Projekt domu Kamea 2 WRW1114

Cena projektu: 3 000 zł

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
142,03 m²
Min. szer. działki
21,88 m
Wysokość budynku
8,84 m
Pow. zabudowy
167,24 m²
Kubatura
592,16 m³
Kąt nach. dachu
40°
Pow. dachu
300,07 m²
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
2

Opis projektu

Projekt domu Kamea 2 jest wariantem znanego projektu Kamea. W przeciwieństwie do bazowej wersji projekt ma większą powierzchnię, więcej stanowisk garażowych. Projekt domu Kamea 2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada prostą bryłę, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Projekt ma usytuowaną kalenicę prostopadle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w warunkach zabudowy. Kierowany jest do Inwestorów posiadających działkę pozwalającą na realizację projektu w zabudowie wolnostojącej. Autor projektu przewidział garaż dwustanowiskowy wysunięty do przodu. Bryła budynku przykryta jest dachem kopertowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Kamea 2 to dom parterowy z poddaszem użytkowym, dzięki czemu domownicy mogą cieszyć się większą prywatnością.Uwzględniona w projekcie część dzienna z pewnością zadowoli osoby lubiące cieszyć się wspólnymi chwilami w rodzinnym gronie. W domu uwzględniono kuchnię otwartą, co jest nowoczesnym i praktycznym rozwiązaniem. Znajdujący się w kuchni stół umili każdy poranek spędzając czas z rodziną. Zwolenników praktycznych rozwiązań niewątpliwie ucieszy fakt, iż przewidziano także miejsce na spiżarkę. Strefę dzienną tworzy także przestronny salon z jadalnią, dzięki czemu domownicy mogą wspólnie integrować się w jednym miejscu. Dodatkowo w salonie przewidziano kominek, nadający wnętrzu niepowtarzalny klimat. Projekt uwzględnia jedną łazienkę na parterze i dwie na poddaszu. Potrzeby 4-6 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie cztery przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. W utrzymaniu porządku z pewnością pomoże nam przewidziane w projekcie pomieszczenie gospodarcze. Taras przy domu sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Projekt powstał z myślą o Inwestorach, którzy planują zbudować dom w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Kamea 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,94 m²
2 hall
9,25 m²
3 kuchnia
10,67 m²
4 spiżarnia
1,31 m²
5 pokój dzienny + jadalnia
34,72 m²
6 pokój
12,6 m²
7 łazienka
2,88 m²
8 pom. gospodarcze
4,8 m²
9 garaż dwustan.
44 m²
razem
125,17 m²

Rzut kondygnacji projektu Kamea 2 - Rzut poddasza

1 hall
6,77 m² (7 m²)
2 pokój
14,06 m² (17,27 m²)
3 garderoba
3,19 m² (7,44 m²)
4 pokój
12,22 m² (13,81 m²)
5 garderoba
3,48 m² (7,91 m²)
6 pokój
13,22 m² (14,1 m²)
7 łazienka
7,36 m² (12,56 m²)
8 łazienka
5,36 m² (8,61 m²)
razem
65,66 m² (88,7 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Kamea 2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Kamea 2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

301 257 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: bezpośrednie, na ławach i stopach fundamentowych. Ściany zewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm + styropian TERMO ORGANIKA typ Fasada 12 cm. Ściany wewnętrzne: bloczki z bet. komórkowego - 24 cm (działowe - 12 cm) + działowe z płyty G-K na ruszcie (poddasze). Strop: żelbetowy monolityczny gr. 14 i 20 cm.. Elewacje: tynk - System Platinum firmy TERMO ORGANIKA, płytki klinkierowe. Pokrycie dachu: dachówka cementowa. Konstrukcja dachu: drewniana o układzie konstrukcyjnym mieszanym. Schody wewnętrzne: żelbetowe monolityczne zabiegowe. Ogrzewanie: kocioł gazowy jednofunkcyjny kondensacyjny, dodatkowe źródło ciepła - kominek z płaszczem wodnym.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: DOMENA

Opinie mieszkańców domu Kamea 2

Zdjęcie profilowe Magda1114
Magda1114
Zdecydowaliśmy się na projekt Kamea 2 WRW1114, ponieważ w całości spełniał nasze oczekiwania. Spodobał nam się zarówno w kwestii wizualnej jak i ze względu na funkcjonalność układu pomieszczeń. Od początku chcieliśmy, aby na dolnej kondygnacji naszego nowego domu znajdował się jeden dodatkowy pokój, a ponadto zależało mi na dużym garażu.

Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta technologię budowy i zamiast bloczków Suporex, do wymurowania ścian zewnętrznych użyliśmy ceramicznych pustaków Porotherm. Ścianki działowe wykonaliśmy zaś zgodnie z wytycznymi. Budynek ociepliliśmy 15 cm warstwą grafitowego styropianu. Myślę, że projektant poprawnie oszacował kwotę uwzględnioną w kosztorysie i można się nią sugerować. Wiadomym jest jednak, iż ostateczna cena inwestycji będzie zależała od użytych materiałów.

Projekt Kamea 2 WRW1114 przewiduje przedłużenie połaci dachowej między boczną lukarną a oknem w salonie. Zatrudniony przez nas dekarz stwierdził jednak, iż nie jest to do końca dobry pomysł, ponieważ jest to dość skomplikowane w wykonaniu. Dodatkowo, wraz z żoną stwierdziliśmy, że luka między tym zadaszeniem a dachem nad kuchnią wygląda mało estetycznie, dlatego ostatecznie postanowiliśmy zrezygnować z tego elementu.

Ponadto, zdecydowaliśmy się na wykonanie stropu nad całą powierzchnią garażu - pierwotnie był on tylko nad jej częścią. Tym samym, pomieszczenie przewidziane nad garażem stało się dużo większe i praktyczniejsze w zagospodarowaniu. Zgodnie z oryginałem, wejść do niego można bezpośrednio z sypialni. Takie rozwiązanie nam odpowiada, aczkolwiek widziałem, że część inwestorów decyduje się na wstawienie drzwi prowadzących do tego pomieszczenia przy spoczniku na klatce schodowej. Uważam, że jest to ciekawy pomysł dla osób, które potrzebują dodatkowego, osobnego pokoju.

Oryginalna kuchnia jest otwarta z obu stron - od salonu oraz hallu. My postanowiliśmy jednak wstawić dodatkową ściankę działową między nią a korytarzem. Dzięki temu zabiegowi zyskaliśmy dużo więcej miejsca na wstawienie mebli kuchennych. Dodatkowo, nieco wydłużyliśmy krótką ściankę pomiędzy kuchnią, a salonem - tak, aby boczna cześć szafek nie była widoczna ze strefy wypoczynkowej.

Kolejną poprawką, którą zastosowaliśmy było zrobienie bezpośredniego wejścia do kotłowni z części mieszkalnej - wykonaliśmy je w pobliżu schodów. Dzięki temu, nie musimy chodzić do niej okrężną drogą przez garaż, a także mamy bliżej do drzwi prowadzących na zewnątrz z tyłu domu. Myślę więc, że warto rozważyć to rozwiązanie.

Nie mieliśmy potrzeby wprowadzania zmian do zaproponowanego układu pomieszczeń. Na wybór projektu poświęciliśmy sporo czasu, więc ostateczna decyzja była przez nas dobrze przemyślana. Rozmieszczenie pokoi na obu kondygnacjach od początku spełniało nasze oczekiwania i tak też jest w chwili obecnej. To co odpowiadało mojej żonie i to na czym zależało mi, znaleźliśmy w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Kamea 2 WRW1114. Pozdrawiam.
Zdjęcie profilowe Maciej G.
Maciej G.
Największe znaczenie przy wyborze odpowiedniego projektu miał dla nas zewnętrzny wygląd budynku. Spośród wszystkich oglądanych propozycji, finalnie zdecydowaliśmy się na projekt domu Kamea 2 WRW1114, który pod względem wizualnym wyjątkowo przypadł nam do gustu, a dodatkowo uwzględniony w nim układ parteru spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam, aby na dole znajdował się gabinet, a kuchnia zlokalizowana była od frontowej strony.

Dokumentacja techniczna pod względem konstrukcyjnym została dobrze sporządzona, a cała inwestycja łącznie z wykonaniem wykończeń zajęła nam 17 miesięcy. Budynek został postawiony przy użyciu ceramicznych pustaków Wienerberger 25 cm. Strop tradycyjnie wylaliśmy betonem, a dach pokryliśmy dachówką Rubin 13v marki Braas. Dom w całości został nieco zwężony, co pozwoliło mi na zwiększenie warstwy izolacyjnej przy zachowaniu tej samej powierzchni zabudowy - tym samym, zamiast 12 cm wełny mineralnej zastosowałem 15 cm. Wełną ociepliłem również poddasze, aczkolwiek obecnie z pewnością zdecydowałbym się na natryskową piankę poliuretanową. Rozwiązanie to podpatrzyłem u mojego znajomego i obecnie nieco żałuję, że nie pomyślałem o tym wcześniej. Wbrew pozorom, pianka PUR nie wiąże się z dużo wyższymi kosztami, a za to doskonale izoluje i wzmacnia konstrukcję dachu.

Uważam, że realizując projekt domu Kamea 2 WRW1114 bezpieczniej będzie założyć wyższe koszty budowy w stosunku do oszacowanych w kosztorysie. Ceny materiałów z roku na rok wzrastają, a ponadto w trakcie budowy mogą pojawić się niespodziewane sytuacje wiążące się z dodatkowymi wydatkami. Z racji dosyć problematycznego gruntu na naszej działce, pod całym domem musieliśmy zrobić wykopy sięgające 1 m. Od dołu i góry wypełniliśmy je wylewkami, pomiędzy którymi znajduje się jeszcze papa i gruba warstwa piasku, co również podrożyło budowę. Podejrzewam, że cała inwestycja w stanie „pod klucz” z wykończeniami i armaturą (bez umeblowania) wyniosła ok. 700 tys. zł.

Projekt domu Kamea 2 WRW1114 przewiduje wykonanie dwóch balkonów, jednak my zdecydowaliśmy się na wykonanie trzeciego, tak aby każdy z domowników miał w swoim pokoju możliwość wyjścia na świeże powietrze. Oprócz tego polecałbym lekką modyfikację klatki schodowej, na co ja zdecydowałem się już po zamieszkaniu w domu. Mianowicie od parteru do spocznika oryginalnie znajduje się 12 dosyć wysokich stopni, jednak lepszym rozwiązaniem jest zrobienie 13 niższych, dzięki czemu schody staną się wygodniejsze w użytkowaniu.

Świetnym pomysłem było także wylanie całej powierzchni nad garażem, dzięki czemu mogliśmy praktycznie ją wykorzystać. Uzyskany w ten sposób dodatkowy metraż przeznaczyliśmy na zrobienie pralni i pomieszczenia gospodarczego. Przed rozpoczęciem budowy, przeglądałem zdjęcia i porady innych Inwestorów tego projektu. Jeden z nich wykonał ciekawą zmianę, nad którą również się zastanawiałem. Mianowicie, w tym przypadku garaż został poszerzony o 60 cm, dzięki czemu miejsca jest więcej zarówno w nim jak i w kotłowni, a dodatkowo wejście do pomieszczeń nad nim jest wygodniejsze. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z koniecznością lekkiej modyfikacji konstrukcji dachu. Z racji tego iż byłem już bliski składania pozwolenia na budowę, a nie mogłem znaleźć mogącego się tym zająć wykonawcy, musiałem niestety zrezygnować z tego rozwiązania, jednak szczerze polecam go innym.

Układ pomieszczeń przewidziany w projekcie domu parterowego z poddaszem użytkowym Kamea 2 WRW1114 został funkcjonalnie przemyślany, a metraż domu doskonale sprawdza się w przypadku naszej 4-osobowej rodziny. Każde z dzieci ma swój własny pokój, my z żoną mamy komfortową sypialnię, a dodatkowo na górze są dwie łazienki, co również bardzo się przydaje. Myślę, że taki dom byłby odpowiedni również dla piątki domowników. Na dole znajduje się pokój, który z powodzeniem można przeznaczyć na sypialnię. W naszym przypadku funkcjonuje on jako gabinet do pracy, na którym od początku mi zależało. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Kamea 2

  – 0 głosów

Projekt domu Kamea 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Kamea 2

Projekt domu Kamea

Kamea

136,5 m²

Projekty podobne do Kamea 2 WRW1114

Projekt domu Apis 3

Apis 3

137,9 m²

Projekt domu Swetoniusz 2

Swetoniusz 2

145,6 m²

Projekt domu Flawia 2

Flawia 2

138,23 m²

Projekt domu Muza 2 -182

Muza 2

154,3 m²

Projekt domu Klaudia II z garażem 2-st. [A] -300

Projekt domu Murator M99 Bursztynowy blask

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych