trzy osoby, więc miejsca mamy wystarczająco, na przyjęcie gości również. Osobiście nie wyobrażam sobie domu bez spotkań rodzinnych. Jestem zadowolony z wyboru projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe bizon75
bizon75
Projekt domu Lolek BSB1013 wybraliśmy ze względu na jego wygląd zewnętrzny i układ pomieszczeń wewnątrz. Budżet jaki na to przeznaczyliśmy też miał wpływ na wybór projektu. Na budowę przeznaczyliśmy dwa lata i zmieściliśmy się w tym okresie. Projekt domu Lolek BSB1013 był czytelny i przejrzysty, więc budowa szła sprawnie. Mamy trzy różne źródła ciepła. Jest to kominek tradycyjny, piec stałopalny i gazowy. Koszty są zadowalające. Kotłownia i garaż są od strony północnej, jestem bardzo zadowolony z układu domu na działce, gdyż pomieszczenia są oświetlone idealnie. Słońce ogrzewa dom do tego stopnia, że zaczynam palić w piecu dopiero koło listopada (w pomieszczeniach utrzymuje się temperatura 22-23oC). Wprowadziliśmy kilka zmian. Była to rezygnacja z lukarny na rzecz okna połaciowego. Zlikwidowaliśmy też wyłaz z sypialni, bo jest tylko jedno okno połaciowe. Rozmieszczenie pomieszczeń wewnątrz też jest inne, gdyż robiliśmy je tak, jak było nam wygodnie i wydawało się funkcjonalnie. Zrezygnowaliśmy z przejścia z wiatrołapu do kuchni, kosztem tego powiększyliśmy łazienkę. W kuchni jeszcze zrezygnowaliśmy z okna w ścianie szczytowej. Po naszych modyfikacjach mieszka się bardzo dobrze. Jesteśmy czteroosobowa rodziną, mamy miejsce dla siebie. Jednak brakuje nam pomieszczenia do przenocowania gości (takiego typowego, teraz mogą nocować ewentualnie w salonie). A na przyjęcie gości na obiad czy kolację oczywiście mamy możliwość. Największą zaletą tego domu jest solidna konstrukcja i masywność całego budynku. Wybór projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Lolek BSB1013 był z pewnością trafny. Polecam i pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe marcin834
marcin834
Szukając projektu domu zwracaliśmy uwagę na to, aby budynek nie był zbyt duży i jednocześnie ekonomiczny. Chcieliśmy też, żeby kuchnia była połączona z salonem. Uważam, że to serce domu, więc chcieliśmy mieć trochę więcej tej przestrzeni. Dlatego projekt domu Lolek BSB1013 wydał nam się odpowiedni. Cała budowa szła sprawnie, murarze nie mieli żadnych uwag co do projektu. Wybraliśmy ogrzewanie podłogowe na dole i w górnej łazience. Natomiast w sypialniach i w garderobie są grzejniki. Najbardziej właściwym wyborem wydał nam się piec typu “defron”, czyli taki, w którym można wszystkim palić. To ogrzewanie jest wydajne i niedrogie. Układ pomieszczeń w projekcie domu Lolek BSB1013 jest bardzo dobry, każdy ma swój pokój. Dom dla naszej 4-osobowej rodziny jest wystarczający. Jest na tyle duży, że możemy spotkać się z rodziną w większym gronie. Pokoje są bardzo dobrze oświetlone, to z pewnością zaleta jego rozmieszczenia. Salon jest od strony zachodniej, od wschodu garaż i wejście od południa. Oczywiście wprowadzałem zmiany, m.in. została powiększona górna łazienka, ponieważ ścianka działowa wychodziła na połowie okna, a było to dla mnie nie do przyjęcia. Zlikwidowaliśmy okno w kuchni od strony zachodniej i dodaliśmy okno w toalecie na dole. I jeszcze dołożyliśmy drzwi zewnętrzne w kotłowni oraz zrezygnowaliśmy z okien dachowych. Największa zaleta tego domu to z pewnością salon z kuchnią. Lubię to miejsce najbardziej, bo tam toczy się nasze życie rodzinne i spędzamy tam najwięcej czasu. Jestem bardzo zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem i garażem jednostanowiskowym Lolek BSB1013. Na pewno spędzimy tam z rodziną jeszcze wiele wspólnych wspaniałych chwil. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Lolek

  5 – 1 głos

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

Łukasz B buduje ten dom  07.12.2016 22:58: my tez mamy lolka tylko nie co dluzszy i szerszy po 1 m jestesmy zdowoleni

Projekt domu Lolek należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Lolek

Projekt domu Lolek II N 2G -390

Lolek II N 2G

92,89 m²

Projekt domu Lolek N -360

Lolek N

93,52 m²

Projekt domu Lolek N 2G -390

Lolek N 2G

93,52 m²

Projekt domu Lolek (szkielet drewniany) -360

Projekty podobne do Lolek BSB1013

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 21 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 31 iDesigner

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 54 -700

Projekt domu Dariusz Mały

Dariusz Mały

95,6 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 30

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 23

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych