Projekt domu HG-D2 KRM1002

Cena projektu: 1 850 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
88,5 m²
Min. szer. działki
21 m
Wysokość budynku
6,3 m
Pow. zabudowy
117 m²
Kubatura
575 m³
Kąt nach. dachu
32°
Pow. dachu
167,5 m²
Liczba pokoi
3

Opis projektu

Projekt domu HG-D2 to ciekawa propozycja dla osób posiadających średniej szerokości działkę. Dom posiada typową bryłę, co znacznie ułatwia proces budowy. W tym projekcie kalenica usytuowana jest równolegle do drogi, co jest istotne ze względu na wymagania określone w planie zagospodarowania przestrzennego. Dom został stworzony do zabudowy wolnostojącej. Jest to również ciekawa propozycja dla osób szukających domu z dachem dwuspadowym, co pozwala na znaczne oszczędności. Projekt HG-D2 to dom parterowy, dzięki czemu poruszanie się po nim jest bardzo wygodne. Autor projektu przewidział w nim ciekawie prezentującą się strefę dzienną. Tworzy ją między innymi funkcjonalna kuchnia, którą każdy Inwestor swobodnie dostosuje do swoich potrzeb. W salonie znajduje się nastrojowy kominek dający przyjemne ciepło i nadający wnętrzu przyjemnej atmosfery. Autor projektu przewidział w nim zarówno łazienkę, jak i osobną toaletę, co jest szczególnie przydatne przy większej liczbie domowników. W domu znajdują się trzy wygodne sypialnie, co sprawia iż jest on doskonałym wyborem dla 2-4 osobowej rodziny. Przestrzeń można wykorzystać także jako pokój dla gości lub gabinet. Doskonałym miejscem do wypoczynku jest zaprojektowany przy domu taras. Dom zaprojektowano w technologii murowanej. W jego bryle widoczne są rozwiązania nawiązujące do stylu nowoczesnego, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących najnowsze rozwiązania.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie

Rzut kondygnacji projektu HG-D2 - Rzut parteru

1 wiatrołap
2,4 m²
2 hall
7,1 m²
3 wc
1,4 m²
4 kuchnia
11 m²
5 pokój dzienny
24,5 m²
6 pokój
11,9 m²
7 pokój
11,9 m²
8 pokój
13 m²
9 łazienka
5,3 m²
razem
88,5 m²

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu HG-D2 na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu HG-D2
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy
45 954 zł

stan surowy otwarty
110 952 zł

stan surowy zamknięty
21 804 zł

Wycena opracowana przez Extradom:

178 710 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Fundamenty betonowe. Ściany zewnętrzne warstwowe z pustaków ceramicznych. Ściany wewnętrzne konstrukcyjne i działowe z cegły kratówki. Strop żelbetowy. Konstrukcja dachu drewniana, krokwiowo-płatwiowa. Połacie dachu nachylone pod kątem 32 stopni. Pokrycie dachu dachówką ceramiczną.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Hg - Atelier

Opinie mieszkańców domu HG-D2

Zdecydowaliśmy się na projekt HG-D2 KRM1002, ponieważ jego metraż spełniał nasze oczekiwania. Od początku zależało nam na domu o nie za dużej powierzchni, która byłaby odpowiednia dla dwójki domowników. Dodatkowo wiedzieliśmy, że poprzez wprowadzenie kilku zmian, będziemy mogli dostosować go do wszystkich naszych potrzeb.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu całej inwestycji, gdyż w jej trakcie nie natrafiliśmy na żadne przeszkody. Czas realizacji w dużej mierze zależy od zatrudnionej ekipy, a wykonawcy, którzy pracowali przy postawieniu mojego domu, to naprawdę doświadczeni i profesjonalni fachowcy. Budynek w stanie surowym powstał już po miesiącu od rozpoczęcia budowy. Hurtownia terminowo i systematycznie dostarczała materiały, które zamawiałem w momencie gdy były akurat potrzebne. Budowaliśmy z Porothermu, gdyż jest to świetne rozwiązanie przy realizacji niedużych domów. Ceramika nie pochłania wiele wilgoci, więc nie musieliśmy robić przerw potrzebnych do wyschnięcia murów. Skrupulatnie planowałem każdy etap, więc wszystko było doskonale zorganizowane. Rzetelne wyliczenie materiałów pozwoliło mi na ograniczeniu odpadów budowlanych do minimum. Po skończeniu stanu surowego zostały nam jedynie 4 cegły, 3 pustaki i pół worka cementu :-) Muszę przyznać, iż wykończenia wymagały od nas jednak więcej cierpliwości, ale na szczęście wszystko udało się pomyślnie zrealizować.

Ściany zewnętrzne wybudowaliśmy z pustaków o standardowych wymiarach, zaś do postawienia wewnętrznych użyliśmy Porothermu 12,5 cm. Jeden z fachowców słusznie jednak zauważył, iż taka grubość nie sprawdzi się w przypadku ścianki działowej między kuchnią a wiatrołapem, gdyż trzeba będzie powiesić na niej szafki kuchenne. Do jej wykonania posłużyła nam tradycyjna cegła. Bryłę zgodnie z projektem ociepliliśmy styropianem, a dom bardzo dobrze utrzymuje temperaturę.

Na etapie adaptacji wprowadziliśmy kilka zmian do projektu domu parterowego HG-D2 KRM1002. Mi oraz mojej żonie nie były potrzebne aż 3 sypialnie. Dodatkowo oryginalnie są one dosyć niewielkie, dlatego dwie z nich połączyliśmy w jedną dużą. Ponadto, nieco poszerzyliśmy wiatrołap. Ze względu na to, iż ogród mamy od strony ściany szczytowej, zmieniliśmy lokalizację tarasu i teraz znajduje się on z boku budynku. Mieszkamy na wsi, więc salon z aneksem kuchennym nie wydawał nam się dobrym pomysłem. Mamy własne warzywa i owocowy sad, dlatego często robimy przetwory i nie chcielibyśmy, aby wszystkie opary unosiły się na cześć mieszkalną. Z tego względu postanowiliśmy zamknąć kuchnię ścianką działową. Świetnym pomysłem było również wydłużenie zadaszenia nad frontem o 3 metry. Przed drzwiami wejściowymi możemy więc swobodnie usiąść i zrelaksować się na ławeczce.

Jestem naprawdę zadowolony z realizacji projektu G-D2 KRM1002. Przeprowadziliśmy się z żoną z mieszkania w bloku, więc własny dom na wsi bardzo nas cieszy. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu HG-D2

  – 0 głosów

Projekt domu HG-D2 należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu HG-D2

Projekt domu HG-D2A

HG-D2A

99,2 m²

Projekt domu HG-D2C

HG-D2C

98,7 m²

Projekt domu HG-D2B

HG-D2B

99,2 m²

Projekty podobne do HG-D2 KRM1002

Projekt domu Santia -100 3D iDesigner

Santia

92,79 m²

Projekt domu N17-BG

N17-BG

81,06 m²

Projekt domu Muna

Muna

95,57 m²

Projekt domu Nina 3 Nova A 3D iDesigner

Nina 3 Nova A

91,65 m²

Projekt domu Murator C333p Miarodajny - wariant XV

Projekt domu Tobiasz paliwo stałe -200

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych