Projekt domu Kamea 2 WRW1114

Cena projektu: 2 590 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty.
Aktualna promocja: starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
142,03 m²
Min. szer. działki
21,88 m
Wysokość budynku
8,84 m
Pow. zabudowy
167,24 m²
Kubatura
592,16 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
300,07 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Przestronny dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. Przeznaczony dla 4-5 osobowej rodziny. Drewniany taras nadaje uroku i ciepła podczas wspólnego biesiadowania. Część parterowa tego domu jest bardzo przestronna, co umożliwia swobodne przemieszczanie się, nawet podczas odwiedzin gości. Dodatkowym atutem tego domu jest funkcjonalnie usytuowana jadalnia, która pozwala na podziwianie piękna ogrodu podczas rodzinnych posiłków. Pokój usytuowany za sąsiadującą ścianą salonu, dzięki dobremu zagospodarowaniu, może spełnić zarówno funkcję gabinetu jak i pokoju gościnnego. Godny uwagi jest także garaż, który w połączeniu z wiatrołapem pozwoli na przejście do części mieszkalnej bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Poddasze to zaciszne miejsce, na którym zaprojektowana została jasna łazienka oraz 3 niezależne pokoje w tym 2 z prywatną garderobą i balkonem.

Rzut kondygnacji projektu Kamea 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,94 m²
2 hall
9,25 m²
3 kuchnia
10,67 m²
4 spiżarnia
1,31 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,72 m²
6 pokój
12,6 m²
7 łazienka
2,88 m²
8 pom. gospodarcze
4,8 m²
9 garaż dwustan.
44 m²

Rzut kondygnacji projektu Kamea 2 - Rzut poddasza

1 hall
6,77 m² (7 m²)
2 pokój
14,06 m² (17,72 m²)
3 garderoba
3,19 m² (7,44 m²)
4 pokój
12,22 m² (13,84 m²)
5 garderoba
3,48 m² (7,91 m²)
6 pokój
13,22 m² (14,1 m²)
7 łazienka
7,36 m² (12,56 m²)
8 łazienka
5,36 m² (8,61 m²)
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kamea 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kamea 2
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
53 680 zł

stan surowy otwarty
128 853 zł

stan surowy zamknięty
27 035 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 255 476 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: żelbetowy monolityczny gr. 14 i 20 cm. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa EURONIT. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Kamea 2

Zdjęcie profilowe Magda1114
Magda1114
Zdecydowaliśmy się na projekt Kamea 2 WRW1114, ponieważ w całości spełniał nasze oczekiwania. Spodobał nam się zarówno w kwestii wizualnej jak i ze względu na funkcjonalność układu pomieszczeń. Od początku chcieliśmy, aby na dolnej kondygnacji naszego nowego domu znajdował się jeden dodatkowy pokój, a ponadto zależało mi na dużym garażu.

Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta technologię budowy i zamiast bloczków Suporex, do wymurowania ścian zewnętrznych użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Ścianki działowe wykonaliśmy zaś zgodnie z wytycznymi. Budynek ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Myślę, że projektant poprawnie oszacował kwotę uwzględnioną w kosztorysie i można się nią sugerować. Wiadomym jest jednak, iż ostateczna cena inwestycji będzie zależała od użytych materiałów.

Projekt Kamea 2 WRW1114 przewiduje przedłużenie połaci dachowej między boczną lukarną a oknem w salonie. Zatrudniony przez nas dekarz stwierdził jednak, iż nie jest to do końca dobry pomysł, ponieważ jest to dość skomplikowane w wykonaniu. Dodatkowo, wraz z żoną stwierdziliśmy, że luka między tym zadaszeniem a dachem nad kuchnią wygląda mało estetycznie, dlatego ostatecznie postanowiliśmy zrezygnować z tego elementu.

Ponadto, zdecydowaliśmy się na wykonanie stropu nad całą powierzchnią garażu - pierwotnie był on tylko nad jej częścią. Tym samym, pomieszczenie przewidziane nad garażem stało się dużo większe i praktyczniejsze w zagospodarowaniu. Zgodnie z oryginałem, wejść do niego można bezpośrednio z sypialni. Takie rozwiązanie nam odpowiada, aczkolwiek widziałem, że część inwestorów decyduje się na wstawienie drzwi prowadzących do tego pomieszczenia przy spoczniku na klatce schodowej. Uważam, że jest to ciekawy pomysł dla osób, które potrzebują dodatkowego, osobnego pokoju.

Oryginalna kuchnia jest otwarta z obu stron - od salonu oraz hallu. My postanowiliśmy jednak wstawić dodatkową ściankę działową między nią a korytarzem. Dzięki temu zabiegowi zyskaliśmy dużo więcej miejsca na wstawienie mebli kuchennych. Dodatkowo, nieco wydłużyliśmy krótką ściankę pomiędzy kuchnią, a salonem - tak, aby boczna cześć szafek nie była widoczna ze strefy wypoczynkowej.

Kolejną poprawką, którą zastosowaliśmy było zrobienie bezpośredniego wejścia do kotłowni z części mieszkalnej - wykonaliśmy je w pobliżu schodów. Dzięki temu, nie musimy chodzić do niej okrężną drogą przez garaż, a także mamy bliżej do drzwi prowadzących na zewnątrz z tyłu domu. Myślę więc, że warto rozważyć to rozwiązanie.

Nie mieliśmy potrzeby wprowadzania zmian do zaproponowanego układu pomieszczeń. Na wybór projektu poświęciliśmy sporo czasu, więc ostateczna decyzja była przez nas dobrze przemyślana. Rozmieszczenie pokoi na obu kondygnacjach od początku spełniało nasze oczekiwania i tak też jest w chwili obecnej. To co odpowiadało mojej żonie i to na czym zależało mi, znaleźliśmy w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Kamea 2 WRW1114. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kamea 2

  – 0 głosów

Projekt domu Kamea 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kamea 2

Projekt domu Kamea

Kamea

136,5 m²

Projekty podobne do Kamea 2 WRW1114

Projekt domu Apis 3

Apis 3

137,9 m²

Projekt domu Flawia 2

Flawia 2

138,23 m²

Projekt domu Muza 2

Muza 2

154,3 m²

Projekt domu Swetoniusz 2

Swetoniusz 2

145,6 m²

Projekt domu Klaudia II z garażem 2-st. [A]

Projekt domu Murator M99 Bursztynowy blask