Projekt domu Guliwer BSB1034

Cena projektu: 3 200 zł 2 880 zł Oszczędzasz 320 zł

Masz pytania? Zadzwoń
71 715 20 60

pn-pt 8-21, sb-nd 9-17

Zamów rozmowę
Pow. użytkowa
113,77 m²
Min. szer. działki
21,25 m
Wysokość budynku
8,3 m
Pow. zabudowy
110,76 m²
Kubatura
676 m³
Kąt nach. dachu
42°
Pow. dachu
182,92 m²
EUco
23 kWh/(m²rok)
Liczba pokoi
4 (3 + 1 na parterze)
Stan. garażowe
1

Opis projektu

Projekt domu Guliwer jest wolnostojącym domem jednorodzinnym, który wyposażono w poddasze użytkowe i zlokalizowany w linii zabudowy garaż na jedno stanowisko. Nadaje się on idealnie dla 4-6 osobowej rodziny. Bryła budynku jest tradycyjna, zwarta - jedynie garaż wyodrębniono w węższej, krytej osobnym dachem części. Środkowe fragmenty tylnej i przedniej połaci dwuspadowego dachu zostały minimalnie wydłużone. W ten sposób częściowo osłonięto obejście. Na ścianie szczytowej zlokalizowany jest balkon, natomiast pod nim i wzdłuż tylnej elewacji rozciąga się duży taras. Przy drzwiach wejściowych lico frontowej ściany zostało cofnięte do głębokości garażu. Charakterystyczne dla projektu są duże otwory okienne, nadające obiektowi lekkości. Dom wymaga długiej i dość głębokiej działki. Na parterze znalazła się strefa dzienna. Bardzo duży, kwadratowy salon zajmuje całe tylne naroże. Od zewnątrz przylega do niego wielki, dostępny z obydwu ścian taras, który może służyć jako przedłużenie części wspólnej. Kominek oraz ściana na jego przedłużeniu częściowo oddzielają pokój od dużej kuchni z jadalnią. To podłużne, zlokalizowane po stronie ulicy pomieszczenie powiększono o pełniący rolę spiżarni schowek; doskonałe doświetlenie zapewnia mu duże, narożne okno. Takie samo znalazło się po drugiej stronie - w salonie. Do garażu przylegają zgrupowane w ciągu pomieszczenia i komunikacja. Wyposażony we wnękę na szafę i drzwi do garażu wiatrołap przechodzi we wpadający do części dziennej hall z otwartymi schodami zabiegowymi. Pod ich górnym biegiem umieszczono drzwi do kameralnego pokoju na tyłach budynku. Z hallu dostępna jest także drobna, ogólnodostępna toaleta. Strefę nocną na poddaszu zajmują trzy wygodne sypialnie, z których jedna ma dostęp do balkonu w ścianie szczytowej, druga została doświetlona przez okna połaciowe, a trzecia, dostępna z półpiętra, znalazła się nad garażem. W tej ostatniej przestrzeń ograniczono do powierzchni użytkowej (odcięto niewygodne, niskie skosy), co zwiększyło jej ustawność. Największa sypialnia, oprócz balkonu, posiada też własną garderobę i łazienkę. Duża, ogólnodostępna łazienka oraz garderoba separują pokoje od strony ulicy. Garaż powiększono o dostępne z niego pomieszczenie gospodarcze. Guliwer jest przede wszystkim bardzo funkcjonalny. Podział parteru na mniejsze obszary pozwoli nawet licznej rodzinie swobodnie i bezkolizyjnie spędzać czas na różnych aktywnościach. Dodatkowy, łatwo dostępny ze strefy wejściowej gabinet może okazać się atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób, których działalność zakłada podejmowanie klientów (lub pacjentów) w domu. Charakterystyczne dla projektu duże i liczne okna, zapewnią świetne doświetlenie przez cały dzień. Wielki taras stanowi zewnętrzne przedłużenie salonu, które pozwoli całkowicie otworzyć dom na ogród i w najlepszy możliwy sposób wykorzystać walory własnej działki.

Rysunki szczegółowe Sprawdź dokładne wymiary w projekcie
Koszty budowy Sprawdź przybliżone koszty budowy

Rzut kondygnacji projektu Guliwer - Rzut parteru

1 wiatrołap
4,11 m²
2 hall + schody
6,87 m²
3 pokój dzienny
25,99 m²
4 kuchnia + jadalnia
12,33 m²
5 pom. gospodarcze
1,94 m²
6 wc
1,3 m²
7 pokój
8,9 m²
8 kotłownia
4,07 m²
9 garaż jednostan.
16,72 m²
10 taras
11,73 m²
11 taras
14,37 m²
razem
82,23 m²

Rzut kondygnacji projektu Guliwer - Rzut poddasza

1 hall
6,2 m²
2 garderoba
6,02 m² (9,74 m²)
3 łazienka
6,37 m² (11,88 m²)
4 garderoba
2,02 m²
5 łazienka
2,98 m²
6 pokój
10,7 m² (14,98 m²)
7 pokój
7,67 m² (12,62 m²)
8 pokój
10,37 m² (13,68 m²)
razem
52,33 m² (74,1 m²)

Chcesz wprowadzić zmiany w tym projekcie?

Dowiedz się, jakie zmiany są możliwe na etapie adaptacji.

Płatne dodatki do projektu

Bezpłatne dodatki do projektu

Wnętrza 3D w iDesigner Wnętrza do tego projektu nie są dostępne od ręki

Usytuowanie domu na działce

Usytuowanie projektu Guliwer na działce

Przekrój pionowy

Przekrój pionowy projektu Guliwer
Analiza działkiSprawdź czy możesz wybudować ten projekt na swojej działce

Koszt budowy domu

stan zerowy

stan surowy otwarty

stan surowy zamknięty

Wycena opracowana przez autora projektu:

190 400 zł - orientacyjny koszt budowy domu do stanu surowego zamkniętego bez instalacji.

Wycena stanowi wartość przybliżoną. W zależności od wykorzystanych materiałów oraz kosztów robót budowlanych może się ona różnić od rzeczywistych wydatków. Ostateczny koszt budowy domu zależy także od lokalizacji (w tym warunków lokalnych), czasu trwania budowy oraz ewentualnych zmian wprowadzonych na etapie adaptacji projektu.

Mapa budowy Sprawdź gdzie w Polsce budowany jest ten projekt

Technologia budowy domu

Ściany zewnętrzne: tradycyjne dwuwarstwowe (pustak ceramiczny + styropian), na fragmentach szalówka drewniana lub tynk imitujący drewno. Stropy: żelbetowe monolityczne. Schody wewnętrzne: ażurowe o konstrukcji drewnianej lub stalowej. Dach o konstrukcji drewnianej z pokryciem z dachówki ceramicznej, cementowej lub blachodachówki.

Rekomendowani producenci

Elewacje

Autor: Dominanta

Opinie mieszkańców domu Guliwer

Zdjęcie profilowe maga_s
maga_s

Projekt domu Guliwer BSB1034 wybraliśmy przede wszystkim ze względu na zamkniętą kuchnię. Naprawdę niewiele projektów, które spełniały nasze wymagania taką też miały. Poza tym, budynek ma prosta bryłę i dach dwuspadowy, na czym nam zależało i co się nam podoba. No i oczywiście, wrażenie na nas zrobiły narożne okna, które zdecydowanie dodają domowi czegoś ekstra.

Nasze zmiany pozwoliły w pełni wykorzystać przestrzeń w domu i stworzyć wszystkie niezbędne pomieszczenia. Jednak już układ podany przez projektanta Guliwera BSB1034 oceniam bardzo wysoko. W domu mieszkają cztery osoby - dwójka dorosłych i dwójka małych dzieci. Jak łatwo zauważyć ilość pokoi jest idealna dla tego typu rodzin. Dodatkowo mamy pokój na dole, który służy jako kolejne miejsce do zabaw dzieciaków lub po prostu jako gościnny. Wnętrza są także świetnie doświetlone. Dużo naprawdę dają okna narożne, a na poddaszu dobrze swą rolę spełniają dachowe. Zrezygnowaliśmy z jednego wyjścia tarasowego na rzecz zwykłego okna, co wcale negatywnie nie odbiło się ani na wyglądzie zewnętrznym, ani na poziomie doświetlenia wnętrza.

W półtora roku udało nam się w pełni projekt zrealizować i już mija trzeci rok odkąd w domu mieszkamy. Niewiele zmian trzeba było wprowadzić do projektu, aby dostosować do naszych potrzeb. Przede wszystkim brakowało nam pomieszczenia gospodarczego (typu: pralnia-suszarnia), więc zrezygnowaliśmy z jednej łazienki na poddaszu właśnie na rzecz takiej powierzchni. Jednak, aby nie stracić drugiej łazienki, to na dole zrezygnowaliśmy ze spiżarni, przez co do toalety można było wstawić prysznic. Zdecydowaliśmy się także podpiwniczyć garaż, aby przenieść na dół kotłownię i skład opału. Mamy piec na ekogroszek, więc uważam, że było to dobre rozwiązanie. Do domu nie przedostają się żadne nieprzyjemne zapachy, a i nie ma problemu z magazynowaniem worków z ekogroszkiem. Dom powstał z bloczków o grubości 42cm i nie zdecydowaliśmy się już na ocieplenie. Dom i tak jest ekonomiczny i jesteśmy zadowoleni z kosztów eksploatacji.

Jesteśmy całkiem zadowoleni z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem Guliwer BSB1034. Może trochę żałujemy, że nie poszerzyliśmy garażu, po tym jak stracił na długości ze względu na zejście do piwnicy. Jednak cieszymy się, że udało się zyskać dodatkowe pomieszczenia gospodarcze. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe marian1910
marian1910

Projekt domu Guliwer BSB1034 wybraliśmy, ponieważ pasował do naszej działki oraz do stron świata i wiatru. Poza tym, ilość pomieszczeń i metraż w zupełności nam odpowiadały. Przy czteroosobowej rodzinie to chyba optymalny wybór.

Budowa naszego nowego domu przebiegała raczej sprawnie i bez większych problemów. Wszystko zgodnie z projektem udało się zrealizować. Już od trzech lat mieszkamy zatem w nowym domu. Przy standardowym ociepleniu i ogrzewaniu centralnym (podłogówka i grzejniki) napędzanym piecem na węgiel, koszty eksploatacyjne są w sumie symboliczne. Mieszkamy na terenie, gdzie jest duży i łatwy dostęp do drewna, więc głównie nim opalamy i wychodzi nas to niewiele.

Układ pomieszczeń w projekcie domu Guliwer BSB1034 oceniam jak najbardziej pozytywnie. Każda przestrzeń w nim jest perfekcyjnie wykorzystana. Dla czterech osób rzeczywiście jest tu bardzo swobodnie. A dodatkowo zostaje jeden pokój na dole, który pełni funkcję biura i ewentualnie także pokoju gościnnego. Powiem szczerze, że w domu jest bardzo jasno. Okna narożnikowe wpuszczają do środka bardzo dużo światła. Tym bardziej, że salon i kuchnia ustawione są od strony południowej.

Do domu jednak zdecydowaliśmy wprowadzić kilka zmian. Otworzyliśmy kuchnię na salon, aby na dole stworzyć jedną dużą przestrzeń. Tym samym komin powędrował bliżej toalety. Na górze podwyższyliśmy ściankę kolankowa o jeden pustak i powiększyliśmy garderobę kosztem łazienki przy sypialni. Zrezygnowaliśmy tez z tarasu z tyłu domu.

Cieszymy się, że wybraliśmy projekt domu parterowego z poddasze użytkowym i garażem Guliwer BSB1034. Dom z pewnością spełnia nasze oczekiwania i na tą chwilę nic bym nie zmieniał. Polecam i pozdrawiam.

Zdjęcie profilowe krzych18
krzych18

Wybraliśmy projekt domu Guliwer BSB1034, ponieważ wpadł nam w oko. Zależało nam na garażu przy domu, poddaszu użytkowym oraz na takiej ilości pokoi. Chodziło też o większy salon na parterze i rozkład pomieszczeń.

Budowa przebiegła bez trudności, nie mieliśmy żadnych kłopotów z wykonawcami. Projekt domu Guliwer BSB1034 był bardzo czytelny. Ogrzewanie mamy kominkowe z płaszczem wodnym oraz węglowe. Na temat kosztów nie mogę się jeszcze wypowiedzieć.

Wprowadzaliśmy niewiele zmian do projektu. Jedynie przesunęliśmy okna oraz powiększyliśmy salon kosztem pokoju na parterze. Dzięki powiększeniu salonu mamy miejsce na przyjmowanie gości. To była zmiana na duży plus.

Wszystkie pomieszczenia są bardzo jasne i przytulne. Układ pomieszczeń dla nas jest idealny. Jesteśmy na razie trzyosobową rodziną, więc przestrzeni mamy wystarczającą ilość. Choć myślę, że aby dom był wykorzystany w 100 % to musiałaby w nim mieszkać czteroosobowa rodzina.

Jestem zadowolony z wyboru projektu domu parterowego z poddaszem użytkowym Guliwer BSB1034. Polecam i pozdrawiam.

Recenzje projektu Guliwer

  – 0 głosów

Projekt domu Guliwer należy do kategorii

Pozostałe wersje projektu Guliwer

Projekt domu Guliwer 2G+ -350

Guliwer 2G+

121,33 m²

Projekt domu Guliwer N 2G+ -350

Guliwer N 2G+

121,33 m²

Projekt domu Guliwer N -320

Guliwer N

113,77 m²

Projekty podobne do Guliwer BSB1034

Projekt domu BW-36 wariant 10

BW-36 wariant 10

106,6 m²

Projekt domu Dom przy Alabastrowej 26 -450

Projekt domu BW-03 wariant 3

BW-03 wariant 3

108,8 m²

Projekt domu Domidea 58 G 3D

Domidea 58 G

107,95 m²

Projekt domu Trypolis 3 3D iDesigner

Trypolis 3

119,17 m²

Projekt domu Dom Dla Ciebie 5 z garażem 1-st. [A2]

Bądź na bieżąco z extra promocjami!

Zostaw nam swój adres e-mail, będziemy Ci wysyłać najlepsze okazje

Podstawowe informacje o przetwarzaniu Twoich danych osobowych