Projekt domu Julek bez garażu SLL1023

Cena projektu: 2 790 zł 2 590 zł Oszczędzasz 200 złOferta ważna do 30 kwietnia 2020 r.

60 dni na zwrot

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
80,6 m²
Min. szer. działki
19,2 m
Wysokość budynku
6,3 m
Pow. zabudowy
112 m²
Kubatura
225 m³
Kąt nach. dachu
28°
Liczba pokoi
2

Opis projektu

Projekt domu Julek zaprojektowany z myślą o inwestorach posiadających średniej szerokości działkę. Dom charakteryzuje się prostą bryłą, więc będzie się dobrze prezentował niezależnie od otoczenia. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został zaprojektowany do zabudowy wolnostojącej. Jest to również doskonała propozycja dla osób szukających domu z dachem kopertowym, dzięki czemu budynek prezentuje są bardzo atrakcyjnie. Dom doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy jego front znajduje się od strony południowej. Projekt Julek to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo wygodna. Sercem domu jest przestronna strefa dzienna, która sprzyja spędzaniu wspólnego czasu w gronie najbliższych. Doskonale przemyślane rozwiązania w kuchni dają wiele możliwości aranżacyjnych oraz ułatwią codzienne korzystanie. Ciekawym elementem jest z pewnością usytuowany w salonie kominek, który nada wnętrzu niepowtarzalny klimat. Uwzględniona w projekcie łazienka posiada optymalne wymiary. Potrzeby 2-4 osobowej rodziny spełnią przewidziane w projekcie dwie przestronne sypialnie. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Taras daje możliwość kontaktu z przyrodą i sprzyja wypoczynkowi. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu dworkowego i idealnie wpisze się w wiejski krajobraz.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu Julek bez garażu - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,1 m²
2 hall
8,3 m²
3 pokój dzienny
22,7 m²
4 kuchnia
13,6 m²
5 kotłownia
5,6 m²
6 pokój
12,6 m²
7 łazienka
5,7 m²
8 pokój
12,6 m²
razem
86,2 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Julek bez garażu na działce
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
40 698 zł

stan surowy otwarty
84 609 zł

stan surowy zamknięty
19 040 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

144 347 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty: beton zbrojony. Ściany zewnętrzne: dwuwarstwowe, beton komórkowy + ocieplenie. Ściany wewnętrzne: beton komórkowy. Strop: gęstożebrowy. Elewacje: tynk. Dach: dachówka cementowa, ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: HB Studio

Opinie mieszkańców domu Julek bez garażu

Zdecydowałam się na projekt Julek SLL1023, ponieważ od początku zależało mi na niedużym domku, którego powierzchnia spełniałaby potrzeby dwójki domowników. Dodatkowo, wygląd budynku dobrze wpisywał się w pobliskie otoczenie, gdyż nasza działka usytuowana jest na wsi. W kwestii wizualnej do gustu przypadł nam szczególnie ozdobny ganek.

Na szczęście podczas budowy nie natrafiliśmy na żadne problemy i wszystko przebiegło szybko i zgodnie z planem. Projekt nabyliśmy w kwietniu 2013 r. i w przeciągu tego samego roku wprowadziliśmy się do nowego domu. Ściany budynku zostały wymurowane z bloczków z betonu komórkowego, a do zewnętrznego ocieplenia bryły, zamiast styropianu, zastosowaliśmy wełnę mineralną. Taka izolacja bardzo dobrze się sprawdza i szczerze polecam to rozwiązanie innym inwestorom, gdyż domek jest naprawę ciepły. Dom ogrzewamy za pomocą piecyka podłączonego do butli gazowej. Przed sezonem grzewczym nabyliśmy przydomowy zbiornik LPG, a obecnie (koniec lutego) nie wykorzystaliśmy nawet połowy jego zawartości.

Projekt Julek SLL1023 nie przewidywał garażu, jednak my postanowiliśmy zlecić jego doprojektowanie przy bryle budynku. Dodatkowo cały dom został nieco podniesiony, a od strony salonu wykonaliśmy wykusz. Ze względu na to, iż pierwotnie prysznic nie mieścił się w łazience (miejsca starczyło jedynie na wannę) postanowiliśmy wygospodarować kosztem jednego z pokoi, małe oddzielne pomieszczenie na wykonanie w nim kabiny prysznicowej. Następnie jednak zmodyfikowaliśmy układ łazienki, aranżując w niej miejsce na wstawienie natrysku. Z jednej strony to wygodne rozwiązanie, ponieważ gdy przyjeżdża do nas rodzina, dwie osoby mogą umyć się w tym samym czasie. Teraz jednak nieco żałuję, iż nie wykorzystaliśmy tego pomieszczenia na wykonanie ubikacji z umywalką, która jednak bardziej by się przydała. Myślę więc, że warto to rozważyć już na samym początku.

Powierzchnia projektu domu parterowego Julek SLL1023 jest w pełni komfortowa dla naszej dwójki. Myślę jednak, że przy trójce domowników przydałaby się jeszcze jedna dodatkowa sypialnia. Salon jest naprawdę duży, więc sądzę, że przy odpowiednim rozplanowaniu układu można by go zmniejszyć i wykonać jeszcze jeden pokój. Obecny układ jest dla nas wygodny, aczkolwiek teraz na pewno zdecydowałabym się na oddzielenie kuchni od części wypoczynkowej. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Julek bez garażu

  – 0 głosów

Projekt domu Julek bez garażu należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Julek bez garażu

Projekt domu Julek z garażem -200

Julek z garażem

80,6 m²

Projekty podobne do Julek bez garażu SLL1023

Projekt domu AR119

AR119

87,54 m²

Projekt domu Gry

Gry

84 m²

Projekt domu Helena

Helena

86,84 m²

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych