Projekt domu Laredo BBE1013

Cena projektu: 2 900 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
114,8 m²
Min. szer. działki
24,65 m
Wysokość budynku
6,19 m
Pow. zabudowy
184,1 m²
Kubatura
923 m³
Kąt nach. dachu
30°
Liczba pokoi
3
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Parterowy dom jednorodzinny Laredo został zaprojektowany dla średniej wielkości, maksymalnie 5-cio osobowej rodziny. Budynek posiada wysunięty przed ścianę frontową dwustanowiskowy garaż, a wszystkie pozostałe pomieszczenia układają się na planie litery L. Nowoczesną bryłę podzielono na dwie części: główną - zawierającą garaż oraz strefę dzienną - i dołączone do niej skrzydło mieszkalne. Zostały one zwieńczone prostopadłymi do siebie dachami dwuspadowymi o niewielkim spadku. Nad strefą wejściową i tarasem z tyłu główny dach został przedłużony, tworząc wysokie zadaszenie. Laredo jest bardzo rozłożysty, będzie zatem potrzebować dużej działki. Główna bryła budynku rozciąga się wgłąb posesji i została podzielona niemal dokładnie na pół. Od strony ulicy znalazły się w niej pomieszczenia gospodarcze i techniczne: przede wszystkim duży garaż, dostępna z niego kotłownia (z wyjściem na dwór) oraz wiatrołap wyposażony w sporą wnękę na szafy. Od strony ogrodu zlokalizowana jest wielka i otwarta strefa dzienna, która przechodzi w zadaszony taras. Nad nim otwiera się przestrzeń uwolnionej więźby dachowej. Od podłużnej, otwartej kuchni pokój dzienny oddzielony jest wolnostojącym przewodem kominowym. Przylegające do niego ścianki pozwoliły uporządkować i zwiększyć ciąg kuchenny, a od strony salonu zamontować kominek. Część nocna została w całości przeniesiona do bocznego skrzydła. Podłużny, centralnie położony korytarz łączy trzy spore pokoje i wygodną, ogólnodostępną łazienkę. Między nią a najmniejszym pokojem zlokalizowano też wąskie pomieszczenie gospodarcze. Najbliżej strefy wspólnej znalazła się też drobna toaleta, która służyć ma użytkownikom i gościom salonu. Całe wnętrze domu jest bardzo jasne dzięki wysokim oknom we wszystkich elewacjach. Pokój dzienny dodatkowo doświetla narożne okno przy tarasie. Bardzo przestronny Laredo charakteryzuje się dużymi przestrzeniami i otwartością. Duża, połączona z ogrodem część wspólna da wszystkim domownikom poczucie przestrzeni. Zlokalizowanie funkcji dziennej i nocnej w osobnych bryłach zapewni domownikom swobodę i spokój. Odpowiednie operowanie dachem stworzyło w obejściu przyjazne, ułatwiające odpoczynek i codzienne funkcjonowanie miejsca. Duże okna pozwalają świetnie doświetlić wnętrze i podkreślają nowoczesny charakter budynku. Połacie dachu zwrócone są w cztery strony świata, co w połączeniu z niemal idealnym do takich celów kątem nachylenia (30 stopni) umożliwia zamontowanie na nich paneli fotowoltaicznych.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Laredo - Rzut parteru

1 wiatrołap
6,2 m²
2 kuchnia
13,5 m²
3 pokój dzienny
33,4 m²
4 pokój
11,5 m²
5 pokój
14,9 m²
6 pokój
11,6 m²
7 pom. gospodarcze
2,8 m²
8 łazienka
7,3 m²
9 wc
1,2 m²
10 korytarz
9,5 m²
11 kotłownia
5,7 m²
12 garaż dwustan.
31,4 m²
razem
149 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki
Kreator 3D Oglądaj projekt Laredo w 3D i zmieniaj jego wykończenie!

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Laredo na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

263 835 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: pustak ceramiczny + styropian (aleternatywnie silikaty, gazobeton). Strop: strop teriva. Ogrzewanie: kocioł gazowy lub na paliwo stałe (na etapie indywidualnej adaptacji). Dach: dachówka ceramiczny lub cementowa lub blachodachówka.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMPASJA

Opinie mieszkańców domu Laredo

Zdjęcie profilowe beata***
beata***
Poszukując właściwego projektu priorytetem były dla nas pomieszczenia zlokalizowane na jednym poziomie, a spośród propozycji budynków parterowych, najbardziej spodobał się nam projekt Laredo BBE1013. Bryła wyróżnia się bardzo atrakcyjną formą i w kwestii wizualnej wyjątkowo przypadł nam do gustu. Istotny wpływ na decyzję o jego realizacji miał również uwzględniony w nim rozkład wnętrza. Wydał się bardzo funkcjonalnie przemyślany i spełniał nasze oczekiwania. Duże znaczenie miał dla mnie układ kuchni - pozwalał na wykorzystanie zakupionych we wcześniejszym domu mebli, które bardzo chciałam zatrzymać.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu całej inwestycji. Współpracowaliśmy z doświadczonym kierownikiem budowy oraz profesjonalną ekipą fachowców, którzy ze wszystkim doskonale sobie poradzili. Prace przebiegły sprawnie i zgodnie z planem. Postawienie oraz pełne wykończenie nowego domu zajęło nam 16 miesięcy. Do wymurowania ścian użyliśmy ceramicznych pustaków. Strop wykonaliśmy w lekkiej, drewnianej konstrukcji, a dach pokryliśmy dachówką ceramiczną. Uważam, że realizując projekt domu Laredo BBE1013, na etapie stanu surowego zamkniętego można zmieścić się w oszacowanej przez architekcie kwocie ok. 260 tys. zł. Cała realizacja łącznie z wykończeniami wyniosła nas ok. 500 tys. zł. Warto jednak wziąć pod uwagę, że stawki budowlane w różnych regionach kraju są inne - u nas na szczęście nie są one zbyt wygórowane.

Warunki zabudowy obowiązujące na naszej działce, określają iż wszystkie budynku muszą posiadać poddasze użytkowe. Od początku zależało nam na domu parterowym, jednak z racji konieczności dopasowania go do wymagań gminnych musieliśmy podnieść budynek na ściance kolankowej o 20 cm. Na szczęście, nie ujęło mu to uroku -dom w dalszym ciągu doskonale się prezentuje. Dodatkowo, wyprostowaliśmy boczną ścianę szczytową i nieco wydłużyliśmy bryłę, tak aby oba pokoje mały ok. 16 m². Nie potrzebowaliśmy aż trzech sypialni, dlatego powierzchnię jednej z nich wykorzystaliśmy na zrobienie garderoby i pomieszczenia gospodarczego. Muszę przyznać, że był to naprawdę świetny pomysł. Oprócz tego, przyłączyliśmy toaletę do łazienki i postanowiliśmy nieco powiększyć kotłownię, kosztem części garażu. Obecnie myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby wydłużenie garażu, tak aby móc poszerzyć ją jeszcze bardziej. Zrezygnowaliśmy z narożnego okna w salonie, aczkolwiek teraz nieco tego żałujemy. Okazuje się, że narożne przeszklenie w tym miejscu było dobrze przemyślane i lepiej doświetlałoby część dzienną. Innym Inwestorom projektu domu projekt Laredo BBE1013 mogę jeszcze doradzi pomyślenie nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby na usunięcie ścianki w wiatrołapie,co nada mu wrażenie większej przestronności.

Decyzja o wyborze projektu domu parterowego Laredo BBE1013 okazała się dla nas strzałem w dziesiątkę. Kilka zmian w całości dopasowało go do wszystkich naszych potrzeb i jesteśmy z niego naprawdę zadowoleni. Wnętrze nowego domu jest bardzo funkcjonalne, część dzienna jest przestronna, a wejścia do kuchni z hallu i salonu zostały ciekawie rozwiązane. Oprócz świetnego wnętrza, bardzo cieszy mnie również zewnętrzny wygląd budynku. Przyciąga wzrok i wyróżnia się na tle innych, a w dodatku często słyszymy pochlebne słowa na temat jego wyglądu. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Laredo

  5 – 3 głosy

5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%

beata*** buduje ten dom  06.02.2018 09:20

weider buduje ten dom  13.09.2019 22:13: Po malych zmianach jest idealnie ! Polecam

monika0115 buduje ten dom  04.07.2019 08:25: Jesteśmy w trakcie budowy. Obecnie stan surowy otwarty. Projekt na początku wybrał mój mąż, a ja nie byłam przekonana do tego projektu. Teraz jak już domek stoi na naszej działce to wiem, że wybór Laredo był strzałem w dziesiątkę!

Projekt domu Laredo należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Laredo

Projekt domu Laredo 2

Laredo 2

125,6 m²

Projekty podobne do Laredo BBE1013

Projekt domu Filadelfia 3D

Filadelfia

125,3 m²

Projekt domu Diversus I G2

Diversus I G2

123,71 m²

Projekt domu Teresa - murowana – ceramika -350

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych