Projekt domu Leno II KRH1309

Projekt został
wycofany z oferty

W razie pytań prosimy o kontakt
z Centrum Obsługi Klienta
tel: 71 715 20 60

Pow. użytkowa
206,94 m²
Min. szer. działki
23,65 m
Wysokość budynku
7,06 m
Pow. zabudowy
198,9 m²
Kubatura
969,34 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Budynek Leno II jest opcją cieszącego się popularnością projektu Leno Termo. W odróżnieniu od bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, mniej stanowisk garażowych, piwnicę. Projekt domu Leno II jest doskonałym rozwiązaniem dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę w kształcie litery L, co pozwala na łatwy podział na strefy. Projekt należy do kategorii domów z kalenicą usytuowaną równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. W projekcie uwzględniono garaż jednostanowiskowy w bryle budynku. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Leno II to dom parterowy z poddaszem użytkowym, co sprawia, że strefa dzienna i nocna są od siebie wyraźnie oddzielone. W domu przewidziano piwnicę, która świetnie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku niedużych lub wąskich działek. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Dodatkowo przewidziana spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie przetworów i zapasów żywności. W części dziennej uwzględniono salon oraz jadalnię, dzięki czemu wnętrze domu jest bardzo funkcjonalne. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie uwzględniono dwie komfortowe łazienki- jedna znajduje się na parterze, zaś druga na poddaszu. Oprócz tego na dole przewidziano dodatkową, osobną toaletę. Część nocną tworzą trzy sypialnie, które dobrze sprawdzą się w przypadku 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Wnętrze domu posiada nowoczesny charakter, ze względu na przewidzianą w nim antresolę. Wspólne grillowanie i rodzinne posiłki umili uwzględniony w projekcie taras. Dopełnieniem całej bryły jest weranda zaplanowana w projekcie. Projekt został wykonany w technologii murowanej, dzięki czemu podczas upałów dom utrzymuje przyjemny chłód. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rzut kondygnacji projektu Leno II - Rzut piwnicy

1 schody
14,97 m²
2 pom. gospodarcze
12,88 m²
3 pom. gospodarcze
13,11 m²
4 pom. gospodarcze + kotłownia
11,79 m²
razem
52,75 m²

Rzut kondygnacji projektu Leno II - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,94 m²
2 garderoba
6,38 m²
3 hall + schody
18,79 m² (22,09 m²)
4 pokój dzienny + jadalnia
37,94 m²
5 kuchnia
12,91 m²
6 spiżarnia
2,47 m²
7 pokój
13,19 m²
8 pokój
12,98 m²
9 garderoba
6,2 m²
10 pokój
14,24 m²
11 wc
1,45 m²
12 łazienka
6,33 m²
13 garaż jednostan.
20,27 m²
razem
158,09 m² (161,39 m²)

Rzut kondygnacji projektu Leno II - Rzut poddasza

1 antresola
38,51 m² (90,02 m²)
2 łazienka
6,25 m² (10,21 m²)
3 schody
3,3 m²
razem
48,06 m² (103,53 m²)

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Leno II na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Leno II
Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe z pustaków ceramicznych POROTHERM grubość 25 cm + ocieplenie 14 cm.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Archigraph

Opinie mieszkańców domu Leno II

Zdjęcie profilowe Jacek i Małgorzata
Jacek i Małgorzata

Od początku przede wszystkim zależało nam na budynku parterowym. Nie chcieliśmy co chwilę wchodzić po schodach, dlatego ważne było, aby zarówno sypialnie, jak i część dzienna znajdowały się na jednej kondygnacji. Oprócz tego istotną kwestią było podpiwniczenie budynku. Projekt domu Leno II KRH1309 odpowiadał naszym wymaganiom, więc zdecydowaliśmy się na jego realizację.

Postawienie budynku odbyło się całkiem sprawnie. Fachowcy nie mieli zastrzeżeń odnośnie czytelności projektu, aczkolwiek nieco dziwili się, że uwzględnia on bardzo dużą ilość drzwi, co nie jest często spotykane. Nasz dom został wymurowany z pustaków Porotherm o wymiarach 2,5 razy większych niż tradycyjny MAX. Zgodnie z zaleceniami ociepliliśmy bryłę białym styropianem o grubości 14 cm.

Ogrzewamy za pomocą pieca na paliwo stałe i palimy w nim węglem oraz drewnem. Co prawda, do kotła trzeba zaglądać w ciągu dnia w celu dołożenia opału, ale pod względem finansowym wychodzi to korzystnie. Póki co, takie rozwiązanie dobrze się sprawdza, jednak za nami dopiero dwie zimy, które nie były bardzo mroźne. Myślę, że gdyby na zewnątrz przez dłuższy czas utrzymywała się temperatura ok. -20 ˚C, musiałbym rozpalać także w kominku, ponieważ przestrzeń domu jest ogromna. W pomieszczeniach zastosowałem ogrzewanie podłogowe oraz grzejniki. Dobrym pomysłem było wstawienie dodatkowego kaloryfera w największej sypialni. Pokój ten ma spore rozmiary, a rozpiętość między nim a piecem w piwnicy jest duża, więc naprawdę warto to rozważyć.

Projekt domu Leno II KRH1309 jest funkcjonalny i nie zawierał konstrukcyjnych błędów, ale jedna rzecz mi się w nim nie podoba. Jest to mianowicie otwarta klatka schodowa, poprowadzona od najniższej kondygnacji do samej góry. Robiąc ją zgodnie z oryginałem, do części mieszkalnej dostawałby się dym i pył ze zlokalizowanej w piwnicy kotłowni. Zdecydowaliśmy się na poprowadzenie w tym miejscu ścianki na wszystkich piętrach i tym samym zamknięcie schodów. Dodatkowo przy zejściu do piwnicy zrobiliśmy drzwi.

Projektant przewidział w kuchni podwieszaną belkę, jednak zamiast tego zrobiliśmy normalny, betonowy słupek i zrezygnowaliśmy w tym miejscu z jednego okna. W zasadzie mogliśmy zrobić to zgodnie z oryginałem, gdyż jest to tylko kwestia odpowiedniego uzbrojenia, jednak takie rozwiązanie było po prostu łatwiejsze do wykonania. Oprócz tego wprowadziliśmy kilka niewielkich zmian. Powierzchnię małej toalety przyłączyliśmy do łazienki, zrezygnowaliśmy ze spiżarki przy jadalni i nieco powiększyliśmy piwnicę. Dodatkowo, uwarunkowanie naszego terenu nie pozwoliło nam na wykonanie ozdobnych schodków na zewnątrz budynku.

Przyszłym inwestorom mógłbym zasugerować powiększenie najmniejszego pokoju. W tym celu wystarczy nieco przesunąć ścianę działową bliżej tarasu. Sypialnia ta jest trochę mało ustawna ze względu na to iż posiada, aż 3 pary drzwi. Jednocześnie myślę, że nie powinno się zamieniać ich na otwory okienne, ponieważ długie, wysokie przeszklenia nadają bryle całego uroku.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego Leno II KRH1309 była dla nas naprawdę trafna. Po kilku wprowadzonych zmianach, jestem w pełni zadowolony z naszego nowego domu i nie mam co do niego żadnych obiekcji. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Leno II

  – 0 głosów

Projekt domu Leno II należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Leno II

Projekt domu Leno Termo

Leno Termo

157,57 m²

Projekt domu Leno IV Termo

Leno IV Termo

124,92 m²

Projekt domu Leno III Termo

Leno III Termo

160,2 m²

Projekt domu Leno V TERMO

Leno V TERMO

195,89 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych