Projekt domu Imbir 2 WOF1035

Cena projektu: 2 190 zł

Do 30 dni wymiana projektu jest bezpłatna. Po 30 dniach od daty zakupu pobieramy opłatę manipulacyjną w wysokości 50% wartości całej dokumentacji. Wymieniać można tylko niezniszczone projekty. Wymiana tylko w ramach tego samego rodzaju budynku.
starter
Udostępnij
Pow. użytkowa
112,78 m²
Min. szer. działki
19,32 m
Wysokość budynku
7,02 m
Pow. zabudowy
150,14 m²
Kubatura
717,57 m³
Kąt nach. dachu
30°
Pow. dachu
222,24 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Dom Imbir 2 został stworzony na wzór cieszącego się popularnością projektu Imbir. W przeciwieństwie do podstawowej wersji projekt ma większą powierzchnię, Jednak nie ma garażu. Projekt domu Imbir 2 to idealna propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Bryła budynku posiada formę prostą, więc jego realizacja nie pochłonie zbyt wielu środków finansowych. Jest przeznaczony do zabudowy wolnostojącej. Konstrukcja domu zwieńczona jest dachem namiotowym, który charakteryzuje się dużą odpornością na działanie niesprzyjających warunków pogodowych. Projekt Imbir 2 to dom parterowy, co sprawia, że komunikacja między pomieszczeniami jest bardzo komfortowa. Zaletą projektu jest podział na strefę dzienną i nocną - przeznaczoną tylko dla mieszkańców. Przewidziana w domu zamknięta kuchnia to bezpieczne rozwiązanie w przypadku małych dzieci - po zamknięciu drzwi, maluchy nie będą miały dostępu do gotujących się potraw. Usytuowany w salonie kominek nie tylko świetnie się prezentuje, ale także zapewni przyjemne ciepło w chłodniejsze dni. W projekcie przewidziano wygodną łazienkę oraz oddzielne WC, co jest szczególnie przydatne podczas odwiedzin gości. Trzy komfortowe pokoje zaspokoją potrzeby 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Dla osób ceniących sobie dobrą organizację, istotnym pomieszczeniem jest przewidziana w projekcie garderoba. Oprócz tego, w domu znajduje się również pomieszczenie gospodarcze, które można wykorzystać zgodnie z własnymi potrzebami. Efektowny taras pozwala na kontakt z naturą bez zbytniego oddalania się od domowego zacisza. Budynek został zaprojektowany w technologii murowanej. Imbir 2 jest doskonałą propozycją dla Inwestorów szukających domu tradycyjnego, dzięki czemu idealnie wpisze się w dowolny krajobraz. Prosta bryła i nieskomplikowana konstrukcja, zdecydowanie ułatwią i przyspieszą realizację. Aby zapewnić niskie koszty eksploatacji i nie zwiększać kosztów budowy, w projekcie zastosowano rozwiązania energooszczędne na poziomie ekonomicznie uzasadnionym.

Rzut kondygnacji projektu Imbir 2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
5,65 m²
2 korytarz
6,67 m²
3 pokój dzienny
24,05 m²
4 kuchnia
10,01 m²
5 wc
1,89 m²
6 łazienka
5,32 m²
7 korytarz
6,59 m²
8 pokój
12,86 m²
9 pokój
12,7 m²
10 garderoba
2,04 m²
11 pokój
12,8 m²
12 pom. gospodarcze
12,1 m²
razem
112,68 m²
BEZPŁATNE POZWOLENIE NA ZMIANY Dopasuj projekt do swoich potrzeb
BEZPŁATNE RYSUNKI SZCZEGÓŁOWE Sprawdź dokładne wymiary
DARMOWE KOSZTY BUDOWY Sprawdź przybliżone koszty budowy

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Imbir 2 na działce
Analiza MPZP/WZSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
40 980 zł

stan surowy otwarty
96 117 zł

stan surowy zamknięty
21 379 zł

Extra Index to opracowany przez Extradom Indeks Kosztów Budowy Domu. Powyższa wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się różnić od rzeczywistych wydatków.

Orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym bez instalacji na podstawie kosztorysu: 154 000 zł. Różnica w kosztach wynika z rodzaju planowanych robót, przyjętych cen jednostkowych oraz wysokości wynagrodzenia wykonawcy w kosztorysie ustalonym przez autora.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty żelbetowe, ściany nośne i działowe z pustaków ceramicznych, strop gęstożebrowy, konstrukcja dachu drewniana, dachówka ceramiczna.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: ARCHAND

Opinie mieszkańców domu Imbir 2

Zdjęcie profilowe Łukasz1035
Łukasz1035
Od początku zależało nam na projekcie domu parterowego o metrażu ok. 100 m². Oprócz tego wiedzieliśmy, iż zdecydujemy się na ogrzewanie domu za pomocą pieca na paliwo stałe, tak więc równie istotną kwestią była dopasowana do tego celu kotłownia o dosyć sporych wymiarach. Spośród budynków spełniających te wymagania, finalnie wybraliśmy projekt domu Imbir 2 WOF1035, który spełniał nasze oczekiwania również pod innymi względami.

Nie przypominam sobie, abyśmy podczas budowy natrafili na problematyczne kwestie. Fachowcy nie mieli zastrzeżeń do dokumentacji technicznej, aczkolwiek z racji swojego doświadczenia i własnych przyzwyczajeń kilka rozwiązań określonych w projekcie wykonali zgodnie z własną praktyką. Były to jednakże kosmetyczne sprawy, a cała budowa odbyła się całkiem sprawnie. Zrealizowanie całej inwestycji łącznie z wykonaniem wszelkich wykończeń zajęło ok. 1,5 roku. Zdecydowaliśmy się na wymurowanie ścian z ceramicznych pustaków Porotherm. Dach został odeskowany oraz pokryty papą, a następnie przykryliśmy go dachówką. Postanowiliśmy zmienić zalecaną przez architekta konstrukcje stropu i zamiast metodą Teriva zrobiliśmy go w tradycyjnej, lanej betonem konstrukcji. Koszty naszej inwestycji na etapie stanu surowego zamkniętego nieco przekroczyły kwotę oszacowaną w kosztorysie, aczkolwiek nie była to duża różnica.

Do nowego domu przeprowadziliśmy się w styczniu, jednak piec włączyliśmy już na początku grudnia, aby mury zdążyły wyschnąć i dobrze się nagrzać. Do końca sezonu grzewczego spaliliśmy ok. 2 tony ekogroszku. W związku z tym spodziewam się, że w kolejnym okresie grzewczym, który tym razem będzie już pełny, będziemy potrzebować większej ilości ekogroszku i myślę, że przygotowane na ten czas 3 tony wystarczą. Mamy jednak nadzieję, że mile się zaskoczymy i zużyjemy mniejszą jego ilość, biorąc pod uwagę fakt, że dom jest już ogrzany i wysuszony.

Do projektu domu parterowego Imbir 2 WOF1035 wprowadziliśmy jedynie kosmetyczne zmiany. Kotłownia jest naprawdę spora, dlatego też przedzieliliśmy ją na pół ścianką działową, a w jednej z uzyskanych w ten sposób części zrobiliśmy pralnię. Aby oba pomieszczenia miały dostęp do światła dziennego, w tym miejscu wstawiliśmy dodatkowe okno. Oprócz tego, zrezygnowaliśmy z drzwi oddzielających strefę nocną od hallu. Szukałem domu, w którym wszystkie pomieszczenia znajdowałby się na jednej kondygnacji i w dalszym ciągu jestem zadowolony z tej decyzji, aczkolwiek myślę że dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość praktycznego wykorzystania poddasza. W tym celu potrzebne byłyby jednak stałe schody, natomiast architekt przewidział jedynie wysuwane. Uważam więc, że już na etapie adaptacji warto zastanowić się nad tą kwestią i wygospodarować miejsce na zrobienie drewnianych, zakręconych schodów.

W nowym domu mieszkamy już 10 miesięcy i z całą pewnością możemy stwierdzić, iż projektu domu Imbir 2 WOF1035 spełnił nasze oczekiwania. Uwzględnione w jego wnętrzu rozwiązania w pełni nam odpowiadają i jesteśmy zadowoleni z naszego wyboru. Za jedyny, drobny minus domów parterowych mogę uznać to, iż przewidziana w nich kotłownia znajduje się na tym samym poziomie co pozostałe pomieszczenia, więc pracujący piec jest w nich niekiedy słyszalny. Co prawda, my już się do tego przyzwyczailiśmy, ale wrażliwszym osobom może to przeszkadzać. Z kolei plusem takiego rozwiązania jest to, że kotłownia służy nam zarówno jako schowek, więc mamy do niego łatwy i szybki dostęp. Rozmieszczenie pokoi zostało świetnie przemyślane i nie mam w tej kwestii żadnych zastrzeżeń. Wyraźny podział domu na strefę dzienną i sypialnianą jest naprawdę funkcjonalny. Pozdrawiam.

Recenzje projektu Imbir 2

  – 0 głosów

Projekt domu Imbir 2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Imbir 2

Projekt domu Imbir PS (paliwo stałe)

Projekt domu Imbir

Imbir

110,49 m²

Projekty podobne do Imbir 2 WOF1035

Projekt domu Serafin paliwo stałe

Projekt domu Irysek 4 3D

Irysek 4

116,67 m²

Projekt domu Groszek bez garażu

Projekt domu Figo

Figo

120,32 m²

Projekt domu Fabia

Fabia

109,8 m²

Projekt domu Lupin paliwo stałe

Lupin paliwo stałe

113,95 m²